Есен вред разстила пъстро одеало, на раздумка сладка в Кипър времето е спряло~29

  • 28 060
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 8
Добро утро, момичета! Набързо да ви сервирам закусчица и бягам

Относно списъка който публикувах снощи, така се бях захласнала от смях, че изобщо не загрях че номерата след името са ЕГН. По тоя повод искам да се извиня, защото не одобрявам публичното разпространение на лични данни. Преди няколко месеца и баща ми стана жертва на телефонните измамници, но за щастие показа завидна съобразителност и веднага след като е говорил с тях ми се обади и ми даде телефон за връзка, който му бяха оставили. Полиция не сигнализирахме, но мъжа ми им се обади със скрит номер от тук (за да не разберат че сме далеко) и така ги насоли че не са притеснявали повече баща ми.
Та по тоя повод, знаете ли, че цялото си ЕГН можете да съобщавате само на полицията и разни държавни служби, а във всички останали случаи ако някой ви го поиска имате право две от цифрите (произволно) за замените със звездички от съображения за съгурност?

Хайде мацки, засега ви желая приятен уикенд и ще намина следобяд отново.

П.П. Анче, пишем заедно! Честит Рожден ден! Да си много, много щастлива!И мерси за почерпката!! Hug

# 646
  • Мнения: 903
АНчЕ, мила, жива и здрава да си!


Бъди все така слънчева и щастлива, каквото вече си - с прекрасната девойка и
с малкия и големия мъж на твоя живот!  Весел празник! baloni  Наздраве!


П.П. Между другото тортата е страОтна, та ако друг не се появи в скоро време и сама  моА да й видя сметката angel008

Весич, напълно съм съгласна с това което си казала за личните данни, но в случая с тоя именен ферман Mr. Green нямаш вина.., т.е. някой друг я е свършил тая пакост като изобщо го е качил в интернет Peace.... А иначе по-специално за ЕГН-то аз поне много се дразня, че вече колко години от как влезе в сила тоя закон за защита на личните данни... и уж нямат право под път и над път да ти искат ЕГН-то, ама всъщност на много места, които даже нямат качеството на някаква държавна/общинска/ институция, за да ползваш определена услуга ти го изискват... и ако им възразиш, че нямат право на това, дежурният отговор е "ние се съобразяваме със закона и с личните ви данни няма да бъде злоупотребено...", а ако пак им възразиш, че независимо от тяхната коректност като служители, все пак винаги има шанс веднъж записани тия данни да попаднат по един или друг начин у не-дотам доброжелателно настроени хора и да бъдат използвани, следва отговор: "не, няма начин.....ама и да допуснем че е съществува такава вероятност, вижте какво такива са правилата при нас, та ако искате да ползвате нашите услуги, трябва да ви запишем ЕГН-то"...... С други думи - ако щеш.., ако не - ходи другаде smile3560 --------- И от цялата работа с тоя закон накрая става едно голямо "мижи да те лАжем" gydi ---------- Прост пример: аз по хотели отдавна не съм ходила, но вярвам че и там е все още така - за да те регистрират ти искат документ за самоличност и ти записват данните /поне с Лорка като ходим на санаториум там винаги ни зипасват ЕГН-та/, та колко му е някой случаен да надзърне в такава книга докато служителката си пише в нея fiuuuuuu --------- Абе изобщо айде де не ставам твърде мнителна, ама от мига в който се родиш и те запишат с някакви лични"параметри" винаги има начин някой само да те набележи, да се докопа до данните ти и да станеш жертва на вид измама Confused
Апропо, не знам там у Кипро колко гледате бг-телевизия, но преди около месец в новините гръмнаха с един случай - как жена, без да е раждала се оказва вписана с имената и ЕГН-то си като майка на новородено бебе, изоставено в родилния дом. Shocked Т.е. действителната биологична майка го ражда и разполагайки с личните данни на друга жена записва бебето като нейно #Crazy и офейква тарикатката от болницата Mr. Green И нищо не подозиращата женица /жертвата де/ я навестяват властите, да й дирят отговорност smile3560 а тя горката ни лук яла, ни лук мирисала hahaha ooooh! -------- Разнищи се случая сравнително бързо и наскоро съобщиха че са издирили действителната /биологична/ майка на въпросното бебе, ама ето ти случай на възползване от чужди лични данни.
 
Е, хайде, засега чао ви казвам и....

# 647
  • Мнения: 0
  ММММММММ рано рано почваме с почерпка за хубав повод! Браво! Анче, ! Много щастлива да си! Здраве и любов ти желая аз !
  След една доста тежка седмица на работа, се отдавам на заслужено мързелуване, момичета! Уж щях да ставам рано и да ходя по магазини, но станах сега/9.30/...и ще са ми нужни поне 2 часа да се разсъня май. Исках да се разходя и да потърся някакав подарък за мъжлето, че в края на този месец ще порастне ПАК необратимо  Laughing !!!
   Ааааааа, Блонди, аз бях първа! Лапай бавно, че да не станем на кълбо !

# 648
  • Мнения: 2 090
АНчЕ,честит рожден ден и от мен!Бъди жива,здрава,много щастлива и обичана!

                       

АНчЕ,Miss Blondy~Redhat ,Katy6,pepita-1977,благодаря ви много за всяка информация newsm20.Телефона на Албена вече е даден на мъжа ми.А след снощната очна ставка,той вече официално не е на работа Tired,без обяснения,без нищо ooooh!,шефа просто им казал "Да ви платя,или направо да ви взема билети за Бг" Shocked:.Ще го запомним този петък 13 ooooh!. Трябва да освободят и квартирата,само уикенда са там Tired.Та сега спешно ще си търсят квартира,можете ли да ме насочите къде да търсят изобщо?За Ларнака става въпрос Rolling Eyes,в понеделник отиват там.

Извинявам се че насред хубавите поводи ви занимавам с моите проблеми,но наистина сте ми безценни и няма към кой друг да се обърна Hug.Пък колко се притеснявам с цялата тази ситуация няма да коментирам въобще...сърчицето ми е свито Tired

# 649
Момичета,здравейте,аз съм нова във форума,та направо на въпроса ми,ако можете помогнете с информация,за което ви благодаря предварително.Съпругът ми е от страна за която е необходимо виза за абсолютно навсякъде,има л.к.за постоянно пребиваване в БГ,имаме официално сключен брак в БГ,имаме дете на 1г.и8 месеца,та въпросът мие,искаме да опитаме да започнем живота си в Кипър,както и да започнем някаква работа.Когато пристигнем в Кипър,какво трябва да напривим първо,да се регистрираме в полицията или да се насочим към имиграционните служби веднага,трябва ли да кандидастваме за карти за пребиваване или?Съпругът ми като член на семейство от ЕСима ли право на работа кактоаз като бг гражданин,или е необходима разрешителна виза за работа?Благодаря Ви предварително за всякакво инфо.

# 650
  • Мнения: 0

ОХОООО ПОЧЕРПКА...КАК БЕЗ МЕН newsm22

ПОЖЕЛАВАМ ТИ ВСИЧКИ ТВОИ МЕчТИ ДА СА МОИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ  love001
ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ ДОВЕЧЕРА

Блонди,Дани... Анчето изяла 1/4 от тортата преди да ни я сервира newsm62...ти и Д ани по още 1/4...значи има и за мене smile3508 smile3533...добрече се включих по-раничко да се вреда и аз smile3534еееееееееее голям математик се изкарах hahaha rotfImbo
Весиии Hug и на твоите микички няма да им простя smile3521
Десито...не знам в кой квартал точно иска,и дали познава града,но около Метро е пълно с квартири..само да надигне око и да се огледа и почти всички тераси са ъкрасени с табели,за даване под наем Peace...там има много бг семейства....също така срещу Писариди,има евтини квартири,но не му ги препоръчвам,голяма мизерия е newsm78...но пък са евтини,но там има и нови блокове,ако иска да се разходи и да попита Peace...по принцип събота и неделя се вършат хубавите неща....тук до нас се дават 2 къщи,едната е долу с обзавеждане,другата е дота голяма на 2 ет.без обзавежда не...ако го интересува къща мога да взема телеф.(това е околността,около орфаниди.макдоналдс и т.н)



А на всички ...и фронима с ...

# 651
  • Мнения: 2 090
pepita-1977,мерси Hug,града не го познава,чак изисквания за квартал-едва ли...важното е да си намерят покрив над главата Praynig.Ще му предам това което ми написа като се чуем.Отново ти благодаря  bouquet.Къща-по-скоро не....освен ако не се дават отделни стаи в къщата,а не цяла къща...защото те са само двама Rolling Eyes.Пак ще го попитам де.

# 652
  • Мнения: 0
  DeSiTo, ето тук предлагат квартири в Ларнака http://www.africanosestate.com/results.php?status=%25rent&pr … amp;Submit=Search разгледай. А това са им адресите и телефоните: Africanos Real Estate Ltd.

No. 6 Carithers Court
Gr. Afxentiou Avenue
Larnaka, Cyprus.

Tel:               +357 24 818981         +357 24 818981
National: 77772728
Fax: +357 24 664384
Email: info@africanosestate.com
Website: www.africanosestate.com     Ще потърся още! Не знам обаче какво е работното им време, но днес поне до 13.00 сигурно работят.
  Ето още, тук май цените се по-ниски:
http://www.cyprusdreamhomes.com/searchDetails.asp   адрес: Gr. Afxentiou Ave. Avensia Court 3, Office/Shop 4, Larnaca, 6023, Cyprus. Tel: (+357) 24623664/24623387        Mob:  (+357) 99648268  (+357) 99648268  
 
 

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 11:23 от dani73

# 653
  • Мнения: 2 090
dani73,мерси и на теб  bouquet,безценни сте наистина Hug Hug Hug.
МъжО ще има повод да ви черпи,дано де Praynig.След малко трябва да ми се обади по скайп,веднага ще му пусна линк направо към това,което сте ми отговорили

# 654
  • София
  • Мнения: 1 456
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МИЛА АНЧЕ!
Бъди жива и здрава, все така усмихната и
разпръскваща светлина и щастие наоколо!
Весел празник и наздраве!!!!




Ей, не се бийтИ за тортататаа...идаааа! Joy

Хана барбара, добре дошла!
Най-учтиво те моля да се регистрираш,
за което предварително ти благодаря!
Имате ли идея какво ще правите, или порсто ще тръгнете пък каквото стане?
Всички заедно ли планирате или първо мъжа ти после вие с детето?
Според мен преди всичко трябва да знаете къде ще отседнете и да
разполагате с достатъмно средства да поемете разходите си първите месеци.

От мен много гушки на всички и весел уикенд!


# 655
  • Мнения: 0
Мила Анче,честит рожден ден!Бъди Здрава,Бъди Щастлива,Бъди Обичана и мечтай....Весел праzник днес!



Веси,мерси zа zакуската  bouquet

Пепииии,добре zапочваме уикенда Party

Мили мои
,сега ме чакат обичайните съботни zадължения,но..по-късно пак съм на линия...Хайде слънца мнго усмивки Laughing

# 656
  • Мнения: 0
Хана Барбара,добре доШла! bouquet

# 657
  • Мнения: 577
Ани,Честит Рожден Ден!
Желая ти много любов, добри приятели,
пари и още много, много рождени дни!

Весело изкарване на празника .

Радвам се,че сте добре  Hug

*DeSiTo*,стискам палци за бързо разрешаване на проблема. Hug

# 658
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
ето ме и мен Crazy Crazy
елпида грисе за съжаление незнам  Rolling Eyes много съм боса по отношение на музикалните въпроси Shocked
анче честит рожден ден мила....нека да растешшшш винаги щастлива, децата да те радват а мъжо да те обича мноооооооооооооооооооого мнооооооооооого  bouquet  bouquet
десито що така бе този работодател много лош малееееее по принцип не може да ги изгони на улицата ...по средата на месеца... newsm78те имат ли подписан договор  newsm78.......а за под наем просто да дойдат в ларнака и да се огледат както пепи вече ти е казала всичко което се дава под наем има огромни табели отвън тъй че няма как да не ги види ...........по принцип да гледа да са някъде по към центъра ако е възможно ще им е по удобно  Peace......и все пак да помолят шефа им да ги остави поне седмица докато си намерят квартира  Praynig......в смисъл дори и да намерят днес, утре никой няма да ги пусне веднага вътре ......чак понеденик, вторник като говорят със агенцията или човека който дава жилището под наем и подпишат нужните документи и платят чак тогава ще ги пуснат вътре Naughty...........успех.......а и друго се сетих може и да останат на хотелче има ефтинки за два дена докато намерят нещо .....срещу Коста кафе по диагонал има едно хотелче скоро го откриха казва се Изи хотелс.....http://www.easyhotel.com/hotels/gb/hotel_search_larnaka.htm?gcli … p4CFVtm4wodhjiGqw....пише че стаите са по 25евро на ден
хана каква е националноста на мъжа ти ???

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 14:41 от Katy6

# 659
  • Мнения: 2 090
Кати,имаха подписан договор за една година Rolling Eyes,затова и ни дойде като гръм от ясно небе това нещо Tired.Нямам думи просто,снощи като разбрах колко ревах...и колко си блъсках главата,а представям си те...Като питах мъжа ми ''Ами договора?",той ми отговори че нищо не значел,фиктивен ли е,какво,незнам ooooh!.
Да,дано ги оставят там докато намерят квартира Praynig,че не ми се мисли иначе...ще имат впредвид това хотелче,което си показала Rolling Eyes.В понеделник имат среща с посредника който им намери тази ''работа'',да видели какво може да се направи?!?Аз честно казано силно се съмнявам този човек да се появи Confused,въпреки уговорката...

Общи условия

Активация на акаунт