Щитовидна жлеза ,изследвания - колко често?

  • 95 129
  • 247
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 120
Аз приемам даже доста защото моя резултат не е никак добър.Но природата е такава че липсата на хормона е за моя сметка и сега си възтановявам Simple Smile)Аз съм си с такъв проблем от малка.Не знам ендокринолог би ти изписал хормони,тъй като ти не излизаш от референтните граници.Ако имаш възможност се консултирай с добър лекар ,защото има големи идиоти.Да не те стресне нещо..

# 91
  • Мнения: 3 215
Това, че не излиза от референтните граници в случая не значи много...При бременност нещата са по-различни. Но точно затова се ходи при специалист  Peace
ТСХ и ФТ4 се изследват заедно - сутрин на гладно  Peace

# 92
  • Мнения: 135
Здравей Elsinor,
И аз се присъединявам към момичетата, не се притеснявай и горе главата.
Аз също съм с Хашимото от няколко месеца и паралелно разбрах, че съм бременна. Последното ми ТСХ е 3.7, беше се вдигнало с 1,3 спрямо предходен месец.  Shocked  ooooh! Сърцебиенето и премаляването все още го имам, следващата седмица ще пусна пак ТСХ, дано да е спаднало малко,ако ли не ще ми вдигнат още л-тироксина. Това ти го споделям поне малко да те успокоя.
Искам да те приветствам за това, че си пуснала подобно изследване, чудя се само на нашите "лекари", защо по дяволите не го направят рутинно изследване при забременяване?!  Naughty

Честита Коледа на всички, уют и топлина на семейното огнище винаги да има! madnoel

# 93
  • Мнения: 120
Аз пък имам този проблем от години и нито един ендокринолог не се сети да ме предопреди че ако някой ден реша да имам дете ,ще трябва да имам по различни резултати.Може да изглежда несериозно ,но не съм предполагала колко е важно за едно бебе докато не се разрових сама в Интернет.Моля се на бог всичко да е наред с бебока -само това искам от Дядо Коледа.

# 94
  • Мнения: 1 699
Да задължително ще се посъветвам с ендокринолог след празниците.Дай Боже да ми препоръчат някой свестен.Обаче мира не ми дава това че евентуално чак сега може да започнем някакво лечение ако се наложи Confused Не е ли късно 13-14 седмица Confused

# 95
  • Мнения: 120
Не се притеснявай .Това е много важно за бебетат ни.Празнувай Коледа и  Нова година и не се задълбавай излишно.Всичко ще е наред   Hug.
Само лекар може да каже дали трябва да пиеш нещо или не.Дали е рано или късно.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Елсинор, аз започнах лечение в 32 седмица.Дотогава ТСХ беше 2.5 ,но ФТ4 беше в граници и даже никой не ме съветваше  отново да си ги пусна.На своя глава се излседвах и се видя , че ФТ4 вече е под долна граница и започнах еутирокс.Бебето ми е живо и здраво, въпреки че е имало период на липса на този хормон.Така, че празнувай спокойно и се консултирай  Hug

# 97
  • Мнения: 1 699
Анели благодаря и на теб за съвета HugПод думите ти че никой не те е посъветвал да повториш изследването,под никой ендокринолог ли визираш-с такъв ли си се консултирала?Или вече при второто изследване си посетила ендокринолог?Защото аз мисля че повечето гинеколози като видят че резултата е в граници може и да не обърнат внимание.
Наистина съм ви благодарна че се занимавате с моите проблеми около празниците EmbarassedМного здраве и коледни чудеса през цялата година ви желая Hug

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Elsinor , аз  посещавах добър ендокринолог още преди да забременея заради проблеми с инсулина и пролактина.Но е факт, че когато се оплаквах от сърцебиене  , повишено кръвно налягане именно гинеколога ми предложи да си пусна ТСХ.С резултатите отидох при ендото и той не ми обърна особено внимание9каза да не се натоварвам  с още лекарства, а след раждане да решаваме този проблем) .След като се рових из нета  реших , че е по-добре отново да си пусна хормоните  .

# 99
  • Мнения: 1 699
Аха ами в такъв случай ето че ако ендото реши може и без лекарства newsm78И всъщност при повторното ти пускане на хормоните същия лекар вече е решил че е по-добре да започнеш с лекарствата така ли?Извинявай че така подробно и малко като хамава те разпитвам но се опитвам да си обясня нещата и да мога да взема решение ако евентуално срещна две различни мнения на лекар.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Когато отидох с повторните изследвания ФТ4 беше паднало много  и даже за мен беше очевидно , че трябва лечение . Тя просто се учуди как така за кратък период е настъпила такава промяна и изписа лечение.Но важното тук е, че аз си пуснах изследванията , не тя .Което за мен е непростимо ,още повече че имах много трудна и проблемна бременност и непрексънато изскачаше отнякъде по нещо.

# 101
  • Мнения: 1 699
Ясноо.Ами това е поредното доказателство че явно все още не обръщат достатъчно внимание на тези изследвания Confused
Благодаря много на всички  bouquet
Като минат празниците ще си пусна отново изследванията заедно с ФТ4 и ще споделя с вас резултатите.И тогава ще му мисля какво да правя.

# 102
  • Мнения: 120
За голямо мое съжаление ,има много малко ендокринолози които си разбират от работата.Това е много жалко.Аз оставам с впечатление че относно щитовидната жлеза откриването на проблема идва или от самия боледуващ(който във времето се превръща в почти лекар ) или от друг лекар който се е усамнил.Самите ендокринолози имат много прпуски.

Aнели от поста ти виждам ,че ФТ4 не трябва да пада надоло,така ли?Защото на мен ми казаха че е в норма,но не разбрах кога е проблемен,когато е нисък или когато е висок.

Елсинор
възможно е гинеколога да не им обърне много голямо внимание тъй като не е специалист в тази област.Но моята АГ дава направления без проблем.Моя съвет е да се поровиш в Интернет за добър ендокринолог във Варна.Само добър специалист може да ти даде адекватен отговор.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
devil_kin ,мисля че ФТ4 не трябва нито да е високо, нито  ниско .В моя случай беше ниско и се наложи лечение , за да се върне макар и на долна граница в норма.Най-интересното, е че след раждането хормоните се оправиха от само себе си , но девет месеца по-късно отново паднаха и от септември пак съм на еутирокс.За съжаление лекарите не обръщат много внимание на щитовидната жлеза , а трябва.И това даже трябва да се прави от гинеколога, защото бременната жена може да не отиде на ендокринолог, но за гинеколог ходи.
За Варна съм чувала много добри отизиви за Протопова (мисля, че така се казваше лекарката)

# 104
  • Мнения: 526
аз днес отново се притених Sad Защото след като ендокринолога ми намали дозата на еутирокса само за 2 седмици тсх-то ми скочи на 2,58, а ФТ4 спадна на 11 Sad (реф 9,3-22)
А сега четох в нета, че при бременни фт4 трябва да е на горна граница.

След този резултат, който получих едва 2 седмици след намаляването на дозата, друга ендокриноложка ми увели4и дозата, но съвсем малко. Знам че е малко защото преди намаляването взимах доза доста по-висока и фт4 ми беше 14, а тсх 0,54.
Знам, че своеволията не са добра идея, но аз си я увеличих още, и дори се съмнявам че  пак е малко на базата на това което четох.

Ох..не знам дали нещо се разбра от това дето го написах, но всъщтност искам да питам -  КОЛКО ТРЯБВА ДА Е ФТ4 ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА СПОРЕД ВАШИТЕ ЕНДОКРИНОЛОЗИ?

понеже фт4-11 ми се струва ниско...а докторката казва, че нямало проблеми. Аз хич не съм сигурна обаче Sad

Общи условия

Активация на акаунт