"Въвеждат целодневно обучение в училищата" - за първи клас

  • 16 017
  • 365
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Прочетено от нета - http://dnes.dir.bg/2009/10/08/news5192671.html
Ще въвеждат целодневно обучение, първо при малките, после и в гимназиалния курс. Настръхва ми косата. Значи ще се прибират децата в 4-5 часа следобед и тепърва ще се почват домашните и подготовката за следващия ден. Или се очаква да няма домашни и подготовка в къщи ли?
И пак ще има промени по учебната програма....... Close

# 1
  • Мнения: 2 821
Предполагам в това целодневно обучение ще бъде включено и писането на домашните. Иначе за малките си мисля, че ще е удобно, имайки предвид, че е трудно за целодневно работещите родители да намерят кой да се грижи за детето след у-ще...

# 2
  • Мнения: 3 405
Дано имат и часове за отдих и игри на открито, че по цял ден не се издържа в класната стая.
И сега много деца са на училище и после на занималня - пак целодневно. Но е уморително да си по цял ден на чина, видях го от опит.
Пък и има недостиг на класни стаи. От къде ще се вземат още?

# 3
  • Мнения: 12 011
Мисля, че няма да имат домашни и вероятно това е идеята-  най- малките деца да не бъдат натоварени в извънучебно време с училищна дейност.И когато не са на училище свободното им време да е само за игра,  спорт .Но ми се струва , че ще е много уморително за децата, цял ден, без следобеден сън, без домашна храна и крачетата им в обувки, странно ми е.Не съм специалист, но по- скоро- не го приемам.

# 4
  • Мнения: 15 305
Всъщност следобеда е като занималня, но имат и часове за спорт и извънкласни дейности. Истината е че са ангажирани по 8-9 часа и като се приберат са скапани. Един първокласник при такъв режим заспива с 19.30ч. без проблем.

# 5
  • Мнения: 3 405
Големият ми син се прибираше от занималня наистина уморен, но превъзбуден. И в 22,30 не можеше да заспи. До дете е Simple Smile

Но пък за родителите, които са по цял ден на работа това е решение.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Ако няма да има домашни и не се очаква после самоподготовка вкъщи ще бъде добре, обаче силно се притеснявам да не се очаква и допълнителна работа след училище.

# 7
  • Мнения: 3 405
Едва ли ще пишат домашни в къщи. Целодневната заетост при такова положение е безсмислена.

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ако няма да има домашни и не се очаква после самоподготовка вкъщи ще бъде добре, обаче силно се притеснявам да не се очаква и допълнителна работа след училище.

И според мен не би трябвало в къщи да има допълнителни занимания.Всичко би следвало там да се напише.Дано имат и игри,иначе наистина ще се побъркат тия малки деца.

# 9
  • Мнения: 24 467
Пази Боже, да им мине котка път на идеята!
Очаквам задължително ходене на работа за всеки безработен, определена му и спусната отгоре.
Имаме си друга организация на половината ден, направо ще оберат децата ми, сега им е толкова добре.
Да си организират занимални по избор, нямам против, но задължително...

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, че моите догодина няма да са в началния курс! Аз не го одобрявам, защото на децата им идва много да са по цял ден на училище, но на мен ми е широко покрай врата, защото можех да си позволя да ги гледам половин ден. Много родители и сега напират за целодневно обучение до четвърти клас, за да не плащат за частни занимални или бавачки и учителки. Обаче децата от пети клас едва ли ще успеят да ги вкарат по цял ден в училище, а за гимназистите е направо мираж. Всъщност, в статията, ако правилно са написали се има предвид "горен начален курс", което е трети-четвърти клас. От пети до осми вече са в основния курс, а после в гимназиалния.
Не виждам как си го представяте това със спорта и игрите следобед, но за мен това е фантазия. Ще е като досега със занималните - ще стоят цял ден на чиновете или ще търчат по двора без никаква организация.

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Поредната абсурдна недомислица.

А кога ще посещават децата извънкласни спорт, изкуства, чужди езици. Нощем ли?

# 12
  • Мнения: 4 841
Темата силно ме вълнува, ще я следя изкъсо. Имам известни опасения, че училищата не са подготвени като база да поемат целодневен престой на толкова малки деца. Имам предвид ергономични чинове и столове, възможност за здравословно хранене, възможност за почивка, редуване на ученето със спорт, игри и приложни занимания Thinking Много въпросителни имам по темата, като най-голямата ми надежда е, ако ще се прави някаква промяна, тя да е обмислена и сериозна, а не заради поредното ураджийско "промяна заради самата промяна"  Thinking

# 13
  • Мнения: 458
еха..върна се старата идея на ФОЛ от преди 20 години 1-ви клас да е целодневен и да има 2 часа за отдих.
имаше направени и експериментални класове...

# 14
  • Мнения: 3 405
... които не изкласиха  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт