Избор-а

  • 2 927
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 947
Хубаво е да имаш право на избор тогава, когато умееш да взимаш решения. Има хора, които просто не умеят - колебливи са, нерешителни, несигурни в себе си. При тях избора не е особено желан. Те предпочитат течението.
Понякога имаш право на избор, но фиктивно - тоест знае се кое е правилното решение или очакваното и всъщност е въпрос на време да вземеш това решение и всъщност нямаш право на реален избор. В живота това са компромисите.

# 61
  • Мнения: 260
Мда, името на темата би било правилно да е Изборът. Ама творческите пориви оправдават правописа, нищо, че не става въпрос за стихотворение...

Иначе по темата - аз съм ЗА контролирания избор. Хората трябва да правят избор, когато имат потенциала да го направят. Най-елементарния пример, който ми хрумва, е следният:

- Може ли едно дете да вземе избор, който касае бъдещето му? Не, по простата причина, че няма достатъчно познания и житейски опит. В такъв случай, родителят контролира избора му, като му предоставя определени възможности за развитие. Това е контролираният избор за мен.
По този начин един човек без достатъчно познания не може да вземе решение, което касае здравето му, освен ако не получи възможност за контролиран избор между възможностите, които лекарят му дава (примерно).

От друга гледна точка, дори това дали да направиш избор, е въпрос на избор...

 

# 62
  • Мнения: 7 947
Заглавието го разбрах ето така: Избор - а??? Все едно да попиташ - искаш ли кафе, а?

# 63
  • Мнения: X
Без да съм изчела подробно, предвид последните постове.

Възможностите са навсякъде около нас. Наша е задачата да ги видим и после, измежду видяните, да направим избора. Не ни ли изнася, да търсим още възможности.

# 64
  • Мнения: 3 405
Предпочитам да имам избор, въпреки, че понякога изпитвам дисонанс при опции с еднаква тежест - дали избирам правилно. Но после си кавам, че не съм сбъркала и нещата се нормализират.

Общи условия

Активация на акаунт