Адът окситоцин

  • 92 925
  • 699
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Хм, много страшно звучите всички  ooooh! Моето раждане беше предизвикано (аз настоях, а и моят лекар така практикува). Отидох без разкритие, сложиха ми първо вагинално някаква таблетка. Започнах да ходя по коридорите да предизвикам разкритие - започнаха контракции, на които супер се радвах, з'то бременското състояние вече много ми тежеше и исках час по-скоро да родя. По едно време лекарят ме извика да ми сложи епидуралната, въпреки че аз си тръпях контракциите. Поставянето и изобщо не ме боля, а чувството беше като райски газ - спрях да усещам всякаква болка. От този момент нататък трябваше да лежа, за да следят тоновете на бебето и моите контракции - тогава ми спукаха мехура, постоянно ми вливаха какво ли не в системата, от време на време анестезиоложката вкарваше още упойка. Контракциите ставаха все по-болезнени, но с упойката се търпеше. Когато наближи раждането, спряха да ми вливат упойка и аз добре усещах кога са ми контракциите. Цялото действие от поставянето на таблетката до раждането се разви за 7 часа. Вярно, тогава беше много спокойно - имаше само още 1-2 родилки. Май имаха достатъчно време да се занимават с мен, а и все ак "избор на екип" струва не малко пари  Confused За протокола - с епизиотомия съм при 3-килограмово бебе и май не беше дошло времето да раждам, но аз си напънах  Blush
За второто, живот и здраве, мисля да чакам до последно - да си получа естествени контракции, даже ми се иска и без упойка да раждам, но... ще видим... още е много далече това време. Надявам се всичко да е наред  Praynig

# 61
  • Мнения: 7
Според мен всичко зависи от организма и прага на търпимост на самата жена.И при двете ми раждания ми включиха системи с окситоцин.Болките бяха поносими,дори втория път бяха по-леки.
Съгласна съм с някои майчета по-горе,че не трябва да се пишат такива стряскащи заглавия.Много бъдещи майки ще се изплашат сериозно,след като прочетат написаното.

# 62
  • Мнения: 9 814
Аз имам един въпрос- пишете, че раждането със ситема окситоцин боли много, но поради фактът, че на доста от вас раждането е било първо или и двете такива са минали със система, знаете ли дали боли по-малко и без него?

# 63
  • София
  • Мнения: 44 105
Аз имам един въпрос- пишете, че раждането със ситема окситоцин боли много, но поради фактът, че на доста от вас раждането е било първо или и двете такива са минали със система, знаете ли дали боли по-малко и без него?

мисля, че човек си усеща, още повече, че обикновенно  този "ужас" почва непосредствено със системата... как иначе ще си обясниш, че допреди 15 мин ,  си се разхождал спокойно и леко те е приболявало, а изведнъж се гърчиш кат червей вързан на леглото.... Wink
аз лично имам няколко познати раждали и по двата начина - просто защото при второ-трето са си седяли почти до пълно разкритие вкъщи...и самите те казват, че да - боли, но няма място за сравнение....и съм напълно сигурна че е така.....

Пак казвам - много зависи, на каква капка ти я пуснат тази система, също и дали ще прибавят някакво  обезболяващо....
За  повечето разкъсвания с окситоцина - това си го пише също навсякъде.....
ей ти на миналата страница листовката - виж я, само предозирането ти е достатъчно, за да не се съмняваш, че именно това е причината за доста повече неприятни усещания по време на раждането Wink

И да, ако раждам втори път или ще се уговоря с лекар, да не ми пуска освен ако не е крайно наложително или ще си кисна до пълно разкритие вкъщи, за да се размина с тази красота.

# 64
  • Мнения: 521
Още с влизането в болницата с 4 см разкритие казах че не искам никакви системи,инжекции,абокати и други иглиподобни,понеже много ме е страх от игли.Обясниха ми веднага че една системка с окситоцин много щяла да ми помогне,защото....тука ги прекъснах с едно "не" и веднага се промени отношението на акушерката,защото бях само аз в родилна зала,беше 12:30 вечерта,а тя до 3 часа не спря да мърмори как и е писнало от нощни смени и и се спи Simple Smile.Така че не разбрах какви са негативизмите с окситоцин,но разбрах какви са без Simple Smile .И все пак съм довонла от нея,защото дори след цялото мрънкане като дойде момента се взе в ръце жената,спря да мрънка и много добре ме напътстваше и ми помагаше Simple Smile .

# 65
  • София
  • Мнения: 3 064


Така че да ти отговоря синтезирано на въпроса - да, на който му пуснат окситоцин му пускат и епидурална Peace

Ами, трънки! Пуснаха ми само бусколизин, все едно нищо. Отидох с 5 см, контракции на 5 минути, с усмивка на уста, даже не вярваха, че раждам, преди да ме прегледат, като спукаха мехура и хакнаха системата ми се стъжни! И така - 5 часа, че накрая нямах сили да напъвам от умора и ужас, та ми се и скараха.

Аз имам един въпрос- пишете, че раждането със ситема окситоцин боли много, но поради фактът, че на доста от вас раждането е било първо или и двете такива са минали със система, знаете ли дали боли по-малко и без него?

Не, не знам, възможно е този етап от раждането да си боли толкова и без система, но при мен след слагането на системата и увеличаването на капката, болката се усили наистина неимоверно, затова допускам това да е причината. Още повече, че не можех да мърдам овързана и да заема поза, в която се чувствам по-добре.

# 66
  • Мнения: 924
И двете си деца родих на система с оситоцин , първото за 4 часа, второто за около 1.5 .
Болеше , но се търпеше, стана по-бързо, майка ми ме е раждала без система за два дена  #Crazy със страхотни болки.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Аз имам един въпрос- пишете, че раждането със ситема окситоцин боли много, но поради фактът, че на доста от вас раждането е било първо или и двете такива са минали със система, знаете ли дали боли по-малко и без него?

Ето аз ти отговарям - имам едно раждане с окситоцин и две без. Разликата е от земята до небето. Болките без окситоцин са съвсем поносими (аз имам доста нисък праг на болка). И понеже тук се коментира, че с окситоцин се ражда по-бързо, аз родих без окситоцин съответно за 5.5 часа (от началото на първата най-лека контракция, иначе 45 мин след приема в АГ) и за 3 часа (от изтичането на околопл.течност, иначе 1.5ч след приема в АГ). Не знам колко по-бързо от това трябваше да родя, и двата пъти ми предлагаха система  Crazy

# 68
  • Мнения: 9 814
Явно наистина зависи от това как се влива системата.
При мен и двата пъти една капка изтичаше на около 20 сек., т.е. системата течеше страшно бавно. Това явно е и причината да не усетя разлика в болката преди и след поставянето й.
Засичала съм вливането от скука.
А и за протокола да отбележа имам страшно нисък праг на болката.

# 69
  • Мнения: 1 310
Бях във втория ден от деветия месец, когато ми изтекоха водите. Веднага отидох в болницата и ми сложиха система с окситоцин. Нямах грам разкритие и шийката на матката не била узряла. Родих след 10 часа мъки. При мен просто се налагаше, защото бебето беше посиняло.  Sad

# 70
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Аз имам един въпрос- пишете, че раждането със ситема окситоцин боли много, но поради фактът, че на доста от вас раждането е било първо или и двете такива са минали със система, знаете ли дали боли по-малко и без него?

За себе си мога да отговоря. Да, болката се засилва почти моменталически. Скоростта, ако е голяма, става зверско като усещане. Още повече, че и самата акушерка ме предупреди за какво иде реч след слагането на системата. Като се намали скоростта също се отразява. Абе направо си се усеща, че тялото се пришпорва.

# 71
  • Мнения: X
Затвърждава ми се решението да раждам секцио.  Confused

# 72
  • София
  • Мнения: 104
Хайде и аз да се изкажа за окситоцина.
Раждах си нормално и по учебник до момента, в който ме качиха на магарето. Тогава незнайно защо контракциите ми спряха. Бебето вече беше тръгнало и видях че народа около мен се притесни масово, акушерката слушаше тоновете нон-стоп, и тогава получих банката с окситоцин, ама не на капки, а струйно. Няма никога да забравя фи-то на иглата дето ми я сложиха. Следващите 10 минути бяха страшни - нямаше контракция, отпускане, а само котракции и зверски болки, но резултата беше налице, бебе Grinning
Така че понякога просто друг изход и избор няма Peace

# 73
  • Мнения: 2 746
Да кажа и аз моето мнение. Синът ми тръгна да се ражда в осмия месец. Поради факта, че нямах никакво разкритие и тоновете на бебето бяха добре, а  лекарката ми имаше някакви опасения, че не е добре да го родя точно в този период, реши да ми включи медикаменти за задържане. А ПРЕДИ ТОВА ДА СТАНЕ: имах си истински, съвсем естествено получени контракции, в продължение на около 5 часа. Бяха също толкова болезнени, както и предизвиканите в последствие с окситоцин.
Много.  Болезнени.
Това е моят опит с окситоцина.Мен не ме притеснява толкова какви болки може да предизвика, колкото евентуалните странични реакции върху бебето.

# 74
  • Мнения: 6 365
Явно наистина зависи от това как се влива системата.
При мен и двата пъти една капка изтичаше на около 20 сек., т.е. системата течеше страшно бавно. Това явно е и причината да не усетя разлика в болката преди и след поставянето й.
Засичала съм вливането от скука.
А и за протокола да отбележа имам страшно нисък праг на болката.

При мен започнаха с 8 капки в минута и май стигнаха до 24 в минута. Накрая непрекъснато я увеличаваха, за да получа контракция. Та- постепенно свикнах да ми е гадно. Като я изключиха за малко, че бебето се измъчи, веднага спря раждането.

Колкото до "другите хормони", дето се отделят- ми отделят си се, като те боли. Между контракциите бях като напушена, много беше гот.

След това за няколко минути ми доизтече системата, докато бях в коридора- така си бях по-спокойна, че няма да има кървене.

Един плюс- оказа се, че имам много мека шийка, особено след поставянето на хапчето.

Общи условия

Активация на акаунт