подсъзнанието може всичко 17

  • 226 697
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 652
Лили, писах ти на лични! Hug

 коконче, разсмя ме
.... ама идея си нямаш какво става когато техните Азове говорят с твоя  Joy Joy Joy

Винце, добър опит! Hug

Нали няма ограничения в говоренето с Висшия аз  newsm78т.е мога  и пак да поговоря със същият висш аз по съшият въпрос, защото докато готвя и между другото не успях да му кажа всичко. Crossing Arms

# 736
  • Мнения: 554
darena, няма ограничения. Между другото, полезно е да си говорим често и със своя Висш Аз.  Grinning

# 737
  • Мнения: 7
Момичета, ето нещо за лека нощ, за визуализации и други хубави неща. Мисля и че може да стане за разговор с нечий Висш аз . Иначе, да, май наистина действа, спретнах днес един такъв.

Та, този човек е с 6 Грами, оцелял от полиомиелит в детството и започнал да свири на сакс по съвет на лекарите, за да преодолее последствията.
"Мечта": http://www.youtube.com/watch?v=qkHkRlVK6U4&feature=related 
и  "Лиса": http://www.youtube.com/watch?v=HCKCRmPNqE8&feature=related

А ето и още един,  с 6 номинации за Грами. http://www.youtube.com/watch?v=Y9jeYFJD6rg&feature=PlayList& … =0&playnext=1

 А и още нещо за душата: http://www.youtube.com/watch?v=6JEdf7XsV5g&NR=1

# 738
  • Мнения: 258
Вече всички сте се досетили, че съфорумката, от която научих вълшебната техника е Eldivine!
Благодаря ти още веднъж за този безценен съвет, благодаря ти, че се включи с допълнителни коментари и отговори Hug Heart Eyes  bouquet Само да добавя - водила съм и монолози и диалози Grinning - просто както се получи, а със своя Висш Аз разговарям откакто се помня, само че едва с тази техника осъзнах какво точно правя Grinning О, това е прекрасна възможност, без никакви ограничения - "говорете" си колкото ви е нужно, кажете си всичко, което ви тежи или радва, но ви предлагам да "питате" и отсрещната страна за всичко, което и тежи или радва - така ще разбирате по-добре хората, и най-вече себе си, което всъщност май е най-голямото предизвикателство Mr. Green.
Явно няма да заспя скоро, аз съм си "нощна птица", класически тип "сова", сега с тези признаци на пробуждането съвсем го ударих на "нощен живот"...
Мише Hug, къде се изгуби, пусни Новата тема, моля, за да не ни заключат модераторите темичката, нали имаше предупреждение, че след 50 страница "връткат ключа".
Бягам да чета Ян ван Хелсинг, книгата му за децата е впечатляваща, прочетох я веднъж, затворих последната страница и я започнах отначало, от много години не ми се е случвало такова нещо... кратък цитат:
" ...Че самите ние творим и можем да преместваме планини с вярата си. Ние решаваме дали нещо ни вреди или не. Ние сме част от Творението и имаме всичко, което Бог има - само че в по-малък мащаб - такъв, който можем да овладеем... Тук сме, за да осъзнаем, че не сме само част от Творението, но и част от Твореца и един ден самите ние ще станем творци..."

http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=11095

Добро утро на всички!!!

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 02:18 от mimina

# 739
  • Мнения: 535
mimina, eldivine, много ви благодаря за тази техника, още днес ще я пробвам  Peace
Една история, която много ми харесва. Мисля,че е пускана тук  Crazy

 Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Джордж ГАРЛИН

Когато съпругата на Джордж Гарлин починала, Гарлин -известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия — толкова уместна и днес, в епохата след 11 септември.

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по­вече, но научаваме по-малко. Планираме по­вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.
От спиралата

# 740
  • Мнения: 730
Дискусията за контакт с Висшия Аз много ми допадна  newsm74

# 741
  • Мнения: 10 698
И на мен много ми допадна общуването с Висшия Аз!  Heart Eyes

Мога ли обаче да помоля mimina или eldivine да обобщят всичко за Висшия Аз в един пост, който да го сложим на първа страница сред другите линкове? Че стана малко разпръстнато из постовете...  Simple Smile

Май в Крион бях чела за Висшият ни Аз, че физически бил същият като човека - безплътен, разбира се, само че висок над 2 метра  Thinking

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 09:16 от mijjjka

# 742
  • Мнения: 288
Здравейте момичета  Hug!

И на мен много ми допадна техниката за Висшия Аз. Аз понякога викам душата на даден човек  и си общувам с нея. Дали е същото ?
А когато пращам любов , си го представям облян в светлина.

Май в Крион бях чела за Висшият ни Аз, че физически бил същият като човека - безплътен, разбира се, само че висок над 2 метра  Thinking


сега разбирам защо погледа ми е бил устремен на горе , като към по- висока фигура
Да споделя , че сега чета Крион . Мисля ,че получавам неутрален имплант , без да съм го поискала официално. По симптомите се досещам.

Чета ви . Благодаря ,че ви има   bouquet!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 743
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте мили, златни момичета  Hug  bouquet

Както винаги,страшно интересни неща сте изписали Peace.Снощи ви четох,и много ми допадна техниката с разговорите с Висшия  Аз.
Благодаря ви че го споделхте  bouquet.Още снощи говориш с моето синче Hug

Да ви кажа,имам проблем с даването на Прошката.Като легна и искам да Визуализирам/само тогава съм сама/ и не мога.Разсейвам се.Не мога да изчистя съзнанието си,да се отпусна.Бихте ли ми дали някаква техника,с дишане може би..и аз незнам.Много ми е трудно да се съсредоточа.това ми е проблем по принцип Tired


Приятен ден на всички ви  bouquet  bouquet  bouquet

# 744
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
ако ти е лесно да си говориш с Висшият Аз на някого, направо си му давай прошка, като междувременно си дишаш най-спокойно  Peace

# 745
  • София
  • Мнения: 274
Здравейте,
Искам да БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, които ме подкрепихте,  Hugи на всички вас, които пишете тук и аз само ви чета.  Hug
Продадах колата - след 11 месеца! Сложих си картинка на екрана с надпис Продадена. И преди имах картинка, но с дата, цена и т.н.. Сега беше само с надпис. Сложих я на екрана в неделя; в понеделник се обади човека, във вторник я видя, в сряда я продадах. Куриозното беше, че той я хареса дори и като не запали, тъй като не я бяхме палили от 2 месеца. Всичко мина прекрасно и съм много доволна. Сега ще служи на друг, така добре както служи на нас.
За 10 дни сте изписали цели 25 страници и сега се връщам да ви чета. Simple Smile

# 746
  • Мнения: 7
Jorjito, опитай автогенен тренинг, помага и за сън. Лягаш по гръб (може и седнала, правила съм го дори в автобус, посмяха ми се малко, мислеха, че съм заспала, а аз се зареждах за работа), ръцете отпуснати встрани, с дланите нагоре. Няколко дълбоки вдишвания със задържане (лично на мене йога дишането много ми помага) Съсредоточаваш се върху пръстите на левия крак и си казваш: Отпускам пръстите на левия крак.После същото за всички елементи на крайника: стъпалото, глезена, ахилеса-специално, подбедрицата, коляното, бедрото.После отиваш на десния крак – и пак същото. После отпускаш корема и слабините, после таза .После идва най-готиното: кръста- от кръста нагоре прешлен по прешлен трябва да се движи мисълта ти- отпускаш всичко!!! Тук е такова неземно блаженство! После- гърдите, после лява ръка: пръст по пръст, длан, китка, подмишница, лакът, мишница, рамо. После  дясна ръка. После шийни мускули и прешлени, после лице: брадичка, устни, скули/бузи, нос, очи, вежди, чело, скалп. Това, като го овладееш, ще ти отнема само 2-3 минути, защото то, тялото, си знае урока вече и се задейства само. Резултатът е страхотно телесно блаженство, възможно е да ти се доспи. НО: ти си умна и все още не заспивай. Представи си езеро, усети спокойствието му, виж тревите наоколо, усети цветята, зарадвай се на багрите. И става още по!Задръж така няколко минути. Прати после това усещане към сърцето си и към всички части на тялото си. Пожелай си щастие, а и на близките си, накрая на целия свят. И си кажи 1,2, 3 и излез от състоянието, ако нямаш намерение да спиш. Сега вече си различна от това, което си била в началото, и си визуализирай каквото си искаш. Трябва да знаеш, че не става от раз. Възможно е да ти отнеме повече време. Но не се отказвай, ще ти помага много.

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 12:19 от vsichko e yasno

# 747
  • Мнения: 275
Здравейте и от мен Simple Smile Първо искам да благодаря на всички, които взега отношение по моя постинг.

Много сте писали и все интересни неща - за това също благодаря Hug

Започнах да чета всички теми от начало и ще споделя, че наистина е много зареждащо и еуфоризиращо. Така съм устроена, че имам нужда да черпя от чуждите успехи, както и да споделям моите, за да вървя напред.

Моята промяна реших, че ще започне отвън навъртре - промених профила си с нещо по-позитивно Simple Smile И започнах основно разчистване у дома - преподреждане, изхвърляне на ненужни неща, счупени играчки, дрехи, които не нося. Така изхвърлям старата енергия и правя място на нова, по-добра Simple Smile

По въпроса с майките и другите роднини от това поколение: Моят опит не е добър, за жалост. Когато мама заболя от рак и подарих книгите на Луис Хей. Тя го прие доста отворено, дори за известно време работеше с огледало и пишеше утвърждения всеки ден. Не знам какво не е правела както трябва, защото бях далеч от нея по това време, но нещата не са сработили. Ракът рецидивира и така...
Тогава баща ми каза, че тия книги е трябвало да ги четат преди 30 години и че сега вече било късно. Такава е нагласата на повечето над-50-годишни около мен - че човек се променя най-много докато навърши 20. Нелепо, но факт. А насила няма смисъл да се опитвам да ги убеждавам. Не съм открила подходящ начин да ги подтикна към промяна. Ще се радвам да чета за вашите успехи в това отношение.

За междуличностните отношения: Аз наистина вярвам, че всеки дава най-доброто на което е способен. Старая се никога да не го забравям. Отскоро използвам и следната техника.
На празен лист най-отгоре пиша името на човек в живота ми, с когото искам да подобря отношенията си.
Под името очертавам четири квадранта.
В горния ляв квадрант пиша: "Какво обичам в теб" и изброявам абсолютно всичко, за което се сетя - дори и дребни неща. Важно е всяко изречение да се започва с "Обичам те заради това, че...".
В горния десен квадрант пиша "Какво решавам да приема в теб".  Изброява се всичко, което ще приемем  и обичаме в човека, макар да ни се иска това да го няма у него.  Пишем всичко, на което досега сме се съпротивлявали и сме искали (гласно или на ум) да променим у този човек. Започва се с "Аз решавам да приема...".
В долния ляв квадрант пишем заглавие "Какво ще ми липсва от теб" и изброяваме съответните неща - специфични качества и действия, които ще ни липсват, ако човекът напусне живота ни.  Започва се с "Ще ми липсва..."
В долния десен квадрант изброява всичко, което искаме човекът да помни от нашата връзка - "Какво искам да помниш от нашата връзка".  Започваме с "Искам винаги да помниш за мен, че..." Тук е важно не само да се изброят минали действия и събития, а и да се направи декларация за това, каква желаете да е вашата връзка. (изречението се трансформира така - "Това, което реших да помня винаги за нашата връзка е...).

Прави се отделен лист за всеки човек в живота ни. При мен работи - дори и за починали хора, с които не съм успяла да се разделя в добри отношения.
Източник: Лиса Никълс - "МОжеш да си победител... каквото и да става" (книга)

# 748
  • Мнения: 10 698
Разговор с Висшия Аз (своя или на друг човек)

Тази техника достигна до вас благодарение на eldivine     bouquet

Когато не можете да се разберете с някого, а обикновено това са най-близките ни хора и от конфликтите ни с тях най-много боли, опитайте да общувате с Висшия Аз (или душата) на човека. Конфликтите са породени от его-то. Невинаги в ежедневието имаме възможност да говорим с човека, който ни е наранил, или просто искаме да му кажем какво чувстваме. Понякога не можем да споделим, защото отсрещната страна просто не иска да чуе и да води разговор (или пък ни е неудобно, или човекът не споделя нашите виждания). Тогава практикувайте с неговия Висш Аз (душа). Създайте си свой начин на общуване, например вечер, преди да заспите, поискайте връзка примерно така: „Моля Висшия Аз на .....(името) да изслуша това, което искам да му кажа...”. Обяснявате всичко, което в неговото поведение ви е засегнало и ви кара да се чувствате дискомфортно. Разкажете своята гледна точка по-въпроса, който е породил конфликта, обяснете защо смятате, че вашето становище е по-градивно в тази ситуация и помолете да ви бъде подсказан компромисен вариант и нека да се случи най-добрият за всички вариант, без вреда за никого и за висшето благо на всички, засегнати в тази ситуация (защото и вашето его иска да стане на неговото, може само да си мислите, че вашият вариант е по-добрият). В този мислен разговор няма манипулация, а само диалог с Висшия Аз на човека или монолог с вашия Висш Аз. Висшият Аз е самата мъдрост - той винаги знае кое е най-доброто и ще го направи по най-добрия начин за всички.

Когато говорите с Висшия Аз, си представяте самия човек, в частност неговия висш Аз (който може да изглежда като светлина, слънце и всичко, което ви дойде наум) и казвате: "Искам връзка с Висшия Аз на еди-кой си". Може да изчакате за отговор "да", а може и да не чакате. Така или иначе той ще ви чуе. Можете само да му кажете нещата, които мислите, нещо като изповед, а може и да проведете мислен диалог с него. Така че може да се заформи и въображаем разговор, който обаче със сигурност ще бъде чут от човека и това ще си проличи на другия ден, ако имате разговор или среща с него (може и веднага да видите резултат).  Няма ограничения за използването на техниката. Полезно е да си говорим често и със своя Висш Аз за по-добро разбиране на себе си, за съвет в дадена ситуация или просто споделяне. Нали всички търсим пътя към себе си! Говорете си колкото ви е нужно, кажете си всичко, което ви тежи или радва, но питайте и отсрещната страна за всичко, което й тежи или радва - така ще разбирате по-добре хората, и най-вече себе си, което всъщност май е най-голямото предизвикателство.

И още нещо: Ако ви се струва, че нямате резултат от този разговор, поискайте по някакъв начин да разберете дали човекът ви е чул. Например си казвате: "Ако еди-кой си ме е чул, нека да ми се обади днес по телефона". Имайте предвид обаче, че ако не получите телефонен разговор, това може да не означава, че не ви е чул, а невъзможност да се обади. Аз бях поставила такива условия да разбера, но човекът не се обади. Въпреки това интуицията ми казваше, че няма проблем. Няколко часа по-късно разбрах, че човекът е командировка и много зает. Така че едва ли му е било до мен. Затова винаги проверявайте и задавайте условията втори път, ако първия път ви се струва, че "няма резултат".




Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 11:44 от mijjjka

# 749
  • Мнения: 10 698
in-to-me-I-see, някак си не мога да се съглася с това, че човек се променя най-много до двадесетата си годишнина...  newsm78  
Просто има идеи и възгледи /каквито са нещата, които обсъждаме тук/, за които се иска време човек да узрее, да понатрупа малко повече житейски опит, да е попадал в различни ситуации, което за хора на 20 години не е типично. Не че няма такива, но болшинството не са.

Самата Луиз Хей, доколкото си спомням, беше писала в книгите си, че едва на 38 години е започнала промяната.

Днес ще се опитам по-късно да измайсторя навата темичка, че навъртяхме 50 страници  Wink

Общи условия

Активация на акаунт