С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 206 713
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1
Имам един глупав въпрос...
Какъв точно е смисъла да ползваш посредник, при положение, че ползват УСПС, ДХЛ и тн, че тях мога и аз да си ги ползвам без да ме товарят? Няма ли, която да предлага карго доставки от щатите, подобно на тези от Англия /разполагат с офис там, в който приемат доставките, камиона, ферибота и бам поръчка до 3 кг идва за 7.2лв/

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Имам един глупав въпрос...
Какъв точно е смисъла да ползваш посредник, при положение, че ползват УСПС, ДХЛ и тн, че тях мога и аз да си ги ползвам без да ме товарят? Няма ли, която да предлага карго доставки от щатите, подобно на тези от Англия /разполагат с офис там, в който приемат доставките, камиона, ферибота и бам поръчка до 3 кг идва за 7.2лв/

Смисълът е в това, че не се занимаваш с бг митници /за мен това е  основателна причина/ , освен това има неща, които не се доставят директно до тук и ако нямаш познат, който да ти направи услугата да препрати покупката ти до Бг, пак опираш до посредник. Също така има и сайтове, които не приемат плащане с бг карта.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
да ви следя че и аз искам да поръчвам козметика от Сащ ама хич не мога да се ориентирам с подредниците  bouquet

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Бях попаднала на една фирма, която има офис в гр. Пловдив , но съм загубила координатите , ако някой се сети да пише.   bouquet

# 139
  • Германия
  • Мнения: 60
На 27 август направих поръчка през buynowfromusa, ето отговора:
 

Благодаря, че избрахте www.BuyNowFromUSA.com!

След като прегледахме и обработихме поръчката Ви, прилагаме данните и крайната цена по- долу.

     Описание    Допълнение    Цени
     Поръчка    8798    
1*    Цена на придобиване в САЩ    2    130.98
          Доставка до САЩ и такси по продажбата    0.00
          Крайна сума на магазина    130.98
2*    Преопаковане         0.00
3*    Международен транспорт и вносни такси    USPS Priority Mail или карго    0.00
4*    Комисионна www.BuyNowFromUSA.com    30%    39.29
5    Крайна цена         175.38
6    В лева по курс продава    1.59 лв.    278.85 лв.



Начини за плащане:
1. Кеш в офиса ни на адрес: София на адрес: ж.к Дървеница, ул. Яна №3, ПК 1756


2. По банков път:

ПроКредит Банк (България) АД
BAE:    PRCB9230
SWIFT BIC:    PRCBBGSF
IBAN:    BG06PRCB92301138543315
Галактика Трейд ЕООД
Основание:    захранване на сметка- 8798

3. Чрез кредитна карта (Visa, Master Card, American Express) или Pay Pal
Линк за плащане

Допълнителни обяснения:
1. Това е цената, за която ние ще придобием стоката на адреса на нашият склад в Ню Йорк. В Интернет не винаги се вижда цената на вътрешния транспорт, защото е нужна регистрация и точен адрес. Въпреки, че все още не е задължително за целите Съединени Щати, някои сайтове слагат sales tax -съпоставимо с ДДС в България. В САЩ всички цени са обявени без ДДС. В Ню Йорк sales tax e 8.375%.
2. От общ интерес е пратката да не пристига в България с оригинална опаковка, на която пише името на известна и скъпа фирма. За да намалим риска и евентуалните проблеми, ние преопаковаме и ако е нужно, комбинираме пратката.
3. Това е цената на транспорта до България. Най-изгодно е да се използва USPS, това е аналог на Български пощи.
4. Това е нашата комисионна, като минималната е $10.


Моля, направете или откажете плащане възможно най-бързо, за да сме в състояние да изпълним поръчката по гореописаните условия.

От екипа на BuyNowFromUsa
www.BuyNowFromUSA.com

На 28 август платих и след това - никакво инфо.
Поръчвала съм през други фирми, винаги има информация за движението на пратката, или номер, за да си я следиш сам, или имейли и SMS съобщения. Написах имейл - запитване, не ми отговориха.
Звъних на двата телефона - никой не вдига. На следващия ден отново звъних - отговориха ми, че са  получили мейла ми и са ми отговорили, приемем, че е така / не бях получила нищо/. Увериха ме, че пратката пътува към България и другата седмица ще ми се обадят, за да кажа адрес, на който да ми я пратят.
Днес се поразрових за мнения за въпросната фирма и се притесних. Shocked
Другата седмица ще пиша отново как се развиват нещата.

# 140
  • Германия
  • Мнения: 60
Към днешна дата - ни вест, ни кост Shocked Shocked Shocked

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 849
Към днешна дата - ни вест, ни кост Shocked Shocked Shocked
Гадно! А не си ли вдигат телефоните?

# 142
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
офффф тъкмо щях да пазарувам от тях, в Джъмборее има намаление от 30% на всички продукти

# 143
  • Германия
  • Мнения: 60
Към днешна дата - ни вест, ни кост Shocked Shocked Shocked
Гадно! А не си ли вдигат телефоните?
В петък пак писах меил, отговориха, че пратката ми била пристигнала в Бг и се надявали в понеделник да я освободят от митница и щяли да ми се обадят на кой адрес да ми я пратят.
Понеделник беше вчера, днес е вторник - никой не ми се е обадил.
Много често поръчвам от Англия през Донесими.ком - непрекъснато знам къде ми е пратката - пращат СМС когато пристигне в склада в Лондон, после - в Бг, кога да я очаквам- абе, по мое мнение - добра организация.
Тука тези - никакво инфо - само докато преведеш парите. И после седищ и се чудиш -  будала ли си или не си, че вярваш в коректността на хората. newsm78

# 144
  • Германия
  • Мнения: 60
Днес има вест, че пратката ми е пристигнала, тежи еди колко си и трябва да се доплати за международен транспорт еди колко си.
Пратих адреса, на който да ми я доставят и като пристигне /дай, Боже!/ще дам точна сметка колко ми излезе поръчката - като разходи по транспорт и комисионна на фирмата.

# 145
  • Sofia
  • Мнения: 849
СУПЕР!!! Най-накрая!
Ще чакам финалния разчет Laughing

# 146
  • Германия
  • Мнения: 60
Пристигна поръчката ми. Разходите ми излязоха за 206 лв поръчка  - 93 лв.с комисионната на фирмата и транспортните разходи. 30% върху стойността е комисионната+ по 12 долара на килограм за транспорт.
Времето - точно месец. Може хората да са коректни, но ми казаха, че времето ще е 2-3 седмици.
А те са точно 4.
Освен това, никаква информация по движението на поръчката. Което е притеснително.
Бих написала препоръка, ако е възможно да си коригират този проблем.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 691
А никой ли няма инфо за Пловдивската фирма, която прави поръчки и могат да се взимат директно от офиса им. Обърнах всичко, но не мога да намеря инфото за нея. Спомням си , че бях попаднала на нея, но уви...

# 148
  • Мнения: 463
Пристигна поръчката ми. Разходите ми излязоха за 206 лв поръчка  - 93 лв.с комисионната на фирмата и транспортните разходи.


Елиниа, за какво се дължи тази комисионна? Изобщо за услугата да посочиш техния адрес при поръчката?

# 149
  • Варна
  • Мнения: 4 444
А никой ли няма инфо за Пловдивската фирма, която прави поръчки и могат да се взимат директно от офиса им. Обърнах всичко, но не мога да намеря инфото за нея. Спомням си , че бях попаднала на нея, но уви...

Аз съм поръчвала с тази пловдивска фирма:
http://www.shopr.bg/.
Бях доволна като време и изпълнение. Но за жалост чрез тях транспорта е много скъп. По около 20 долара на кг по тарифа на USPS излизаше, което доста оскъпява.

Общи условия

Активация на акаунт