Помогнете! Бебето не ака.

  • 134 983
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 300
Нашият случай е същият, както и на много от момичетата- просто прави масажи на коремчето и имай търпение. За твое успокоение си купи чай Блевит л. Със захранването ще се оправи всичко, поне при нас е така.

# 61
  • Мнения: 11
Може да пробвате и с пробиотици- моята Докторка винаги ми препоръчва Био Баланс за бебенце. И се посъветвайте пак с педиатъра. Успех.

# 62
  • Мнения: 83
Ние също имаме проблем с изхождането. До преди две седмици малката се изхождаше почти на всяко хранене. Сега и давам дуфалак и с огромни трудности почна да се изхожда по веднъж. През цялото време пръцка, буди се с болки, напъва се и реве. По принцип се кърмим, но тъй като много повръща и давам по 30 мл Фрисо вом с овесена вода. Не знам какво да я правя? Правим масажи на коремчето редовно.

# 63
  • Мнения: 8
Ние също имаме проблем с изхождането. До преди две седмици малката се изхождаше почти на всяко хранене. Сега и давам дуфалак и с огромни трудности почна да се изхожда по веднъж. През цялото време пръцка, буди се с болки, напъва се и реве. По принцип се кърмим, но тъй като много повръща и давам по 30 мл Фрисо вом с овесена вода. Не знам какво да я правя? Правим масажи на коремчето редовно.
И моят син е така, от една страна го мъчат колики, но слава Богу не всеки ден, от друга страна започна да ака все по-рядко, днес става на 40 дни и вече няколко пъти не ака по 3-4 дни и прибягвам до термометъра... Тази нощ беше една от най-кошмарните досега, цяла нощ не спа, а се превиваше и се напъваше, коремчето е твърдо като камък, пръцка непрекъснато и вече незнам как да му помогна. Последния път като беше така термометърът помогна, и най-странното е, че няма запек, акото му е кашаво и съвсем нормално и вече се чудя защо така не може да се изака самичък след цялото това напъване...Днес му дадох за пръв път Лактулоза и се надявам да помогне...За коликите му даваме или Еспумизан, или Саб Симплекс или Инфакол, редуваме ги, чудя се дали от тях може да се получава това пръцкане и акане на 3-4 дни... Но без тях веднага се обаждат коликите...Някоя от вас пробвала ли е с Колийф, мислех това да е последната мярка, тъй като те са и доста скъпи...

# 64
  • Мнения: 4 764
Щом като акото не е твърдо и на топчета, значи бебето няма запек. Не ги мъчете с термометър.
http://bebe-zapek.com/%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B8/

# 65
  • Мнения: 11
Когато имахме колики бяхме на Colief, защото от Инфакол ни се засили запека и не ни действаше срещу коликите. С Colief имахме само 2 дни колики, лично аз съм много доволна, но всяко бебе е различно. Но запека си остана.

# 66
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Vess11, може ли да споделиш кои от солите си давала и как точно? Във вода ли ги разтваряш или? И колко е голямо детенцето ти? Ние имаме такъв проблем и с двете деца и вече не знам какво да давам... Хомеопат ме посъветва за Шуслеровите соли - 1, 4, 8, 11. Бяха комбинирани и сигурно разтворени във вода, защото бяха направени като капки.
Имат ли ефект все още при вас?

# 67
  • Мнения: 11
Здравейте, нашите соли са 3, 8 и 10. Давах му ги три пъти дневно, като му ги давах разтворени в малко вода, след хранене. Пиехме ги в продължение да два месеца. Също така му давах и Магнезия муриатика. Към края на втория месец започна да се изхожда всеки ден, научих го да сяда на гърнето и всеки ден продължава да се изхожда. Не мога да кажа дали е от солите или просто стана съвпадение, но имахме 5 месеца проблеми с изхождането. Успех.

# 68
  • Мнения: 1
zdraveite imam bebennce na 1 mecec ot kakto se rodi e akalo samo 2 ili 3 dena samo be6e se zapeklo napravix mi s tarnometara i o togavo do sega sme taka se az i pravq da sere ina4e tq se napava i po4ervenqva nqma zapek i 4ak posinqva po nqkoga ot pla4 i kogati i svalam panpersa se ospokoqva i i pravq da aka neznam ne spiram da se pritesnqvam kakvo da pravq Praynig Sad Sad

# 69
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ако се храните с АМ може да е от това... Макар, че моя втория го кърмех и докато не го захраних беше все запечен. А с първия смених всички видове АМ и пак не се оправи. До днес е така Sad
Давам сироп, свещички, слагам мини клизми... Помагам му с термометър и какво ли не Sad

# 70
  • Мнения: 10
ИСКАМ ДА УСПОКОЯ ВСИЧКИ МАМИ, които се притесняват/натъжават/ужасяват, че бебето им не ака. Моята Калина след първия месец много разреди акането... Първо по 1 път на ден, после през ден, през 2,3,4,5,6... стигна се до 7. Бях УЖАСЕНА. По цял ден за това мислех. "Тръшках" се на педиатъра, а той много спокойно ми отговаряше:"Ами к'во? Ще се изака". И на мен все ми беше притеснено. "Бранех" Калина от бабите, които се надпреварваха да я наливат с вода, да й дават сок (голям скандал имахме за сока), да й слагат термометърче и/или мушкато...  Постепенно детето почна да си ака по-често. През няколко дни. Сега пак всеки ден. (Пропуснах да кажа, че като не акаше по повече от 2 дни, после памперса й ПРЕЛИВАШЕ и омазваше всичко - боди, дрешка - всичко!)
НО! мисля, че това просто беше етап в съзряването на храносмилателната й система и всичко се нормализира с времето. Наддаваше си супер (ако си мислите, че не ака, защото не яде, не е така. Тя растеше с 1-1,200 на месец и с по 3-4 см. Важното е да има достатъчно напикани памперса - значи се храни добре). Досега е била само на кърма. Вчера навърши 5 месеца и днес за пръв път й дадох малко пюре - беше отвратена! Grinning Но се надявам, че ще свикне.
П.С. Вода и сок не съм й давала - просто не ги иска. Явно кърмата й е била достатъчна. Съветвам мамите да не бързат и със соковете!!! На бебешката незряла храносмилателна система само това трябва - да им ферментират в коремчетата!!! Сума ти литература изчетох и го казвам най-отговорно. Кърмата е най-лесно смилаемата и полезна храна. Това е. Ако някоя мама има въпроси, с удоволствие ще отговоря.
П.П.С.
СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ХЕДРА, чиято заслуга е бебето ми да яде 5 месеца само кърма! Ако имате проблем с кърменето - тя е вашия спасител!!!!!!!

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 20:52 от mandysanders

# 71
  • Мнения: 10
Пропуснах да кажа: НЕ Е ВЪЗМОЖНО БЕБЕ, КОЕТО Е САМО НА КЪРМА, ДА Е "ЗАПЕЧЕНО" (поне така ми каза педиатърът). Но ме посъветва, а и аз от собствен опит ви съветвам да не давате капки против колики. Купувах всякакви - Биогайа, Инфакол и т.н. - не помагат. Само дето някои допринасят за запичане (Това и той го потвърди). Просто трябва да мине периода на съзряване на храносмилателната система на бебчето, за да не го боли толкова коремчето от издутите с газове чревца. Помагайте му да прави гимнастика - вдигайте му крачетата към коремчето да тръткат. Или ги обръщайте малко по корем (със същата идея). Моята Калина само това й помагаше малко да й се облекчат болките.

# 72
  • Мнения: 4
Имаме прекрасно бебче на 1 месец. Досега се хранеше и акаше нормално, но сега вече 4 дни не е акало. Майката има кърма и бебчо наддава много добре, но сега този проблем ни тревожи. Водихме го при личния лекар и му изписа " Гастрокинд" - 6 табл. дневно. Тази доза / според мен/ голяма не му помогна. Помогнете!!!


Моето момченце е на 1 месец и също има този проблем. Правя масажи, но все още няма ефект. Личният лекар ми каза да ям разхлабителна храна - сини сливи, круши. Сега чакаме ефекта.

# 73
  • Мнения: 347
Хора, стига вече, моля ви се! Това не е проблем! Абсолютно нормално е! Просто много добре си усвояват кърмата хората и няма какво толкова да се ака. Ако когато се изакат, акото им не е твърдо, значи всичко е наред. Престанете да им бъркате в дупенцата с кой каквото ви каже  ooooh! Направо толкова се изписа вече по въпроса, като се разтърсите и видите, че е така при още 100 майки и на всички им е обяснено, не се ли поуспокоявате малко.

После, бебечетата се гърчат, напъват и плачат и от колики в тая възраст.

Освен това, в тази си възраст бебенцата са много добри в напъването, но не и в отпускането на ануса и още не са си отработили техниката по процеса "изакване", затова обикновено акат, докато ги кърмим, защото се успокояват и отпускат и им се получава.

zdraveite imam bebennce na 1 mecec ot kakto se rodi e akalo samo 2 ili 3 dena samo be6e se zapeklo napravix mi s tarnometara i o togavo do sega sme taka se az i pravq da sere ina4e tq se napava i po4ervenqva nqma zapek i 4ak posinqva po nqkoga ot pla4 i kogati i svalam panpersa se ospokoqva i i pravq da aka neznam ne spiram da se pritesnqvam kakvo da pravq Praynig Sad Sad

 ooooh!

# 74
  • Мнения: 226
От 3 дни нашата госпожица е при нас и за това време не е акала нито веднъж
Не знам дали не е от стрес
Като я сложим да легне и започва едно изпъване и рев
На 5 месеца сме хапваме АМ, чайче и веднъж на ден с лъжичка картофено пюре

Общи условия

Активация на акаунт