С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 206 883
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 41
А какво мислите за този- http://www.myus.com/en/landing/?aid=1000721 посредник. Имат доста добър рейтинг, а и освен това не е българска фирма. Попаднах случайно на тях, понеже искам да купя бижу за племенницата си, но живеем в Словения и няма как да използвам българските фирми посредници. Ако имате наблюдения моля да споделите. До колкото можах да разбера се плаща някаква първоначална такса за регистрацията и след това се плаща само транспорт.

# 76
  • Мнения: 0
Na 05.08.2011g az i moq priqtelka napravihme poru4ka na stoki ot amazon.com. Na dokumenta, koito ni izdadoha pi6e "orientirovu4en" srok na polu4avane 26.08.2011g. Dnes e 21.09.2011 i o6te ne sme si vzeli ne6tata. Hodihme bezbroi puti do dvata im ofisa, mobilnite im telefoni sa samo za ukrasa na saita, za6toto ne gi vdigat. Polzvat se samo stacionarnite takiva, no ve4e i tqh ne vdigat. Obqsnenieto e 4e stokite ni i o6te mnogo takiva sa na mitnica v BG. No za6to ne gi osvobojdavat ako VSI4KI SA ZAKONNI? Zatova suvet ot men e da ne polzvata uslugite na LOMBARD.BG, MNOGO MEKO KAZANO SA NEKOREKTNI!

# 77
  • Мнения: 0
Извинявам се за латиницата Embarassed

# 78
  • Мнения: 4 428
Явно наистина доста са си понижили качеството на работа, меко казано. Аз ги ползвах преди време за една доставка и бях много доволна. Пратих запитване за цена он-лайн, поръчах и нещата бяха тук за 10дни.
Миналият месец им пратих пак запитване он-лайн за една доставка. Отговор няма  Rolling Eyes И просто реших да ги зарежа. Явно добре съм направила...

# 79
  • Мнения: 79
Здравейте.Може ли някой да си каже мнението за delivery-shop ?

# 80
  • Мнения: 9
Пазарувам от Англия предимно, но сега съм си харесала разни неща от САЩ обаче хич не мога да вдена на тези превозвачи цените на кило. Тези http://delivery-shop.com маи работят с UPS и като гледам нещо 1 кило излиза доставката 30 долара и някакви комисионни, митници то става дявол на магаре освен аз да не съм разбрала нещо. На тези http://www.buynowfromusa.com не мога грам да разбера колко струва доставката от САЩ до България (на кило ли е на % от сумата ли). Само на Ломбард им се разбира. Някой ако ми ги разясни ще съм Ви благодарна, може и на ЛС.

# 81
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
искам да купя бижу за племенницата си, но живеем в Словения и няма как да използвам българските фирми посредници.

аз също искам да направя подарък бижу и разгледах www.shipito.com. За това което искам да поръчам http://www.amazon.com/Sterling-Freshwater-Cultured-Necklace-Brac … =pd_bxgy_jw_img_c (70гр.) ми излиза доставка 8.50$ (до 30 pounds) за пакет (но имат варианти за 50$/год. и 25$/м) + цена за кг. Така общата цена ми излезе 9.45$, но не ми се вярва в това което са написали амазонците че тежи само 70гр. с опаковката както ще го пратят и сега съм в чуденка. Недостатъка е че няма проследяващ номер, а идва като писмо.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 704
Аз досега съм поръчвала само чрез Ломбард, но с "качетсвото" на услугата си ме бяха отказали за известно време от щатското пазаруване . Сега обаче искам да поръчам разни неща и не знам към кой посредник да се обърна. Честно казано не ме интересува толкова цената, колкото гаранцията (доколкото е възможна такава), че ще получа нещата си тази година  Mr. Green
Бихте ли могли да ми препоръчате някой от изброените  в темата?

# 83
  • Мнения: 110
Привет   bouquet
Искам да поръчам 1-2 неща от сайта на Есте Лаудер.
До сега не съм поръчвала от Щатите, а и с посредник също. Бихте ли ми препоръчали някой? Близо до нас има офис на Ломбард, но като чета мнения, май-май са зле....Благодаря   bouquet

А ако някой е поръчвал козметика нека сподели....

# 84
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Аз също ползвах доскоро услугите на Ломбард, до последната ми поръчка от април! Скъсаха ми нервите, цяла тема бях пуснала затова. Затова търсех нов посредник. За втори път ползвам услугите на http://www.shopr.bg/ и съм доволна. Получавам тракинг номер на пратката. след като е шипната от САЩ и можех да си я следя. Всички неща дойдоха в срок! Разликата от тях и Ломбард е комисионната и транспорта- при Ломбард комисионната е 30% над 50$, а при Shopr- 25%, но при вторите транспорта е по-скъп. Правила съм сравнение и конкретно моето запитване финалната сума беше една и съща. Надявам се да останат коректни и да ги ползвам в бъдеще. Успех!  bouquet

# 85
  • Мнения: 1 544
Здравейте!
Попаднах на американски сайт ,който има безплатна доставка на обувки до БГ.Но не са ми ясни нещата с митниците,тъй като стоката ми е за около 70 долара.А и не живея в София.
Може ли помощ?Ще ви бъда много благодарна!

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 4 704
Здравейте!
Попаднах на американски сайт ,който има безплатна доставка на обувки до БГ.Но не са ми ясни нещата с митниците,тъй като стоката ми е за около 70 долара.А и не живея в София.
Може ли помощ?Ще ви бъда много благодарна!

Всичко над стойност 45 евро (или равностойността им в друга валута) подлежи на обмитяване.

Аз след известно четене и чудене , миналата седмица поръчах разни неща чрез http://www.shopr.bg/ . В сряда ми пуснаха мейл, че са изпратили нещата насам.
Да не бързам да ги хваля отсега, но комуникацията ми с тях беше перфектна, доста бързо се организираха с изпращането и не на последно място, крайната цена, която им платих ме удовлетворява перфектно (попитах и в друг сайт, имаше разлика $60). Сега ако и всичко пристигне навреме и е както трябва, ще съм безкрайно щастлива Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 4 025
Shantal , би ли споделила , моля те,  ако поръчката ти е примерно 100 долара от сайта, заедно със шипинга и таксата, как се изчислява колко допълнително се заплаща.
Четох и не успявам да се ориентирам.От една страна shopr взимат 25% върху горната сума, от друга страна чета за тази спедиция , която за 2 килограма е 38.50$.Т.е. поръчка от 100$  излиза 100+25+38 =163$ най-малко?

# 88
  • Мнения: 2 081
Здравейте!
Попаднах на американски сайт ,който има безплатна доставка на обувки до БГ.Но не са ми ясни нещата с митниците,тъй като стоката ми е за около 70 долара.А и не живея в София.
Може ли помощ?Ще ви бъда много благодарна!

Всичко над стойност 45 евро (или равностойността им в друга валута) подлежи на обмитяване.

Аз след известно четене и чудене , миналата седмица поръчах разни неща чрез http://www.shopr.bg/ . В сряда ми пуснаха мейл, че са изпратили нещата насам.
Да не бързам да ги хваля отсега, но комуникацията ми с тях беше перфектна, доста бързо се организираха с изпращането и не на последно място, крайната цена, която им платих ме удовлетворява перфектно (попитах и в друг сайт, имаше разлика $60). Сега ако и всичко пристигне навреме и е както трябва, ще съм безкрайно щастлива Simple Smile


Не е точно така . За всичко над 150 евро се плаща мито , а над 30 лв се плаща ДДС

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 704
Shantal , би ли споделила , моля те,  ако поръчката ти е примерно 100 долара от сайта, заедно със шипинга и таксата, как се изчислява колко допълнително се заплаща.
Четох и не успявам да се ориентирам.От една страна shopr взимат 25% върху горната сума, от друга страна чета за тази спедиция , която за 2 килограма е 38.50$.Т.е. поръчка от 100$  излиза 100+25+38 =163$ най-малко?

Честно да ти кажа не съм смятала.
Пуснах си списъка с атикулите до 3 от фирмите, предлагащи транспорт (www.delivery-shop.com, www.shopr.bg и www.BuyNowFromUsa.com ) и като че ли отговора на шопърите най - много ме удовлетвори . Ето това са ми писали като разяснение : "Доставката до България ви е 23$ на всички стоки. Таксата, която взимаме е 25% върху стойността им в сайтовете от които поръчате. В нея е включено и обмитяването на стоакта. Офисът ни се намира в Пловдив, така че ако сте от друг град пращаме по Еконт. Реално доставката от САЩ до България става до 10 работни дни".
Поръчката ми беше $231 , а на шопър съм превела 474лв. , сега погледнах.  Не знам колко точно тежи, но има едни ботуши вътре и няколко тениски.

Всичко над стойност 45 евро (или равностойността им в друга валута) подлежи на обмитяване.
Не е точно така . За всичко над 150 евро се плаща мито , а над 30 лв се плаща ДДС

150Е в случай, че се поръчва от юридическо лице (фирма) и според мен ако са на кеф ммитничарите , между физически лица е 45Е. А за 30-те лв. не искам да споря, но поръчвам нон стоп от къде ли не (без посредник), като гледам цената да не надвишава 45Е и досега никога нищо не съм плащала. За по - скъпи неща ползвах Ломбард, за да избегна висенето на митница.

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 16:26 от Shantal

Общи условия

Активация на акаунт