От кой месец влиза попарата с чай и сухари?

  • 5 664
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 34
Здравейте на всички, моята бебка е на 5 месеца и вече хапва плодово пюре, зеленчуково и местно също, каши мляко с бисквити но не помня от кога в менюто влизаше и попарата с чай и сухари, ще съм благодарна да ме подсети някой.

# 1
  • Мнения: 8 242
Много си избързала с глутена..  Rolling Eyes

А попарата никак не е задължително да влиза Wink Аз такова нещо не съм давала Simple Smile

# 2
  • Мнения: 34
Защо да съм избързала тук при нас лекарите така препоръчват а и кашата която давам е без глутенова освен това я яде само два пъти седмично, моля те обоснови се за глутена.

# 3
  • Мнения: 543
Малеее, че то твойто е готово за кюфтета вече, бе Simple Smile

Моето на 6 месеца хапна зеленчуково пюре, на 7 - каша, на 8 - плодово пюре, на 9 - месно и на 10 опита попара.

Не че е задължителна попарата, ама моята я обожава. Аз такова нещо не вкусвам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 8 242
Бисквити безглутенови? А и само факта, че са бисквити..
Къде е това при нас Simple Smile Лекарите.. а и ти.. да попрочетете малко  Wink

# 5
  • Мнения: 488
С глутен захраних на 10 месеца и 3 седмици и то защото детето отказа другите каши -оризова,елда,царевична...Дадох и сухар с вода,не чай... Все още не съм въвела сирене и масло...
По въпроса за четенето съм абсолютно съгласна с Духи Пухи Peace
Има изчерпателна и достъпна информация на един клик разстояние  в библиотеката  Peace

# 6
  • Мнения: 529
Много храни си въвела на толкова мъничко бебе.Тази попара не виждам как ще му се вмъкне в менюто ,което на тази възраст е само мляко.

# 7
  • Мнения: 4 915
Явно си въвела глутен с бисквитите. Повече информация за глутена и сама можеш да намериш в Библиотеката на Кърмаческия, както и ако напишеш "глутен" в търсачката.

При меню от пюрета, каши, сок, кисело мляко и бисквити, не знам защо му е нужно на бебето на тази крехка възраст и попара от сухари. Аз попара не съм давала. Нищо полезно не съдържат сухарите. Давах зърнени каши с плод, а по-късно и със сирене. И двете са захранени след 6-тия месец. 

# 8
  • Мнения: 108
Леле, твоята бебка яде повече неща от моята дъщеря / между другото за първи път чувам за месно пюре на 5 месеца/. А относно въпроса за попарата - на 11 месеца е и все още нямам намерение да й давам, въпреки че много упреци съм слушала, и ще ти кажа защо. Никой не може да ме убеди, че в попарата има нещо по - полезно, отколкото в кърмата. Ако маслото, сиренето и хляба не са ти домашни ти гарантирам, че няма нищо полезно, а точно обратното. А и щом на 5 месеца яде толкова много неща.... за къде бързаш с попарата - нали основното, от което има нужда детето, особено на вашата възраст, е МЛЯКО.

# 9
  • Мнения: 246
Много ви е рано за попари. Нека стане поне на 10 месеца.
Най-напред въвеждаш постепенно глутена. Защо? Защото има опасност да си лепне алергия за цял живот.
Поспри се малко със захранването. Не пришпорвай нещата за да не му докараш на сила алергия. Цялата храносмилателна система е още незряла. Наблегни на млякото. В момента бебето на тази възраст има най-много нужда от това.
Започнала си с ранно захранване, което е отречено отдавна. Педиатъра ти, ако чете, трябва да е наясно.

# 10
  • Мнения: 34
Благодаря на всички мамчета които се включиха във темата и изказаха мнението си по въпроса, относно различните храни които яде бебка аз не ги давам на веднъж в един ден всичките яде ги по няколко пъти седмично иначе главно сме на мляко но е с бисквити наистина защото иначе не може да се засити само с мляко, давам и кисело мляко защото има непоносимост към всички АМ. Благодаря ви за мненията.

# 11
  • Мнения: 8 242
Е то остава и наведнъж да ги даваше  ooooh!
Но само факта, че вече съ въвела неща, които се дават поне след 3-4м. ..
А това дали ги даваш 1 или 5 пъти седмично няма особено значение ..  Rolling Eyes
А за непоносимост към АМ ..  Crazy

И пак не каза - къде е това ТУК? От къде си?

# 12
  • Мнения: 34
Аз съм от Радомир
тук лекарите така процедират сок 1-2 лъжчки още от началото на 2 месец, плодово пюре на 3 месеца, зеленчуково на 4м. а месно на 5-6 заедно с кашите, аз единствено реших да добавя бисквити в млякото, защото иначе много  на често ядеше, а сега я засища и яде 4 пъти на ден.

# 13
  • София
  • Мнения: 95
 Laughing ясно схемата по която ние сме захранени Wink
Моят юнак на 23 започна 9 месец и го почерпих с чай и сухарче на HIPP, днеска също и е много доволен.
Относно честотата на ядене до преди две седмици все още ядяхме 6 пъти дневно, като четири бяха кърмене /сега три/, в това число не включвам неговите включвания през нощта за по глъдка кърма. LaughingНа 5 месеца все още се хранехме през три часа и смятам това за нормално.Аз самата ям повече от три пъти на ден  chef

# 14
  • Мнения: 34
По принцип бебка хапва и веднъж през ноща но само мляко и то с повечко вода, докито каза че тъй като е 8 килограма бебка е малко по пълничка от нормалното за възрастта си и затова гледам да намаля храненията до 4 на ден,  докторката каза че тежеста на бебето щяла да му попречи когато след месец я сложа в проходилката например или когато тя се опитва да си стои на крачетата, щели да и се изкривят. Затова през деня яде поне 2-3  пъти мляко и веднъж каша или някакво пюре.

# 15
  • Мнения: 8 242
Докторът ти е  ooooh! Нямам думи  Rolling Eyes
Кисело мляко за токлова малко бебе.. че и с ПОВЕЧКО вода..
Нощното хранене си е повече от нормално..
Сокчетата от 2 месец - ма как, те са просто жизненоважни  Mr. Green
4 хранения са малко за възраста ви..
8кг. изобщо не е пълничка..
Нищо няма да й пречи като прохожда.. А да я слагаш в проходилка не е най-доброто нещо ..

Просто.. В кой век живее тоз човек..
И за съжаление не само той  Rolling Eyes ..

# 16
  • Мнения: 4 915
Ако е пълничка изобщо не я слагай в проходилка, най-малко пък на 6 месеца. Остави я да се научи да пълзи, да се изправя сама и да се научи да ходи, държейки се за мебелите. Това всъщност е препоръка не само за пълнички деца.

Схемата, по която сте захранили е много остаряла вече морално и научно. Както и да е, вече е факт. Гледай поне да храниш по-здравословно, махни соковете и бисквитите.
Наистина ли не пие никакво адаптирано мляко? Киселото мляко за такова малко дете е противопоказно - висок риск от алергии, а не съдържа и 1/10 от полезните и необходими съставки на АМ. Особено, ако го даваш и разредено с повече вода...

До годинката около 70 % от дневната дажба на детето трябва да е мляко. Не кисело, а кърма или АМ. 

# 17
  • Мнения: 34
Знам че най добрата храна за бебето е майчината кърма а след това АМ но при нашия случай тя повръща на фонтан от всяко едно АМ затова преминахме на кисело мляко и тъи като в него няма никакви витамини и тнт аз давам пюрета, сокове и каши за да може да приема нещо полезно поне, знам че е рано за всичко това но просто незнам какво да направя, всички тези храни и действат много добре, не ги повръща а за алергии слава богу все още нямаме въпреки че от доста време сме на мляко, относно броя на храненията според мен това е достатъчно, каката съм я хранила под същия режим и не съм имала никакъв проблем.

# 18
  • Мнения: 1 174
veni_i_koci здравей  Wink Няма лошо, че си захранила по "старата схема", както я наричаме. Наистина по - добрия вариант е да беше изчакала още малко преди да почнеш със захранването, но нищо страшно не е станало. Както са ти писали момичетата по - горе, има известен риск от предизвикване на алергии при бебето, ако се захрани прекалено рано и прибързано, но това е риск, не задължителен резултат  Peace
Хубаво е обаче голяма част от менюто на детето да е мляко, пък дори и кисело, щом не й понася АМ, а вече не кърмиш. Ще напишеш ли малко по - подробно режима на хранене на детето. Кога пие мляко, кога яде твърда храна, по колко и каква храна, сока кога даваш ? Ти си захранила от третия месец, значи сега е втория месец от захранването, нали така ? Значи долу горе 2 или 3 твърди хранения на ден трябва да има и още 3-4 пъти да пие мляко /не го разреждай повече от необходимото, на детето му трябва мляко, с вода не може да се нахрани/. Ако държиш да даваш нещо тестяно, говоря за бисквитите, има бишкоти на Плазмон, които се пускат в млякото на детето или сока и се разтварят, те са без глутен и за деца над 4 месеца, има и сухо мляко в тях, тъкмо още нещо млечно ще хапва. Друг вариант са сухарите, пак без глутен или кашите /те са според мен идеалния вариант - без глутен, зърнени, засищат, имат и витамини/. Добре е, че детето си хапва и друга храна освен млякото, но 4 хранения плюс нощно са малко за 5 месечно бебе, хубаво е да са поне 6, най - добре 7, от които 2 или 3 твърди, другото мляко. И последно - няма нищо лошо в това, че детето тежи 8 кг., няма да му изкривят крачетата, ако го оставиш да седне, да се изправи когато то иска, не го слагай в паяк преди да се е изправило само, природата си знае работата. Педиатрите понякога доста прибързват със съветите, без да отчетат факта, че децата са различни, не може всички да се впишат в една обща рамка. Остави детето само да реши кога е готово да се изправи и да проходи, няма нужда да насилваш нещата  Peace  Като пишеш по - подробно, ще видим какво още може да те посъветваме.   

# 19
  • Мнения: 34
Малката яде 4 пъти на ден сутрин мляко с бисквити, на обяд зеленчуково или месно пюре с половин бурканче плодово за десерт, след обяд отново мляко с бисквити и за вечеря или каша или мляко с бисквити зависи каквото аз реша, само през ноща към 4 часа и правя само кисело мляко и тогава слагам малко вода иначе млякото не го разреждам. Относно броя на храненията аз мисля че 7 хранения за 5 месечно бебе са много освен ако нее на кърма или само на АМ, мисля че 5-те хранения са и достатъчни и тя не плаче от глад между тях, яде през 4 часа и пие 2 пъти по 30-40грама сок.

# 20
  • Мнения: 1 174
Разбрах защо се е получило недоразумение, ти не разреждаш млякото, както се правеше едно време: една част мляко, три части вода. Така детето пие по - скоро айрян, затова се даваше по 4 - 5 шишета такова мляко. В твоя случай наистина няма нужда, млякото си е доста, предполагам, че около 100-150 мл. мляко има на хранене, нали ?
Иначе другото си е добре, има зеленчуци, плодове, каша, предполагам щом детето си яде кисело мляко, няма проблем да дадеш попара, но нека бъде със сухари, а не с хляб или бисквити, по - полезно е. Ти така или иначе си вкарала глутен с бисквитите, тъй че може и да вземеш сухари, да замениш бисквитите с тях или да редуваш. За месото обаче е малко рано, струва ми се, преди се даваше месно пюре след 6-тия месец, но щом си го дала вече, продължавай си с тези неща. Няма смисъл да спреш да даваш нещо от нещата, които тя вече си хапва. При условие, че детето яде почти всичко друго, не виждам проблем да дадеш и сирена попара, но пък ако я дадеш за закуска, ще отпадне едното мляко с бисквити, което сега даваш, да не намалеят пък млечните хранения  newsm78 От друга страна в попарата има сирене, което пак си е млечен продукт. Съвета ми е да не избързваш с добавянето на нови неща в менюто на детето, то си хапва достатъчно разнообразна храна, така че следи да яде достатъчно млечни продукти заради калция в тях, както знаеш на детето му е нужен и може да опиташ да купуваш млечни каши, щом са вкарани млечни продукти, в тях има АМ, обогатени са с витамини, може пък адаптираното мляко, като е в кашата да не предизвика повръщане у детето. 

# 21
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Никак няма полза от попара..хляб с масло и сирене ..то на мен ми става зле то нея.Малката не я лизвала, направо я плюеше.. не че не съм пробвала да и предложа след 1 годинка за пръв прът.

# 22
  • Мнения: 1 174
На мен пък изобщо не ми става зле от попара, напротив много обичам попара с хляб, сирене, чай и малко захар. Редовно закусвам това. Ти ядеш ли хляб, а сирене, чай пиеш ли ? Масло обичаш ли ? Защо ги ядеш като няма полза от тях ?  
Какво лошо има да предложиш на детето масло и сирене, комбинирано с чай или вода, с малко хляб / сухар  за засищане   newsm78 ?

# 23
  • Мнения: 3 929
Мисля, че най-рано беше 10 месец. Сиренето е колкото кибритена кутийка, предварително изкиснато във вода.

# 24
  • Мнения: 1 558
Какви сокчета даваш на бебка? На дъщеричката ми давах сок от морков или ябълка,но ПРЯСНО ИЗЦЕДЕН по 20-30 гр. дневно,след като навърши 4 месеца Peace Дъщеря ми е на 8 месеца ,яде 4 пъти дневно:сутрин,следобед и вечер АМ,а на обяд 1 пюре. Не знам колко точно кг тежи,тази седмица сме на консултация,но миналия месец беше 7,1кг newsm78

# 25
  • Мнения: 6 713
Аз дадох попара на 7 месеца. Първо въведох глутена с овесена каша на Милупа. Относно попарата - много й харесва, яде си и аз й давам 2-3 пъти седмично. Не виждам нищо лошо в попарата.  Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Попарата се дава като въведеш глутена преди това. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт