51 ОУ в София, моля за мнения

  • 113 128
  • 447
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 044
Здравейте, училището в двусменен режим ли е?

# 436
  • София
  • Мнения: 9 534
Да, двусменен режим е, но е малко странно организиран, поне в начален курс, не знам в горните класове как е.

Дъщеря ми е във втори клас. Целия първи клас и първи срок на втори клас бяха първа смяна. Втори срок на втори клас са втора смяна. В трети клас пак ще са втора смяна първи срок, а за втори срок вече не помня как казаха , че ще бъде, но май ще е втора смяна и тогава. Не мога да схвана защо е така.

# 437
  • Мнения: 7
Здравейте, дали някой родител на дете в начален курс може да сподели за занималнята как стоят нещата? 3 групи за 4 класа, и сега са отворени и допълнителни места, което значи по-големи класове, малко проблемно ми звучи ...

# 438
  • Мнения: 4
Здравейте, аз имам доста време до момента, когато големият ми син ще е първи клас, но нали критериите са постоянният адрес на детето да не е променян през последните поне 3 години, та затова ще се запиша да следя, че трябва да решим дали да сменяме адреса, когато се преместим в Лагера 😊 Може ли да споделите актуална информация за училището, занималнята и въобще всичко, което си струва да се знае 😊 Благодаря предварително на отзовалите се!
Edit Имам нужда от помощ от мами на вече кандидатствали деца, че нещо се обърках. Прилежащия район на училището е Хиподрума най-общо казано. Ние сме в Лагера, в прилежащия район на 25-то, което е в граничния прилежащ район на 51-во. Какво означава това? В коя група бихме попаднали, когато детето кандидатства за първи клас? Когато вляза в сайта на СО за прием в ясли, дг и училища, дам район Красно село и ми излизат всички училища. Еднакъв шанс ли имаме за всички или трябва да се целим в това, в чийто прилежащ район сме? Вероятно ще се промени наредбата до момента, когтао синът ми ще кандидатства, живот и здраве, но все пак е добре човек да е наясно с тези неща и да планира своевременно 😊

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 14:22 от Venche

# 439
  • Мнения: 1 452
За Хиподрума ще бъдете в четвърта група.
Първа група ще бъдете (ако сте на този адрес над 3 години) само в Лагера.
Тази година от всички училища в район Красно село, само 51-во училище прие САМО деца от първа и втора група. Всички останали още на първо класиране имаха прием на деца от първа, втора,трета, че и от четвърта група.
С две думи: най- трудно беше положението с 51-во.

# 440
  • София
  • Мнения: 9 534
Здравейте, дали някой родител на дете в начален курс може да сподели за занималнята как стоят нещата? 3 групи за 4 класа, и сега са отворени и допълнителни места, което значи по-големи класове, малко проблемно ми звучи ...

Проблемно си е. Дъщеря ми беше за кратко на занималня и я отписах. Каза, че децата се надвикват едно през друго. Учителката се опитва да въведе ред, но има деца, които не 6спява да овладее и те пречат на всички останали. Дори когато тези деца са укротени, учителката чисто физически не смогва да обърне внимание с уроците на всеки, който има нужда.
Докато ходеше на занималня, детето ми се прибираше с ненаписани домашни, които после дописваше вкъщи.
Някои деца успяват да се адаптират към тази картинка и нямат проблем. Написват си в занималнята. Явно е до дете, но като цяло личното ми мнение е, че занималнята на 51-во не е ОК.

# 441
  • Мнения: 2 992
Мога ли да помоля за отзиви за началните учители в 51 во, които водят сега първи клас.
Ще съм много благодарна за мнения.
Мисля, че те ще поемат родените 2019.
Наистина ще сте от голяма помощ, ако дадете мнение. 🌺🌺🌺

И няколко пъти препрочетох Наредбата за прием на първокласници и Хиподрума си е 1 ва зона. Не виждам как биха могли да те пратят в 4 та зона, когато районът е описан по правилата, като първа зона. Въобще не коментирам, че е и по- близо от Лагера.

# 442
  • Мнения: 89
Мога ли да помоля за отзиви за началните учители в 51 во, които водят сега първи клас.
Ако имате възможност за избор г-жа Калина Александрова! Изключително мила, внимателна и грижовна към децата.

# 443
  • Мнения: 6
Здравейте, полезно би било мнението Ви за мен, за избор на начален учител, който ще поеме набор 2017 в 1-ви клас през учебната 2024/2025 г. Благодаря. Успешна учебна година на всички!

# 444
  • София
  • Мнения: 9 534
Моята дъщеря сега е в 4 клас. Предполагам, че учителката й, г-жа Миланова, догодина ще поеме 1 клас. Доволна съм като цяло. През годините е имало еденични случаи, в които не съм била ОК с нещо, направено или ненаправено от г-жата, но не може винаги да сме на едно мнение с всички.
Госпожата е мила с децата, но в същото време изисква от тях да спазват дисциплината и да си учат уроците. Те я харесват. Обяснява учебния материал достъпно. Старае се да ги научи да бъдат толерантни един с друг, да си помагат.

За другите учители нямам впечатления и не мога да коментирам.

# 445
  • Мнения: 160
Да, двусменен режим е, но е малко странно организиран, поне в начален курс, не знам в горните класове как е.

Дъщеря ми е във втори клас. Целия първи клас и първи срок на втори клас бяха първа смяна. Втори срок на втори клас са втора смяна. В трети клас пак ще са втора смяна първи срок, а за втори срок вече не помня как казаха , че ще бъде, но май ще е втора смяна и тогава. Не мога да схвана защо е така.
Здравейте, дали имате информация 3ти клас в 51 ОУ дали е цялата година втора смяна?

# 446
  • София
  • Мнения: 9 534
Да, цялата учебна година в трети клас бяха втора смяна. Сега е в четвърти клас и първият срок са втора смяна, а вторият срок ще минат първа смяна.
Внасям уточнението, че аз говоря за 51 СУ, не ОУ. Не знам дали не е друго училище.

# 447
  • Мнения: 160
Да, цялата учебна година в трети клас бяха втора смяна. Сега е в четвърти клас и първият срок са втора смяна, а вторият срок ще минат първа смяна.
Внасям уточнението, че аз говоря за 51 СУ, не ОУ. Не знам дали не е друго училище.
Благодаря за информацията. Да, за същото училище питах - 51 СУ Елисавета Багряна

Общи условия

Активация на акаунт