Как излекувахме зъбите на детето без зъболекар и лекарства

  • 79 164
  • 523
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 161
Всъщност, той си има четка и се съгласява понякога на игра да  му мием зъбите без паста.
Между другото Уестън Прайс разказва, за посещението си в долината Loetschental в Швейцария, че там децата имали слой от плака върху събите и въпреки това кариес липсвал.

Вече знаем, че плаката и кариеса нямат нищо общо, това е потвърдено. И въобще цялата теория, че бактерии разваляли зъбите е мит.

# 106
  • Мнения: 15 379
Зъбките на това малко човече са болни! Цветът го доказва!
Здравите млечни зъбки имат цвят на седеф, без петна и потъмнявания.
Миенето способства зъбите да се запазят доколкото е възможно здрави, особено, когато генетичният им материал е особено лош.
Храната е от особено значение и при сформирането им като зародиши в утробата, и в периода на захранване на бебето с твърда храна и  при създаването на здравословни навици за хранене по-натам.
Храната - да, именно тя в голяма степен е виновна за все по-болните зъби на малките деца, но и липсата на култура у някои родители да научат децата да мият правилно зъбките си, или изобщо да ги мият.
Дори и при бедна на въглехидрати храна зъбите на малкото дете трябва да се мият редовно!

П.П. Привърженик съм на тема здравословно хранене, синът ми определено има култура в това отношение, но немиенето на зъби и налагане на собствените ми възгледи върху крехката му същност ми идват много, много в повече Stop.

 
Вече знаем, че плаката и кариеса нямат нищо общо, това е потвърдено. И въобще цялата теория, че бактерии разваляли зъбите е мит.
Ами не е потвърдено, или поне аз не знам в модерната стоматология да се твърди нещо подобно, просто защото е абсурдно.
Теорията, че немиенето на зъби ги прави пращящи от здраве е напълно лишена от здрав разум.

# 107
  • Мнения: 1 161
Зъбките на това малко човече са болни! Цветът го доказва!
Здравите млечни зъбки имат цвят на седеф, без петна и потъмнявания.
Aз поне не виждам кариозни петна и потъмняване на снимката. А и са минали по-малко от 8 месеца от онези кафеви зъби, целите на точки.

# 108
  • Мнения: 15 379
Виж - не подлагам на съмнение начина на лечение, който си избрал, за да спасиш зъбките на детето си.
Не се учудвам, че разрушаването е спряло и това е потвърдено от специалист. Но все пак зъбките на Сами не са онова, което се нарича здрав млечен зъб. Но както и да е, предполагам, че ще пишеш и по-натам в темата, какво е развитието, заедно със снимков материал.

П.П. Исках да те попитам за козето сирене - сами ли си го правите?

# 109
  • Мнения: 4 068
Зъбките на това малко човече са болни! Цветът го доказва!
Здравите млечни зъбки имат цвят на седеф, без петна и потъмнявания.
Aз поне не виждам кариозни петна и потъмняване на снимката. А и са минали по-малко от 8 месеца от онези кафеви зъби, целите на точки.

Интересно постижение щеше да е ако ти ги виждаш и можеш да ги диагностицираш тези неща. Луди са явно хората дето учат по 10 години, за да я практикуват тази професия при положение, че явно е доказано, че е абсолютно излишна. Аз лично от тази снимка не бих се наела да кажа, че зъбите на детето са здрави и не вяравм някой стоматолог да го направи. Така като гледам народа скоро ще започне сам и мозъчни операции да си прави и то съвсем успешно.

пп. За твое свединие плаката сама по себе си не е причина за кариес разбира се. Комбинацията с други фактори обаче я прави опасна и налага задължителното миене на зъби, ползването на конци за зъби и вода за уста. Освен всичко друго бих искала да ти кажа, че зъбите съвсем не са най-големия проблем в устата на човека. Венците и тяхното здраве за бича. Зъбите се лекуват, но заради заболявания на венците може да останеш без зъби пък били те и съвсем здрави.

# 110
  • Мнения: 1 161
Цитат
Интересно постижение щеше да е ако ти ги виждаш и можеш да ги диагностицираш тези неща. Луди са явно хората дето учат по 10 години, за да я практикуват тази професия при положение, че явно е доказано, че е абсолютно излишна.
Най-сетне стигна до истината. Щом за 10 години не си чула за най-мащабното стоматологично изследване, извършено в цял свят от д-р. Уестън Прайс. И нищо чудно, че никога не се появило в учебниците по стоматология, защото той самият доказва, че стоматологията става излишна, когато хората се хранят пълноценно и здравословно.

Аз съм тръгнал по зъболекари от 8 годишен. За 40 години съм посещавал дерсетки стоматолози, в България и в Канада но никой, въпреки плачевното състояние на зъбите ми, не е отворил и дума за хранене... При това положение не знам защо въобще се твърди, че зъболекарят ЛЕКУВАл кариес. Да дълбаеш кариеси и запълваш дупки не е лечение, а само механично премахване на следствията. Причината винаги си остава другаде. И да се учудваме ли, че на запад зъболекарите са втори по просперитет след адвокатите?

Вижте, вие твърдите, че зъбите на Самуил не са здрави и аз не съм зъболекар да се произнеса с диагноза, но определено мога да правя разлика между и
Снимката от дясно е правена 8 месеца след въвеждане на нови съставки в диетата.

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 09:56 от Людмил

# 111
  • Мнения: 4 068
Ами добре, че си ти, за да прочетеш за откритието на Уестън Прайс, защото щом не е стигнало до нито един учебник, то сигурно има причина. И да-кариеса не се екува, а се премахва механично, но работата на стоматолога/поне на читавия такъв/ е да излекува причините. И пак ти казвам-кариеса съвсем не е най-страшното нещо на тоя свят. Лигавицата, венците, езика-ей там са най-големите опасности. Какво казва твоя уестън Прайс по случая? Рекуват ли се тези неща със здравословно хранене и с липса на елементарна хигиена дори?
От все сърце ти пожелавам да успееш в начинанието си!/ не го приемай иронично, защото ти го пожелавам наистина/ Обаче дано си преценил риска за детето си ненаучавайки го на елементарна хигиена на зъбите и устната кухина. Изобщо не говоря за лекарства, антибиотици и зъболекари тук, а за необходимата хигиена, която всъщност би спестила на много хора ходене по мъките и маса пари ако я спазваха поне малко.

пп. Иначе това не е моята професия. Работя в тази сфера, но не съм зъболекар.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 326

......
Огледайте се днес и потърсете в тълпата хармонични черти на лицето и добре развито тяло - едни са със сплескани лица, други с тесни ноздри, трети с малки усти. И погледнете сега тези младежи на България отпреди 80-100 години - изглеждат почти извънземни за нас днес, с широките си лица, скули, развита физика. Ето още един портрет от онова време. И тук. Но не са само те. Във цялата му книга ще откриете същите примери - здравите хора, които живеят природосъобразно и чиито родители са живели така имат широки лица, широка зъбна арка, добре развита физика. Ето снимки от пътуването му до Полинезия: на първия ред са полинезийци, които се хранят изцяло само с естествена храна от района. Забележете зъбната арка, колко широка е, как се виждат всичките зъби от край до край. Това е нормалното за нас хората. И забележете и колко добре е развито лицето. На долния ред се вижда дете от същата общност, чиито родители и то се хранят със съвременни рафинирани храни. Познати лица нали? Стеснена зъбна арка, недоразвито лице. Ето още една снимка от Хаваи - забележете, прогресивната промяна в лицето и тялото. Родителите са приели все повече  хранене с рафинирани храни - по-голямата сестра от ляво все още има добре развити черти на лицето - широко, с изразена брадичка. По-малката й сестра вече е със стеснено лице, по-тесни ноздри, брадичката се губи.

Ето ви и снимка на Българи от старо време. Те не са познавали захар, бяло брашно, месо с боя и соя, вафли и кроасани. Вижте лицата само, колко по-изразителни са от сегашните - широки ноздри, развити скули, ясно очертана брадичка... Какво здраве лъха от тези хора. Бас ловя, че и зъбите им са били здрави!

Ей сега чуквам напосоки с търсачката една снимка от интернет от абитюрентски бал. Коментарът е излишен - те нямат нищо общо с тези отпреди 2 поколения. Да, ще речете - днешните хора са просто различни и тези тесни, сплескани, безизразни лица днес ви изглеждат познати и нормални. Да, защото е рядкост да срещнем хора с нормални хармонични черти и БЕЗ кариеси. Свикнали сме с грозното и нехармоничното, както и свикнахме всяко дете да има развалени зъби.

Ключът е в храната!

Потенджър го доказва с известния си експеримент с котките, които отглежда 10 години в различни условия. Тези, които биват хранени с обработена храна след няколко поколения започват да се раждат с деформации, по-малки глави, неразвити челюсти и т.н.

Алтернативата според мен е само една - да си отглеждате храната сами или да купувате прясна биологична.
.....
Сгласна съм, че много от днешните здравословни проблеми идват от храната, но все пак ми се струва невъзможно, промяната ня челюста и физиономиите да стане за 70-80г...предполагам, че снимките са около 20-те години  Rolling Eyes ...но все пак е факт, че кабинетите на ортодонтите са пълни с подрастващи, които имат проблем със подреждането на зъбите,поради тесни челюсти.
Понеже нямам възможност да си отглеждам храната сама или да купувате прясна биологична.(съмнявам се , че в БГ има такава, поради липсата на контрол) и за това залагам на хранителните добавки засега

# 113
  • Мнения: 1 161
Ами добре, че си ти, за да прочетеш за откритието на Уестън Прайс, защото щом не е стигнало до нито един учебник, то сигурно има причина. И да-кариеса не се екува, а се премахва механично, но работата на стоматолога/поне на читавия такъв/ е да излекува причините. И пак ти казвам-кариеса съвсем не е най-страшното нещо на тоя свят. Лигавицата, венците, езика-ей там са най-големите опасности. Какво казва твоя уестън Прайс по случая? Рекуват ли се тези неща със здравословно хранене и с липса на елементарна хигиена дори?
От все сърце ти пожелавам да успееш в начинанието си!/ не го приемай иронично, защото ти го пожелавам наистина/ Обаче дано си преценил риска за детето си ненаучавайки го на елементарна хигиена на зъбите и устната кухина. Изобщо не говоря за лекарства, антибиотици и зъболекари тук, а за необходимата хигиена, която всъщност би спестила на много хора ходене по мъките и маса пари ако я спазваха поне малко.

пп. Иначе това не е моята професия. Работя в тази сфера, но не съм зъболекар.
В интерес на истината не съм чел цялата книга, а само части от нея. Но ще се радвам, да се преведе на Български.

Днес като кажем деца без кариеси и стари хора с оригиналните си зъби в устата звучи като научна фантастика. А колко бързо забравяме, че здравите зъби и живот без болести е НОРМАЛНОТО състояние на човека!

И каква е тази медицина, която пише рецепти и запълва дупки по зъбите, а не учи хората на елементарно хранене? Каква е тази наука, която дава милиони за флуоридиране на градските питейни води, но няма пари да отпечата една образователна брошурка "Правилно хранене за здрави зъби на децата" и я раздаде на родителите???

Дали защото печалбата и парите са в основата на всичко? И дали това е причината зъболекарите да са втори по богатство след адвокатите?

# 114
  • Мнения: 1 161

......
Огледайте се днес и потърсете в тълпата хармонични черти на лицето и добре развито тяло - едни са със сплескани лица, други с тесни ноздри, трети с малки усти. И погледнете сега тези младежи на България отпреди 80-100 години - изглеждат почти извънземни за нас днес, с широките си лица, скули, развита физика. Ето още един портрет от онова време. И тук. Но не са само те. Във цялата му книга ще откриете същите примери - здравите хора, които живеят природосъобразно и чиито родители са живели така имат широки лица, широка зъбна арка, добре развита физика. Ето снимки от пътуването му до Полинезия: на първия ред са полинезийци, които се хранят изцяло само с естествена храна от района. Забележете зъбната арка, колко широка е, как се виждат всичките зъби от край до край. Това е нормалното за нас хората. И забележете и колко добре е развито лицето. На долния ред се вижда дете от същата общност, чиито родители и то се хранят със съвременни рафинирани храни. Познати лица нали? Стеснена зъбна арка, недоразвито лице. Ето още една снимка от Хаваи - забележете, прогресивната промяна в лицето и тялото. Родителите са приели все повече  хранене с рафинирани храни - по-голямата сестра от ляво все още има добре развити черти на лицето - широко, с изразена брадичка. По-малката й сестра вече е със стеснено лице, по-тесни ноздри, брадичката се губи.

Ето ви и снимка на Българи от старо време. Те не са познавали захар, бяло брашно, месо с боя и соя, вафли и кроасани. Вижте лицата само, колко по-изразителни са от сегашните - широки ноздри, развити скули, ясно очертана брадичка... Какво здраве лъха от тези хора. Бас ловя, че и зъбите им са били здрави!

Ей сега чуквам напосоки с търсачката една снимка от интернет от абитюрентски бал. Коментарът е излишен - те нямат нищо общо с тези отпреди 2 поколения. Да, ще речете - днешните хора са просто различни и тези тесни, сплескани, безизразни лица днес ви изглеждат познати и нормални. Да, защото е рядкост да срещнем хора с нормални хармонични черти и БЕЗ кариеси. Свикнали сме с грозното и нехармоничното, както и свикнахме всяко дете да има развалени зъби.

Ключът е в храната!

Потенджър го доказва с известния си експеримент с котките, които отглежда 10 години в различни условия. Тези, които биват хранени с обработена храна след няколко поколения започват да се раждат с деформации, по-малки глави, неразвити челюсти и т.н.

Алтернативата според мен е само една - да си отглеждате храната сами или да купувате прясна биологична.
.....
Сгласна съм, че много от днешните здравословни проблеми идват от храната, но все пак ми се струва невъзможно, промяната ня челюста и физиономиите да стане за 70-80г...предполагам, че снимките са около 20-те години  Rolling Eyes ...но все пак е факт, че кабинетите на ортодонтите са пълни с подрастващи, които имат проблем със подреждането на зъбите,поради тесни челюсти.
Понеже нямам възможност да си отглеждам храната сама или да купувате прясна биологична.(съмнявам се , че в БГ има такава, поради липсата на контрол) и за това залагам на хранителните добавки засега

Поради липса на други такива изследвания, ще трябва да се опрем на Уестън Прайс. В книгата му тези деформации са документирани и присъстват поголовно, навсякъде по земното кълбо, където хората се докосват до съвременното непълноценно хранене. Още повече, че Потенджър постига същите резултати с експеримента с котките.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 326
Споделените тук идеи са добри, само че не знам как да накарам детето да яде подобно нещо
Личен пример

Всяка вечер ядем салата, но малкият не ще и да близне  Sad ...вчера пробвах да сложа малко кълнове в любимата му царевица и с хиляди увещания и обещания за награди реши да пробва една лъжица...преглътна я през сълзи и  декларира, че не му харесва и бяхме дотук  Sad ...а наистина се помъчи детето да спечели едно бакуган топче

# 116
  • Мнения: 1 161
Споделените тук идеи са добри, само че не знам как да накарам детето да яде подобно нещо
Личен пример

Всяка вечер ядем салата, но малкият не ще и да близне  Sad ...вчера пробвах да сложа малко кълнове в любимата му царевица и с хиляди увещания и обещания за награди реши да пробва една лъжица...преглътна я през сълзи и каза и декларира, че не му харесва и бяхме дотук  Sad
Тогава на сок. От кълновете и бадемите излиза разкошен сладък сок. Може да му го смесваш с морковен или друг, така няма дори да разбере.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 326
ооо, много благодаря за тази идея...имам една сокоизтиквачка с наноцедка, която я използвам за грозде т.е за плодове със семки, миля да пробвам....
вчера спорехме с мъжа ми за маслото...в един от видео клиповетебяха споменали да се яде жълто пролетно масло, според съпугът ми най-жълтото масло било през есента,когато привършвало  newsm78 .Людмил,какво ви е мнението по този въпрос ?

# 118
  • Мнения: 4 068
Хубаво де, хранене хранене, ама за хигиената нищо не казваш. Искаш да ми кажеш, че ако се тъпче цял живот с кълнове, но нито веднъж не си измие зъбите няма да има кариеси и заболявания на пародонта ли? Докажи го. С най-голямо нетърпение ще те очаквам след не повече от 7-10 години със снимки на зъбите на Сами. Ама не такива снимки направени с личното фото, къде със светкавица, къде без. Има си специални апарати за такива снимки и освен тях ми се иска след време да видя и рентгенографии.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 326
Хубаво де, хранене хранене, ама за хигиената нищо не казваш. Искаш да ми кажеш, че ако се тъпче цял живот с кълнове, но нито веднъж не си измие зъбите няма да има кариеси и заболявания на пародонта ли? Докажи го. С най-голямо нетърпение ще те очаквам след не повече от 7-10 години със снимки на зъбите на Сами. Ама не такива снимки направени с личното фото, къде със светкавица, къде без. Има си специални апарати за такива снимки и освен тях ми се иска след време да видя и рентгенографии.

Имам приятелка, чиито мъж почти не си мие зъбите, просто не обичал да го прави, а тя полага огромно грижи за зъбите си-чистене с конци, йонизирани четки , естествено редовно миене...и тя е дълбоко възмутена, че той почти нямал кариеси, а тя постоянно ходи на зъболекар...аз също не смятам, че устната хигиена може да предпази от кариеси, но все пка уча детето да си мие зъбите сутрин и вечер кто част от всичките хигиени навици, които трябва да се приучи и за свеж дъх в устата...естествено купувам паста з зъби без флуор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт