левкоцити над нормата

  • 4 916
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
здравейте!
пак се обръщам за помощ към вас.
дъщеря ни е на 4 г. в понеделник цяла нощ кашляше много. на сутринта я заведохме на лекар, изписа вентолин за кашлицата, капки за нос и мукосолван за отхрачване. гърдите към момента бяха чисти. приятелка ме посъветва да й направя кръвно изследване, за да се види защо кашля - дали е бактериално, вирусно или алергенно заболяване (алергенно, защото цялото й тяло беше обринато от много ситни пъпки, като точици). за първи път правя това и днес взех изследванията, които показват много високи левкоцити. от лабораторията казаха, че не може без антибиотик. а аз почти никога не й давам антибиотици - дори ако трябва по-дълго да се лекуваме, предпочитам да е с бабини средства и природно лечение. прилагам резултатите, за който разбира. но кажете ми наистина ли се налагат антибиотици? днес ще говорим и с лекаря, ако може без тях. моля за вашето мнение. а и ако може някой да обясни повече за бактериалните и вирусните инфекции, какви са разликите, как се развиват и т.н.
много благодаря

# 1
  • Мнения: 924
Понякога антибиотикът е необходим колкото и да не ни се иска, без него става по-лошо Rolling Eyes
Лекарят най-добре ще прецени дали има нужда.
Вирусните инфекции започват със висока температура, ако имунитетът е силен често за няколко дена отшумяват с бабини лекарства, но понякога се усложняват с бактериална инфекция и тогава вече е необходим АБ.

# 2
  • Мнения: 425
Понякога антибиотикът е необходим колкото и да не ни се иска, без него става по-лошо Rolling Eyes
Лекарят най-добре ще прецени дали има нужда.
Вирусните инфекции започват със висока температура, ако имунитетът е силен често за няколко дена отшумяват с бабини лекарства, но понякога се усложняват с бактериална инфекция и тогава вече е необходим АБ.

Но след него й дай Ентеросан/против гъбички,след лечение с АБ/ ИЛИ ИСТИНСКО КИС.МЛЯКО ЕЖЕДНЕВНО, И МН.ВНИМАВАЙ С АБ, ДАВАТ МН.АЛЕРГИИ, В ПРЕДВИТ СЪСТОЯНИЕТО Й !
Паралелно с АБ ДА ВЗИМА МУЛТИВИТАМИНИ ИЛИ ВИТ.Б-КОМПЛЕКС !! Peace

# 3
Внимание!!! Обрива говори за вирусна инфекция!!!
? Антибиотика - какъв е и в каква схема на продължителност ... той може да изчака 2 дни до изясняване на първичната вирусна инфекция.
Антибиотика е презастраховка за след вируса, обаче най-важното е сега да се разбере кой е вируса, защото се предполага че вируса ще понижи имунитета, а антибиотика може да претовари и ч.дроб и бъбреци, които също са уязвими от вируса.
Например мен ми настръхва главата за един от шарковите вируси известен със ситни обривни единици, които са брутална бомба за възрастните около детето.
Например 'Парво вирус B19' не съм сигурна как точно се нарича .. май е известен като пета или шеста детска болест. При баби/дядовци които не са го карали като деца и нямат имунитет, такава шарка удря брутално в сърдечни проблеми и др. органи.

Моля, Отнесете се сериозно към разкриването на инфекцията на детето, и вие с таткото вземете отпуск - може да нямате имунитет към тази инфекция ако се окаже вид шарка за да не я разпространите .. не се доближавайте до бременни и до хора с възрастни болни роднини.
Шарките са малко на брой и се доказват серологично, вярно скъпо е и не се поема по каса.
В публикуваната ви ДКК (диференциална кръвна картина - левкоцити ..) мен лично повече ме притеснява нивото на еозинофилите, те са на горна граница. Еозинофилите реагират на алергия/ паразитоза / онко. Със сигурност, аз на ваше място бих повторила 'ДКК мануално броене' веднага и след една седмица и след още една седмица. Важно е метода да е мануално а не машинно броене. При машинното броене от ПКК както сте направили, може да има грешки и излишно да се шашкате. Но еозинофилите са адски важен показател!!!

# 4
все повече колкото и да поглеждам отново резултата, все повече смятам за задължително да се повтори 'ДКК мануално' най-малко 3 пъти - веднага и след седмица и след още една. Комбинацията от повишени левкоцити + лимфоцити на долна граница  + неизяснено гранично високи еозинофили = на съмнение за хематолог ако се потвърди тенденцията на дефицит в едни от клетките докато другите растат и се отрече инфекция. Някои вируси са способни да вкарат някои клетки в дефицит за неизвестно време, но има и други състояния за които човек може да е нащрек.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт