Шалът като стил на обличане

  • 145 191
  • 684
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Моля да ме извини всеки който не харесва заглавието,просто исках да е по интересно и различно.

Темата, която се осмелявам да пусна е свързана с шалчетата, които на последък ми правят впечатление за един по различен стил на дамите, които ги носят.По мое мнение носеето на шал само по себе си определя донякъде другата част от облеклото - по спортно-елегантно.

Ето за какво говоря.Слагам снимки на Ева Лонгориа, защото съм я забелязала, че тя се "носи" така.

http://www.buzzfoto.com/photos/0706-June-2007/070625MV_EvaLongoria.jpg
http://www.hotelchatter.com/files/admin/eva_longoria2.jpg
http://www.pursepage.com/wp-content/uploads/2007/06/eva-longoria-prada-purse.jpg

Има ли мами, които да се обличат така или да (не) им харесва този стил - споделете.
Нека обсъдим всичко за шаловете(*едно уточнение - не зимните) - с какви дрехи  и аксесоари се носят, материи, цени,откъде могат да се купят,как се слагат - всичко!
И нека не забравяме и снимки  Praynig
Благодаря на всеки, който ще обмени опит и мнение в тази тема   bouquet

# 1
  • Мнения: 416
Използвам ги с удоволствие и винаги съчетани цветово с друга част от облеклото ми.Определено ги използвам при спортно-елегантния стил на обличане.Имам много,купувам ги отвдякъде.Видя ли хубав и интересен шал-вземам го.Последният го взех от Terranova-не съм фен на дрехите им,но този шал ме грабна. Peace
Предполагам и други ще се съгласят с мен-шаловете са ефектни и променят като цяло общия изглед на тоалета.Една и съща комбинация от топ+дънки изглежда различно с различните шалове Peace
Определено съм фен Grinning Да на шаловете Peace

# 2
  • Мнения: 418
О Б О Ж А В А М  шалове  Heart Eyes ; имам цял шкаф - различни цветове, различни материи, различни нюанси, с различни шарки, форми, бродерии, апликации, шарени, семпли, с всякакви мотиви(етнически, ориенталски, руски, китайски....само да не са на цветя) ...шал да е  Flutter. Hося ги зиме, лете, и на 40 и при минус 4  hahaha Whistling Crazy... Обичам за лятото леките, феерични тензухени шалове (Ha H&М, Zara); за зимата - да са по-плътни. Нося ги на врата, на раменете, на ханша, на чантата, все още не съм се осмелила да си ги сложа на главата, но и това ще стане някое лято , с очила отгоре  Mr. Green Wink



ps: А TR е просто рай за любителите на шалове - под път и над път, на всеки пазар/базар, във всеки магазин има стотици ...

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 22:17 от bz

# 3
  • Мнения: 133
Още един фен на шаловете - нося ги и с дънки и блуза, и с костюм и риза. Любимият ми за момента купих от Созопол, нещо като тензух е, в преливащи се от тъмно до светло сиво цветове. Имам дълги, къси. За мен е идеален аксесоар и много, много ми харесва. Heart Eyes

# 4
# 5
  • Мнения: 416
bz,вчера видях такива шалове в бг,харесаха ми,но нещо не ми стана ясно как се носят и ластик имаха някакъв newsm78
малко инфо,plz  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 401
Тука съм, имам много, но честно казано рядко ги нося през лятото. Любимата ми комбинация е бяла риза с розов шал на бели капки  Grinning
Ще ви чета.

# 7
  • Мнения: 767
Много ги харесвам и имам няколко, но нещо не се осмелявам да ги сложа  Embarassed Все си мисля, че не ми отиват или може би изглеждам смешно... newsm78

# 8
  • Мнения: 2 401
И аз съм забелязала, че ме гледат като облъчени, когато съм с шал, пък навън не е минус 10  Confused затова и не нося толкова често, колкото би ми се искало.

# 9
  • Мнения: 217
Аз нося шалове дори и сега в топлото вечер когато излизаме Wink.
Обичам шалове ; винаги си малко по - различен с такъв аксесоар.
Имам около десетина шала;ще гледам да сложа снимки че все още не съм ги снимала за да ви ги покажа. Hug
Страхотна е темата дано да се развие с мнения и модели шалове.
  bouquet

# 10
  • Мнения: 605
Засега само се записвам се да ви следя Simple Smile. Много обичам шалове и имам най-различни по размер, цвят и материя, но не ги нося толкова често колкото ми се иска. С нетърпение чакам да стане малко по-хладно навън, все пак при 30 градуса само шал ми липсва Wink

# 11
  • Мнения: 1 298
1. В един магазин ми продадоха тънък копринен шал "вместо сако" за къса коктейлна рокля. Раменете се покриват нормално, като двата края остават да висят отпред, после краищата се мушкат назад под мишниците, и се връзват по средата на гърба, така че шалът да е сравнително свободен, да не са ти ръцете като "вързани"... Дано разберете, не можах да намеря снимка. Но е добре и ефектно, за разголена рокля, която искате да направите малко по-елегантна.

2. Фриволно: същия копринен шал го връзвам стегнато на врата си, с възел отзад на тила, като краищата се развяват свободно до... задните части  Mr. Green В дискотеката е ок, и е много въздушно, секси и интересно. Стига да не те дръпне някой да те удуши... Не ми се е случвало засега.

3. Диадема: СЪЩИЯ шал си го връзвам на главата, като лента, гладко над бретона (ако нямате, върху заметнатите назад коси), и стегнато правя фльонга на тила. Много екстравагантно се получава.

На кръста също може, а може и като "почетна лента" на мис-ка  Mr. Green - всичко зависи от това дали ви отива, и дали сте готови всички да ви зяпат...

Не ходя с шал всеки ден, но оценявам високо артистичността на хубавия шал...
 

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
Много обичам шалове, но в 35-градусова жега не ги нося. Есента-зимата-пролетта, много ги уважавам. Нося ги освен на врата и на кръста. Така някой по-обикновен тоалет става много шик  Peace

# 13
  • Мнения: 418
Привет Пашминки Wink Sunglasses



bz,вчера видях такива шалове в бг,харесаха ми,но нещо не ми стана ясно как се носят и ластик имаха някакъв newsm78
малко инфо,plz  bouquet


zorii - Не разбрах за кой шал и за кой начин на вързване точно питаш  Hug Wink . Моите всичките са без лacTик ...или имаш предвид ,че материята е разтеглива(със spandex).



ps: Аз не съм забелязала да ме зяпат, ама и да ме зяпат , тая си е (т.е. многo ми е на ......шала   Mr. Green Wink)

# 14
  • Мнения: 14 507
не харесвам показаните шалове, освен да се носят в случай че е студено. не мога да разбера и Лонгория защо се навлича в холивудските жеги с тях Crazy

харесвам и нося такива шалове

Общи условия

Активация на акаунт