Вродени заболявания при новородени

  • 15 535
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Добър ден на всички...Значи имам един въпрос към всички тъй като забелязах че тук има хора с доста опит.. Сестра ми беше бременна до 27 юни този месец като й предстоеше на 5 юли да влезе в 9 месец от бременността.Но преждевременно роди като бебчето се появи на този свят с жирусна инфекция на белия дроб - вродена пневмония.Според лекарите в окражна болница добрич всичко зависи от организна на бебчето - дали ще се пребори с инфекцията или не...Според същите таз инфекция се е появила вследствие на това че водите на сестра ми са изтекли на половина и е започнала да ражда 36 часа след тяхното изтичане. newsm78 newsm78 newsm78
В момента малката (бебешока) е в кувиоз под наблудение и чакаме промяна....
Искам да попитам някой имал ли се същия проблем и изобщо как да процедираме в тази ситуация.... МОЛЯ ВИ ЗА ОТГОВОР ...

# 1
  • Мнения: 1 053
Здравей.Аз не мога да поммогна със съвет,но силно се надявам и ви пожелавам бебка да се оправи бързо.Стискам палци вси4ко да е наред Praynig.Дръж ни в те4ение Hug.

# 2
  • Мнения: 6 274
Вие няма какво "да процедирате".
Предполагам, не, сигурна съм, че лекарите са включили АБ.
Така че, сега само ще трябва да чакате.
Дано малката е жилка, какъвто беше моя син, и бързо да се оправя и да започне да наддава.
  Peace

# 3
  • Мнения: 16
Просто под "процедиране" имам впредвид че се съмнявам дали напълно нищо неможе да се направи и трябва само да се чака... все пак всички знаем до болка колко малко са кадърните лекари.... и все пак благодаря за отзивите по темата... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig И под АБ имаш впредвид кувиоза ли?!  newsm78

# 4
  • Мнения: 6 274
При положение, че бебчето е в кувьоз, не виждам какво бихте могли да направите вие.
Освен да му стискате палци, както и ние.
  Peace

# 5
  • Мнения: 4 589
asazy когато раждах в Токуда имаше бебе родено по-рано от термин, изтекли води, инфекция и бебето се роди с пневмония. Седя в кувьоз няколко дни или седмица, после го извадиха на термо легло и не след дълго го изписаха.

Задължително сега бебето трябва да е на АБ, вливания, но предполагам, че лекарите се знаят това.

Всичко ще е наред. Много бебета се раждат с пневмония, това се получава когато има инфекция на околоплодните води.

Успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 758
И аз не виждам какво бихте могли да направите вие  Rolling Eyes В коя б-ца е бебчето? В София ли сте? Малкият ми син, въпреки че се роди доносен и със секцио, без да са ми изчитали водите, също разви пневмония след раждането и беше 11 дни в кувьоз, в Педиатрията. Разчитах само на д-рите, какво бих могла да направя  Rolling Eyes АБ означава антибиотик. Дано всичко е наред!  Praynig

# 7
  • Мнения: 16
asazy когато раждах в Токуда имаше бебе родено по-рано от термин, изтекли води, инфекция и бебето се роди с пневмония. Седя в кувьоз няколко дни или седмица, после го извадиха на термо легло и не след дълго го изписаха.

Задължително сега бебето трябва да е на АБ, вливания, но предполагам, че лекарите се знаят това.

Всичко ще е наред. Много бебета се раждат с пневмония, това се получава когато има инфекция на околоплодните води.

Успех.
Благодаря за надеждата Simple Smile

# 8
  • Мнения: 16
И аз не виждам какво бихте могли да направите вие  Rolling Eyes В коя б-ца е бебчето? В София ли сте? Малкият ми син, въпреки че се роди доносен и със секцио, без да са ми изчитали водите, също разви пневмония след раждането и беше 11 дни в кувьоз, в Педиатрията. Разчитах само на д-рите, какво бих могла да направя  Rolling Eyes АБ означава антибиотик. Дано всичко е наред!  Praynig
Ами ние сме  от Балчик но сестра ми е приета в Окражна болница гр. Добрич... а дали малката е на антибиотик - никой не ни е казал защото в отделението не дават много инфо... не са от най сговорчивите лекари...

# 9
  • София
  • Мнения: 5 758
Да, относно инфото са много пестеливи, дори прогнози избягват да дават, поне тук. На нас често ни казваха само "няма влошаване", на което трябваше да се радвам. Сигурно са й включили антибиотик. Дано всичко е наред!   Praynig Hug

# 10
  • Мнения: 16
принципно би трябвало да е ... но аз от личен опит съм доста скиптична към лекарите... и все пак се надяваме още ден - два и да има някаква положителна промяна Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 381
СТИСКАМ ВИ МНОГО ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД!!! Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 11 607
Преди в Добрич имаха добри неонтолози - поне завеждащата отделението бе кадърна докторка, макар и не много сговорчива. Лично се познавам с една от неонтоложките там, ако все още е там - вярвам,че тя ще даде максимума от себе си. Била съм свидетелка как не са оставяли за миг децата сами и винаги са полагали грижи в стаята за деца с повишен риск. Прекарала съм лично известно време в тази стая, за съжаление. Но изхода бе добър и нямам никакви оплаквания.

Но...дебело подчертавам,че това са ми впечатления отпреди 10-13г. Дано са запазили нивото си и дадат най-доброто, на което са способни на твоята племенница. Praynig Praynig Praynig

Скорошно оздравяване ви желая!

# 13
  • Мнения: 16
СТИСКАМ ВИ МНОГО ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД!!! Praynig Praynig Praynig

Благодаря Simple Smile

# 14
  • Мнения: 16
Преди в Добрич имаха добри неонтолози - поне завеждащата отделението бе кадърна докторка, макар и не много сговорчива. Лично се познавам с една от неонтоложките там, ако все още е там - вярвам,че тя ще даде максимума от себе си. Била съм свидетелка как не са оставяли за миг децата сами и винаги са полагали грижи в стаята за деца с повишен риск. Прекарала съм лично известно време в тази стая, за съжаление. Но изхода бе добър и нямам никакви оплаквания.

Но...дебело подчертавам,че това са ми впечатления отпреди 10-13г. Дано са запазили нивото си и дадат най-доброто, на което са способни на твоята племенница. Praynig Praynig Praynig

Скорошно оздравяване ви желая!
Благодаря и на теб за пожеланията ... незнам само дали са запазили същия си начин на рабпота защото вчера аз като посетих сестра си ми взеха и малкото акъл който имах с отношението си към хората.... както и да е....
дано всичко е ок... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт