Проблем след раждане

  • 17 178
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
Няма никакво лошо настроение, както виждаш съвсем цивилизовано приключихме с дебата и сключихме мир.
Нали, така, Люлякова?
  Peace

# 31
  • Мнения: 1 735
Док ме беше инструктирал така - 15 сек. стискаш все едно ти се пишка и ти се ака, 10 сек. отпускаш и така 5 минути, 2 пъти на ден, в продължение на 1 година.
Киа, мерси, че сподели - ще пробвам и това упражнение!   bouquet

А аз правя следното упражнение:
10 пъти стягам и отпускам перинеума, после почивка няколко минути и пак същото.
Правя 3 серии, когато се сетя.
Някой път се сещам няколко пъти на ден - няма лошо да се правят 3-те серии по няколко пъти на ден.
Колкото по-често се сещаш, толкова по-добре.
И гледаш да не пропускаш ден.   Peace

# 32
  • Мнения: 1 354
Не прибързвай с тази операция, и задължително потърси още едно мнение.
Освен всичко останало, все пак си родила скоро.



 Peace подкрепям мнението на Джуличка Peace

# 33
  • Мнения: 1 735
... Именно страхът от такова последствие ме насочи към секцио... с нищо не мога да ти помогна, но искрено ти съчувствам... случвало ми се е при по- сериозни пристъпи на кашлица (имам бронхиална астма), особено през втория грип по време на бременността, отвратително неприятно е и изобщо... дано се оправиш лесно.

Кати, при едно естествено активно раждане, където напъните не са дирижирани, не се слага система с окситоцин за Добър ден и не се реже за епизиотомия просто за презастраховка, тези последствия са изключени.
Друг е въпросът, че смъкване има дори и при жени, раждали със секцио, като следствие от носене на по-тежък плод или просто прекалено надебеляване по време на бременността. Тогава имаш 2 в едно: хем гадната операция на гладката мускулатура, хем дискомфорта на едно такова смъкване. Ужасно, нали?
Но каквото и да си говорим, България не е узряла да даде качествена услуга на раждащите жени. В това се състои основният проблем, а не кой как е родил.  Peace

Може ли малко разяснение? Ти си мислиш, че след секциото може да се получи такова пропадане? Как ще се случи според теб, след като бебето е извадено?

Да разясня: не съм написала, че смъкване се получава в следствие на самото секцио, а в следствие на самата бременност.
По същия начин някои бременни получава хемороиди, още докато си бременеят и това как ще родят не ги спасява.
Имам 3 познати, родили със секцио, които имат хемороиди.
Аз пък, когато родих не получих.
Със стриите пак така - повечето се получават, докато жената е бременна, въпреки че има и жени, които от рязко отслабване след бременността пак получават стрии.
И така, съжалявам за Оф топика, няма смисъл да обръщаме темата на секцио-нормално.

Помня, че навремето(когато родих малката) бях пуснала и аз такава тема за изпускането при уриниране, но се сещам че никой не ми отговори и не получих нито един съвет или помощ. Тогава се стреснах, че съм само аз и започнах да ровя из нета, разбрах за упражненията и започнах да ги правя. А между другото тези упражнения, дори и да няма смъкване или такъв проблем, са страшно полезни за предстоящо раждане. Освен всичко има разни пинизи по време на секс, ако се усъвършенстват.  Wink

# 34
  • Мнения: 149
И аз имах този проблем 1 месец след раждането, вече (да чукам на дърво) е добре положението. Иначе ходех с превръзки като превантивна мярка известно време след това.
Не съм ходила на гинеколог, защото докато се наканя и се почувствах по-добре, пък и нямаше на кого да оставя малката че да отида.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 09:32 от didi-23

# 35
  • Мнения: 565
Имах подобни единични прояви в по-късните срокове на бременността ми, които след раждането отшумяха. Но ако ти се налага подобна операция, не ч отлагай дълго във времето.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 381
Док ме беше инструктирал така - 15 сек. стискаш все едно ти се пишка и ти се ака, 10 сек. отпускаш и така 5 минути, 2 пъти на ден, в продължение на 1 година.
Киа, мерси, че сподели - ще пробвам и това упражнение!   bouquet

А аз правя следното упражнение:
10 пъти стягам и отпускам перинеума, после почивка няколко минути и пак същото.
Правя 3 серии, когато се сетя.
Някой път се сещам няколко пъти на ден - няма лошо да се правят 3-те серии по няколко пъти на ден.
Колкото по-често се сещаш, толкова по-добре.
И гледаш да не пропускаш ден.   Peace
Ще пробвам и това. Гинекологът ми каза, че ефект от упражненията ще почне да се усеща след няколко месеца. Но всичко щяло да е ок след 1 г. правене на упражненията. Днес вече си направих 2-те серии с по 15 и 10 секунди. Планирам да почна да правя пак коремни преси, щото правих няколко пъти и се отказах. Каза ми, че като цяло мускулите в областта на таза трябва да се стегнат. 2 пъти даже ми набива канчето за това.  #Crazy

# 37
  • Мнения: 1 735
Сега кто се замисля... ами може пък коремните преси да се комбинират с упражненията за перинеума.
Например, при всяка преса, едновременно с това да се стяга и перинеума. Може да има наистина добър ефект.
Аз обаче ще трябва да изчакам да родя първо и после почвам с пресите, лицевите и други.

# 38
  • Мнения: 826
Дано всичко се оправи при авторката и не се наложи операция.
Все пак си родила скоро, може би нещата ще се подобрят без егресивни интервенции. Все пак продължавай с упражненията на Кегел - те освен, че не вредят, са си полезни иза други неща.
Да спомена, че въпреки моето ЕПЗ и малко разкъсвания, нямам такъв проблем. Нормалното раждане за това е нормално, ако мине естествено наистина, всичко и след това би трябвало да е ОК. Може би наистина има значение, че раждах без окситоцин и без да напъвам  и да се форсирам единствено "когато лекарката ми каже".. Но тези смъквания могат да се получат, не само от естествено раждане. Майка ми има същата операция от преди да ни роди и двете със сестра ми - органите и са се смъкнали от нещо друго явно... но сега е добре и операцията определено и е помогнала.

# 39
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Аз след секциото имам подобен проблем. В болницата направо се напикавах, а сега ми е много трудно да удържам позивите за пишкане, докато преди можех да се стискам по много време.
Номер две също ми е малко проблемно.
Според мен се консултирай с още един лекар, понеже все пак може постепенно да отшуми, а упражненията също ще са ти от полза.
Дано се оправиш скоро. Sunglasses

# 40
  • Мнения: 329
Сега кто се замисля... ами може пък коремните преси да се комбинират с упражненията за перинеума.
Например, при всяка преса, едновременно с това да се стяга и перинеума. Може да има наистина добър ефект.
Аз обаче ще трябва да изчакам да родя първо и после почвам с пресите, лицевите и други.

Извинете, че се намесвам, но да споделя и аз. Аз започнах "да изпускам" по малко някъде 3-4 месеца след раждането. Като скачах на въже. Започнах кегелите и веднага получих подобрение.
След раждането ходих при физиотерпевт и тя каза, че коремни преси не е добре да се правят, за да може да се събере по-бързо правият коремен мускул. Даже препоръчваше като ставам т леглото, да се "изтъркулвам", а не да ставам като си повдигам горната част на тялото от легнало положение. Доколкото разбрах, при всяка жена мускулът се свива за различно време, така че не мога да кажа дори ориентировъчно колко е то. При мен два месеца след раждането не беше събран. На всички горещо препоръчвам (и в тази тема) упражнението планк - идеално е за стягане на корема, кръста и гърба. То също се изпълнява за време, така че може да се съчетае с кегелите.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 381
rikk , какво е това упражненеи планк?

# 42
  • Мнения: 126
Към авторката на темата - моят гинеколог ми каза, че ефект от упражненията на Кегел ще има след 1 г. Т.е. след това време, отдолу съм щяла да бъда, както преди. Е, правих ги 3 месеца, но ефект има. Пусти мързел - спрях упражненията. От днес съм на работа и смятам, докато пътувам да ги правя пак. Освен това прави коремни преси, за да стегнеш мускулите си. Дано да ти помогне. Не се отчайвай. 
Док ме беше инструктирал така - 15 сек. стискаш все едно ти се пишка и ти се ака, 10 сек. отпускаш и така 5 минути, 2 пъти на ден, в продължение на 1 година.



Благодя Киа за споделения опит.   bouquet  Grinning За тези упражнения незнаех че трябва да стискам. Може би затова няма ефект от досегашните които правех.

# 43
  • BG
  • Мнения: 2 217
И аз бих искала да науча това упражнение на Планк ...

Имах една позната, която работеше за Джонсън те внасяха материали, които избавят жената от това неудобство чрез операция. До колкото си спомням операцията беше кратка.  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 2 381
sesi81 , почвай упражненията тогава. Дано и при теб да има ефект.
Месец след раждането при пригледа док ми каза: "Стисни ми пръстите." Стискам аз там долу и той ми вика: "А, слаба работа." Тогава ми каза за упражненията. Миналата седмица питах приятеля ми дали усеща, като се стикам долу по време на секс и той ми каза, че усеща. Така че, ефект има от упражненията на Кегел.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт