Рецепта за сапунени мехури

  • 45 046
  • 95
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Някой знае ли ТОЧНОТО СЪОТНОШЕНИЕ от съставки, така че да се получи хубава смес за сапунени мехури. Опитвах с различни количества вода и веро, опитвах и със шампоан... стават, но не стават такива като с оригиналната течност, която е в шишенцата.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 270
И аз се интересувам,също съм пробвала,но нещо не се получава.

# 2
  • Мнения: 820
Май най-добре е да се купува оригинална течност - гледах в големи бутилки някъде, ама къде  Rolling Eyes и при мен не се е получавало с веро.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Купи си готова течност, има ги в детските магазини.
 Виж и тук:

  http://family-bg.com/prX_3071.htm

 Верото не е безопасно за деца.На купешките поне пише, че са безопасни.

 Едно време правехме балони само от веро, без вода.

# 4
  • Мнения: 154
Моето дете много харесва тези балончета и затова бях се разровила в нета да търся рецепта,пробвах вариантите с вода-веро-глицерин и вода-веро-захар и съотношения както пишеше,но никога не се получават както готовите течности и вече се отказах ooooh!Просто споделям от многобройни опити и какви ли не съотношения,че не можах да постигна същият ефект,по-добре си купувайте готова течност.

# 5
  • Мнения: 800
Най-добре е оригиналната течност, там наистина са спазени изискванията за безопасност - вчера видях в магазина на Вега, има и в Джъмбо, сигурно и на други места.

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 12:15 от D.Stoyanova

# 6
  • Мнения: 458
ох и мен ме интересува сапунените мехури, но досега нито един пък в дом.условия на ми се е получило.
А да купувам всеки ден готови , нещо не ми излиза сметката .

# 7
  • Мнения: 800
Течността е около 0.2 кгр. - стига за 2-3 пълнения на традиционните шишенца и струва май към 2 лева, мисля че не е толкова скъпо, при цена 1.50 на т.н. веро и не ставащи балони и смъдящи очи, ако детето се напръска, да не говорим че моя син понякога лапа вместо да духа ...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
http://bubbleblowers.com/homemade.html
Ето това намерих като линк в една друга тема, не съм ги пробвала обаче  Thinking

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 14:48 от *Бубето*

# 9
  • Мнения: 1 546
 Grinning Много наболял проблем и при нас. Като свърши течността и става революция, а аз също не мога да нагодя точните пропорции. Ама май тайната е в много веро. Wink

# 10
  • Мнения: 3 158
Сигурни ли сте,че готовата течност е безопасна?На малките шишенца,които са пълни с въпросната течност пише,че не са подходящи за деца под 3 год.Самата течност не е само веро,има нещо мазно в нея,може ли да е глицерин наистина?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
Аз съм на мнение, че течността в шишенцата е точно толкова безопасна, колкото и обикновеното веро, но определено ми писна да купувам нови и нови шишенца, а в парковете те даже са около 2лв, което безумие.

# 12
  • Мнения: 830
На времето какво веро имаше...какви балони ставаха-мечта, сега с тези новите препарати нищо не става! Пробвах и с малко веро и с много, и сапунена вода правих, и не става, затова свърши ли се купува ново и ми е мирна главата. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
По едно време си мислех, че с новото веро не става, защото има разни омекотители в него, но не мога да намеря най-обикновено веро. Да, бих купувала големи разфасовки от т.нар. специална течност, но не ги продават в обикновени магазини като Билла и Фантастико, нито по малките детски магазини, а до Джъмбо не ми е удобно да отскачам.
Искам нещо под ръка. Предполагам, че ако се открие рецептата, тя ще е с достатъчно достъпни съставки  Peace

Бубето, ще пробвам от твоя сайт.  Peace

# 14
  • Мнения: 433
Моят хубавец е още малък и свършването на течността за балони не е чак драма  Sunglasses    но все пак питах един познат химик, след като и аз видях, че не става с веро.
Той каза, че трябва препарат, който има голямо повърхностно съпротивление, за да станат хубави балони (или поне аз така запомних). И в този смисъл не веро, а балсам за коса или нещо подобно ще свършат по-добра работа.
С шампоан 2 в 1 ми се получи добре  Peace нямах само балсам в момента.
Може би верото с добавен балсам за ръце също би било по-подходящо в този смисъл.  newsm78 

# 15
  • Мнения: 827

С шампоан 2 в 1 ми се получи добре  Peace нямах само балсам в момента.
Може би верото с добавен балсам за ръце също би било по-подходящо в този смисъл.  newsm78 
Хаха, ще пробвам - ясно, че и аз имам проблем с вечно изчерпващата се скъпоценна течност...

Не знам какви продават в Джъмбо, но тези във Вега (малките поне, в шишенце с формата на Мечо Пух) миришат ужасно! и изобщо не вярвам да са безопасни, но пък са евтини. Има едни немски (ако не ме лъже паметта), които правят чудни балони, но пък са скъпи - малкото шише е 1.30/1.60, а шише 0.5л беше над 4лв. Също хубави балони правят и тези, дето се продават в Кауфланд, последно бяха на прИмоция и цената беше ок, но преди това и те не бяха от евтините.

# 16
  • Мнения: 52
Аз успявам да направя само с един вид веро- струва 1.20-750мл,мие страхотно,но трудно го намирам и сега си пазя една бутилка само за балони Grinning,но ще пробвам и с балсам

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Е кажи кое е това веро, де?

# 18
  • Мнения: 52
ами аз за да не излезе реклама,затова спестих името,но тя не е от тези известните- верото се казва Perilis концентрат- прозрачна бутилка с оранжево веро и нарисувано едно пате отпред,мисля че фирмата е варненска
Пак слагам доста веро,но поне стават супер балони и с едно духване стават по много балончета

# 19
  • Мнения: 23
И моите наблюдения са, че с шампоан 2в1 става добре, но голямата тайна е в престояването на разтвора една нощ - да се стабилизира.  Peace А съотношението - повече шампоан, по-малко вода.

# 20
  • Мнения: 295
Помня, че едно време ставаха идеални балончета от обикновеното веро, дори да беше разредено с доста вода. Ползвахме обикновена сламка. Та въпросът ми е дали някой не е виждал марка веро, която да наподобява онова от едно време?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 946
"обикновено" веро има само в рекламите.  Laughing там го сравняват с някое необикновено, дето е 10 пъти по-качествено и икономично  Joy

# 22
  • Мнения: 8 999
Аз използвам Пур /без омекотители и други примеси/ и вода 1:1. Стават.

# 23
  • Мнения: 383
 Hugще пробвам още утре с шампоан 2 в 1 и ще пиша, чеее голяма драма

# 24
  • Мнения: 2
опитайте с душ-гел с глицерин[то май всички го съдържат].при мен се получава мн.добре

# 25
  • Мнения: 9 814
Детският препарат за съдове на Бочко в съотношение 1:1 -става идеално, но важното е водата да е студена.

# 26
  • Мнения: 753
Аз купих едно шише 2л от Кирковския пазар в началото с веро.Стават супер мехурчета!
Слага се малко вода, на "око" го меря.

# 27
  • Мнения: 654
Аз знам тайната  Mr. Green
Ако кажа какво ще ми дадете?

От години продавам сапунени балони и от пет години продавахме и шишета от 0.200гр. и 0.500гр.Цената не беше висока и се произвеждаше от българска фирма.Сега няма производство.
Тайната рецепта открихме случайно.Имахме заек с батерии които прави балончета,течността свършваше много бързо.Опитвахме какво ли не,и накрая по погрешка сложихме Медикс за килими и ООО чудо.
Имахме милиони балончета.

# 28
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Аз я правя от пяната за вана на AVON. Получава се много добре и вече не купувам, само пълня чашката.

# 29
  • Мнения: 1 167
Аз знам тайната  Mr. Green
Ако кажа какво ще ми дадете?

От години продавам сапунени балони и от пет години продавахме и шишета от 0.200гр. и 0.500гр.Цената не беше висока и се произвеждаше от българска фирма.Сега няма производство.
Тайната рецепта открихме случайно.Имахме заек с батерии които прави балончета,течността свършваше много бързо.Опитвахме какво ли не,и накрая по погрешка сложихме Медикс за килими и ООО чудо.
Имахме милиони балончета.

Колко вода, колко медикс?

# 30
  • Мнения: 654
Чисто без вода.

# 31
  • Мнения: 1 192
http://krokotak.com/2010/06/sapuneni-mehuri-retsepti/

Аз правих наскоро с веро Бинго (1:1). Ставаха, но някакси са по-еластични и не по много на брой. Забелязах, че за да се получават балони не трябва много да се разпенва течността.

Като казахте Медикс за килими, ще взема да опитам с течността за прозорци  Mr. Green

Някой пробвал ли е с Test- гела за чинии?

# 32
  • София
  • Мнения: 39 901
Интересни предложения. Моя син откри сапунените мехури, днес две шишенца заминаха за отрицателно време. Ама и каката пощуря и много помага в мехурите Simple Smile
Ще пробвам довечера с веро, шампоан... каквото стане Simple Smile

# 33
  • Мнения: 15 379
Аз ги правя с малко вода и два пъти повече течен сапун.
Стават идеални.

# 34
  • Мнения: 654
Много са готини тези сапунени балони.
Дори исках да купя машина,за да може по празници да я ползваме.
Но,доста е скъпа.
Но,пък е хубаво.Но,пък е скъпо. Grinning
Децата пощурява и по пистолети с батерии.Течността се слага в резервоара и при натискане на бутона се правят балони.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 901
Пистолети не съм виждала. Ако има линк...? Simple Smile
Машина исках да купувам от ebay Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 192
Аз в Джъмбо бях виждала пистолети за балони, но нямам представа на какъв принцип са...

# 37
# 38
# 39
  • София
  • Мнения: 311
Стават идеални балони с душ гела мъжа ми на Нивея и вода 1:2. С друг не съм пробвала, че ми е жал да хабя моите, но сигурно става.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Днес бях в Джъмбо има пълнители за сапунени мехури няколко вида, пистолети също.  Дъщеря ми е имала пистолет. - пълнитела се зарежда на пистолета и като започне да се стреля излизат балоните. Днес гледах и някакви момичешки варианти с Ариел, но не им обърнах особенно внимание.

# 41
  • Мнения: 1 230
Днес бях в Джъмбо има пълнители за сапунени мехури няколко вида, пистолети също.  Дъщеря ми е имала пистолет. - пълнитела се зарежда на пистолета и като започне да се стреля излизат балоните. Днес гледах и някакви момичешки варианти с Ариел, но не им обърнах особенно внимание.
И нашият пистолет е такъв - с батерии и като завинтиш пълнителя имаш безкраен низ от балончета при натискане на спусъка  Peace
За протокола - слагам само течен сапун, като може да капна и малко вода ако се окаже много гъст  Grinning

# 42
  • Мнения: 622
Момичета и мен ме вълнува въпроса със сапунените мехурчета и от няколко дни чета темата. Реших да пробвам с препарат за ламиниран паркет. Бях купувала такъв на Пронто, но от доста време си седи в шкафа неизползваем, тъй като паркета вече е покрит с килим. Сложих една капачка от препарата и една капачка вода- получават се супер балончета. Е, не са чак толкова много като купешките, но определено резултата е задоволителен.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

И нашият пистолет е такъв - с батерии и като завинтиш пълнителя имаш безкраен низ от балончета при натискане на спусъка  Peace
За протокола - слагам само течен сапун, като може да капна и малко вода ако се окаже много гъст  Grinning
И аз съм пробвала с течен сапун, но не стават толкова много мехури. Готовите смеси са по добри от моята...

# 44
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Аз ги правя с МЕДИКС за чинии.Стават перфектни.Сипвам на дъното и допълвам с вода.По повод пистолетите-големи боклуци,много бързо дават фира.

# 45
  • София
  • Мнения: 39 901
Моя мъж току що пробва с веро за съдове, стават мехури, но не толкова много.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз ги правя с МЕДИКС за чинии.Стават перфектни.Сипвам на дъното и допълвам с вода.По повод пистолетите-големи боклуци,много бързо дават фира.
Е нашият пистолет е от 2 години. Дъщеря ми не е от кротичките деца. Явно съм олучила качествен.

# 47
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Чувала съм, че се добавяла и захар, но в какво количество и съотношение.... newsm78
Дъщеря ми също харесва сапунените балони, но почти винаги се олива с течността.  ooooh!

# 48
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Аз ги правя с МЕДИКС за чинии.Стават перфектни.Сипвам на дъното и допълвам с вода.По повод пистолетите-големи боклуци,много бързо дават фира.
Е нашият пистолет е от 2 години. Дъщеря ми не е от кротичките деца. Явно съм олучила качествен.

Три пистолета съм купила за месец.Ужас....голям кърък . #2gunfire newsm78

# 49
  • Мнения: 622
Ооо и ние имахме пистолет, взехме го от Южния парк за 10лв.  ooooh!. Течността беше в едно мижаво шишенце и свърши за нула време. Естествено не можахме да направим нова течност и сина ми си играеше с него просто ей така, издаваше ужасни пискливи звуци и супер дразнещи светлини. Пистолета вече е в историята, за мое щастие.  Joy

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Дъщеря ми също харесва сапунените балони, но почти винаги се олива с течността.  ooooh!
Защо ли си мислиш, че само твоята дъщеря се олива. Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 39 901
Чувала съм, че се добавяла и захар, но в какво количество и съотношение.... newsm78
http://krokotak.com/2010/06/sapuneni-mehuri-retsepti/
Цитат
2 рецепта: 

1 чаена чаша веро, 2 чаени чаши топла вода, 3 супени лъжици глицерин, половин лъжица захар

Моите и двамата се оливат., малкият повече де Simple Smile А каката се "олива" като хване шишенцето. Карат се с брат си кой да духа Simple Smile
Днес моят съпруг е правил смес с веро Медикс, но не знам какви пропорции. Сапунените мехури стават по-малко на брой от оригиналната смес, но за сметка на това по-големи Simple Smile

# 52
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892

Дъщеря ми също харесва сапунените балони, но почти винаги се олива с течността.  ooooh!
Защо ли си мислиш, че само твоята дъщеря се олива. Wink

Защо ли си мислиш, че така си мисля...??? newsm78

# 53
  • Мнения: 654
По магазините има още нещо за сапунени балони:
една голяма тавичка/прилича на фризби/ и няколко пластмасови кръга с дръжка.
Кръговете са назъбени от вътрешната страна и когато се потопят във тавичката със сместа и се извадят,правят големи и дълги балони-има такъв номер в цирка.
Много е забавно и не са много скъпи,около 4.00 лева.

# 54
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
аз също не мога да улуча пропорцията Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 39 901
Купих на моите днес пистолет за сапунени мехури. Не съм очарована. Течността е малко. Пистолетчето е слабо и не може да прави мехури. Малкият го използва да си играе с него

# 56
  • Мнения: 1 518
С душ гел и шампоан наистина се получават по-добре отколкото с течни препарати за съдове...
А и консистенцията им е такава, че мехурите стават по-разноцветни и интересни... Направо красота Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 1 020
Eй страхотна тема. Щерката е фен от 1 година на балони, чак сега й купих пистолет от Джъмбо с два пълнителя за 6 лева. Днес ходих до Илиенци и взех по 50 ст. шишенца за балони и ги излях в пълнителите за пистолета, но това не  е решение за мен и мисля да пробвам и аз домашна смес. Това с Медикс-а най ме блазни, като пробвам ще споделя.

# 58
  • Мнения: 1 167
nonich само не пробвай с Медикс за теракота и гладки повърхности. Не стават хубави балони.

# 59
  • Мнения: 124
вода, веро ималко олио/ това е нашата рецепта

# 60
  • Мнения: 3 993
Ние се мъчихме да докараме сместа с всякакви препарати, най-добре ми се получи с шампоан, но правих на око и не запомних пропорцията, не успях да я повторя. Шампоана беше повече от водата, финансово неизгодно е.  Mr. Green

Сега съм заредила с 3 пълнителя от Хиполенд и детето е щастливо.
За пистолетите, и ние имахме, светкащ и шумен, развали се на втория ден, голям боклук.

Ще взема да пробвам рецептите от сайта крокотак. Ако някой вече ги е изпробвал, да сподели отзиви, моля.

# 61
  • София
  • Мнения: 201
Да ви кажа за издръжливи сапунени мехурчета, е когато се направи вместо вода и препарат (дали веро, шампоан или всякакъв пенлив) е да се сложи течността от консервираната царевица
1 суп. лъжица течност от консервирана царевица към 4 лъжици веро или друг препарат, като препоръчвам детските препарати като бочко...
Прочетено в книга за такива хоуммейд неща, изпробвано и определено в пъти по ефикасно.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 020
Да ви кажа за издръжливи сапунени мехурчета, е когато се направи вместо вода и препарат (дали веро, шампоан или всякакъв пенлив) е да се сложи течността от консервираната царевица
1 суп. лъжица течност от консервирана царевица към 4 лъжици веро или друг препарат, като препоръчвам детските препарати като бочко...
Прочетено в книга за такива хоуммейд неща, изпробвано и определено в пъти по ефикасно.
Евала за идеята, който и да го е измислил  Grinning. Ще бъде изпробвано, нищо че пистолетът на щерката вече е в историята, ще има друг на пролет.

# 63
  • Мнения: 1
1 рецепта:

1/4 чаша веро , 3/4 чаша вода, 5 капки глицерин

2 рецепта: 

1 чаена чаша веро, 2 чаени чаши топла вода, 3 супени лъжици глицерин, половин лъжица захар

3 рецепта:

1 супена лъжица течност от консервирана царевица, 4 супени лъжици веро ............ стават всички ! Wink

# 64
  • Мнения: 1
http://zh.wikipedia.org/wiki/%E8%82%A5%E7%9A%82%E6%B3%A1
намерих рецепта на китайски и я преведах с гугала
Добавете малко вода, за да намали повърхностното напрежение на материала, като течен сапун или шампоан деца. Колкото повече от тези добавки в чист сапун (по-малко парфюм и други примеси), или сапун е възможно, ефектът е по-значително.
Сгъстяване на материала вода филм. Най-често се използва глицерин (на разположение в аптеките да купуват), също така може да направи по-цветни балони. Захар , рок захар или сироп има сходен ефект. Захарта, разтворен в топла вода може да бъде по-добре. Но балон може да стане прекалено дебел и твърде тежки, така че не добавите твърде много агент сгъстяване е много важно.
Дестилирана вода . Тъй като чешмяна вода съдържа калциеви йони, и те ще бъдат адсорбирани на сапун, така че дестилираната вода е по-добре

# 65
  • София
  • Мнения: 1 120
Докато четях темата се сетих, че имам медикс за килими. Разредих го с малко вода и ми се получиха големи и издържливи балони.
Ще пробвам и с балсам за коса, но трябва да купя. Вчера изхвърлих една опаковка, защото не ми харесваше. Сега ме е яд, че не бях чела темата по-рано.

# 66
  • Мнения: 8 926
Интересно! Набелязах си някои рецепти. Малката обича да гони балончетата. Има и желание да ги прави тя, но само до изливане на шишенцето й стигат възможностите.

# 67
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
http://tochitsa1.blogspot.com/2011/07/blog-post_10.html

ето тук Анда е дала рецепта за течност за сапунени балони Simple Smile

п.с. не съм я пробвала

# 68
  • Мнения: 459
Докато четях темата се сетих, че имам медикс за килими. Разредих го с малко вода и ми се получиха големи и издържливи балони.
......
Потвърждавам! Прочетох темата, пробвах и много благодаря за идеята Hug

# 69
  • Мнения: 56
Докато четях темата се сетих, че имам медикс за килими. Разредих го с малко вода и ми се получиха големи и издържливи балони.
......
Потвърждавам! Прочетох темата, пробвах и много благодаря за идеята Hug
Тази рецепта съм я пробвала и наистина е много ефикасна и естествено радост за децата  Peace

# 70
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201
само това не съм пробвала , но ще пробвам Peace иначе купувам готови

# 71
  • Мнения: 72
1 рецепта:

1/4 чаша веро , 3/4 чаша вода, 5 капки глицерин

2 рецепта: 

1 чаена чаша веро, 2 чаени чаши топла вода, 3 супени лъжици глицерин, половин лъжица захар

3 рецепта:

1 супена лъжица течност от консервирана царевица, 4 супени лъжици веро ............ стават всички ! Wink

Червения ред при мен трябва да стане 3 чаши веро, 9 чаши вода, 15 капки глицерин



Аз искам да си направя такива мехурчета.



# 72
  • Мнения: 1
Интересни предложения. Моя син откри сапунените мехури, днес две шишенца заминаха за отрицателно време. Ама и каката пощуря и много помага в мехурите Simple Smile
Ще пробвам довечера с веро, шампоан... каквото стане Simple Smile
стават ма добави и вода и малко олио и стават добри

# 73
  • Мнения: 2 468
  Душ-геловете на NIVEA,правят също чудесни балончета.А и е безвредно,ако  паднат върху личицето на детето,отколкото тези от препарат за килим.

# 74
  • Мнения: 15 379
Колко вода и колко душгел?

# 75
  • Мнения: 1 263
Бях попаднала на темата миналата година, но я изгубих. Сега се записвам.   bouquet

# 76
  • Мнения: 2 468
Sourcherry, "откритието" ни е съвсем прясно. GrinningКъпах малката ,тя си разтърка в шепичките малко количество от "Нивеа"-та,направи си от палчето и показалеца-кръгче и в банята залетяха доста големи и здрави балончета!Не сме пробвали още в шишенце...,но явно е ,че ще ползваме този вариант! Wink

# 77
  • Мнения: 15 379
Благодаря ти, ще пробвам докато напипам пропорцията вода/гел.

# 78
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
Интересна тема!  Laughing Мислех, че рецептата е вода/веро, а то колко модификации имало!

# 79
  • Мнения: 2 468
Благодаря ти, ще пробвам докато напипам пропорцията вода/гел.
Изпробвахме и навън! В шишенцето сложих малко душ-гел и повечко вода,е толкова хубави балончета не  сме
 получавали.Отделно,че сместа се разпенва и изкарахме цял следобед,без да се налага да  доливам.Изсъхва бързо по ръцете ,не остава лепкаво(което е мн.неприятно при "купешките"разтвори),а само приятен аромат.Така че,открихме своето разтворче за балонени игри!!! + вода= Grinning

# 80
  • Мнения: 0
Привет и от мен!

Аз открих няколко рецепти в интернет, като пробвах една от тях, защото за нея имах продуктите.
1 чаша вода 1/2 веро 2 ч.л. захар (водата е добре да е топла, за да се разтопи захарта). Имаше рецепта и с глицерин, но така и не я пробвах.  Wink

# 81
  • Мнения: 2 216
вода, веро ималко олио/ това е нашата рецепта
Олио ли? Rolling Eyes И после как перете дрешките?

# 82
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Записвам се  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 1 276
запис и от мен Simple Smile

# 84
  • Мнения: 819
Записвам се и аз, че са ни голяма страст балончетата. Купуваме какви ли не варианти - до сега от купешките най-хубави стават тези от Кауфланд, големите туби.Караме с една такава туба около седмица." 4 лв. струва. Обаче последната ни придобивка изисква много течност - една..като тепсия, прилича на фризби , вътре се топи един обръч с дръжка и става огроооомни балонища  Grinning Та за него реших да пробвам една от рецептите - ама не съм сигурна дали я помня точно - нещо като 10 части вода, 3 части препарат ( взех Медикс за чинии) и 1 част глицерин. Станаха, ама пак не е като купешката течност, да му се невиди.Бързо се накъсват някакси. Но напълних едно голяма шише от безалкохолно и цяла вечер в парка си доливахме и си правихме.Иначе не знам къде ще му излезне края. Иначе четох, че тайната била в течността от консервираната царевица  Crazy Какво ли има вътре...но мисля и това да пробвам. Ако се получи ще пиша.
Купихме и пистолетче от Джъмбо - пълен боклук. Направи няколко дози мехури, все спира, само звуци и светлини издава.

# 85
  • Мнения: 808
И аз потвърждавам, че добавянето на душ гел наистина работи. Вчера смесих шампоан + душ гел (взех точно на Нивеа) и вода. Ами толкова много балони не правеше дори и оригиналния разтвор.  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 30 222
Обаче последната ни придобивка изисква много течност - една..като тепсия, прилича на фризби , вътре се топи един обръч с дръжка и става огроооомни балонища  Grinning ....

От къде я купихте, че ние търсим точно такава джаджа?  Crazy

# 87
  • Мнения: 819
Обаче последната ни придобивка изисква много течност - една..като тепсия, прилича на фризби , вътре се топи един обръч с дръжка и става огроооомни балонища  Grinning ....

От къде я купихте, че ние търсим точно такава джаджа?  Crazy

От една сергийка в парка ( Св.Троица).Сигурно ги има и другаде, но не съм виждала. 5 лв. струваше.

Кейтинка, на око ли са ти пропорциите?

# 88
  • Мнения: 9 247
ауу , утре сме "вещи в занаята"

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Ох, и на нас това ни е актуална тема това лято. Малкият още със ставането и отварянето на очите казва "Бонгонг", т.е. балон на неговия език. По цял ден може да прави балони, да разлива течността и да е му омръзне. Да са живи и здрави бабите да правят смеси. Често не много сполучливи, но поне се стараят. Досега са правили разтворите с течен сапун.
Ще пробваме рецептите ви с душ-гел и шампоан и ще се отчета.

# 90
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Благодаря за идеите    bouquet  Ще пробваме  Hug

# 91
  • Мнения: 1 313
Не зная дали е най-подходящо да питам тук, моето дете от скоро е голям фен на тези балони. Сблъсках се с неочакван проблем - остават много неприятни петна по дрешките и от течността. С нищо не мога да ги изпера. Тя е малка и още се залива с течността. Имате ли такива проблеми и как ги решавате?

# 92
  • Мнения: 808
Обаче последната ни придобивка изисква много течност - една..като тепсия, прилича на фризби , вътре се топи един обръч с дръжка и става огроооомни балонища  Grinning ....

От къде я купихте, че ние търсим точно такава джаджа?  Crazy

От една сергийка в парка ( Св.Троица).Сигурно ги има и другаде, но не съм виждала. 5 лв. струваше.

Кейтинка, на око ли са ти пропорциите?

Много се извинявам, ама чак сега виждам въпроса  Embarassed Embarassed. Да, може да се каже, че на око я правя сместа. Долу-горе 40% душ-гел, 40% шампоан и остатъка вода.

# 93
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 614
Благодаря за идеите - малкият ми е фен на балоните, на ден изхабява по едно флаконче /като половината го разлива  Laughing/. С веро не става хубав разтвор. Ще пробвам с душ гел и шампоан каквито имам в момента, ако не - ще купувам от големите разфасовки готова течност, не знаех че има и такива.    bouquet

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Последно на нас ни се получиха хубави мехури с шампоан Бочко.

# 95
  • Мнения: 78
Само да вметна,че от душгела Palmolive стават страхотни балони  Peace

Общи условия

Активация на акаунт