Характер,капризи или.. нещо му има :(

  • 2 776
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
нощното будене е хипогликемиика ако няма примерно отит или ринит...

Бихте ли пояснили какво точно означава това?
хипогликемия е спадане на нивото на кръвната захар... на което детето обикновено отговаря с плач - причината е в бързия метаболизъм при децата или храненето с лесноусвоими захари преди лягане... /повишение на инсулиновата секреция - понижение на захарта/... но трябва да се изключат ринит, отит и емоционална свръхнатовареност... или други по редки заболявания - примерно уроинфекции.

# 16
  • Мнения: 17 546
Сравнително често срещано е малко дете да си блъска главата.Аз лично познавам такива.С това си действие търсеха внимание от майката.Става въпрос за съвсем нормална семейна среда,да не реши някой,че майката е виновна.Тези периоди отминаха при децата,които познавам,без помощ.Това не значи,че и този случай е такъв.Майката трябва да си прецени,има ли нужда от професионална помощ.
Това изобщо не може да бъде вярно, а пък често - въобще! Naughty Имам три деца и около мен има купища деца и нито едно от тях никога, по никакъв повод, дори и просене на внимание, не си е блъскало главата!
Не мога да се съглася с нито една твоя дума!

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
нощното будене е хипогликемиика ако няма примерно отит или ринит...

Бихте ли пояснили какво точно означава това?
хипогликемия е спадане на нивото на кръвната захар... на което детето обикновено отговаря с плач - причината е в бързия метаболизъм при децата или храненето с лесноусвоими захари преди лягане... /повишение на инсулиновата секреция - понижение на захарта/... но трябва да се изключат ринит, отит и емоционална свръхнатовареност... или други по редки заболявания - примерно уроинфекции.

Благодаря за изчерпателния отговор  bouquet!
Да, всичко друго се изключва, по-скоро е емоционалност, и големият се будеше по 100 пъти до 3-4 годишен Whistling...
Извинете за спама, няма повече Embarassed.

# 18
  • Мнения: 700
Не знам ... не мога да се съглася с повечето тук, че удрянето на главата в стената е нещо нормално.
За хиперактивни деца чували ли сте и че трябва да се обърне внимание? Може би е нужна консултация с лекар и да се посъветвате с него за някакъв модел на поведение спрямо детето.

# 19
  • Мнения: 1 984
Не знам ... не мога да се съглася с повечето тук, че удрянето на главата в стената е нещо нормално.
За хиперактивни деца чували ли сте и че трябва да се обърне внимание? Може би е нужна консултация с лекар и да се посъветвате с него за някакъв модел на поведение спрямо детето.
99% от всички момчета покриват критериите за поставяне на "диагнозата" хиперактивност с дефицит на вниманието... отделно ползата от лечението с риталин е просто никаква... иначе ако искате да си набавите амфетамини обърнете се към кварталния дилър - по евтино е. 

# 20
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не знам ... не мога да се съглася с повечето тук, че удрянето на главата в стената е нещо нормално.
За хиперактивни деца чували ли сте и че трябва да се обърне внимание? Може би е нужна консултация с лекар и да се посъветвате с него за някакъв модел на поведение спрямо детето.
99% от всички момчета покриват критериите за поставяне на "диагнозата" хиперактивност с дефицит на вниманието... отделно ползата от лечението с риталин е просто никаква... иначе ако искате да си набавите амфетамини обърнете се към кварталния дилър - по евтино е. 
Peace
Мдаммм, моите даже ги покриват на 200% Whistling.
Но и през ум не ми е менавало за психиатри, психоаналитици,камоли за лекарства.
Я оставете деца да дивеят докато са малки. Да не би да искате от едно момчето да се държи за полата на майка си или тихо и кротичко да рисува по цял ден...

Общи условия

Активация на акаунт