Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 155 799
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Благодаря много за пояснението Hug

# 601
  • Мнения: 7
  Кризите зачестиха. За лечение ми препоръчаха да правя упражненията два пъти на ден. Така и направих. Резултата беше по чести кризи, които продължаваха все по дълго време и се пповокираха от резки движения и незначителни огъвания в кръста. Предполагах, че причина е  зимата.
  В началото на април след вдигане на неголяма тежест усетих леко боцване в кръста. Разбрах че получих нова д.х. Започнах стандартното лечение- НПВС, Манитол +Профенит, Кортизонови, физиотерапия- два месеца, но болките в левия ми крак не се повлияваха от нищо. През втората половина на май получих пареза- не си усещах крака под глезена и бе нужна операция преди да получа сериозно и необратимо увреждане на седалищния нерв. Резултата беше операция на 11. 06. 09г.
 

# 602
  • Мнения: 615
Внимавайте с плуването,в много от случаите то е противопоказно за хора с нашата диагноза!Говорил съм с лекари и кинезиотерапевти и всички са на мнени че може при загребване се получава усукване и напрежение точно в поясният отдел,сравнително безопасно е само плуването по гръб!

Напротив, плуването е може би единствения спорт който е подходящ за нас  Peace

Здравейте Simple Smile

искам да ви питам нещо : от около година започна така да се каже да ми се секва кръста , като първоначално ми минаваше за ден два но последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак. Ходих днес на лекар в неврологията на ИСУЛ при доц. Цанкова и тя само ме погледна и каза че е дискова херния . Въпросът ми е дали само с едно пипане може да се установи това или просто е поредният лекар който си претупва работата. Изписа ми инжекции от рода на кортизоновите препарати . Притеснението ми е това че все още кърмя бебето си , а двете неща не са съвместими . Ако трябва ще спра да го кърмя само и само да мога да се движа , заслужава ли си при условие че докторката не ми направи никакви изследвания.

Благодаря за отговорите предварително Simple Smile

П.С. Освен лекарствата ми даде направление и за физиотерапия
  Лекарите които са имали хиляди случй могат да го разберат само като ти видят стойката, при мен се получи по същия начин, дори не ме прати на скенер, а аз след 2м сам реших да си направя и се оказа, че е познала като й г опоказах думите и бяха "ама ти си за операция"  Laughing

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 20:37 от tishoo

# 603
  • Мнения: 62
Ехей вижте на какво попаднах в нета. Не, че вече не си знаем урока, но все пак
http://lubomirivanov.com/464

# 604
  • Мнения: 59
последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак.

В какъв смисъл не можеш да стъпиш на единия си крак - защото много те боли или защото
кракът ти "пропада" надолу, когато опиташ да вървиш на пръсти или пети?

В смисъл че като стъпя и от болка "пропада" така да се каже . И най-силна е болката когато съм лежала и тругвам да ставам , другото което е , че като съм легнала не можех да се завъртя или да стана от бола без чужда помощ. Сега вече съм по-добре , мога да се изправя и да стъпвам, но ме е страх да не се повтори кризата тъй като интервалът между последните 2 беше около 4-5 дни.
В четвъртък ще ходя на скенер и на друг невролог .

Да питам нещо:  ако да речем съм ок когато отида на скенер , нали ще се види ако има нещо независимо че например не ме боли точно тогава?

# 605
  • Мнения: 669
Разбира се ,че ще се види.Това е механично увреждане на гръбнака.

# 606
  • Мнения: X
Здравейте отново, пак се обръщам към вас с молба за съвет - съпругът ми в момента кара седемдневн курс с милагама и волтарен, който му беше предписан заедно с физиотерапия, но т.к. нямаше часове по-рано физиотерапията започна 5 дни по-късно, отделно не се провежда в почивните дни и се оказва че инжекциите свършват в неделя а физиотерапията вероятно чак след една седмица, а неврологът му казал да отиде пак след физиотерапията. Притеснява ме този период между приключване на инжекциите и срещата с невролога - понеже ще е без лекарства а още доста го боли след като мине временния ефект на всяка инжекция, с тях макар и временнно се облекчават нещата донякъде.
Та исках да попитам - смятате ли че ще е проблем да си самопредпише милгама за пиене през тази седмица на изчакване и в каква доза (2х 1 мисля че е достатъчно ниска) и примерно да маже волтарена външно), все пак е нещо за облекчаване на болката. Как мислите, не може да навреди нали? Колко дълго може да се приема милгама по принцип - предполагам с цел лекуване на нерва не е проблем продължителния прием, ако му предпишат отново следващата седмица. Отново предварително благодаря  Hug

# 607
  • Мнения: 615
Здравейте отново, пак се обръщам към вас с молба за съвет - съпругът ми в момента кара седемдневн курс с милагама и волтарен, който му беше предписан заедно с физиотерапия, но т.к. нямаше часове по-рано физиотерапията започна 5 дни по-късно, отделно не се провежда в почивните дни и се оказва че инжекциите свършват в неделя а физиотерапията вероятно чак след една седмица, а неврологът му казал да отиде пак след физиотерапията. Притеснява ме този период между приключване на инжекциите и срещата с невролога - понеже ще е без лекарства а още доста го боли след като мине временния ефект на всяка инжекция, с тях макар и временнно се облекчават нещата донякъде.
Та исках да попитам - смятате ли че ще е проблем да си самопредпише милгама за пиене през тази седмица на изчакване и в каква доза (2х 1 мисля че е достатъчно ниска) и примерно да маже волтарена външно), все пак е нещо за облекчаване на болката. Как мислите, не може да навреди нали? Колко дълго може да се приема милгама по принцип - предполагам с цел лекуване на нерва не е проблем продължителния прием, ако му предпишат отново следващата седмица. Отново предварително благодаря  Hug

Няма проблем , че ще има няколко дена разлика между инжекциите и физиотерапията. Щом го боли, нека да пие някакви обезболяваши ипротиво възпалителни хапчета, Диколофенак Дуо, Волтарен Ретард, Фламексин прахчета и т.н. Обаче да отиде при личния лекар да му ги изпише, и нека г ипие до като се види с невролога. Милгамата Н се взима 3х1, тя представлява витамини иняма проблем да си ги пие. Взима се 6м ,или до спиране на изтръпването.

# 608
  • Мнения: X
Много благодаря за мнението   bouquet  Той се вижда с невролога вече от месец и половина през около 10 дни, просто сега започна да усеща ефект - след започване на инжекциите, а утре те свършват и се оказва че трябва да чака още 8 дни без никаква лекарствена терапия. На мен ми се се струва най-правилно да продължи с инжекциите, защото макар и временно поне започна да усеща подобрение и ми се струва най-неподходящия момент да ги спре сега, но едва ли може да направи това на своя глава. Опитвам се го накарам да се опита да се срещне пак с невролога и да обясни понеже съвсем набързо успял да каже за това удължаване на периода и естествено, като е по здравна каса, му казали да дойде по-късно ... Хубаво е да знам че милагамата не е лошо да се пие и продължително време, а за волтарена, който е другия елемент от инжекциите може би е най-добре наистина да потвърди поне с личния лекар.
Извинявам се за обърканите постове и ви желая хубав уикенд  Hug

# 609
  • Мнения: 615
Много благодаря за мнението   bouquet  Той се вижда с невролога вече от месец и половина през около 10 дни, просто сега започна да усеща ефект - след започване на инжекциите, а утре те свършват и се оказва че трябва да чака още 8 дни без никаква лекарствена терапия. На мен ми се се струва най-правилно да продължи с инжекциите, защото макар и временно поне започна да усеща подобрение и ми се струва най-неподходящия момент да ги спре сега, но едва ли може да направи това на своя глава. Опитвам се го накарам да се опита да се срещне пак с невролога и да обясни понеже съвсем набързо успял да каже за това удължаване на периода и естествено, като е по здравна каса, му казали да дойде по-късно ... Хубаво е да знам че милагамата не е лошо да се пие и продължително време, а за волтарена, който е другия елемент от инжекциите може би е най-добре наистина да потвърди поне с личния лекар.
Извинявам се за обърканите постове и ви желая хубав уикенд  Hug

За нищо  Hug
По принцип инжекциите са по добрия вариант за да не си разваля стомаха. Но трябва да се внивамва с тях, щото са си инжекции и трябва неговият лекар да му ги предпише понеже знае какво му е правено до сега. Най удачният вариант е ЛЛ да му изпише "Волтарен ретард" на хапчета, който да пие до като се види с невролога. Не е хубаво да спира да взима противовъзпалителни средства защото може да се върне в предишното състояние.

# 610
  • Мнения: X
Здравейте, днес съм много активна, но не мога да се въздържа да споделя и да попитам какво мислите - значи отива съпругът ми днес при дежурен лекар за инжекция и този лекар му казва как нашият невролог му е помогнал, когато той се бил се схванал - тогава за късмет били и двамата на работа в този ден и той дошъл с две изщраквания на кръста - доста болезнени - го отщипал и за два дена се оправил. Това трябвало да се направи почти веднага след схващането. Това много ме озадачи понеже при нас такива предложения от този лекар за "мануална терапия" не е имало. Досега смятах, че съвременната медицина е върло против "чекръкчийските способи" без снимка и разбиране на проблема. И търпеливо чакахме да мине от вредната за стомаха лекарствена терапия и почивката, като отхвъляхме всякакви приятелски предложения да ни заведат на "майстор". Отделно че неврологът обясняваше на моя съпруг как ще му мине бавно. И сега се чудя на кого да вярвам дали традциционната медицина не е просто протакване за точене на касата а горкият пациент нека пострада докато се ориентира или ако е ксъметилия се оправи сам Confused? Вярно, че всеки случай е различен и сигурно съм много емоционална, но предполагам ме разбирате - да гледаш повече от месец как любим човек страда и да не знаеш как да му помогнеш и  да вярваш, че си в добри ръце ...  Та какво мислите за "наместването" като метод ?

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 17:01 от Анонимен

# 611
  • София
  • Мнения: 2 017
Та какво мислите за "наместването" като метод ?

Откак на мен ми го приложиха неуспешно това "наместване" съм категорично против.

# 612
  • Мнения: 669
Първо да ти кажа за инженкиците.Според мен не бива да се продължават.След тях може да се използва противовъзпалителни на хапчета и милгама.Мен са ме лекували с инжекции не повече от 7дни в най-критични моменти.А хапчетата 5 до 15дни.Това го преценя лекаря,щом е изписал инжекции и не казал да продължи с тях или с друго ,така е преценил.Не се натискайте толкова на лекарствата.Няма значение,че се разминава лечението с физ .терапията.Имам познат който не ми дава да пия противовъзпалителни повече от 5 дни.Ако не мине....значи не минава.
Чувала съм ,че и невролозите наместват.Дори веднъж ми прложиха едни хватки,още ближа рани по травмата която ми нанесоха.Неврохирург може да прицени дали може да се прилага мануална терапия|напр в случай на латерална дх  или просто на дископатия.При  чикракчиите всичко може|но с риск|.Прочетох за някакви отблокирвания на мускулите и сухожилиата.При тях няма усукване с натиск и изпукване,само леко масажиране и издърпване.

# 613
  • Мнения: X
sophsan, aha, благодаря ви за мненията, подействаха ми отрезвяващо, на мен ми се иска да стават "чудеса" , но явно не винаги е така;
 хубава вечер ви желая    Hug

# 614
  • София
  • Мнения: 2 017
Първо да ти кажа за инженкиците.Според мен не бива да се продължават.След тях може да се използва противовъзпалителни на хапчета и милгама.Мен са ме лекували с инжекции не повече от 7дни в най-критични моменти.

Само да кажа, че мен са ме лекували 10 дни с инжекции Милгама и Волтарен.
Наистина няма проблем да продължи Милгамата след това на хапчета.

Cecile, има хора, които бих нарекла биоенерготерапевти.
Те отщипват само с помощта на енергията си и леко докосване, без да те усукват, мачкат и т.н.
При такъв човек бихте могли да идете - ко не помогне, поне е сигурно, че
няма да нареди. Такъв човек ме отщипа при последната ми криза,
но друг въпрос е, че кракът ми беше много засегнат и лечението след
това продължи много дълго. Но, той освободи кръста ми.

Общи условия

Активация на акаунт