СЕДМО-ОСМОКЛАСНИЦИТЕ - пожелай си училище

  • 22 904
  • 377
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 348


Един негов съученик, както си милееше за СМГ,.. изведнъж поискал 1АЕГ и то с руски! На моя въпрос защо точно руски, отг беше: Ми така ще съм си по първо желание,....   #Crazy

Да си призная, не разбрах - сега руски като 2. чужд език по-търсен ли е от някой западен?

# 346
  • Мнения: 389
Моля ви има ли в нета кодовете на паралелките .Не знам дали от миналата година са същите

# 347
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Моля ви има ли в нета кодовете на паралелките .Не знам дали от миналата година са същите

Аз не успях да намеря кодовете на паралелките в нета - има само на училищата. А в гнездото попълваха други кодове по някакви техни списъци. Мен ме накараха да препиша заявлението, защото тяхното "описание" на училище+профил не съвпадаше с това, което аз бях написала от интернет.

# 348
  • София
  • Мнения: 1 634


Един негов съученик, както си милееше за СМГ,.. изведнъж поискал 1АЕГ и то с руски! На моя въпрос защо точно руски, отг беше: Ми така ще съм си по първо желание,....   #Crazy

Да си призная, не разбрах - сега руски като 2. чужд език по-търсен ли е от някой западен?


За паралелката с руски е по-нисък бала
Деца /и родители/ са поизплашени от ниските си балове и подреждат паралелките не по желание, а по бал, за да са сигурни, че влизат
/погрешна стратегия/

# 349
  • Мнения: 497
Лейди, или просто искат да се красират по първото си желание Joy Joy Joy Joy

# 350
  • София
  • Мнения: 99
Знаток, честито на патерица    bouquet  bouquet  bouquet

И аз днес сутринта рано-рано успях да се класирам  Tired
Бавничко ставаше, аз разбира се омазах тук-там, но не ме караха да преписвам, а мацаха с коректор.

Да ви питам нещо, понеже една майка попита - когато в едно училище има 2 или 3 паралелки с еднакъв профил /например: 1-ва испанска има 3 паралелки с ИЕ и АЕ/, дали се пишат на три отделни реда?
Според приемащите документи в нашето гнездо - се пишат на един ред с един код  newsm78
Но пък според наредбата се надидатствало за всяка отделна паралелка  Thinking

Всяка паралелка е отделно желание и си има отделен код!

# 351
  • София
  • Мнения: 1 634
Лейди, или просто искат да се красират по първото си желание Joy Joy Joy Joy

Казабланка,

Точно! Затова си промениха първите желания според бала,..   #Crazy

Не го разбирам..   ThinkingИли те не рзбират  hahaha знам ли вече,..

Аз като видях ние какъв микс направихме на място, и то след педантично подредена "чернова",..

Имаше едни родители, които се оглеждаха сконфузено:".. да знаете коя е 2-ра испанска.. щото и нея ще пишем.."

Други питаха  за Професионална гимназия  за фризьорство , дамата , приемаща док-тите , се стресна, че не я вижда в списъка им  с професионалните учлища,  наложи се аз да отворя моята настолна книга (сещате се коя е) ,.. Накрая една майка извади отговор: "То това е след 8 клас  #Crazy рано ви е"

# 352
  • Мнения: 389


Един негов съученик, както си милееше за СМГ,.. изведнъж поискал 1АЕГ и то с руски! На моя въпрос защо точно руски, отг беше: Ми така ще съм си по първо желание,....   #Crazy

Да си призная, не разбрах - сега руски като 2. чужд език по-търсен ли е от някой западен?


За паралелката с руски е по-нисък бала
Деца /и родители/ са поизплашени от ниските си балове и подреждат паралелките не по желание, а по бал, за да са сигурни, че влизат
/погрешна стратегия/


Офффф      май наистина е грешна стратегия ама как да се целиш в нещо дето ти е с 2 единици над бала /спрямо мин. година де /
слагаш някакво отклонение разбира се , ама чак толкова май няма да стане  newsm78

# 353
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Това за подреждането по бал и аз не го разбирам много...  newsm78 Какво пречи да напишеш на първо място това училище, в което наистина искаш да влезеш, независимо какъв е неговия минимален бал и какъв е твоя. В най-лошия случай няма да влезеш, и ако напишеш достатъчно други желания, сред които и такива, за които балът ти стига гарантирано, няма да останеш некласиран. Защо трябва първото желание да е непременно това, в което сигурно влизаш... Компютърът класира по бал на децата, а не по поредност на желания, т.е. някой с по-предно желание, но с по-нисък бал не може да те измести.

# 354
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Подадохме вчера документите Whistling ,искаха си медицинското,добре че взех от личната лекарка,беше написано в списъка с необходимите документи на вратата на стаята.Не се наложи да чакаме,но след нас се заформи огромна опашка.Моя синковец беше написал 8 училища в списъка и падна голямо писане.Учителката,която ми диктуваше кодовете каза,че болшинството родители и деца пишат по 1-2 до 3 училища максимум и наистина,хората идваха подаваха заявленията и си заминаваха.Разместих малко училищата реда на желанията,дано детенце не се сърди.Но и аз действан на принципа,най-желаното и надолу.Ако не се класираме по първо желание и искаме да участваме във втори етап,следващото заявление се подава в училището,където сме класирани.Това някак ми е убягнало. newsm78

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 09:38 от Пиги®

# 355
  • Мнения: 324
Това за подреждането по бал и аз не го разбирам много...  newsm78 Какво пречи да напишеш на първо място това училище, в което наистина искаш да влезеш, независимо какъв е неговия минимален бал и какъв е твоя. В най-лошия случай няма да влезеш, и ако напишеш достатъчно други желания, сред които и такива, за които балът ти стига гарантирано, няма да останеш некласиран. Защо трябва първото желание да е непременно това, в което сигурно влизаш... Компютърът класира по бал на децата, а не по поредност на желания, т.е. някой с по-предно желание, но с по-нисък бал не може да те измести.

Аз мисля, че не е точно така. Ако аз съм си посочила на първо желание 1 АЕГ и бала ми е 28 например, а други деца с бал 30 са го посочили на 2-ро желание, аз влизам. Попарвете ме ако греша.

# 356
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Аз мисля, че не е точно така. Ако аз съм си посочила на първо желание 1 АЕГ и бала ми е 28 например, а други деца с бал 30 са го посочили на 2-ро желание, аз влизам. Попарвете ме ако греша.

Не, не е така - класирането става първо по бал и после по желания. Няма начин ученик с по-нисък бал и по-предно желание да изпревари ученик с по-висок бал и с по-задно желание. Това ни беше разяснено надълго и нашироко в школата където дъщеря ми ходеше на уроци.

# 357
  • Мнения: 156
Класирането става , като тези в най висок бал влизат , първо те а след това тези с по ниският.
Например , ако дете е посочило на 1 място НЕГ, 2 място АЕГ на 3 място 2АЕГ,и е с бал 30 ,а вие сте посочили 2 АЕГ на първо желание но с бал 29,50 това дете влиза преди вас във 2АЕГ, при условие , че не е прието по неговите 1 и 2 желание.

# 358
  • Мнения: 141
В МГ-Варна инструктажа на учителите беше точно такъв-всеки родител да прецени внимателно бала на детето си и така да подрежда желанията.Нямало смисъл от излишно писане ,ако не отговаряме за там newsm78!!!!

# 359
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 616
Добро утро.
Не съм влизала от 10 дни във форума и виждам, че сте изписали около 60 страници.
Не смогнах да изчета всичко, но се ориентирах в обстановката.
Явно повечето вече сте подали заявленията за класиране, на нас ни предстои днес да се борим с това.
Желанията на дъщеря ми са насочени към Френската и 1АЕГ.
Балът и е 32,86 за езиковите гимназии и 33,59 за НПМГ.

Общи условия

Активация на акаунт