Загубихме Майкъл Джексън, но посланията му към човечеството остават.

  • 2 308
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Като хомеопат ще кажа, че Майкъл беше олицетворение на най-лъчезарното, най-любвеобилното хомеопатично лекарство: Phosphorus.

 Ето част от хомеопатичната картина на Фосфор:


   "... това е детето, което не получава достатъчно внимание и любов у дома, и затова поддържа много приятелства за да запълни тази празнота...
...любящ, отвръщащ с взаимност...
...съчувствие към страданието на другите, силно желание да дава и получава любов...
тенденция да привлича вниманието както с външния си вид, и с начина си на говорене, така и с топлината която излъчва...
 ...много лесно създава приятелства..."


                                                 Р. Шанкаран "Душата на лекарствата"

 А ето какво казва Георгиос Витулкас "Материя медика"

"...той е слаб, висок, с деликатни черти, коса, кожа и ръце. Като дете този човек е топъл, открит любвеобилен, артистичен, музикален и много чувствителен... състрадателен и не може да живее без да е заобиколен с приятели... Топлина и обич свободно се леят към приятели, дори към непознати.
 ...Това са деца чийто живот се излива без усилие и без много резерви...
 ... Може да стане природозащитник, и който ще преследва хуманни цели"


 http://www.youtube.com/watch?v=YVoJ6OO6lR4&feature=related]Blak or White




 

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 13:15 от Aleksander

# 1
  • Мнения: 2
Беше най-големият! Мир на праха му! Радвам се, че светът го изпраща подобаващо!

# 2
  • Мнения: 364
Алекс,     Hug

Благодаря ти!    bouquet

Един от най-топлите отзиви, които прочетох за Майкъл ...

Малък  playlist - Tribute to Michael Jackson

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алекс,     Hug

Благодаря ти!    bouquet

Един от най-топлите отзиви, които прочетох за Майкъл ...

Малък  playlist - Tribute to Michael Jackson

 Amitola  Hug 

  Благодаря ти за плейлиста!

# 4
  • Мнения: 957
Да много е вярно това което казваш за Майкъл Джексън,Александър сигурна съм в това.Знам също че всички гадости които се изписаха по негов адрес са лъжа.Убедена съм че не е педофил.Мир на праха му.

# 5
  • Мнения: 145
Творчеството му ще остане завинаги в сърцата ни и съм убедена, че много хора занапраед ще се влчбват в творчеството му! Мир на праха му

# 6
  • Мнения: 364




Два Ангела, които Обичам с цялата си Душа



Алекс     Hug


Freddie Mercury & Michael Jackson - There Must Be More To Life Than This

# 7
  • Мнения: 668
Amitola,   bouquet
Не знаех, че имат общ дует, макар и двамата да ги обичам много...

Господи, дай им покой!

# 8
  • Мнения: 364
Amitola,   bouquet
Не знаех, че имат общ дует, макар и двамата да ги обичам много...

Господи, дай им покой!

Хъни,    Hug

вече имат покой ... далече от какво ли не (ако започна, няма да спра, а и не е нужно)

Там - у дома, всичко е покой


# 9
  • Мнения: 7
Алекс, благодаря ти и аз от все сърце Hug Най-сетне някой, който не оплюва Майкъл, а се опитва да разбере сложната и красива същност на един гений. Аз никога не повярвах и няма земна сила, която да ме убеди, че толкова добро, слънчево същество може да бъде способно на всички гадости, в които го обвиняваха хилядите завистници.

Продължавам да твърдя, че Майкъл бе прекалено чист, прекалено невинен и виждаше света по-друг начин, без маските , без лицемерието...той така и не успя да порастне, така и не стана омърсен и пошъл. Затова и може би толкоз го боля, затова и толкова страда - той - едно чисто създание, което единствено искаше да дарява любов и радост, а получи в замяна омраза и завист.
Тъжно ми е като се сетя какво трябваше да изтърпи, защото някои комплексари не можеха да преживеят успеха му, защото хората около него се интересуваха само от лична облага.
"I believe I’m one of the loneliest people in the world."  написа Майкъл в книгата си Мoonwalk. Боли ме и сега като чета тези негови думи и се питам защо добрите хора трябва да страдат толкова много заради чуждата жлъч.

Още венъж Алекс благодаря за хубавите думи Simple Smile стоплиха ми сърцето. Нека да запомним Майкъл като невероятният професионалист и топлият човек, които беше.

Един поздрав от мен към всички верни фенове на Краля на попа - http://www.youtube.com/watch?v=tXRL3Yyn-Rc - една песен, която обожавам и не преставам да слушам и която е изпълнена от Майкъл с толкова енергия и страст Simple Smile

 

# 10
  • Мнения: 668
Amitola, дай Боже!

Толкова си говорим с мъжа ми тия дни за него, по същия начин се чувствахме и когато така нелепо преди 3 години си отиде Стив Ъруин... Някаква дупка, направо пустош - все пак сме отрасли с него.
И аз не вярвам в обвиненията срещу Джако - та той си остана дете до края. Като Питър Пан. За съжаление, наистина, има много алчни хора, които не биха се посвенили дори децата си "да хвърлят на вълците"... Тях Господ се надявам да ги накаже!
А колко песни точно за деца има, а за спасението на земята...
Просто една изгубена чиста душа...
Дълбок поклон пред паметта му!
Flowers Rose Flowers Rose

# 11
# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
phoebe14  Hug , honey13  Hug

  Детството е страшно важно за всяко човешко същество, а това лъчезарно дете - Майкъл е бил непрекъснато осмиван, обиждан от тези на които е давал любов и очаквал любов - братята и сестрите си, а и от непознати, за неговата външност.
  Това е ключът за обяснение на душата на Майкъл, който чрез Невърленд и чрез музиката си, е искал да даде на хиляди деца това, което той самият не е получил като малък.
   Мир на душата ти, Майкъл!  Flowers Rose

# 13
  • Мнения: 902
Да си призная честно, не се бях интересувала от творчеството му особено много. Но...напоследък ми попаднаха различни песни и музиката и текста са толкова истински, неподправени. Сякаш е излял душата си в тях. За жалост, наистина сте прави - няма как такъв човек да е виновен за гадостите, за които го обвиняваха(а някои и още го обвиняват). Никога не съм следила неговите изяви, поради простата причина, че точно в моя "бесен" пубертет той се беше затворил и отдръпнал от света. Жалко, че не можа да направи така очакваното си завръщане. Четох различни спекулации по повод неговата смърт и обвинения към личния му лекар. Много ми се иска, ако има нещо нередно около смъртта му- то да излезе наяве.

 Всички имаме какво да научим от него...Поклон пред паметта му!

# 14
  • Мнения: 957
Джордан Чандлър призна: Джако бе светец, баща ми ме накара да излъжа
                                                       
29-годишният Джордан Чандлър, който през 1993 година обвини звездата в сексуални посегателства, разкри, че всичко е било инсинуация, организирана от баща му Евън Чандлър, с цел да се измъкнат финансови средства от певеца.Кошмарът започна веднага след хитовото турне "Dangerous", когато Джордан бе едва 13-годишен. За да избегне очакваното съдебно дело, Джако се договори със семейство Чандлър и заплати сумата от 20 милиона долара.

За мнозина обаче, именно шокът от случилото слага край на възхода на Краля на попа. За да овладее стреса, той се пристрастява към успокоителните, от които бе зависим до края на дните си.

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тема за Майкъл Джексън вече има.

Общи условия

Активация на акаунт