Първо зъбче

  • 3 682
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
За първи път чувам за такава връзка храна-никнене на зъби  Thinking
Според мен гена си оказва най-голямо влияние в случая  Peace
Ще поникнат, не се притеснявай - на моя приятелка детенцето след годинката имаше първи зъбчета, а моя бебо още на 4.5 изкара първото и вече е с 9. Не знам кое е по-добрия вариант, но когато-тогава  Peace

# 16
  • Мнения: 3 483
Бреее, как ги опази? Сериозно ли?  Дали някой е чувал за липса на зародиши за млечните зъби обаче, не за постоянните newsm78

# 17
  • Мнения: 3 929
Не се притеснявай, ще й изникнат зъбки. При някои деца това става много рано, при други - малко по-късно във времето. Доколкото знам, на съпруга ми първото зъбче му избило на 1,2 или 1,3 год.
Не съм осведомена от какво се предопределя зъбоникненето.

# 18
  • Мнения: 3 483
Между другото някъде четох (мразя този израз, ама Embarassed) , че на кърмените бебета като цяло им излизали зъбчетата по-късно. Обясняваха го с "умната природа", така да се предпазела майката от хапене.... Thinking Разбира се, има винаги изключения, както и много кърмачета със зъбки, които не хапят гърдата Peace Видях известна логика в това....(моите две деца също не са от изключенията в тази връзка)

# 19
  • София
  • Мнения: 39 759
Не мисля, че има такава зависимост... кърмене и зъби.
Моите и 2мата съм ги кърмила до 5м. По нагоре писах кога им избиха зъбите (Дияна - 6м, Алекс - две седмици преди 1г).

# 20
  • Мнения: 228
на 1г и 15 дена  Hug

# 21
  • Мнения: 367
Благодаря ви, момичета за всички тези интересни и успокоителни отговори!  Hug И така спирам да ровя в устата на Ейми, че това наистина много я изнервя, ще правя нещо по-смислено и няма всеки ден да чакам... Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 169
И аз смятам, че няма нищо общо с храните.Не се притеснявай нормално е!Имаме комшийско момченце, на което първите зъби му поникнаха, когато беше на 1г.и месеци.Сега е на 3г.и малко и вече има всички зъби.Спокойно, всяко дете е различно!

# 23
  • Мнения: 251
Има връзка между никненето на зъби и натрупването на калций в организма на детето, затова колкото по-късно изникнат са по здрави!А че било наследствено късното изникване видях тук
http://www.biberonbg.com/info/niknenezabki.htm
На дъщеря ми първото зъбче излезе малко преди 5 месец,ама си е голям зор с ваденето на зъби при нея и аз вече се моля да излиза всички на куп (остават 6) че е мъка и за двете ooooh!

# 24
  • Мнения: 165
При всяко дете е индивидуално.При нас първото зъбче излезе на 4 месеца но на доста други деца и по късно има някои и след годинката но не намирам нищо притеснително Simple Smile

# 25
  • Мнения: 356
Гледах едно предаване за зъбките и казаха,че е генетично заложено.Ако на родителите са избили рано да се очаква и при детето.Ако пък при тях са се забавили и при детенцето ще е така.Така че няма от какво да се притесняваш.

# 26
  • Мнения: 164
Не се притеснявай, когато тогава, колкото по-късно по-здрави ще са.На едни наши познати изби първото на 1 год и 2 мес.

# 27
  • Мнения: 9 973
на 9м. 2 зъба,на 1г. още 2....Сега на 1г.9м. е с 13 зъба

# 28
  • Мнения: 2 447
Според мен няма връзка храненето с това кога ще излезе 1-то зъбче.Както не вярвам,че колкото по-късно излезе,толкова по-здрави ще са...знам за доста оборили тази теория...
Иначе на моят син излезе зъбче точно на 11м.Не се притеснявай,ще излезнат

# 29
  • Мнения: 645
Всяко детенце си е индивидуално Peace
Ние си имаме зъбчета  две вече,избиха преди около 20-на дни Wink

Общи условия

Активация на акаунт