Колко ви струва първолакът?

  • 34 440
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 6 873
.Ели. Значи трябва да уточня защото не съм и помисляла да определя нечие непознато за мен дете, за мърляво. В нашия случай децата не се преобличат за физическо, 'практиката' е такава. По цял ден са с едни дрехи и аз смятам, че това им е максимума на носене.
Не знам какво се правите на ощипани, ваша работа. Споделих как е, в крайна сметка който си има деца си решава как да си ги гледа. А че има мърляви деца - има, виждала съм и познавам такива.
Това, което чак за тертото дете ни предложи едната госпожа се оказа особено удачно за първолак - папки, във всяка от които се подрежда целият комплект учебници по даден предмет. После в раницата слагаш 3-те или 4-те папки за деня и вадиш направо папката с всичко необходимо вътре за съответния час. Така хем винаги е подредено и пригледно, хем нищо не се забравя, хем за детето е много лесно да се оправи, тъй като по всеки предмет има поне по 4-5 учебника, тетрадки, сборника. Това средния сам пожела да го прави /вече не първокласник/ и на момчетат им е много удобно. Ангел завърши вече 3-ти клас, но "папковата" система все още е на почит.
Тази система работи успешно и при нас. Освен всичко изброено и подгъването на листи мачкането е сведено до минимум по този начин.

# 61
  • Мнения: 7 821
Флаш, пошегувах се  Simple Smile. Мир!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз се вързах. Rolling Eyes
ок

# 63
  • Мнения: 577
Момичета,я кажете такава папка ли имате предвид?Много удачна идея

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да, нещо такова. Идеята е хем да се побира всичко по даден предмет, хем да не е много тежка папката. Аз гледам да не са картонени и да са разноцветни, за да може да ги разпознава лесно когато са подредени в чантата. В ъгъла на всяка залепвам етикет и още като отвори раницата, веднага в ъгълчето се вижда надписа по кой предмет е. Крисо е доста пипкав и муден и така му спестявам поне едно 3-4 минутно ровичкане в чантата.  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 577
Мерси,Дара  Peace
И моя е от завеените.Може нещо да му избоде очите и да е точно пред него но имам чувството,че той забравя дори какво търси.

# 66
  • Мнения: 7 821

Тези взимам аз. Има ги в Джъмбо и доста от книжарниците. Побират учебник+ всички тетрадки по предмета или блокче+боички+покривка.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Тези са от най-евтините. Чупят се за отрицателно време. Аз изобщо не бях доволна от тях. Имахме две от тях, не издържаха и 2-3 седмици дори. А и по някои предмети не побират всички учебници. В такава моят син не може по никакъв начин да събере математиката, например.

# 68
  • Мнения: 577
Мммммм интересно:
``Масларова обеща светлоотразителна жилетка на всеки първокласник``


Ето тук погледнете.Първата в зелено е хартиена и ми се вижда удобна за целта
http://www.mercurius.bg/userimages/za_uchenici.jpg

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 10:43 от Жу Ненкова

# 69
  • Мнения: 3 268
Папката на Ненкова ми се вижда много обемиста,няма ли по-удачно решение?Представяте ли си на какво ще прилича чантата с няколко такива папки.

# 70
  • Мнения: 24 467
Аз просто опаковах всичко по даден предмет в подвързия в един и същ цвят. Не сме губили нищо вече три години. Онези първите и на мен ми се струват май обемни. Важното е, по съвет на учителката, още в началото детето да се научи да си следи програмата и да си гласи раницата/чантата само.

# 71
  • Мнения: 3 268
Оххх,хич не ми се подвързват тетрадки,а и сега има толкова красиви картинки на тях,жалко е да ги подвържеш направо.Май ще ползвам тези тънките,но няма да ги купя от Джъмбо,а ще се опитам да намеря нещо качествено.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз също подвързвам всичко в определен цвят. Нямахме загубени неща също. Но направо се родих след въвеждането на папките. Крисо само по английски имаше 8 (!) тетрадки, учебници, речници и т.н. миналата година. Това си е тормоз според мен - да се сортира всичко и да се следи всичко. И то за мен, която съм неприятно стриктна и подредена. Какво остава за дете на 6-7 години, което има поне по 4 предмета да подготви и следи.

Папки по книжарниците има поне по 20 модела. Аз, лично, смених поне 3, докато се спра на един вид и вече две години купувам само от тях - достатъчно леки, здрави, удобни, събират всичко. Сега се опитах да се поразтърся в Интернет за модела, но не можах да го открия. Мога довечера да снимам и покажа. Но в която и книжарница да влезете, все ще си харесате нещо подходящо.

# 73
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Това с папките е много идейно   Laughing,  как не съм се сетила досега. Ще се възползвам непременно за бъдещата първокласничка, че и за третокласника.
Раницата и несесера /като този, показан от Ели/ на сина ми са на Gabol, струваха общо около 50 лв. Непокътнати си. Ще ги ползва вече 3-та година.
Фулмастери, моливи, гланцови блокчета и разни канцеларски екстри, имаме с килограми. Тетрадки ще купувам в движение. Като начало по 5-10 броя от вид. Пръчици и сметало са изискване при нас, не че са някакво съществено перо от бюджета.  Радвам се, че децата ми на тоя етап не се вманиачават по разни Уинкс, Ханна Монтана, Рейнджъри и подобни, а и да залитаха, надали щях да се съобразя с техния вкус.
В общи линии, не се сещам за нещо /освен бюро/ което би увеличило първоначалните разходи на повече от 100-150 лв. на ученик.

# 74
  • Мнения: 3 268
Момичета,гледам много от вас са взели раница Габол.От къде мога да си взема такава и доволни ли сте?

Общи условия

Активация на акаунт