Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
600-614 от 737 отговора
Благодаря много за пояснението Hug
Цитирай

Кризите зачестиха. За лечение ми препоръчаха да правя упражненията два пъти на ден. Така и направих. Резултата беше по чести кризи, които продължаваха все по дълго време и се пповокираха от резки движения и незначителни огъвания в кръста. Предполагах, че причина е  зимата.
  В началото на април след вдигане на неголяма тежест усетих леко боцване в кръста. Разбрах че получих нова д.х. Започнах стандартното лечение- НПВС, Манитол +Профенит, Кортизонови, физиотерапия- два месеца, но болките в левия ми крак не се повлияваха от нищо. През втората половина на май получих пареза- не си усещах крака под глезена и бе нужна операция преди да получа сериозно и необратимо увреждане на седалищния нерв. Резултата беше операция на 11. 06. 09г.

Цитирай

Внимавайте с плуването,в много от случаите то е противопоказно за хора с нашата диагноза!Говорил съм с лекари и кинезиотерапевти и всички са на мнени че може при загребване се получава усукване и напрежение точно в поясният отдел,сравнително безопасно е само плуването по гръб!

Напротив, плуването е може би единствения спорт който е подходящ за нас  Peace

Здравейте Smile

искам да ви питам нещо : от около година започна така да се каже да ми се секва кръста , като първоначално ми минаваше за ден два но последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак. Ходих днес на лекар в неврологията на ИСУЛ при доц. Цанкова и тя само ме погледна и каза че е дискова херния . Въпросът ми е дали само с едно пипане може да се установи това или просто е поредният лекар който си претупва работата. Изписа ми инжекции от рода на кортизоновите препарати . Притеснението ми е това че все още кърмя бебето си , а двете неща не са съвместими . Ако трябва ще спра да го кърмя само и само да мога да се движа , заслужава ли си при условие че докторката не ми направи никакви изследвания.

Благодаря за отговорите предварително Smile

П.С. Освен лекарствата ми даде направление и за физиотерапия
  Лекарите които са имали хиляди случй могат да го разберат само като ти видят стойката, при мен се получи по същия начин, дори не ме прати на скенер, а аз след 2м сам реших да си направя и се оказа, че е познала като й г опоказах думите и бяха "ама ти си за операция"  Laughing
« Последна редакция: Пет., 15 Ян. 2010, 20:37 от tishoo »
Цитирай

Ехей вижте на какво попаднах в нета. Не, че вече не си знаем урока, но все пак
http://lubomirivanov.com/464
Цитирай

последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак.

В какъв смисъл не можеш да стъпиш на единия си крак - защото много те боли или защото
кракът ти "пропада" надолу, когато опиташ да вървиш на пръсти или пети?

В смисъл че като стъпя и от болка "пропада" така да се каже . И най-силна е болката когато съм лежала и тругвам да ставам , другото което е , че като съм легнала не можех да се завъртя или да стана от бола без чужда помощ. Сега вече съм по-добре , мога да се изправя и да стъпвам, но ме е страх да не се повтори кризата тъй като интервалът между последните 2 беше около 4-5 дни.
В четвъртък ще ходя на скенер и на друг невролог .

Да питам нещо:  ако да речем съм ок когато отида на скенер , нали ще се види ако има нещо независимо че например не ме боли точно тогава?
Цитирай

Разбира се ,че ще се види.Това е механично увреждане на гръбнака.
Цитирай

Здравейте отново, пак се обръщам към вас с молба за съвет - съпругът ми в момента кара седемдневн курс с милагама и волтарен, който му беше предписан заедно с физиотерапия, но т.к. нямаше часове по-рано физиотерапията започна 5 дни по-късно, отделно не се провежда в почивните дни и се оказва че инжекциите свършват в неделя а физиотерапията вероятно чак след една седмица, а неврологът му казал да отиде пак след физиотерапията. Притеснява ме този период между приключване на инжекциите и срещата с невролога - понеже ще е без лекарства а още доста го боли след като мине временния ефект на всяка инжекция, с тях макар и временнно се облекчават нещата донякъде.
Та исках да попитам - смятате ли че ще е проблем да си самопредпише милгама за пиене през тази седмица на изчакване и в каква доза (2х 1 мисля че е достатъчно ниска) и примерно да маже волтарена външно), все пак е нещо за облекчаване на болката. Как мислите, не може да навреди нали? Колко дълго може да се приема милгама по принцип - предполагам с цел лекуване на нерва не е проблем продължителния прием, ако му предпишат отново следващата седмица. Отново предварително благодаря  Hug
Цитирай

Здравейте отново, пак се обръщам към вас с молба за съвет - съпругът ми в момента кара седемдневн курс с милагама и волтарен, който му беше предписан заедно с физиотерапия, но т.к. нямаше часове по-рано физиотерапията започна 5 дни по-късно, отделно не се провежда в почивните дни и се оказва че инжекциите свършват в неделя а физиотерапията вероятно чак след една седмица, а неврологът му казал да отиде пак след физиотерапията. Притеснява ме този период между приключване на инжекциите и срещата с невролога - понеже ще е без лекарства а още доста го боли след като мине временния ефект на всяка инжекция, с тях макар и временнно се облекчават нещата донякъде.
Та исках да попитам - смятате ли че ще е проблем да си самопредпише милгама за пиене през тази седмица на изчакване и в каква доза (2х 1 мисля че е достатъчно ниска) и примерно да маже волтарена външно), все пак е нещо за облекчаване на болката. Как мислите, не може да навреди нали? Колко дълго може да се приема милгама по принцип - предполагам с цел лекуване на нерва не е проблем продължителния прием, ако му предпишат отново следващата седмица. Отново предварително благодаря  Hug

Няма проблем , че ще има няколко дена разлика между инжекциите и физиотерапията. Щом го боли, нека да пие някакви обезболяваши ипротиво възпалителни хапчета, Диколофенак Дуо, Волтарен Ретард, Фламексин прахчета и т.н. Обаче да отиде при личния лекар да му ги изпише, и нека г ипие до като се види с невролога. Милгамата Н се взима 3х1, тя представлява витамини иняма проблем да си ги пие. Взима се 6м ,или до спиране на изтръпването.
Цитирай

Много благодаря за мнението  bouquet  Той се вижда с невролога вече от месец и половина през около 10 дни, просто сега започна да усеща ефект - след започване на инжекциите, а утре те свършват и се оказва че трябва да чака още 8 дни без никаква лекарствена терапия. На мен ми се се струва най-правилно да продължи с инжекциите, защото макар и временно поне започна да усеща подобрение и ми се струва най-неподходящия момент да ги спре сега, но едва ли може да направи това на своя глава. Опитвам се го накарам да се опита да се срещне пак с невролога и да обясни понеже съвсем набързо успял да каже за това удължаване на периода и естествено, като е по здравна каса, му казали да дойде по-късно ... Хубаво е да знам че милагамата не е лошо да се пие и продължително време, а за волтарена, който е другия елемент от инжекциите може би е най-добре наистина да потвърди поне с личния лекар.
Извинявам се за обърканите постове и ви желая хубав уикенд  Hug
Цитирай

Много благодаря за мнението   :bouquet:  Той се вижда с невролога вече от месец и половина през около 10 дни, просто сега започна да усеща ефект - след започване на инжекциите, а утре те свършват и се оказва че трябва да чака още 8 дни без никаква лекарствена терапия. На мен ми се се струва най-правилно да продължи с инжекциите, защото макар и временно поне започна да усеща подобрение и ми се струва най-неподходящия момент да ги спре сега, но едва ли може да направи това на своя глава. Опитвам се го накарам да се опита да се срещне пак с невролога и да обясни понеже съвсем набързо успял да каже за това удължаване на периода и естествено, като е по здравна каса, му казали да дойде по-късно ... Хубаво е да знам че милагамата не е лошо да се пие и продължително време, а за волтарена, който е другия елемент от инжекциите може би е най-добре наистина да потвърди поне с личния лекар.
Извинявам се за обърканите постове и ви желая хубав уикенд  Hug

За нищо  Hug
По принцип инжекциите са по добрия вариант за да не си разваля стомаха. Но трябва да се внивамва с тях, щото са си инжекции и трябва неговият лекар да му ги предпише понеже знае какво му е правено до сега. Най удачният вариант е ЛЛ да му изпише "Волтарен ретард" на хапчета, който да пие до като се види с невролога. Не е хубаво да спира да взима противовъзпалителни средства защото може да се върне в предишното състояние.
Цитирай

Здравейте, днес съм много активна, но не мога да се въздържа да споделя и да попитам какво мислите - значи отива съпругът ми днес при дежурен лекар за инжекция и този лекар му казва как нашият невролог му е помогнал, когато той се бил се схванал - тогава за късмет били и двамата на работа в този ден и той дошъл с две изщраквания на кръста - доста болезнени - го отщипал и за два дена се оправил. Това трябвало да се направи почти веднага след схващането. Това много ме озадачи понеже при нас такива предложения от този лекар за "мануална терапия" не е имало. Досега смятах, че съвременната медицина е върло против "чекръкчийските способи" без снимка и разбиране на проблема. И търпеливо чакахме да мине от вредната за стомаха лекарствена терапия и почивката, като отхвъляхме всякакви приятелски предложения да ни заведат на "майстор". Отделно че неврологът обясняваше на моя съпруг как ще му мине бавно. И сега се чудя на кого да вярвам дали традциционната медицина не е просто протакване за точене на касата а горкият пациент нека пострада докато се ориентира или ако е ксъметилия се оправи сам Confused? Вярно, че всеки случай е различен и сигурно съм много емоционална, но предполагам ме разбирате - да гледаш повече от месец как любим човек страда и да не знаеш как да му помогнеш и  да вярваш, че си в добри ръце ...  Та какво мислите за "наместването" като метод ?
« Последна редакция: Съб., 16 Ян. 2010, 17:01 от Cecile »
Цитирай

Та какво мислите за "наместването" като метод ?

Откак на мен ми го приложиха неуспешно това "наместване" съм категорично против.
Цитирай

Първо да ти кажа за инженкиците.Според мен не бива да се продължават.След тях може да се използва противовъзпалителни на хапчета и милгама.Мен са ме лекували с инжекции не повече от 7дни в най-критични моменти.А хапчетата 5 до 15дни.Това го преценя лекаря,щом е изписал инжекции и не казал да продължи с тях или с друго ,така е преценил.Не се натискайте толкова на лекарствата.Няма значение,че се разминава лечението с физ .терапията.Имам познат който не ми дава да пия противовъзпалителни повече от 5 дни.Ако не мине....значи не минава.
Чувала съм ,че и невролозите наместват.Дори веднъж ми прложиха едни хватки,още ближа рани по травмата която ми нанесоха.Неврохирург може да прицени дали може да се прилага мануална терапия|напр в случай на латерална дх  или просто на дископатия.При  чикракчиите всичко може|но с риск|.Прочетох за някакви отблокирвания на мускулите и сухожилиата.При тях няма усукване с натиск и изпукване,само леко масажиране и издърпване.
Цитирай

sophsan, aha, благодаря ви за мненията, подействаха ми отрезвяващо, на мен ми се иска да стават "чудеса" , но явно не винаги е така;
 хубава вечер ви желая    Hug
Цитирай

Първо да ти кажа за инженкиците.Според мен не бива да се продължават.След тях може да се използва противовъзпалителни на хапчета и милгама.Мен са ме лекували с инжекции не повече от 7дни в най-критични моменти.

Само да кажа, че мен са ме лекували 10 дни с инжекции Милгама и Волтарен.
Наистина няма проблем да продължи Милгамата след това на хапчета.

Cecile, има хора, които бих нарекла биоенерготерапевти.
Те отщипват само с помощта на енергията си и леко докосване, без да те усукват, мачкат и т.н.
При такъв човек бихте могли да идете - ко не помогне, поне е сигурно, че
няма да нареди. Такъв човек ме отщипа при последната ми криза,
но друг въпрос е, че кракът ми беше много засегнат и лечението след
това продължи много дълго. Но, той освободи кръста ми.
Цитирай

600-614 от 737 отговора