Израел -> 46

  • 29 799
  • 738
  •   1
Отговори
  • T"A
  • Мнения: 2 515
  Nature SunnyС поглед към парещото израелско слънце на нашето късно дълго лято добре дошли в 46-тата тема! Hug


Предишните ни теми:           



И още... (свързано с живота ни тук):

# 1
  • Мнения: 1 526
Пу си минус първа!
В това бирено време е само време за басейн, затова съм накиснала децата във ваната.

Докато ни е нямало мъжът ми е успял да си завъди животинки- в щайгата на крана се е настанила гълъбка и вече мъти. Чудя се какво ще я правим, как ще си пренасяме напазаруваното докато се изнесат от там?!

А пък и сутринта се разминах с хлебарка в кухнята- незнам кой избяга по- бързо, нададох боен писък и в края на седмицата ще пръскаме (казах му да го свърши това докато ни няма, защото вече минаха две години от последното пръскане, но нали уж нямаше гадини и той не е предприел нищо). Ето, че обаче те вече са на лица и затова май ще прекараме уикенда на палатки- защо ли прибирах багажа?

Мента, много хубаво се е получила от линковете към предишните теми- маген Давид. Загледайте се.

# 2
  • Мнения: 2 952
 Пуснах си поста в старата тема , че беше за там ...някак си.

 Ето ме и тук ! Верно , бе ! Маген Давид !  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 410
Ето едно клипче от срещата в "Итериор сити"  - http://359interior.com/articles/sreshta_na_bg-mamma_syvmestno_s_babypark.html   Ще ме разпознаете ,най-вече ,че съм от главните герой ... Mr. Green
 
И какво ,Шахар да целува медузата ....ама има ли такъв обичай да се целува мезузата наистина ?
Цитат
А пък и сутринта се разминах с хлебарка в кухнята- незнам кой избяга по- бързо, нададох боен писък и в края на седмицата ще пръскаме (казах му да го свърши това докато ни няма, защото вече минаха две години от последното пръскане, но нали уж нямаше гадини и той не е предприел нищо). Ето, че обаче те вече са на лица и затова май ще прекараме уикенда на палатки- защо ли прибирах багажа?
пфу,гадост!мразя плъхове  и хлебарки ..... #2gunfire

Цитат
Мента, много хубаво се е получила от линковете към предишните теми- маген Давид. Загледайте се.
аз малко късно ,но загрях де .... Laughing

Цитат
Аз май успях да си продам  шкафа / скрина за повиване. Вчера го пуснахме в интернет и днес ще идва да го вземе един човек довечера , когато мъжкото тяло си е в къщи. Аз мЪжОвЕ не пускам като го няма .Освен това пак ще има да се пазарят на място.
Това ще е интересно - как се пазарят двама евреи.... hahaha

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 14:38 от Татянка-бърборанка(DIM)

# 4
  • Мнения: 2 952
  Aaaaa ... моя  е парси бе , душа ... Кой може да го излъже ?  hahaha За мезузата - пипаш я и си целуваш пръстите , с които си я пипнала.Не точиш устни по самата мезуза  Mr. Green , а и тя височко някой път. Не ми се отваря този линк твоя. 

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Танче, хич не ти трябва да гледаш като се пазарят  Embarassed Аз п;оследния път като бях в Тел Авив трябваше да купя очила на мъжо за мотора.Влизам в магазина питам казват ми цената и аз звъня на мъжо,казвам толкоз стуват и мъжо вика да съм кажела да намали  Shocked Аз започвам тихо почти шепнейки: Как да кажа да намалят???- това да не ти е шук???- това е магазин  Shocked Мъжо вика дай телефона на продавача да говоря с него , дадох го и незнам какво са говорили ама оня намали  Shocked
Тали,аз мислех, че са те превикали вече на работа и затова не се появяваш  Rolling Eyes
Мента Hug
Аз да ви кажа, че сънувах на иврит  Mr. Green ама много се карах  Mr. Green Някакъв чичка искаше да мине по стълбите пък аз не му давах щото не можел да ги използва сега  Joy През целия скандал му виках на чичката ат и вместо мадрегот за стълби виках мадрих  Joy ама той разбираше за какво иде реч  Joy Joy Joy

Петуша,твоя парси пък моя хеци таймани Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 410
Цитат
За мезузата - пипаш я и си целуваш пръстите , с които си я пипнала.Не точиш устни по самата мезуза
newsm62  И аз се чудех  newsm78 това кой влиза и излиза да мляска ,малко ми е гнусно ....като иконите .... Sick

Цитат
Танче, хич не ти трябва да гледаш като се пазарят  Embarassed Аз п;оследния път като бях в Тел Авив трябваше да купя очила на мъжо за мотора.Влизам в магазина питам казват ми цената и аз звъня на мъжо,казвам толкоз стуват и мъжо вика да съм кажела да намали  Shocked Аз започвам тихо почти шепнейки: Как да кажа да намалят???- това да не ти е шук???- това е магазин  Shocked Мъжо вика дай телефона на продавача да говоря с него , дадох го и незнам какво са говорили ама оня намали 
Верно ли?Малей ,ако им пусна майка ми - ще е цирк.Как се пазари само...в земята съм потъвала ..... ooooh!

Парси,хеци таймани ......? newsm78

# 7
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мър-мяу!
После ще ви броя коя кой минус е, че да не отида на втора страница дотогава...  Laughing

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Танче, пробвам с клипчето, като се зареди, ще зяпам  Hug

И миналата тема имаше същия маген Давид, не го забелязахте?

В повечето случаи религиозните докосват мезузата с два пръста и след това целуват пръстите си.

Парси е иранец, хеци е половин, таймани е йеменец  Grinning


Талинда, и ние имаме хлебарки, а пръскахме миналия месец  Rolling Eyes Сега ще го викам отново - още сме в гаранция, но не на мен не ми е запарите, а това да размествам нещата от шкафа, да не съм си вкъщи, пък после да чистя и подреждам...  Crazy Ще видя след още няколко дни, да не би да са били някакви заблудени гадини, но, ако продължават да се появат - няма да имам избор!  Rolling Eyes

Получи се странна комбинация от теми в този пост - от мезузата, та до хлебарките  newsm78
Бре, не мога да си пусна поста, голям наплив  Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 7 881
Ади и аз туканата.
Не ви пиша щото малко ме е подпукала работата.
Утре ша вървя в Трявна и може да ви туря некоя и друга снимка за разнообразие.
По другата седмица пък чакам гости от Израел - ще бъдат само 3 дни в София после ше ходят в Пловдив, че са намерили някакви роднини по линия на бабата.
А в края на септември ... изненадааааа. Ама чаааак тогава.

Бубе ми вие пък направете сватбата на втората двойка различна. Бъдете по весели, по изобретателни. Никога няма да забравя как на моята сватба шаферката например когато играеше пред кума с петела се качи на масата изрита всичко на земята и тая ръченица ще  я помня цял живот, ама го накара и той да се изпоти де.

Нас пък с баба хаджийка преди да тръгнем да подписваме в съвета ни впрегнаха в едно рало, че да ни било ясно какво ни чака. А мене ме накараха да се кача на покрива и да се провикна, че да съм обявил на светът, че съм довел на татко и мама снаха и че слънце е огреяло бащини ми двори и не помня още какво беше (трябва да си намеря някъде листа - бях си записал целия текст). Та ги накарах тогава сите баби отсреща от блоковете да излязат по балконите и да се кръстят - ама то това друга тема.

# 10
  • Мнения: 1 526
Ментуш, те казват че до две седмици след това е възможно препускане, но ако е минало повече време май ще трябва да идват пак. Милото каза, че ще ходим на някякъв кибуц с поните на шабат, хем да не сме в къщи.
Я кажи вие нали мътихте на прозореца- какво стана?

Буб, утре щу работя, този път нещо хич не мога да се адаптирам- нито с време нито с жега, никак...

Танче, ще ти пиша на ЛС, не съм пропуснала, ама довечера ще се наканя  Hug.

Признавам си, че предишната първа страница не съм я видяла, но пък тук веднага го видях.

# 11
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... Признавам си, че предишната първа страница не съм я видяла, но пък тук веднага го видях.

E-e-e, то като си минус първа... всичко се вижда!

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Дядо Хаджи,най-малко аз мога да им правя веселото понеже отивам на тези сватби по задължение а не по желание  Tired И двете двойки не са ми приятни, но се държа на положение заради мъжа ми,посрещам ги усмихната,изпращам ги усмихната, но нека не искат близост от мен..Едната сватба ще си имат 500 човека гости, които да забавляват булката и младоженеца,за другата незнам колко ще са, но съм сигурна, че няма да чакат на мен така както и аз няма да чакам на тях  Peace

# 13
  • Мнения: 1 526
Дядо Х. Трявна е градче, което мечтая да посетя. Сега купих на децета една много хубава книга с чудни илюстрации за най- прочутите и красиви кътчета на БГ. Там също четохме за Трявна с нейната история и архитектура, която е била такъв майсторски център през Възраждането... но не ни стигна времето тази ваканция. Дано обаче другата да успеем. Но много ще се радваме ако снимаш и споделиш тук.

А сватбата явно е била много весело и запомнящо се събитие  Peace.

# 14
  • Мнения: 160
Благодаря за пожеланията!!!

Мента честита годишнина и на твоите родители!

Бягам на работа, защо денонощието няма поне 30 часа  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт