След колко време ви се прибра корема и пъпа

  • 7 697
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 655
Мразя го тоя корем! smile3514 При всеки е разлино, зависи и от натурата. И от това дали правиш коремни преси (а мен нещо ме мързи Embarassed).
Пъпа ми се прибра доста бързо, без проблеми.


Роди със секцио. И при мен пъпа се прибра бързо, но корема-още си стърчи и направо не мога да го понасям.  #Cussing out  А преди да забременея бях като щека - 38 кг. Бързо си влезнах в дрехите, но с корема наистина не знам какво да правя.   

# 31
  • Мнения: 2 672
пъпа бързо се прибра , щом не ми е направил впечатление , ама не ми е бил и много щръкнал.
А , корема, коремаааа бавно става работата , особено вечер..... preggo

# 32
  • София
  • Мнения: 9 977
Честита дъщеричка, Luluto!

Коремът ми поизчезна веднага след секциото...е не съвсем плосък, но си е екстра като за след бременност. Но пъпчетооооо ми не е същото  Cry Cry, поприбра се и то, но не е мъничко и свитичко както преди. Но поне не е щтръкнало Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 672
обаче ми прави впечатление ,че който има още коремче - няма пъп , а който има пъп - няма коремче... Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 6 798
Аааа,не е вярно,аз нямам ни корем,ни щръкнал пъп(иначе пъп си има  Crazy)!Ама да знаете,че не става от самосебеси!трябват и упражнения и коремни преси и някоя друга диетка,придружена с много разходки с количката!И всичко си идва на мястото! Hug

# 35
  • Мнения: 57
От четири месеца съм майка на две деца. При първата бременност имах също щръкнал пъп, но се оправи бързо, а сега още съм така. Гиниколога ми каза, че може би имам пъпна херния от бременноста така че смятам да се прегледам и за това. Пробвай и ти.

# 36
  • Мнения: 529
Лулу, тъкмо и аз щях да пускам такава тема Wink
Моят пъп не стига, че стърчи, ами е покрит с черна груба тъкан #Crazy така стана още от бременността #Crazy
Коремът е като в 4 мес, но значително по-мек. Малкият ревльо е решил да ми образува гърбица от носенето, щото нали е момченце, не трябва да плаче Mr. Green
Та сега съм нещо между кенгуро и камила или по-скоро представител на новия вид кенгмила.
НЕ мога ли поне за корема стегнати гащи да нося??? Аз съм със секцио. Пречи ли това да прибера тумбака с едни стегнати гащи? Чувала съм, че не е препоръчително, но не знам защо. Все пак това е голяма порция кожа, това не са мускули newsm78 тая кожа не може ли да и се помогне малко? Мамчета с опит, дайте съвет, моля Rolling Eyes

# 37
За пъпа не съм забелязала да ми стърчи особено нито като бях бременна, още по-малко след това. Що се отнася до корема, още 2 месеца след като родих си беше както преди да забременея.
Според моето скромно мнение, най-важно се оказа кърменето.Ние се кърмихме упорито 6 месеца, аз исках повече, но кърмата ми намаля и се отказах. Чувала съм, че докато кърмиш се образуват контракции на матката, което съдейства за нейното по-бързо смаляване, а съответно и за прибирането на корема.
Така, че ако бебока суче повече в началото и ти не си качила много кг. / нормално около 10-15/ съвсем скоро ще си както преди. Аз родих май 2004 и миналото лято бях по-слаба, отколкото това лято. Мисля, че причината е точно защото тогава кърмих най-усилено, не ядях много-много, повече разходки и така....

# 38
  • Мнения: 260
Оф, абе отнема си време Sad Аз бях качила 14 кг, прибрах се от родилното олекнала с 6, но имам да смъквам шкембе отпреди да забременея Embarassed Корема ми доста се прибра за почти 2 месеца досега, а пъпа почти веднага, а стърчеше много. Все пак още имам чувството че имам пухена възглавничка под кожата. Cry Всички ми разправят, че било добре да носиш ластичен колан за корема, помагало да се прибере, а и предпазва кожата да не свиква с новия си вид, а да стои прибрана. Аз обаче съм малко нещо несериозна и не нося, така че не мога да ти кажа доколко помага, но нищо не пречи да пробваш.

# 39
  • Мнения: 529
Аз съм нахлузила едни много стегнати гащи (на баба ми от едно време) и единствено се притестявах да не вреди на операцията нещо newsm78 иначе усещам, че с тях положението действително се оправя по-бързо

# 40
  • Мнения: 2 498
Мога смело да се похваля, че нямам никакъв корем....и кой каза, че след секцио се прибира по-трудно....второто си дете го родих със секцио и след 40-я ден започнах със фитнеса....и съм си както преди, а бях качила цели 23 кг.

# 41
  • Мнения: 2 032
От личен опит да кажа, че след раждането и да си свали човек всяко качено грамче, коремната мускулатура понеже е била разтеглена, корема няма да стане пак плосък от самосебеси (хм, тая тая дума май я обърках), а трябва да се правят упражнения, за да се стегне пак корема, иначе както някой по-горе беше сравнил, се получва един такъв ефект на пухената възглавница. Моят корем и двата пъти се прибра само няколко седмици след раждането, но си иска малко зор да се махне "мекичкото".

# 42
  • Мнения: 510
Това ми е най-голямата мъка от раждането,а то бе преди цели 5г и 10м Cry
Същите килограми съм отпреди бременността-47 и всичко с дрехи е ОК,но понеже бебето си беше бая голямо-около 4кг и аз станах 65,кожата така се разтегли,че сега имам супер плосък корем,но с кожа на изпусната гайда и след консултация ми казаха,че единствено пластика би го оправила newsm45
А иначе  и аз се сдобих и то с 2бр. хернии.Красота Wink

# 43
  • Мнения: 149
Кажете ми, раждали мами, кога е позволено след нормално раждане да се започне с упражнения (вкл. коремни преси), щото много съм се амбицирала да си върна старите кг-ми и....плоското коремче..... възможно най-скоро след раждането....
П.С. (допълнение) - смятам да си кърмя детето, ако природата разреши ...

# 44
  • Мнения: 1 517
Пъпът ми се прибра веднага като родих, а коремът.... още не е станал като преди въпреки упражнения и т.н.  Cry
Упражнения според мен могат да се започнат след 40-тия ден.

Общи условия

Активация на акаунт