NK - клетки - къдев София?

  • 11 004
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 732
Аз правих имунология в Малинов - 260лв, там работи доц. Балтаджиева, тя разчита резултата и предписа лечение. При мен всичко беше наред, но за всеки случай ми предписа Преднизолон.

За какво ти го изписа този Преднизолон? В какво се усъмни тя всъщност?
здравей,позволявам си да отговоря вместо ники,аз също имам предписан преднизолон преди стимулация,изписва се заради щитовидната жлеза,да подтисне  хормоните тат и мат,мисля,че не бъркам,нека все пак и ники ти отговори.в понеделник си взех имунологичните и заключението беше преднизолон и вливане на киовиг.

# 31
  • Мнения: 401
Аз продължавам да не разбирам - защо при уж едно и също изследване: НК клетки, има такава фрапантна разлика в цените:  40 лв. при доц. Конова, 60 лв. в болница Св. Ив. Рилски и 130 лв. в клиника "Малинов"? Мисля, че четох на сайта на клиниката на д-р Владимиров, че са 150 лв.
А на друго място освен при доц. Конова препоръчват ли ви изследване на тромлоцитно-лимфоцитни агрегати (PLA)?

# 32
  • София
  • Мнения: 866
Може би зависи какво точно се изследва.Аз не съм много наясно,но когато говорихме с док за имунологични тя каза,че трябва само за НКклетки да направя,но на талона който ми е дала пише"клетъчен имунитет".В клиниката/аз съм в Щерев/ ми казаха-150лв.,а в имунологията на Св.Иван Рилски ми казаха 130лв/питах по телефона вчера/,т.е.доколкото аз схващам може би все пак не е само НКклетки.

# 33
  • София
  • Мнения: 866
Забравих да напиша и нещо важно.В Св.Иван Рилски ми казаха и че изследването на клетъчен имунитет може да мине по здравна каса,ако,цитирам:"успеете да си вземете направление от личния лекар"

# 34
  • Мнения: 319
До колкото ми е известно изследването навсякъде е едно и също. В допълнение само ще кажа, че в Александровска болница то струва 160лв. Но до колкото разбрах, не всеки имунулог може да го направи и болниците, които имат необходимата апаратура, а нямат "налични" специалисти, ползват такива "под наем". Това до голяма степен оскъпява нещата. Другата причина е, че няма точно определен стандарт за цените на този вид "услуги" и така в различни лаборатории цените на изследванията са понякога с доста фрапантни разлики. ЧАСТНИ ТЪРГОВЦИ
Колкото по-рядко е едно изследване, толкова по-скъпо е то.

# 35
  • Мнения: 72
Здравейте! Аз също имим този проблем, но повярвайте, малко са хората и лабораториите, където могат ви направят това изследване, което е много специфично.Най-добрата лаборатория е в Александровска болница в НИЗПБ - бул.Янко Сакъзов при проф.Петрунов.Потърсете д-р Снежина Маринова.
Успех

# 36
  • Мнения: 1 365
Здравейте, и аз трябва да направя изследване на клетъчен имунитет. Това само за НК клетките ли се отнася или за повече изследвания? И искам да попитам още нещо - има ли валидност това изследване? Мисълта ми е, че чакам да ми се обадят от Фонда и да не стане така, че да трябва да го правя пак това изследване? И след като го направите каква е следващата стъпка?
Извинете ме за многото въпроси, но само такива изследвания не бях правила досега...   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 866
Здравейте, и аз трябва да направя изследване на клетъчен имунитет. Това само за НК клетките ли се отнася или за повече изследвания? И искам да попитам още нещо - има ли валидност това изследване? Мисълта ми е, че чакам да ми се обадят от Фонда и да не стане така, че да трябва да го правя пак това изследване? И след като го направите каква е следващата стъпка?
Извинете ме за многото въпроси, но само такива изследвания не бях правила досега...   bouquet
Доколкото знам е това.На листа/него занесох в лабораторията/ ,който ми даде док,пише"клетъчен имунитет",а на резултата освен NK клетки,има още 5,6 неща.Аз също чаках фонда и на мен док ми беше казала,изследването да го пусна когато съвсем наближи обаждането.Успех! Peace

# 38
  • Мнения: 1 365
Аз днес дадох кръв за НК-клетките и другата седмица ще е готов резултата.  Praynig

# 39
  • Мнения: 6
Искам да помогна на тези, които се чудят къде да си изследват НК-клетки.Аз ходих в болницата "Св.Иван Рилски" (намира се до Центъра по хигиена).Цената на изследването е 60 лева и става за един ден.Не се поема от Здравната каса.Но заедно с него задължително се прави и пълна кръвна картина, за което може да се представи направление и да се спестят пари поне за нея. Успех на всички.
След четири вливания НК-клетките ми се понижиха от 20 на 19% и може би ще продължа с вливането на интралипид, макар че вече съм в 24 г.с. Благодарение на Д-р Катя Тодорова се чувствам добре след два спонтанни аборта.Надявам се да продължа така.   

# 40
  • Мнения: 1 365
Ами излезна ми резултата от изследването и НК-клетките ми са 17%. От това, което четох из интернет, това е завишена стойност. Та въпроса ми е към момичетата, които правят вливания - каква е цената на препарата и как става самото вливане - включват го като система или е във вид на инжекции?  Hug

# 41
  • Мнения: 1 732
Ами излезна ми резултата от изследването и НК-клетките ми са 17%. От това, което четох из интернет, това е завишена стойност. Та въпроса ми е към момичетата, които правят вливания - каква е цената на препарата и как става самото вливане - включват го като система или е във вид на инжекции?  Hug
А какво са ти изписали-интралипид,имуновенин или киовиг?И трите са във вид на система,която изтича за няколко часа,в отделение се прави вливката,не вкъщи за да си под наблюдение.Преди няколко месеца ми вливаха киовиг и струваше 600 лв,а имуновенина мисля,че беше около 450 лв. и от него имам вливка,но пак преди време.Дано съм ти помогнала и успех!

# 42
  • Мнения: 6
На мен ми вливат Интралипид по 4 мл. в 250 мл. физиологичен разтвор.Ходя да ми го вливат в Торакс и струва 19 лева за една процедура.Препарата съм го купила веднъж и струва около 20 лева и го ползвам многокретно.

# 43
  • Мнения: 1 365
Аз днес след обяд ще ходя при док да видим какво ще каже да правим и ще ви пиша после за съвет!  Hug
Благодаря ви за отговорите!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 2 908
На мен ми вливат Интралипид по 4 мл. в 250 мл. физиологичен разтвор.Ходя да ми го вливат в Торакс и струва 19 лева за една процедура.Препарата съм го купила веднъж и струва около 20 лева и го ползвам многокретно.
Как така се ползва многократно,за първи път чувам такова нещо.
При мен след като изтеглят със спринцовката 4 мл.и го изсипват във мивката останалото,защото става негоден,а сигурно и вреден за следващо ползване щом е отворен веднъж.Попитай Доктора,който посещаваш по въпроса но наистина не бива да се ползва след деня в който е отворен вече.

Общи условия

Активация на акаунт