Наднормено тегло и бременност?!?

  • 74 533
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 6 011
аз в момента съм в период на изчакване след миссед, но това не ми пречи да си мечтая и да искам  Blush
Колко време мислите да чакате? Ние изчакахме 3 месеца и стана работата.

# 241
  • Мнения: 570
При мен е по-сложно...чакам за втори път...
Но въпреки всичко, предполагам... ноември се почваме  Mr. Green

# 242
  • София
  • Мнения: 6 011
Дано този път всичко е наред, ще чакаме да се похвалиш в най-скоро време! Hug

# 243
  • Мнения: 95
Мили дами, аз не пиша, но си ви чета редовно! А сега искам да ви се оплача на какво унижение бях подложена от АГ.

Онзи ден отивам аз да ми мерят тонове на бебче - всичко наред и т.н.  и решавам да си платя 30 лв. за УЗИ при "специалист" с нова апаратура да го видим колко е порастнало човечето и т.н.  Стоейки пред кабинета излиза една мама (дори малко по - едра от мен) и тръшка вратата на кабинета. Казах си "Сигурно е от бременските хормони".... Влизам аз и от вратата чувам "Ох, не, Господи, ще умра вече... Ама вие знаете ли, че имате наднормено тегло?
- Да, знам
- А знаете ли, че аз вашия ПЛОД няма да мога да го видя от тлъстините ВИ? - обръща се към сестрата "Я пиши - поради затлъстяване - невъзможен преглед"  Shocked
Аз я питам:
 - Добре все пак съм дала пари за УЗИ преглед, а не за среща с диагностик по кг
- Ох, лягайте, макар, че Ви казвам, че нищо няма да видя.... Ето, ами надолу с главата е, ама нищо не мога да измеря... Добре де, Вие и останалите, дето се тъпчете не правите ли сметка как изглеждате и че можете да умрете... Не не, нищо не мога да видя, незнам дали е добре, чакайте поне да видя дали е живо  Shocked
Аз:
- Ама аз идвам от тонове преди 5 мин
- Е тогава какво правите тука??? Нищо не мога да видя, и си помислете какво ще правите - това е безобразие - погледнете се!!

Станах, мълчаливо се облякох и излязох... Разплаках се! За цялата си бременност съм качила вече 9 кг и съм се съобразявала. А и как всички други АГ-та и държавни и частни могат да ме преглеждат през "тлъстините". После и мъжа ми и една позната, която работи във болницата ми се накараха защо не съм отишла при д-ра на болницата, ама вече беше минало....

Мама Цоцоланка - Браво за ентусиазма и оптимизма ти!

Е това е, мили момичета! Незнам дали е точно за темата, но трябваше да споделя! Благодаря ви!   bouquet

# 244
  • София
  • Мнения: 12 554
Steletu то не е виновен ехографа, ами задехографското устройство. Хич не си го слагай на сърце - простаци винаги ще има.

Моята лекарка също ми се караше през цялата бременност за килограмите, но никога не го е правила по унизителен начин.

# 245
  • Мнения: 46 515
Steletu, сама ли беше? Я иди други път с мъжа си, да видим дал пак ще се прави на умен тоя доктор Twisted Evil

Не знам колко кг. си, но аз влязох да раждам 98 кг., на последната консултация, докторът извика 2 акушерки да им покаже чудо - каза, че не е виждал такава висока ... е, забравих думата, но ставаше дума точно за липса на подкожни тлъстини, благодарение на което бебето буквално се виждаше през кожата ми без уред  Laughing така че това няма нищо общо с килата!

Лека бременност Hug

# 246
  • Мнения: 1 710
Steletu, много неприятна случка, жалко, че ти се е наложило да я преживееш. Къде се случи това? Бих ти казала да напишеш оплакване още докато си афектирана, но аз самата никога не го правя. Това е жалко, защото така всички негативи остават за наша сметка, а с подобно грубо и непрофесионално отношение, тези "лекари" заслужават някаква санкция. Cry

Аз по време на миналата бременност преживях доста подобни унизителни разговори свързани с килограмите. При мен наистина бебето се вижда трудно, но аз съм много дебела. Това го преглътнах и спрях да обръщам внимание на охкането на лекарите, които явно не разполагаха с добра техника, за да видят бебето, защото имаше и такива, които го виждаха. Нещото, което миналата бременност ме изкара от равновесие е, че нито един лекар не пожела да се ангажира с раждането ми. Някои ми казваха направо, че не искат толкова дебела родилка, други си измисляха доста прозрачни оправдания да не се заемат с мен. Пробвах в Токуда, при Мазнейкова, във ІІ градска и при някои лекари в МД. След консултацията в Токуда се почувствах най-зле - там лекарката ми каза: "Аз се чудя, как въобще сте забременели, явно при вас е късмет. Но също така се чудя как ще родите, защото няма да е никак лесно. Не мога да ви приема за пациент, защото си имам достатъчно. Опитайте при колеги от други АГ-та, защото тук едва ли ще можете да се вместите - знаете, че Токуда е предпочитано място за раждане и сме претоварени." Естествено думите й бяха съпроводени от оплакване как нищо не може да види от огромния ми корем и единственото, което можела да измери били тлъстините ми, а не бебето. След мен при лекарката влезе една позната от отчетната тема, с която чакахме заедно. Терминът й беше с два дни разлика от моя и естествено нея я прие за пациент. Тъй като това беше първият ми опит да си намеря лекар за раждането, отношението и нескопосания отказ много ме разстроиха. Аз се насочих към въпросната лекарка, защото в профила й пишеше, че интересите й са насочени към рискова бременност и ендокринни проблеми и аз си въобразих, че тя е точно за мен.

# 247
  • Мнения: 11 607
Steletu мнооооооого неприятно е това, което си преживяла.......Да....както казва и Човече - другият път иди с мъж си....... Hug Hug Hug


# 248
  • Мнения: 1 195
Здравейте момичета Simple Smile
чета си редовно ама все не ми остава време да пиша, ама след разказите на Steletu и Margy направо се вбесих.
  Steletu - аз като бях бременна в крайния си период бях доста над  100 кг, Embarassed но никой не ми каза че заради тлъстините ми не успява да види бебето ooooh!Само абсолютен невежа и непрофесионалист може да го каже това  Crossing Arms  Да пречеше корема ми т.к. имам така натечената "престилка" на лекарски език ( т.е.  корем от кръста на долу), но никога НИКОЙ не ми е отказвал да ме прегледа, камо ли ако съм си платила. Аз на твое място веднага бих подала оплакване за дискриминация  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Margy - коя лекарка  в Токуда ти отказа? По това което ми казваш си мисля че може да е  Колева, тя единствена се правеше на интересна, както и Лазарова, която за мен е едно страшно прехвалено и надуто същество . Аз си водих там и ЖК и там и раждах при Диков. Доволна съм както от него,  така от Кирякова, Кръстанова и  Евтимова която ми водеше ЖК-то. Ако някога реша да раждам обаче това ще е при Герганова. Много мил и добър човек, и страшен професионалист. 

Големи сте сладурани, много ме кефите и май ще пиша по често, въпреки че нито бебеправим, нито в моите (защото милото е навит за още едно още от сега  Mr. Green) планове влиза още едно дете в близките 3 години Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 12 554
Mpulle с огромен кеф ти казвам добре дошла, щот си от моята партия. Само да не ме чуе мама Цоц, че ще ме  box  Joy

# 250
  • Мнения: 1 710
Mpulle, абсолютно точно разгада при кога съм била - при Колева. Така и не стъпих повече в Токуда, въпреки, че исках там да раждам.

# 251
  • София
  • Мнения: 6 011
Изумих се, не мога да повярвам, че може да има толкова невъзпитани хора!
На мен досега не ми се е случвало, нито първият път, нито втория път като загубихме бебето и в Шейново очевАдно си бях най-дебелата, чакаща за аборт, нито сега.  Rolling Eyes

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
 #Cussing out #Cussing outМного неприятна история ...С мен така се държа прословутият Марков , при който ходихна ФМ.Не пожела да ми направи диск ссъс снимки ,защото нямало  как да се види .После ми вика , ама как ще раждаш секцио , кой ще се навие да те оперира, ами анестизиолог ,знаеш ли колко упойка ще трябва , ами  бебето.А знаеш ли колко трудно ще се възстановиш от операцията .Искрено му се издразних , защото не отидох да му дам 80 лв , за да ме оценява Mr. Green Mr. Green

Незнам тези хора дали осъзнават колко  са жалки , щом имат за цел да ти кажат какъв си (все едно ние не знаем), а не да направят така че да родиш здраво бебе .

# 253
  • Мнения: 1 710
Аз при сегашната бременност, доста по-отрано се заех със задачата да убедя желания то мен лекар да ме оперира. Искам да ви кажа, че заради предишните случки, отлагах поне 10 седмици срещата си с него, от страх, че ще ме отреже. Непрекъснато ми седеше като приоритетна задача, да отида на разговор, но все си намирах причина да не отида. Най-сетне вчера сколасах и бях приятно изненадана от доброто отношение. Забележете в каква жалка ситуация съм изпаднала - да се радвам на късмета си, че лекаря не ме хока и не ме праща по дяволите, вместо да съм сигурна, че навсякъде ще получа внимание и уважение. Та, да чукам на дърво, за сега нещата вървят така както искам и съм доста по-спокойна вече, въпреки, че не ми каза категорично "Ще те оперирам!", все пак се ангажира по някакъв начин с мен, а това за сега е дори повече от колкото се надявах.

# 254
  • Мнения: 39
като чета направи изпадам в ужас от тези доктори. направо са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
не знам аз ли съм имала късмет или какво но слава богу по време на бременността а и след това никой не ми е казвал че са ми много килограмите. за сведение влязох да раждам  106 кг. само в последния месец като взех да качвам по 2 кг на 10 дни лекаря ме попита какво правя и какво ям.
сега личната лекарка след като ми направи годишните задължителни изследвания и съвсем откровено си поговорихме за резултатите от изследванията /за протокола вси4ко беше в горната граница на нормалното/ след няколко извинения и молби да не и се разсърдя ми направи забележка да намаля храненето и каза 4е иска само 5 кг да сваля и ще ми пусне ново изследване да видя 4е кръвната картина и захарта ще са по добре. страхотен човек е - но за съжаление не всички лекари са такива.

Общи условия

Активация на акаунт