Алерголози - гр. София

  • 160 302
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравейте, аз съм много доволна от д-р Тихомир Мустаков, по принцип е детски алерголог, но аз съм на 30 години и въпреки това ме прие и лекува в кабинета му в Александровска болница. Първо ходих в частния му кабинет, където се оказа, че има свободен час за записване чак за след седмица. Понеже нямах време да чакам дотогава отидох в кабинета му в Александровска болница,очаквайки, че оттам ще ме върнат,но докторът ме прие, отнопението му беше невероятно добро, предписаното му  лечение беше ефективно и наистина останах очарована. Моят проблем беше, че трябваше да ми се слагат упойки,към които имах алергия. След изписаното от него лечение всичко с упойката мина без проблем.
Как откри кабинета му? Аз искам да заведа дъщеря си при него. В частия му кабинет е свободен чак за края на септември, а на телефона в Александровска, който видях по-нагоре по постовете, дава постоянно заето.
В сайта на болницата в раздел алергология го няма сред лекаритре с обявено приемно време.



И аз не можах да се вредя в частния му кабинет, имаше час за след доста време там, затова отидох направо в александровска болница в кабинета му,нямах записан час, о пак ме прие,само ми каза да изчакам да минат първо тези с часовете и след това аз. Два пъти съм ходила при него и двата пъти беше в кабинета в александровска.

# 61
  • Мнения: 738
Здравейте.Искам да попитам за някой алерголог в София от който сте доволни(да работи с направление).Аз съм бременна в 16г.с и имам алергия към храни , животни , растения и се опитвах да я лекувам преди да забременея , но без резултат.Сега откакто съм бременна не мога да приемам лекарствата за алергии и вече не знам какво да правя.Няма как да избягвам храните от които казват , че съм алергична просто защото дори и да не ги ям пак се обривам.Искам да се консултирам с някой специалист да изкаже мнение как ще повлияе алергията на бебо и какво да правя аз... Благодаря Ви Simple Smile 

# 62
  • София
  • Мнения: 337
Не мога да препоръчам доктор, защото не знам такъв.

А ако не е тайна за какви храни става въпрос?

Питам защото се замислих, че ако не е направен категоричен тест е много вероятно алергията да се проявява към нещо, което се оказва част от готовата храна, а не към основния продукт.

Примерно аз получавам реакция към моркови и зеле, но не към всички, а само в определени случаи. Лично за себе си смятам, че това се дължи на някаква обработка на продуктите от страна на производителя или след това с цел да са по-чисти или трайни. Така или иначе нищо конкретно не мога да посоча като причинител, но с времето се научих да познавам от кое зеле и от кои моркови мога да ям без проблем.

# 63
  • Мнения: 738
Не мога да препоръчам доктор, защото не знам такъв.

А ако не е тайна за какви храни става въпрос?

Питам защото се замислих, че ако не е направен категоричен тест е много вероятно алергията да се проявява към нещо, което се оказва част от готовата храна, а не към основния продукт.

Примерно аз получавам реакция към моркови и зеле, но не към всички, а само в определени случаи. Лично за себе си смятам, че това се дължи на някаква обработка на продуктите от страна на производителя или след това с цел да са по-чисти или трайни. Така или иначе нищо конкретно не мога да посоча като причинител, но с времето се научих да познавам от кое зеле и от кои моркови мога да ям без проблем.
Ох ще пропусна някоя - портокали (грейпфрут не  newsm78 ), фъстъци(и всички ядки) , соя , шоколад , лук  (въпреки теста аз мисля , че не съм) , мляко , сметана
Котки , кучета , домашен прах , пелин , цъфтящи растения , комари  Mr. Green
За всичко това има и още но изследванията са в шкафа , са ми правени по 2 теста имам изписани инжекции капки и хапчета , но нищо не подейства.Понеже не съм от София сега Октомври трябва да ходя натам бих искала да отида за мнение при някой.

# 64
  • София
  • Мнения: 500
Доц. Стаевска в Александровска болница.

# 65
  • Мнения: 738
Доц. Стаевска в Александровска болница.

Благодаря! А работи ли с направление ?

# 66
  • Мнения: 2
Аз съм водила малката при Д-р Тихомир Мустаков и съм доволна тъй като успяхме да се справим с алергиите й (тя е алергична откакто навърши годинка и доста време никой не можеше да установи какво й е). Благодарение на него се справихме успешно с проблемите. Пусна й кръвни тестове (тъй като тогава беше на около 2 годинки), назначи ни схема за приемане на лекарствата, а също и специални диети.

Здравейте! Какъв тип алергия се оказа тази на сина ви?

# 67
  • Мнения: 2
Здравейте!
Можете ли да ме насочите към добро място за правене на кръвни тестове за алергия, както и към добър специалист?

От повече от 10 години имам проблеми от подобно естество (подувания по крайници, лице), ходила съм по доста доктори и съм правила тестове. Напоследък обаче реакциите ми станаха по-бурни и започват да ме притесняват. Искам отново да премина през нужните тестове, за да видя дали няма да се установи нещо различно. Последната ми диагноза е неврогенна алергия.

Благодаря предварително!  bouquet

# 68
  • Мнения: 427
Здравейте, Стаевска или Мустаков са по-подходящи за имунотерапия на бронхиална астма?

# 69
  • Мнения: 79
Здравейте! Може ли да ми кажете мнение за доктор Кралимаркова в двора на александровска болница работи

# 70
  • Мнения: 43
Здравейте! Бих искала да попитам за съвет/мнения за добър алерголог в София към днешна дата,  без значение с или без направление. Интересува ме, тъй като имам сенна хрема, а и вече се появява кашлица. Ще ви бъда много благодарна ако споделите вашето мнение.

# 71
  • Мнения: 1
Някой може ли да ми препоръча лекар в София, който да е едновременно уши-нос-гърло и алерголог. Става въпрос за дете на 5 годинки. Въртим се в един омагьосан кръг от почти 4 години. Ларингиални пристъпи, непрекъсната задна хрема, болки в ушите, антибиотици... И няма трайно решение. Детето се измъчи от манипулации и лекарства! Уши-нос-гърло ни праща при алерголог; той съответно - при белодробен; той пък накрая вдига безпомощно ръце; после по спешност пак при уши-нос-гърло; той пак ни праща при алерголог... Някой, ако се сеща за подходящ лекар, моля да сподели координати!

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 14:39 от maiaspas

# 72
  • Мнения: 43
За жалост явно темата е доста стара и не се посещава страницата..

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Здравейте! Много моля за контакти за добър алерголог в София, трябва да отида днес по спешност.
И друго да попитам - за много спешни случаи за тежка алергия, може ли да се ходи за първа помощ направо в токсикологията на Пирогов, дали приемат?

# 74
  • София
  • Мнения: 337
Не мога да дам контакт на добър алерголог, защото не съм попадала н такъв до сега.

Иначе преди 2-3 години съпруга ми направи много силна алергична реакция към Rodojil (антибиотик за венци), който от няколко години му предписваха да пие по веднъж годишно. Та след като целия се изрина и му стана много лошо отиде направо е Пирогов и там урбазон, системи ... докато го свестят.
Та значи не се помайвайте ами направо отивайте.

Общи условия

Активация на акаунт