Къде е най-добре да се роди недоносено дете?

  • 2 830
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте, родила съм с детенцето си в Токуда , миналата година на 8 март ми изтекоха водите, завърши със секцио. Сега съм бременна отново, но този път рисково ....живот и здраве бебс ще го вадят по-рано
Искам да попитам ВАС за отзивите ви за неонатологиите и грижите - именно за недоносени бебенца, в Майчин дом и Токуда?
Накъде да се запътя....
Предварително благодаря и се извинявам, че пускам подобни теми в различни подфоруми, просто ми се иска да направя възможно най-правилиния избор....а вие като минали през тази борба, можете да сте много полезни в ориентацията  Hug

# 1
  • Мнения: 6 604
Виж тези теми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364733.0  и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334910.0
Дано са ти полезни. И да устискаш колкото се може по-дълго  Hug. ЛЕка и безпроблемна бременност  bouquet

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
лично за мен - в МД но с уговорка - с лекар и с лице от неонатологията

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Бях също като теб - рисково бременна и вътрешно знаех, че пътят ми ще бъде Майчин дом. Дори в 28 г.с. си разпечатах най-краткия маршрут до там от Гугъл  Embarassed . Макар, че имах уговорка с друга "лекарка" и друга "болница"  #2gunfire .
За мен МД е мястото, където могат да се погрижат адекватно и професионално за недоносено и рисково бебе, дори без уговорка - аз постъпих там по спешност, посред нощ и на празник  ooooh!
Стискам палци и се надявам и при теб всичко да завърши добре  Praynig  Hug  

# 4
  • Мнения: 4 589
За мен Токуда е мястото, където могат да се погрижат адекватно за недоносени бебета. В МД колкото и опит да имат, те нямат необходимата модерна апаратура и лекарства. Защото това струва много пари.

Мои приятелки са раждали и на двете места, но за мен Токуда е мястото. Не съжалявам, че роди там.

И не мисля, че ако бях родила в МД, сега щеше да е по-различно....много се колебаех и аз в началото. Исках консултации, исках да местя детето, но това, което д-р Масларска направи за Алекс, не мисля, че друг би го направил. Благодарна съм на целия екип, че ми подариха тези 5 месеца.

Късмет ти желая. Отиди там, където те води сърцето.

п.с. в Токуда, ще можеш да виждаш детето всеки ден, по 3ч, информация се дава сутрин и вечер.

Общи условия

Активация на акаунт