За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 9

  • 10 741
  • 296
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 869
Последната питанка от предната тема

Днес бяхме на педиатър и тя ни посъветва да започнем с кашите (като допълнение след плодовото пюре). Моля ви, посъветвайте ме от какви каши да започна, коя марка е за предпочитане, млечна ли да бъде или пък такава без мляко и да добавям допълнително мляко. Освен това с лъжичка ли го давате или с биберон, с по - голяма дупка. Изобщо нашето педи се държи така всякаш аз трябва да съм родена научена. Вярно, че в Интернет всичко има, но аз предпочитам да "чуя" вие как сте захранили вашите деца. Освен това ми каза на 6 месеца да започна да давам жълтък. Аз и с това  не съм съгласна. Ще ви бъда много благодарна да споделите с мен опита си!   bouquet

# 1
  • Мнения: 494
Здравейте момичета! Много съм чела за пустото зелено ако,ама сега като се появи като проблем,всичко ми изчезна от главата. В библиотеката не намерих нищо.Малката е единствено и само не кърма.Пълни памперсите редовно,но от няколко дена между кафявите изпражнения има и зелени,предимно сутрин и вечер. На какво може да се дължи? Ако някой има линк към подобна тема,да пуска!Благодаря предварително  bouquet

# 2
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Яла ли си тези дни зелени храни?Грах, зеле, зелен боп, броколи... такива неща?
Може да е от храната, която ти ядеш...

# 3
  • Мнения: 494
Редовно ям грах и маруля,но зелените изпражнения са от няколко дни само и то между кафявите. Иначе тя си хапва съвсем нормално и няма промени в поведението и. Просто се питам,дали зеленият цвят трябва да ме притеснява?Възможно ли е да се дължи на жегите?

# 4
  • Мнения: 175
Редовно ям грах и маруля,но зелените изпражнения са от няколко дни само и то между кафявите. Иначе тя си хапва съвсем нормално и няма промени в поведението и. Просто се питам,дали зеленият цвят трябва да ме притеснява?Възможно ли е да се дължи на жегите?


Не се притеснявай,при дъщеря ми се случваше често по едно време. Не мисля,че има връзка с горещините,защото тя е зимно бебе.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 809
На мен ми се е случвало да е зелено акото точно от жегите, но цялото ако беше зелено, а не както ти го описваш. Най-вероятно е от храната, най-вече зелените салати.

# 6
  • Мнения: 9 776
За зелени изпражнения съм чувала, че може да се дължат на изстиване на коремчето, както имам опасения в момент за сина ми. Вчера цял ден акаше воднисто зеленикаво. При него има вероятност да е и от новата храна, която поема от ДК обаче. Ще го изчакам да видя днес какви ще ги изака Laughing.
Мара Подробната, щом бебето ти е само на кърма, най-вероятно наистина да е от това, което ти ядеш. Може да си сменила сорта на марулята Laughing.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте момичета! Много съм чела за пустото зелено ако,ама сега като се появи като проблем,всичко ми изчезна от главата. В библиотеката не намерих нищо.Малката е единствено и само не кърма.Пълни памперсите редовно,но от няколко дена между кафявите изпражнения има и зелени,предимно сутрин и вечер. На какво може да се дължи? Ако някой има линк към подобна тема,да пуска!Благодаря предварително  bouquet
Може да е понастила, и а и коликите също са причина за зелени изпражнение. Следи да не се появи слуз и ограничи зелените храни, които ядеш за твое спокойствием Peace

# 8
  • Мнения: 494

Склонна съм да си мисля,че май леко е настинала,но не съм сигурна.А и май не съм се изразила правилно.Имах на предвид,че един път изпражненията са кафяви,а следващият път са зелени,а не смесени.Днес си бяха о.к.Ще видим понататък. Благодаря на всички  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
Днес бяхме на педиатър и тя ни посъветва да започнем с кашите (като допълнение след плодовото пюре). Моля ви, посъветвайте ме от какви каши да започна, коя марка е за предпочитане, млечна ли да бъде или пък такава без мляко и да добавям допълнително мляко. Освен това с лъжичка ли го давате или с биберон, с по - голяма дупка. Изобщо нашето педи се държи така всякаш аз трябва да съм родена научена. Вярно, че в Интернет всичко има, но аз предпочитам да "чуя" вие как сте захранили вашите деца. Освен това ми каза на 6 месеца да започна да давам жълтък. Аз и с това  не съм съгласна. Ще ви бъда много благодарна да споделите с мен опита си!   bouquet

аз лично захраних с каша сина ми.
купих безглутенова безмлечна каша на нестле с рожкови. тя се дава на деца предразположени към алергии и е много вкусна, той много я обичаше. след нея пробва и на хумана безмлечна и безглутенова с ябълка.
въпросът е какво ще хареса на твоето дете и дали си дала глутен, според мен.
аз поне след като го захраних с глутен съм давала и от другите видове каши, като много харесваше на милупа.
шише съм ползвала само за течности- чайове мляко водичка сок, но не и за хранене.
жълтък дадох след годинка и като цяло захраних на 5 и половина навършени месеца, просто зависи каква схме за себе си си избрала да следваш. според мен му е рано за жълтък дори и рано захранено да е детето, но ти си прецени като прочетеш информацията  Simple Smile Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 12 555

Склонна съм да си мисля,че май леко е настинала,но не съм сигурна.А и май не съм се изразила правилно.Имах на предвид,че един път изпражненията са кафяви,а следващият път са зелени,а не смесени.Днес си бяха о.к.Ще видим понататък. Благодаря на всички  bouquet

При престоя на изпражненията на въздух цветът често преминава в зеленикав. Това е резултат на окисляването на жълтия жлъчен пигмент. Понякога това окисляване става още в червата на детето и изходените изпражнения са малко или повече зеленикави.

Не е страшно, не е притеснително, няма проблем, стига консистенцията да е нормална.

# 11
  • Мнения: 116
Благодаря ви момичета за полезната информация.  Grinning
Еlpet и аз смятам да дам за първи път каша на дъщеря ми на 5 и половина месеца.Започнах захранването на 4 и половина месеца.
За изпражненията знам, че често са зеленикави когато детето му е било хладно предишните дни(т.е. леко е настинало). Когато на моето бебе видя зелени изпражнения внимавам през следващите дни да е облечено по-добре и винаги всичко се оправя само с това.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 809
Аз започнах захранването на 6 навършени месеца, но каша дадох към 7-я и ме беше яд, че не започнах с кашата, защото много я обичаше - на Нестле оризова, безмлечна с рожкови  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 524
Еlpet и аз смятам да дам за първи път каша на дъщеря ми на 5 и половина месеца.Започнах захранването на 4 и половина месеца.
мда, де, но аз с това го захраних, а след това дадох зеленчуци и т.н. да не утежнявам с подробности. meggle беше писала за тази ан нестле- вярно е оризова кашата, прочетох че е най-добре да се почне с безглутенова и затова се насочих към нея. Peace

# 14
  • Мнения: 189
                       Здравейте.Извинявам се предварително ако въпросът е бил обсъждан ве4е.Мога ли да сваря ориз и да го пасирам и така да го предложа
                       на беба.В рецептите пише 4е се изшува и смила само.Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт