Туристическа виза за САЩ

  • 153 625
  • 529
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам следния въпрос.Имам 10-годишна виза за САЩ.И до колкото знам,имам право да стоя за една година-само 6 месеца.Мога ли да си удължа престоя и колко мога да стоя там освен тези 6 месеца. Дъщеря ми живее там, но още няма гражданство.След година надявам се да има вече.
Благодаря ви предварително.Simple Smile

На баща ми му бяха дали 6 месечна виза и си удължи срока с още 6 месеца, но съм чувала, че ако се явиш пак на интервю, шанса да те пуснат е по-малък.

# 76
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Вече насрочих интервюто и подготвям допълнителните документи в подкрепа на кандидатурата ми за виза. Питането ми е: Някой представял ли е РЕФЕРЕНЦИЯ ОТ РАБОТАДАТЕЛЯ и ако да, може ли някакъв образец, моля?

Здравей, ние представяхме такава бележка, когато брат ми кандидатстваше за туристическа виза. Образец няма, бележката е в свободен стил, издадена от работодателя. Хубаво е да пише, вътре, че одобряват отсъствието ти от страната, че ще ти пазят работното място, за след като се върнеш от Щатите и че много те ценят като служител! Ако те интересува друго, питай!

Късмет Peace

Опа - сега видях, че това мнение е от Март Laughing Нищо, може пък на друг да съм полезна с нещо

# 77
  • Мнения: 11
Здравейте,
има ли някакъв проблем ако работодателят ми и аз сме от различни градове. Става дума че работя от дистанция по интернет съвсем легално на трудов договор за софийска фирма. Другият проблем е че заплатата ми е доста под средната за БГ.
Благодаря.

# 78
  • Мнения: 170
Здравейте!
Имам едно питане,надявам се ,че някой ще ми отговори...
Свекъра ми иска да отиде на гости на дъщеря си в САЩ,но тя е нелегално там.Моята сестра ще му прати покана (тя също живее там ,но е легално),като пише в поканата ,че са роднини.Чудя се ,като попълваме формуляра за посолството да пишем ли ,че дъщеря му е там?И задължително ли трябва да се представят актовете за раждане на децата му?

Благодаря ви предварително!

# 79
  • Мнения: 1
Здравейте!Сестричката ми е в САЩ,има зелена карта и ме кани на гости за малко.
Аз съм студентка редовно обучение и имам уверение за да го докажа пред посолството.
Имам вече дата за интервю в Американското посолство,но се притеснявам , защото не зная как протича то и какви въпороси задават.
Моля за помощ! Simple Smile))))))
Благодаря предварително!

# 80
  • Мнения: 53
Вече насрочих интервюто и подготвям допълнителните документи в подкрепа на кандидатурата ми за виза. Питането ми е: Някой представял ли е РЕФЕРЕНЦИЯ ОТ РАБОТАДАТЕЛЯ и ако да, може ли някакъв образец, моля?

Здравей, ние представяхме такава бележка, когато брат ми кандидатстваше за туристическа виза. Образец няма, бележката е в свободен стил, издадена от работодателя. Хубаво е да пише, вътре, че одобряват отсъствието ти от страната, че ще ти пазят работното място, за след като се върнеш от Щатите и че много те ценят като служител! Ако те интересува друго, питай!

Късмет Peace

Опа - сега видях, че това мнение е от Март Laughing Нищо, може пък на друг да съм полезна с нещо
На мен беше полезна. Всъщност имаме близък приятел, на когото му предстои кандидатстване в посолството в началото на октомври. Миналата година му отказаха, защото не живее в България. Живее и работи в Испания, легално. Чудех се с какви документи е удачно да подкрепи кандидатстването си. Ако има нещо друго, което е удачно да представи, ще съм благодарна, ако споделиш.

# 81
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Здравейте!Сестричката ми е в САЩ,има зелена карта и ме кани на гости за малко.
Аз съм студентка редовно обучение и имам уверение за да го докажа пред посолството.
Имам вече дата за интервю в Американското посолство,но се притеснявам , защото не зная как протича то и какви въпороси задават.
Моля за помощ! Simple Smile))))))
Благодаря предварително!

Задават стандартните въпроси, при кого отиваш, за колко време, как ще си платиш за полета. Също ще те питат дали сестра ти е подала петиция за теб, за зелена карта!

Това че си студентка редовно е голям плюс, така че спокойно на интервюто и не мисля, че ще имаш проблеми!

УСПЕХ  Peace

# 82
  • The point of no return
  • Мнения: 822
На мен беше полезна. Всъщност имаме близък приятел, на когото му предстои кандидатстване в посолството в началото на октомври. Миналата година му отказаха, защото не живее в България. Живее и работи в Испания, легално. Чудех се с какви документи е удачно да подкрепи кандидатстването си. Ако има нещо друго, което е удачно да представи, ще съм благодарна, ако споделиш.

Хъм....интересна ситуация - явно са го сметнали за потенциален емигрант, след като живее в Испания. Той сега в България ли живее, семеен ли е - хубаво е да се представят колкото може повече връзки с родината, като имоти на негово име, кола...

# 83
  • Мнения: 53
На мен беше полезна. Всъщност имаме близък приятел, на когото му предстои кандидатстване в посолството в началото на октомври. Миналата година му отказаха, защото не живее в България. Живее и работи в Испания, легално. Чудех се с какви документи е удачно да подкрепи кандидатстването си. Ако има нещо друго, което е удачно да представи, ще съм благодарна, ако споделиш.

Хъм....интересна ситуация - явно са го сметнали за потенциален емигрант, след като живее в Испания. Той сега в България ли живее, семеен ли е - хубаво е да се представят колкото може повече връзки с родината, като имоти на негово име, кола...
Именно, че не живее в България. Аз самата никога не съм имала проблеми с визи, включително и за Щатите, независимо къде съм живяла. Явно не ме приемат като потенциален емигрант. Хехе. Но при него явно точно това е проблемът. Не, не е семеен. От около 5-6 години живее в Испания, не се прибира даже в България. Предполагам, че може да поиска писмо от работодателя си в Испания, а каквото и да представи като имущество, то едва ли е в БГ.  Thinking

# 84
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Здравейте,
има ли някакъв проблем ако работодателят ми и аз сме от различни градове. Става дума че работя от дистанция по интернет съвсем легално на трудов договор за софийска фирма. Другият проблем е че заплатата ми е доста под средната за БГ.
Благодаря.

Здрасти, няма проблем според мен, важното е да имаш работа и най-вече, ако може служебна бележка да ти дадат, че те пускат да отсъстваш за няколко месеца!   Simple Smile Успех!

# 85
  • Мнения: 2 980
Именно, че не живее в България.

Доколкото знам, щом не живее в България е най-добре да подаде документи за виза в страната, в която живее постоянно. При проверки, посолството ще проверява местните бази данни, няма да звъни от София в Мадрид да види дали работодателят му е действителен.  Peace

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 16:35 от ianajar

# 86
  • Мнения: 53
Именно, че не живее в България.

Доколкото знам, щом не живее в България е най-добре да подаде документи за виза в страната, в която живее постоянно. При проверки, посолството ще проверява местните бази данни, няма да звъни в Мадрид да види дали работодателят му е действителен.  Peace

И аз така го посъветвах миналата година, но от там го бяха посъветвали да отиде и подаде от България.

# 87
  • Мнения: 2 980
Хм. Може би служителят, който го е посъветвал, нещо е объркал? Почти всички мои познати, живеещи постоянно извън България, подават документи за визи в местните си посолства, включително в Испания.  Thinking

# 88
  • Мнения: 523
Здравейте!
Имам едно питане,надявам се ,че някой ще ми отговори...
Свекъра ми иска да отиде на гости на дъщеря си в САЩ,но тя е нелегално там.Моята сестра ще му прати покана (тя също живее там ,но е легално),като пише в поканата ,че са роднини.Чудя се ,като попълваме формуляра за посолството да пишем ли ,че дъщеря му е там?И задължително ли трябва да се представят актовете за раждане на децата му?

Благодаря ви предварително!

Малко е късно за отговор, но поне преди 5-10 години, проверяваха дали имаш деца или родители в САЩ, когато кандидатстваш за турист. виза. Имаха си начин да видят в системата. Не знам сега как е, но си мисля, че ще видят за дъщерята в САЩ и това, че е нелегално там. Трудно е да се скрие. Също така, в документите се декларираше за деца и родители в САЩ.

# 89
  • Мнения: 53
Здравейте!
Имам едно питане,надявам се ,че някой ще ми отговори...
Свекъра ми иска да отиде на гости на дъщеря си в САЩ,но тя е нелегално там.Моята сестра ще му прати покана (тя също живее там ,но е легално),като пише в поканата ,че са роднини.Чудя се ,като попълваме формуляра за посолството да пишем ли ,че дъщеря му е там?И задължително ли трябва да се представят актовете за раждане на децата му?

Благодаря ви предварително!

Малко е късно за отговор, но поне преди 5-10 години, проверяваха дали имаш деца или родители в САЩ, когато кандидатстваш за турист. виза. Имаха си начин да видят в системата. Не знам сега как е, но си мисля, че ще видят за дъщерята в САЩ и това, че е нелегално там. Трудно е да се скрие. Също така, в документите се декларираше за деца и родители в САЩ.

Не съм видяла поста на hris30 - абсолютно никакъв шанс нямате да скриете, че има нелегално пребиваваща дъщеря в САЩ! Трябва да си опише всичко, иначе ще я отсвирят само заради това. Роднинските връзки е по-добре да са посочени акуратно. При мое кандидатстване за виза преди доста години веднаха видяха дори починалите ми там роднини, а какво остава за живите.

Общи условия

Активация на акаунт