Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-380 от 380 отговора
Има ли недоволни от обслужването в българските хотели?
Започвам списъка с хотел "ПАНОРАМА" в Банско.
Бяхме там за почивните дни през септември. Повечето оферти като цена бяха като тяхната, със минималните условия - стая с тераса, баня / уж с масажна вана /, хладилник, телевизор. Стаята беше прилична, с омазани стени, паднала предна табла на спалнята, която като помолихме да я махнат я сложиха на земята, може би за да се спъваме в нея. Кабелната ТВ имаше 18 програми, на 14 от тях изобщо не се виждаше образ, на 1 образа трептеше и 3 имаха минимално качество. Кабела влизаше в някаква разбита розетка и помислихме, че не стига сигнала до нашата стая. Попитахме и отговора беше, че това е качеството за целия хотел. Снимките в сайта бяха добри, но явно така е изглеждал хотела в годината когато е открит. Смятам, че снимките за хотелите трябва да се актуализират всяка година, за да се види актуалното за годината състояние на хотела.
Цитирай

Много полезна тема!  bouquet
За моя радост нямам хотел за  добавяне. Като изключим един "Лас Вегас" в Петрич, където попаднахме инцидентно, една вечер на връщане от Гърция.
Е, няма такъв кич ви казвам! Не може да се опише, трябва да се види. Всяка стая беше различна. В нашата например стените бяха наполовина оранжеви, наполовина розови, а по средата като фриз имаше една черна лента, направена с маркер. На вратата на едната стая имаше фототапет на гола до кръста мацка. Тайна врата в банята, с брава от кранче за вода водеше до тайна стая... Хотел е силно казано за това място, но е факт, че така се води. По-скоро прилича на неофициален публичен дом...  hahaha 35
« Последна редакция: Нед., 01 Ноем. 2009, 11:37 от mar4ela5 »
Цитирай

...Тайна врата в банята, с брава от кранче за вода водеше до тайна стая... Хотел е силно казано за това място, но е факт, че така се води. По-скоро прилича на неофициален публичен дом...  hahaha 35
                            Shocked . Възможно ли е такова нещо?
Цитирай

Хотел "Рай" в София, ул. "Никола Обрешков". Срещу 120 лв. за двойна стая с включени закуска, обяд е вечеря (поне според първоначалната информация) получаваш безумно отношение и тежка безсънна нощ. При настаняването ни около 18 часа изрично попитах дали на следващия ден ще имаме закуска и обяд и ми бе отговорено утвърдително. Как ли иначе бихме се съгласили? Оказа се, че на следващия ден друга администраторка (естествено) ни заяви, че обядът е в деня, когато се настаняваш, т.е. нейната колежка най-нагло ни излъга. Както и да е, ако беше това, бих го преглътнала. Ужасното обаче е наглото държание на почти целия персонал на този така нар. "хотел". Мазният сервитьор на видима възраст 60 г., който вика към кухнята "вечеря за двама българи" newsm78. Като се поогледах наоколо разбрах какво е имал предвид. Всички други (оказаха се руснаци и поляци) ядяха от месо със сос, а нашето беше някакъв гювеч. т.е към месото бяха наблъскали зеленчуците. Ако не го бях чула с ушите си, сигурно не бих се впечатлила. Сутринта беше същата работа-същият мазник дебнеше кой какво си взема от масата и тактично си затрайваше за празните чинии от шведската маса. Изобщо тази храна беше под всякаква критика, да не говорим за липсата й на обяд. Но и това щях да го преглътна, ако се бяхме наспали. Но все съм била на шумни места, но това ги бие всички по всички показатели!!!Предполагам само какви са били гостите и пристигащите и заминаващи цяла нощ трансферни посетители. Няма такива крясъци и писъци ЦЯЛА НОЩ. Къпането, тракането на токчетата и постоянно пристигащите таксита изобщо не ги броя. Когато сутринта се поогледах, забелязах, че клиентите бяха само мъже, и горе-долу ми се изясни ситуацията. Но при положение, че бяхме в София по работа, трябваше да ставаме рано сутринта и ни предстоеше друго пътуване, тази нощ, беше просто един кошмар! За да не съм абсолютно черногледа, бих казала, че хотелът е много чист и не лош като условия, но все пак така би трябвало да бъде в един уважаващ себе си публичен дом. Ако търсите място за спане и почивка, което се нарича ХОТЕЛ, просто не ходете в "Рай" София!
Цитирай

Ооооо, добре че има къде да се пише. Дано го прочетат повече хора.
ХОТЕЛ ВЕНИ- София. Има сайт. Снимки. Нищо такова.
Моята история:
Връщам се от Барселона, самолетът каца след 23.00 часа, всички възможни транспорти за Варна са на следващия ден. Аз съм наясно с всичко това и си "уреждам" нощувката месец предварително. По същото време си уреждах и Барселонските. Та, влизам в сайта като бял човек, резервирам си стая, дори има възможност да си избереш коя точно. Преди да тръгна за Барселона, от летището се обаждам за потвърждение. (Бременна съм в 7 месец и не мога да си позволя да спя на улицата, а и събитието се развива през февруари). Казват ми ОК, ама се обади 2- 3 дена преди датата за нощувка. Оставам 15 дни в Барселона. Два дни преди да си тръгнем звъним. ОК, ама звъннете предния ден за потвърждение. Звъним сутринта. Звъннете вечерта. Звъним вечерта, ОК и се качваме на самолета. Всичко е уредено.
Хващаме такси. Аз въоръжена със снимка на хотела, започваме една обиколка по улиците. Очаквам табела, посока. Нищо такова. След час обикаляне по еднопосочни улички, звъня на хотелиера. Упъти шофьора, трябваше да кара 2 пресечки на задна, уличката е еднопосочна. Дотук емоцията.
Часът е 1 след полунощ. Влизаме в двор, който изглежда като публичните домове в бедните квартали в Европа през 20- те години. Кой пере, кой простира, кой пие ... Не можах да преценя колко къщурки има в този двор. Влизаме в "хотела". Иначе много гостоприемно ни взеха багажа. И ни въведоха в една стая. Аз онемях. Не съм виждала по- натрупана маза. 2 телевизора един върху друг. Всякакви машинки и части за тях. Машинни масла. Стекове натурални сокове, крушки... Най- ужасното беше, че миришеше на коресилин. Ужасно. И имаше комплекти току що съблечени работни дрехи и събути чорапи, метнати зад вратата. Из цялата къща имаше легени с котешки лайна и кокали- от пиле, от риба... "Позволиха" ни да ползваме банята. Заедно с цялото домакинство от 6 човека. Имаше 1 спалня, на която трябваше да спим. Донесоха ни единични чаршафи- няколко, да си попокрием дюшека и себе си. Не можах да заспя от отровната миризма и от мисълта какво причинява на детето ми. Но трябваше да държим вратата на терасата затворена, защото от там се носеше ужасна котешка смрад. Котката по едно време реши, че иска да спи при нас и с часове дращеше и мяучеше да я пуснем.
По едно време едни хора нахлуха в стаята ни, за да вземат дрехи за детето за утре.
Настана утро. Започнахме "набези" към тоалетната/ банята. Все заето. И си чакаме, нищо че сме платили за стая със самостоятелна баня. После... на вратата се чука и:  "Ако може да оправим сметката, че ще ходим да пазарим". Е, това му трябваше на мъжа ми да кипне. И онзи- "хотелиерът"- мън, мън, ами какво да правя като аз като ми звъннахте от таксито разбрах за вас и трябваше да ви приютя. Оказа се, че трябва да сме благодарни. Нищо че правихме резервации и 4 пъти потвърждавахме. Знаем ли ние колко хора ги лъжели? Обаждали се и не идвали. Какво да направел той, че ние сме се оказали сериозни.
А, да не пропусна. Срещу вратат на нашата стая имаше друга стая, в която седеше бабата и ни дебнеше на отворена врата да не откраднем нещо.
Още не ми е минало. Мъжът ми писа отзив в сайта им, естествено беше изтрит. Каня се да направя сайт, да ги рекламирам. Малко по- късно ще пусна линк към снимка.бг, за да не съм голословна
Цитирай

ТОзи хотел"Вени" в центъра ли се намира?Пресечка на Дондуков?
Цитирай

Потърсих в нета,той ще да е.Ами какво да ти кажа...той си прилича на бардак.Винаги , когато съм минавала покрай него /живея наблизо/ съм се чудела кой ли отсяда в тази бърлога...за 20лв нощувка, сигурно само за секс се наема, знам ли...Може да подадеш жалба някъде,не може да не отговаря на никакви стандарти.Поне да му махнат табелата "хотел",че да не се лъжат незапознати.
Цитирай

Потърсих в нета,той ще да е.Ами какво да ти кажа...той си прилича на бардак.Винаги , когато съм минавала покрай него /живея наблизо/ съм се чудела кой ли отсяда в тази бърлога...за 20лв нощувка, сигурно само за секс се наема, знам ли...Може да подадеш жалба някъде,не може да не отговаря на никакви стандарти.Поне да му махнат табелата "хотел",че да не се лъжат незапознати.
                           Аз снимки, освен снимките на авторката на поста не видях. Но пък видях следното описание: ' Детайли:

* tick Бар
    * tick Басейн
    * tick Интернет
    * tick Климатик
    * tick Конферентна зала
    * tick Минибар / хлад.
    * tick Паркинг места
    * tick Ресторант
    * tick Рум-сервиз
    * tick Сауна
    * tick Телевизор
    * tick Телефон
    * tick Тераса'
                             Иначе и за секс не виждам кой и го наел - това е просто  ooooh!... Задължително пусни жалба в комисията за защита на потребителите - аз съм пускала и досега само хубави неща са ми се случвали. Реагират много коректно, макар и бавно  Peace. Последния път им отне 2 месеца да направят проверка и да ми отговорят, но пък получих компенсация за нещата, които ме дразнеха.
Цитирай

Shocked Shocked Shocked
Цитирай

Аз снимки, освен снимките на авторката на поста не видях. Но пък видях следното описание: ' Детайли:

* tick Бар
    * tick Басейн
    * tick Интернет
    * tick Климатик
    * tick Конферентна зала
    * tick Минибар / хлад.
    * tick Паркинг места
    * tick Ресторант
    * tick Рум-сервиз
    * tick Сауна
    * tick Телевизор
    * tick Телефон
    * tick Тераса'
                             Иначе и за секс не виждам кой и го наел - това е просто  ooooh!... Задължително пусни жалба в комисията за защита на потребителите - аз съм пускала и досега само хубави неща са ми се случвали. Реагират много коректно, макар и бавно  Peace. Последния път им отне 2 месеца да направят проверка и да ми отговорят, но пък получих компенсация за нещата, които ме дразнеха.

Ти пък откъде ги измисли тези басейни, конферентни зали  ooooh!

Предполагам, че става въпрос за хоСтел Вени ** http://turizam.rent.bg/tourism.php?t=32172
Все пак категорията и цената, подсказва да не очаквате кой знае какво.
Цитирай

...Ти пък откъде ги измисли тези басейни, конферентни зали  ooooh! ...

Предполагам, че става въпрос за хоСтел Вени ** http://turizam.rent.bg/tourism.php?t=32172
                                Точно там. Веднъж пише 'хотел', веднъж 'хостел'. Но и басейн, и конферетна зала пише че има. Аз поне така го тълкувам. Пък може да са имали предвид, че хоСтела е в близост до конферентна зала, до минибар, има климатик наблизо (през 1-2 улици) и т.н.т...? Колкото до категорията... две звезди значи скромничко, но не и маза   Stop.
Цитирай

...Ти пък откъде ги измисли тези басейни, конферентни зали  ooooh! ...

Точно там. Веднъж пише 'хотел', веднъж 'хостел'. Но и басейн, и конферетна зала пише че има. Аз поне така го тълкувам. Пък може да са имали предвид, че хоСтела е в близост до конферентна зала, до минибар, има климатик наблизо (през 1-2 улици) и т.н.т...? Колкото до категорията... две звезди значи скромничко, но не и маза   Stop.

Да, сигурно това са имали предвид  Smile, щото хотелите с конферентни зали отиват на 4* и са на други цени  Wink Но може да се жалва в комисията за подвеждаща реклама.
Цитирай

Е, не знам хотел или хоСтел, не съм си направила труда да разгледам сайта, ама това което описва авторката на поста... ами то във Факултето роми ако ви приютят от съжаление, сигурно ще е по-прилично. Е, такава гнусотия може да я има само в най-голямото българско село с претенциите за столица #2gunfire
МОЛЯ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ОБЪРНЕТЕ КЪМ КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ!
Цитирай

Е, не знам хотел или хоСтел, не съм си направила труда да разгледам сайта, ама това което описва авторката на поста... ами то във Факултето роми ако ви приютят от съжаление, сигурно ще е по-прилично. Е, такава гнусотия може да я има само в най-голямото българско село с претенциите за столица #2gunfire

О, не се изцепвай така неподготвена, защото в морските курорти, какви дупки се предлагат за квартири, включително мазета и гаражи, не ми се разправя.
Цитирай

Ооооо, добре че има къде да се пише. Дано го прочетат повече хора.
Моята история:...............

http://maryana.snimka.bg/bulgaria/hotel-veni.439315.15772061

Това как може да се нарече място за нощуване ??  Sick
Цитирай

Shocked Shocked #Crazy
Какво е това място?Ужас!
Цитирай

записвам се да следя от професионален интерес Peace

...и аз така.

А от тая дупка "Вени" съм потресена  Sick Аз лично нямаше да остана там и секунда!
Цитирай

За мен лично в този списък попадна Вилно селище Релакс Чифлика, Троянско.
Много пари хвърлени, направени едни хубави къщички, ама собствениците адски нелюбезни, досадни и дръпнати.
А как смърди на канал не е истина, овоняхме се три дни - както го кръсти мъж ми Смръдлякс.
Цитирай

Ще добавя към черния списък хотел "Камена" във Велинград. Бяхме там миналата година. Ужасна материална база, стари килими, мебели, завивки... сигурна са си там от построяването на хотела през 60те години на миналия век. Оплакахме се на рецепцията, показаха ни и другите стаи -все същата грозна и гнусна картинка. Ако не беше 8ч. вечрта и през ум нямаше да ни мине да останем да нощуваме. Закуската на сутринта се оказа също типичната соц. закуска -хляб, масълце, сладко, варено яйце и парче кашкавал. А, и кана с безцветен чай.
Имаше и закрит басеин -също с доста очукан и запуснат вид, и вътре щастливо си шляпаха няколко баби и дядовци... ами нищо против хората нямам, но това ми дойде в повече..
Цитирай

За х-л "Каменна" преди време бях написала почти същото.
Мното пъти ми се ескало да пусна тема"Хотели, в които не може да се спи".
Най любезно обяснавям, че ми се налага да ставам рано и моля да ме настанят в крайна стая. И сякаш напук при условие, че хотелът е почти празен ме слагат в стоя , в която от всички страни се чува телевизор, местене на мебели и ох.ах до 3-4 часа през ноща.
Последно- хотел" Диана" Драгалевци. хубаво обстановка1, любезно обслежване но повече няма да стъпя там.
х-л" На върха" Горна баня най-голамата ми грешка досега. Още с влизането трябваше да забележа страния поглед на камериерката, която дебнеше докато си търсех стаята. Оказа се почасов хотел- цяла нощ се влизаше и излизаше, то не бяха стонове. За капак веднага след като си тръгнеха гостите- влизаха да оправят стаите с гръм и трясък.
Въобще се чудя има ли хотели в България , в които не се чува какво става в съседните стаи? А за тряскането на врати и виковете по коридорите по всяко време - вече не ми правят впечатление.
Цитирай

Хотел Веника в Чифлика - за 75 лв със закуска, освен, че е топло, нищо друго не си струва цената. Мухлясали бани, разбити легла, разпаднали се аксесоари в банята -  ooooh! ужас!
Цитирай

Хотел Веника в Чифлика - за 75 лв със закуска, освен, че е топло, нищо друго не си струва цената. Мухлясали бани, разбити легла, разпаднали се аксесоари в банята -  ooooh! ужас!
На мен ми го препоръчаха като най-хубавия хотел в Чифлика! Ама добре че там нямаше места и отидохме в отсрещния Фея!
Цитирай

О, не се изцепвай така неподготвена, защото в морските курорти, какви дупки се предлагат за квартири, включително мазета и гаражи, не ми се разправя.

Темата е за хотелите, така че смело пишете и за всички дупки, наречени хотели във Варна!!! Peace Аз например не ги знам, т.к. не ми се е налагало, но ще ми е полезно за да не подведа мои приятели от други населени места.
Цитирай

включвам се с хотел БЕСТ УЕСТЪРН - бивш "България" в Пловдив, бях там април 2009г., зарибих се, понеже прочетох, че бил "реновиран" и ми се стори на хубаво място - в центъра, ами освен мястото - точно до "Хепи" друго хубаво нямаше,  стаята беше ужасна - обзавеждането беше на моите години сигурно,  смърдеше на старо и застояло, кърпите в банята бяха оръфани, а през нощта там имаше нашествие на хлебарки, още с пристигането ни накараха да платя предварително за двете нощи, които щяхме да останем, явно от страх, че може да избягаме...
Цитирай

Абсолютно съм съгласна.Във фоаето на хотела на мен ми миришеше на клоака. Crossing ArmsВеника палас-хубави стаи,но в ресторанта на хотела беше адски студено.За обслужването на КЕЛНЕРИТЕняма да коментирам.Няма да посетя  никога вече този прословут комплекс.
Цитирай

да добавя-хотел *енергоремонт*Паничище-то самото му има подсказва ,че е ужас,но подведени от снимиките рискувахме,защото небяхме ходили там-басейн с ледена вода,бар с барманка работеща по странно раб време и движеща се с огромни токове,лошото е,че беше най-горе и нашата стая беше под него,студено,спартанско...
Цитирай

Хотел Илинден в с.Шипково- мръсни, миришещи на мухъл и спарено стаи. Мръсни бани, чаршафи и кърпи, прогнили легла, студен и със съмнителна чистота басейн, макар че, се твърди, че се пълни с минерална вода. Оркестърът от ресторанта на хотела не те оставя да спиш до малките часове на нощта. Обслужването е под всяка критика....
Цитирай

Всички хотели от центарална ж.п. гара до ЦУМ са за ползване докато свършиш  Mr. Green Така че ако сте на конференция - не сте за там!
Аз мога с чиста съвест да се оплача от "Плиска" - е нема по-централен и известен хотел в по-съсипано състояние. Даже и това че Ивано Тодоров Доктора държеше последните етажи няколко години, не им са стигнали парите даже и фоайето да постегнат. ТРАГЕДИЯ!
Цитирай

Наистина много неприятно място. Единственото хубаво нещо там беше ресторантът - страшно вкусно готвят. Нямам забележки и към обслужването.
Не бъркайте обаче този хотел с Веника Палас, който е по-висока категория.
Цитирай

Тук да вмъкна комплекс "Яев" край Карлово.
Много приятен парк. Хубав ресторант. С милион маси вътре и вън.
Е, точно това е проблема.
Освен, че бяха забравили за нас, че идваме, въпреки капарото, не бяха казали, че по време на краткия ни престой там ще има 2 сватби!
С огромни тонколони обърнати към нашата стая.
Смениха си цената за вход на басейна събота сутринта. Mr. Green
Напълни се с някакви много шумни младежи.
Въобще не го препоръчвам. Освен, може би, за хапване.
Цитирай

да добавя-хотел *енергоремонт*Паничище-то самото му има подсказва ,че е ужас,но подведени от снимиките рискувахме,защото небяхме ходили там-басейн с ледена вода,бар с барманка работеща по странно раб време и движеща се с огромни токове,лошото е,че беше най-горе и нашата стая беше под него,студено,спартанско...

още един глас за Енергоремонт  newsm11
Цитирай

Хотелски комплекс "Райски кът"  гр.Калофер - много красиво място и чудесен, ограден двор, за игра на малки деца, до съвсем плитка рекичка, но...... всичко свършва дотук. Направих резервация, чрез формата в сайта им, преведох капаро, потвърдиха ми по имейл резервацията. На указания ден в 12 ч. бяхме пред хотела / на 4 км извън града е и пътя до там е ужасно разбит/, звънихме /вратите бяха заключени/, викахме, нямаше никой /мобилните телефони там нямат обхват/. Чакахме до 15 ч. /все пак в повечето хотели настаняването е след 14 ч./ и накрая решихме да се върнем в града и да потърсим друг хотел. В града отидох в кметството, където имаше приемна на полицейски инспектор и след като им показах платежното нареждане за платено капаро получих неговото съдействие и това на кметицата за да направим връзка със собствениците и да ни бъде върнато капарото, т.к. те нямали други гости и не искали заради нас да отварят хотела.
Така че ако не искате да попаднете в подобна ситуация - просто не ходете там   Naughty

« Последна редакция: Нед., 18 Апр. 2010, 17:10 от vessit »
Цитирай

vessit , ужас, каква простотия с извинение, нямали други гости в хотела.  #Crazy
Добре си сетила поне да идеш в участъка и там са ти съдействали за да си върнеш капарото.  Crossing Arms
Цитирай

Шушони , не, явно за тези дни е нямало друга резервация и бяха решили да не отварят, но е коректно да предупредят Naughty
Цитирай

Шушони , не, явно за тези дни е нямало друга резервация и бяха решили да не отварят, но е коректно да предупредят Naughty

Какво значи "решили да не отварят"? Shocked За пръв чувам такова абсурдно обяснение Tired Във всеки случай се радвам, че споменахте това място - никога не бих го посетила след това, което прочетох  #2gunfire
Цитирай

тук ще запиша Катерино СПА в Разлог.
Цитирай

Един от най-търсените хотели. Мога ли да попитам, защо е такова мнението ви.
Цитирай

Един от най-търсените хотели. Мога ли да попитам, защо е такова мнението ви.

никога не съм виждала по-отвратително обслужване от това, което имахме на Нова година. бяхме платили за 3 нощувки, но останахме 2. храната беше под всякаква критика, приготвени доста неща, обаче каквото и да опиташ - гадно. апартаментите са смешни дупки, с остаряло обзавеждане, тип хижа. цената, която платихме за Новогодишния пакет не отстъпваше на тази, която платихме за предишна Нова година в един от най-луксозните хотелски комплекси в Турция, но пък за сметка на това в Катарино СПА персоналът се постара да направи всичко възможно да ни "сговни" почивката и празника.
СПА центърът, ако може да се нарече така, е смешен. там се случи да попадна и на най-некадърната маникюристка в живота си, която ми поряза два пръста и ме лакира толкова неравно и грозно, че за пръв път доживях и в салон да си махам сама лака и да се лакирам сама пред нея, като й показвам как се прави Shocked
бяхме с детето и на 31-ви отидохме на ски, като се върнахме към 14 часа в хотела опитахме в ресторанта да седнем да обядваме, но ни казаха, че не работи, защото готвачите са заети да се подготвят за Новогодишната вечеря, че сме били много народ и нямало да смогнат да сготвят. хахаха. след това опитахме да хапнем каквото има в лоби бара, но ни казаха, че и там не могат нищо да ни предложат освен напитки, щото готвачите нали...хотел на майната си от града няма ядене в 2 на обяд, смешно изпълнение. вдигнах ужасен скандал и ме помолиха да не ме чуели другите, че щели да ни донесат храна в апартамента, зада не видят по другите маси, че вече им отказали ядене. е, откачих! казах, че тая няма да стане и ще ядем там- пак ни донесоха типичните подметки, а народа наоколо вдигна също скандал, с право.
да не говорим, че храната през целите 3 дни идваше студена, а кафето изстинало, защото отлежаваше по баровете, понеже видиш ли се оказало, че няма и достатъчно сервитьорки. щото иначе им бил празен хотела и защо сега за едни 3 дни да взимат повече сервитьорки - ми даде обяснение управителя(?!)
жалък, нещастен хотел, без капацитет.
преди 2 години го посетихме и без да е такава навалица и не ни хареса и не знам защо за тая година така се подлъгахме и въпреки, че бяхме голяма компания и се опитахме да си го направим весело, това не можа да компенсира най-тъпото място, където сме карали празници досега.

Новогодишната програма също беше много смотана, като изключим появяването за кракто на Мери Бойс Бенд.
Цитирай

Аууу, това с храната е вярно..
И ние имахме такова преживяване на една ски ваканция там преди 2 г..

Връщаме съм към 14.30 и храна йок..
Че и се сърдят ако искаме да поръчаме.. Twisted Evil
Заради тях се хранехме по пистите преди да се приберем.. #2gunfire

Оттогава не съм и стъпвала там де..
Цитирай

Извинявам се, че разбутвам темата от април, но не мога да не споделя мнението си за хотел "България" в Петрич. Такова нещо не може да бъде наречено хотел. Заминах с приятели на екскурзия в Югозападна България и трябваше да преспим именно в Петрич. Разбрах, че хотелът е с 3 звезди и понеже ми се е случвало да спя на много хубави места в тризвездни хотели, не се притесних. Фоайето им е ремонтирано и лъскаво. Но стаите... под всякаква критика. Прозорецът не може да се отвори, мокетът е мизерен и мирише отвратително. Банята е цялата в мухъл, мръсна, с ръжда по плочките. За ваната не ми се говори, гнус ме беше дори с моите чехли да стъпя вътре. Душът пък пръскаше все едно от спринцовка три тънки струйки и не знам как успях да се изкъпя изобщо. Леглата бяха продънени, подлагах си своите дрехи, върху които да спя, понеже чаршафите бяха със съмнителен цвят... Закуската представлява пържени филийки със сладко и кафе (което няма и вкус на кафе). Аз лично не закусих там, не съм им пила кафето, директно в лоби бара си поръчах и срещу 1.20 лева пих страхотно кафе!
Да уточня, ако зависеше от мен, надали щях изобщо да се навия да спя в Петрич, но фирмата, която организира екскурзията, определи маршрута и местата за преспиване. Сега чета в интернет само лоши отзиви за това място, самата екскурзоводка е била там и преди, а ни уверяваше, че хотелът е добър Tired
Цитирай

Така, е след няколко месечни опити да изчистя проблема с един хотел..

Позволявам си да цитирам една дама относно апарт хотел и СПА Форест Нук 3 ****, Пампорово

"Направо не знам от къде да започна! Пристигнахме около 16 часа на 31.12.2009 и бяхме настанени едва в 19 часа. Така се получи тъй като нямаше мезонетът, който бяхме резервирали, за две семейства с бебета, а ни предложиха нещо едната спалня на което представляваше тераска отворена към хола. Местихме се от стая в стая, тъй като навсякъде имаше по някакъв проблем - няма топла вода, бойлера капе върху електрическата печка в банята и т.н. След като се настанихме се оказа, че за нас няма място в мазето-ресторант. Не ни настаниха във фоайето, а ние се организирахме там, поради липса на друга възможност! Търсихме си сами покривки за масите и ни донесоха само част от "невероятното" новогодишно меню. Всички ястия, които ни донесоха бяха потрясаващо гнусни и ако хората не бяха прегладняли вече едва ли щяха да ги вкусят!
Вечерта след като си легнахме бяхме неприятно изненадани от дращещите чаршафи и липсата на дебели пердета, която се оказа фатална, тъй като бяхме на ниво -2 и градинското осветление светеше по-силно от нощната ни лампа.
На следващия ден, след като се събудихме в 7 часа заради напичащото точно върху леглото слънце, решихме да пробваме така наречения Новогодишен брънч. Ами трудно ни беше защото нямаше чинии и чаши. По едно време изкараха някоя и друга чиния и пластмасови чаши, но пък тогава свърши водата и нямаше как човек да изпие един чай.
Не искам да пропускам и факта, че никаде по стълбите на този хотел или поне в новите сгради няма перила и са крайно опасни за малки деца. Асансьора доста плашещо показваше, че се намирате на 16 етаж когато всъщност сте на 3-ти.
Не искам да се спирам детайлно на безумните дизайнерски решения в стаите, при които кабела на отоплителната печка минава през половината стая, а микровълновата няма къде да се включи! И вратите, които явно са направени от картон защото сутрин ясно следях разговора на камериерките в коридора.
Никога не ходете в този хотел! Особено, ако трябва да плащате за престоя си там!"
Цитирай

Много се чудих дали да пиша, защото става въпрос за категория 2 звезди. (Така се получи, че не сме забелязали категорията в сайта, което си е наша грешка). Не знам какви са изискванията за 2 звезди, но мисля, че е недопустимо да се предлагат стаи с дограма на поне 50 г. (или там от когато е строен хотелът) и с пукнати прозорци. Хотелът е Преслав във Велинград. Не съм сигурна и как точно вървят цените за тези категории, но за същата сума  - 54 лв., бяхме на море в студио в 3-звезден хотел с вкл. закуска, двама възрастни + дете на 6г.
На пръв поглед стаята в Преслав изглеждаше чиста. Но като разгърнахме одеялата, се вдигна страшен прахуляк. На сутринта се оказа, че сме нахапани от нещо. Нощни лампи липсваха, на мястото, където трябваше да бъдат, стърчаха кабели. Кабели се подмятаха и по пода на терасата. Чекмеджетата на нощните шкафчета бяха с изтръгнати дръжки. В банята липсваше какъвто и да намек за закачалка за хавлии, дори тоалетната хартия нямаше къде да се остави. Нямаше къде да проснем мокрите хавлии и на терасата. Кранчетата на душа и чешмата капеха постоянно.
Чашата преля на следващата сутрин, когато ни поискаха пари за шезлонги на басейна към хотела (които, държа да отбележа, бяха до един счупени). А в прехваления им басейн група ромки се бяха намърдали с дрехите.
Цитирай

"Елбрус" Велинград. Не ми се е случвало на друго място да чакаме 2 часа и половина вечеря, с деца, при това едното две годишно и да се оправдават с липса на персонал в кухнята. Когато си тръгвахме след тези 2 часа и половина ни питаха това, дето го били почнали, на кого да го дадат. Че какво да ги направя? За закуска ли да им го ядем?
Родителите ми бяха там настанени, не им позволяваха да внасят плодове, въпреки, че такива хотелът не предлага, а те се хранят през лятото предимно с това. Е, навън ли да си ги ядат?
Добре, че не сме почивали в него.
Намерих за него и това:
http://greatgonzo.net/pages/62.html
Цитирай

Прочетох я статията. Оставам с впечатлението, че управителите на хотели във Велинград са или роднини, или изключително прости и нахални люде, които нямат абсолютна представа що е то хотелиерство.
Цитирай

О, аз бях доволна от този, в който бяхме ние във Велинград, много ни харесаха точно хората от персонала. Но понеже тук е за черния списък, упоменах онзи, от който ми настръхват косЪмите.    Laughing Не ми се дощя да пиша и за стаята на родителите ми, че ще набъбна. Таз вечеря ще я помним цял живот. Ядохме си я в нашия хотел накрая.
Цитирай

Да "похваля" и аз Гранд хотел Абир Велинград, който съвсем заслужено "изтипосвам" тук!
Мислехме да почиваме там една седмица. В събота до 15:00 не успяхме да се настаним. Чакахме 20 мин да ни покажат стаята и в крайна сметка ни дадоха друга. Паркирането изобщо не е уредено. На рецепцията наистина могат да те откажат (и по-добре, ако успеят). Външен басейн - малък, топъл и безкрайно мръсен. Няма достатъчно шезлонзи. Вътрешен - става и за плуване. Сауна, парна баня, които ти влизат в цената, не работеха. С работно време на спасителя от 9 часа, той доволен се доклати в 10, пипна водичката и отиде да се преоблича. Стаята беше много малка за 70 лв със закуска. Цялата се заема от двете легла и има пътека между тях от 70 см. Вратата на душ-кабината беше счупена, мръсни мокети, калъфките смърдяха (извинявам се за експресивната дума_ на пот, прах по стаята, водата от душ-кабината се оттича едва едва, а тоалетното казанче се пълни за 10 мин, но пък през това време можеш да си слушаш класическа музика (една от екстрите в тоалетната  Crazy)!? Имам и снимки, които мога да кача.
Закуската на блок маса, но бедна, соковете бяха тип Step!? Прекъснахме престоя там и се преместихме на друго място, като даже ни се учудиха на рецепцията, че не ни хареса. Интернета се плаща (1 лв за 1/2 час), като основния проблем, че ни осигуриха достъп да него след 30-40 мин издирване на сис админа им Sad ... който се оказа пиколото... и знаеше само от къде се пуска компютъра и къде се спира. И от 5 компютъра в "залата" работеха само два, които след още малко експлоатация могат да бъдат достойно изложени в някой музей.

А Спа Столицата на Балканите изобщо не ми се започва да коментирам.
Цитирай

вили Магнолия в кк Албена. Защо съм описала тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=515983.msg16235354#new
Цитирай

Подкрепям Джуди с 2 ръце за това, което и ние получихме през април в "Елбрус". Вечеряхме за 100 лв - 5 човека (нас също ни удариха с 2-3 коли отгоре). В едната салата имаше косъм  ooooh!, върнахме я, след 40 минути ни донесоха друга или пак същата, но поразместена. Не я ядохме. Зелевата салата беше горчива! И нея не я ядохме. Сервитьоркта се опитваше да убеди една приятелка, която помоли да й донесат неовкусено зеле, че то е съвсем с малко оцет и не се усеща. А тя просто не яде овкусени салати, освен с лимон. Вечерята - май само картофите ставаха за ядене!
На закуска, включена в цената, бяхме първи, защото бързахме да тръгнем. Изгледаха ни така, все едно сме просяци  Tired Tired. Когато свършиха колбасите, изнесоха пържени филии и мекици. Хора в ресторанта почти не бяха останали Sad((( . Сравнявайки го с "Клептуза", Велинград, в който бяхме преди 2 години, съм много , много разочарована от града. Мисля, че няма и да повторя повече, дори и за 1 нощувка!
Цитирай

Арабела Бийч - Албена! 4 звезди:
Още: http://krastavica.snimka.bg/bulgaria/albena2010-hotela-arabela-b … h.517214.19599198
Ето ми и коментарчето: Хотел |Арабела Бич (да, Бич, така му викат руснаците ) категорично е най-отвратителния и гнусен хотел, в който някога съм стъпвала, води всички класации просто. Трябва да бъде затворен. Вместо това му турнали 4 звезди и дерат кожите на балъците.  Бях подготвена какво мога да очаквам, и все пак.. С отварянето на вратата от стаята ни лъхна невероятна смрад - примес канализация и препарати. Първата миризма остана до края на престоя ни. Идваше от тоалетната, която на всичкото отгоре беше без вентилация. Хвърлих се веднага да отварям вратата на балкона и що да видя - балкона целия осран, имаше лястовиче гнездо. За разкош лайненцата плуваха в огромна локва, заемаща две трети от блакона. Локвата , както и акитата бях перманентно присъствие, вода течеше от горната тераса и от климатика постоянно, независимо от това дали вали или не. Само два дни валя между другото. Та терасата беше почти неизползваема.  Излизахме от време на време, и понеже децата не винаги успяваха да прескочат лайненцата, ги настъпваха и ги вкарваха в стаята. Обзавеждането в самата стая се състоеше от купища изпотрошени и наблъскани един през друг мебели от миналия век, вътре бяха складирани и някакви дюшеци и постелки. Слязохме в ресторанта и о, позната картинка. Затрупани с чинии маси. Почистването и зареждането на масите с прибори и салфетки става еднократно. След първия ползвал масата единственото, което се прави е да се съберат чиниите след известен престой. Това забърсване, изтупване на покривката (да не говорим, че трябва да бъде сменена), зареждане на нови прибори е загуба на време и енергия, просто не се правеше. Всъщност правеше се десетина минути преди приключване , така, че да бъде готово за следващото хранене. Не седнеш ли да се храниш пръв,  трябва да се примириш с трохите и размазани остатъци от храна по покривката. Първия път чаках десетина минути някой да почисти. Тц, минават и заминават, нали няма чинии. Станах и се обърнах към една девойка дали някой не би могъл да почисти масата с повече от любезен тон.  Девойката така изсумтя, че се зачудих дали не съм обидила някоя голяма шефка. По-късно  видях, че точно тази девойка се занимава с почистването на масите.
Пообиколих тавите с храната, пообиколихме ги всички по няколко пъти и не можахме да видим нещо, което да ставаше за ядене. Децата ядоха само пържени картофи, а ние - салата. Храната беше много меко казано под всякаква критика. Готвено- преготвяно, топлено- претопляно и сервирано по няколко пъти, накрая омешано в умопомрачителни комбинации, и скрито зад понятието интернационална кухня. Така ми обясни управителката, гостите им били основно скандинавци и храната била съобразена с техните вкусове.  Само дето не знам скандинавците да са масово вегетарианци. Следващите дни почнаха да изнасят разни мръвки. Но като цяло една и съща стара храна се сервира до дупка. Миризлива риба, точно тип Метро, както някой спомена, зелени колбаси, разтопени сирена, уникални супи (сега се сещам за една направена от салатата от предното хранене - с шунка и маслини)
Външния бар - хигиената е ужасна,  плочките са целите в стари и пресни мазни петна, гледаш да не стъпиш на нещо, масите лепнат целите, и преди всичко се носят "ухания" на какво ли не.
Плажът - нещото, заради което си струва. Новата система с безплатните чадъри прави така, че в 8.30 ч. можеш да се класираш успешно на четвърта линия. Още в 7 ч. минават с хуните с хавлиите.

« Последна редакция: Съб., 11 Септ. 2010, 21:24 от минзухар »
Цитирай

Те всички 3 * ни хотели в Албена са за тук.  Включвам и "Мура" с мизерните си, миришещи на мухъл стаи  Outta Joint
« Последна редакция: Нед., 12 Септ. 2010, 11:42 от *Теа* »
Цитирай

Те всички 3 * ни хотели в Албена са за тук.  Включвам и "Мура" с мизерните си, миришещи на мухък стаи  Outta Joint
Не мога да се съглася,че са всичките 3* на Албена за тук.Специално за Добротица.За него не съм съгласна.

Цитирай

Хотел Маджестик в Слънчев бряг. Отвратителна храна, а за персонала нямам думи - под всякаква критика.
Цитирай

Хотел Сириус Бийч-Св.Св.Константин и Елена.
Отврат!!!Скъсано спално бельо,запушени мивки,неадекватен,леко подпийнал персонал. Crossing ArmsРесторантът няма достатъчен капацитет,хората се тълпят,храната свършва моментално,нищо че е изкл.гадна,но нали си платил...Менюто е еднакво всеки ден,предимно постно.За хигиена в ресторанта не ми се говори ooooh!Мръсни чаши,захабени и скъсани покривки.И това се води 4 звезди.
Цитирай

Първо резервацията ни беше за хотел Сириус Бийч в Константин и Елена това лято.Но прочетох доооста лоши коментари за хотела и нещо все ме чоплеше,че не е както трябва.Отмених резервацията месец по-късно и не съжалявам.Явно всички твърдения за хотела са верни. Mr. Green Отново интуицията не ме подведе. Smile
Ще следя темата и за напред. Peace
Цитирай

Хотел Вирджин в Рибарица.
Цитирай

изумен съм от последното си попадение - хотел "роза" /нарочно с малка буква/ в Черноморец... Crazy
мръсно, шумно, измамна реклама за три звезди, а дори и едната му звездица му е много...храната е отврат - стари салами, мухи, лекьосани покривки, муден и завеян персонал /явно не особено мотивиран/, кисели камериерки, истерична анимация за децата, липса на забавления за възрастни...НЯМА СПАСИТЕЛ НА БАСЕЙНИТЕ Shocked паркираш за три лева на ден в една неокосена ливада /няма охрана паркинга/
селяния пълна Cool
чак настръхвам като се сетя за храната и персонала /с много, ама много малки изключения/ Shocked
Цитирай

Семеен хотел "Наси" в Несебър - стойте далеч от тях.
Кърпи с петна, хлебарки, топла вода от 17 до 23 часа - няма заради икономии от ток. И всичко това за 50 лв. двойната стая. Плюс грубо и нагло отношение.
Когато се оплакахме за топлата вода, отговорът беше: "Не стига, че сме ви направили компромис и сме ви пуснали в къщата си, ами и се оплаквате. У вас винаги ли има топла вода?"
Добре че бяхме за една нощ само. Очевидно не им е много приятно да приемат гости в къщата си за гости.
Цитирай

хотел "Лебед" в комплекса Гранд хотел Варна Twisted Evil
Цитирай

хотел "Лебед" в комплекса Гранд хотел Варна Twisted Evil
Подкрепям това мнение. Бях там преди години и не ми хареса. Явно е станало по зле.
Цитирай

Голням "-" за хотел Германея - Сепарева баня. Неприветливо, стара, уж ремонтирана бивша почивна станция, много малко бесейнче, което на всичкото отгоре беше много мръсно...Абе не си заслужава.
Цитирай

И ад подкрепям с 4 ръце хотел "Лебед" комплекс гранд хотел варна.Никога повече там.
Минзухар,като гледам мебелите в хотел Арабела-Албена , те пак ми се виждат по-добре от Орлов миналата година/вече е реновиран де/.Казваш - от миналия век-не знам кои изглеждат по-стари.Ето от Орлов/бившия/
http://mandy2.snimka.bg/sea/orlov.606555.24230446
Цитирай

Хотел "Вероника" и хотел "Рубин" в Константин и Елена. Изобщо не отговарят на това, което пише че предлагат + неадекватен, нагъл и неопитен персонал. Да не говорим колко е опасен за деца първия – прозорците са тип "френски",  отварят се с плъзгане и само миг невнимание и децата могат да полетят.
Цитирай

Искам да добавя още един обект към списъка-Вила Фантазия - в село Огняново - в частта на двустайния апартамент .
Не става за семейство с деца.
Цитирай

Винаги съм си мислила, че моя "фаворит" х-т Селект***** Велинград ще е тук от много хора  Mr. Green
Ами.. то много е изписано, аз в тази тема само за протокола:
За 5 звезди- няма климатик в стаите, определено малки
- спа-то е под всякаква критика- във вътрешния басейн ръждясали люлки, изпотрошени шезлонги, хигиена 0. Сауните- същата работа.
- Персонал и обслужване- изключително нагли и нелюбезни.
И всичко това- 5 звезди! Никога повече от 3, но дори и за 3 отношението на персонала трябва да се промени.

Цитирай

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=603117.0 И аз съм описала разочарованието си от хотел в тази темичка Smile
Цитирай

И още едно в черния списък с. БРЪШЛАН - ВИЛА "ОТВЪД СВЕТА" - Гергана Накова!!! newsm11
Цитирай

Искам да добавя още един обект към списъка-Вила Фантазия - в село Огняново - в частта на двустайния апартамент .

Че не става, защото децата трябва да спят на един кухненски ъгъл, съгласна съм.
Но не е ли прекалено, чак в черния списък?
Освен това е много скъп.
Цитирай

Хотел "Южна перла" - Каваците. Никога не ходете там. Цена на апартамент без закуска - 150 лв. Резервирахме след препоръка на приятел за прекрасния плаж и след като разгледахме сайта на хотел. Снимките на стаите и хотела бяха чудесни, като и списъка с това какво предлага хотела доста дълъг. Разочарованието обаче беше голямо когато вече бяхме там. Апартамента малък и непочистен, бельото засечено и с петна, няма хладилник/в сайта пишеш, че има хладилник, а се оказа само мини-бар/, липсва посуда и куп други важни неща, които според сайта трябваше да има.
Мебелите изпочупени и клатещи се/вратичката на гардероба падна на главата на детето/, недобре работещ телевизор с пет програми. Наложи се сами да изхвърляме боклука си след като два дни никой не влезе да го вземе и след като бяхме се обадили няколко пъти на рецепция. За четири дни апартамента не беше почистен нито веднъж, да не говорим за смяна на бельо и хавлии. Да не забравя, че хотела се води 4-звезден, а също е и Spa. Уредите във фитнеса бяха около четири на брой и всичките счупени/лично ги изпробвах/, Spa - няма. Басейна малък, а не както изглежда на снимките, около него също беше непочистено - в крака на детето последния ден се заби стъкло. Колкото пъти минахме покрай рецепция, някой се оплакваше или направо вдигаше скандал, защото положението беше нетърпимо. Ресторанта и лоби-бара скъпи като за 4-звезден хотел, а мръсни като за незнам...... какво да кажа - висяха паяжини, имаше всякакви насекоми, случайно погледнах зад бара и гледката беше ужасяваща, а персонала си седи и си клюкарства. Почти 20 минути им беше нужно да забележат клиента и никога нямаха дребни да връщат. Със сигурност имаше и други неща, които исках да споделя, но мисля, че тезе са достатъчни.
Цитирай

Леле мале. Добре че не взех ваучер за почивка за там. Мислех да пратя майка ми с щерката.
Цитирай

хотел Мерлин, Лозенец.
Пуснала съм отделна тема тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=604213.0
Цитирай

Хотел Армира - старозагорски минерални бани.
Чудесно място, тишина, природа, хотела заобиколен от гора - прекрасно. Сградата нова, приветлива. И влизаш в хотела и започват трагедиите. В стаята едната нощна лампа развалена - като я запалиш не се гаси. В банята завесата цялата на мръсни петна - явно няма кой да я почисти. По чаршафите петна. Просто чудесен хотел, но много занемарен.
Най-голямата изненада беше обаче в ресторанта на хотела. Цените са като на Слънчев бряг, че и по-високи. Аз си поръчвам качамак. Носят ми една паница с нещо като крем супа вътре. Порових в него, опитах го и разбрах какво е. Качамак от пакетче, ама даже не му бяха улучили и точното количество вода, че седеше като супа. Върнах им го ама не ми го приспаднаха от сметката.
В общи линии доста гадно изкарахме там.
Цитирай

Хотел Делта, с. Огняново
Пълно отсъствие на рецепционистките, тотална незаинтересованост, сякаш не там си изкарват хляба.
Обществен басейн, на който срещу 3 (три) лв. без контрол влизат външни лица, а гостите на хотела плащат 90 лв./нощ. Явно собствениците се интересуват само от 3-те лв.
До басейна в реката работи багер в най-неподходящото време, но на кого ли му пука за това.
Закуската е най-евтината и нискокачествена възможна, но дори и такава не се зарежда редовно.
Има заиграване с концентрирания алкохол. Каквото и да поръчаш от даден вид, ти се сервира най-евтиното възможно.
Дори и в новата хотелска част има счупени  мебели и простири по балконите.
Зарежда се само тоалетна хартия, никакви др. консумативи.
Обслужването  в ресторанта е доста безадресно, по-скоро е на конвейер. Иначе, кухнята не е лоша и е на добри цени.
Цитирай

С удоволствие бутам в черния списък бунгала Дани на Камчия. Като  гледаш в интернет е едно , а на място е ПЪЛНА МИЗЕРИЯ . За съжаление бяхме излъгани , както и много други хора, предплатили , и изкарахме кошмарни 6 дни. От бунгала да очакваш много, ясно не трябва, но когато снимките са едно, а действителността се разминава драстично- е на това вече му викам ИЗМАМА. Ето ги в интернет http://www.hotel359.com/offer/2212/ , на някои места даже ги пишат 2 звезди- а вътре виси 1, която и тя е много. Да започна от цената 15 лв на легло- като се таксува и 3 годишното ми дете, която цена е смехотворна, за сравнение след като избягахме оттам финиширахме в Бяла ето за 15 лв на легло с прекрасни хазяи http://www.infovarna.com/evinraj/aboutus_bg.php.
Та така да продължа за бунгалата, качваш се по счупени каменни стълби, влизаш и обзавеждането е откакто са построени- балатум от времето на пра баба ми, всъщност на едната снимка се вижда лекичко, да не кажете че лъжа, ВОНЯТА НА МУХЪЛ е страшна. Единственото работещо нещо е хладилника, от мивката в стаята тече отвсякъде, това е нещо като хол + кухня в който те е гнус да седнеш, защото дивана прилича на събран от тия дето ги изхвърлят до кофите. Имахме и две спални- тоест две стаи пак с вехти мебели, еденични легла и същия балатум. Леглата бяха удобни точно толкова колкото и в Майчин дом. О да, дори и тапетите не са това от снимките.  Естествено гвоздея е банята+ тоалентната. Като се пусне сифона и тече от маншона по краката ти. Един маншон е 2 лв за сведение. Плочки НЯМА освен на пода от тия оранжевките от соца, мръсно. Душа беше развален и пръскаше навсякъде, освен в- у тялото ти. Нямаше и стойка да го закачиш. Мивка нямаше в банята, нито огледало, опа имаше 1 много мръсно. То пък за какво ти е като нямаш мивка. Водата след къпане се просмукваше към балатума по коридора - гнилоч. Абе много гнусно и мръсно. О, забравих бойлера, който ни включиха с идването и ни казаха да не пипаме. Който беше пред разпад и карах мъжа ми да изключва бушона, когато влизаме с детето дяа се къпем.
 Аз почти не влизах в бунгалото, а седях на верандата със спирали за комари около мен. А ако мръднеш малко и едни мушички ти влизат по очите, но айде за това не са виновни собствениците.
Няма никъде къде да си играят децата, отпред са колите и гората от която редовно изскачаше по някоя змия. Наложи се да си купя простор и щипки, мазила против кърлежи и др. Изобщо целия комплекс е отврат. А да и курортна такса заплатихме за 4 човека за 6 дни около 20 лв.
Вечер пък , единствения ресторант бълваше чалга до към 2, 3 часа.
Изобщо това беше най- кошмарната ми почивка. Колкото хора попитах, казаха че няма да се върнат там и са се подлъгали. Казваха за пръв и последен път сме тук.
Хора не се лъжете по снимките - не е това, което трябва да бъде. За сравнение в Бяла , който е град беше много спокойно имаше и за 10 лв легло в много хубави семейни хотели. Просто явно не е известена дестинация за българите. Имаше руснаци много и словаци. Но добре че беше Бяла , в която останахме 5 дни та да мога да кажа че съм била на почивка. Там спокойно си радзопаковах багажа да се ответри малко от малко от смрадта на мухъл. После в къщи що перални пусках...ужас. Не знам кой им дава категориите, но тия бунгала трябва да се сринат до земята и да се построят наново- друг начин не виждам аз....... #2gunfire
« Последна редакция: Съб., 27 Авг. 2011, 19:01 от toromanova73 »
Цитирай

Освен това е много скъп.

В черния списък е защото влагата в помещението е такава че дрехите и завивките са мокри и има реален риск за здравето на пребиваващите
« Последна редакция: Вт., 30 Авг. 2011, 11:05 от spectra »
Цитирай

Освен това е много скъп.

В черния списък е защото влагата в помещението е такава, че дрехите е завивките са мокри и има реален риск за здравето на пребиваващите

И най-вече -това помещение се намира под земята-нещо, което не можете да забележите от снимките и публикуваните реклами....
Цитирай

Хотел "Бор" **** Велинград.
Стаите са с недомислен интериор. Спалнята е набутана в нишата, образуваща се между помещението на банята и прозореца (не успяхме да заспим цяла нощ). В оставащата  празнина на стаята има някакви мебелЦи за сядане и гардИробче. Останахме с впечатление, че е преди/след ремонт.
СПА центърът - с неучтив персонал, мънкащ нещо под носа си. Вътре е тъмно и тясно.
Вътрешният басейн ме втрещи буквално. Цамбурликайки се леко небрежно, с придържане по металният парапет, погледът ми попадна на една ивица, с ширина около четири пръста, от кир  Shocked.  Мръсотията явно се е наслоявала доста време, а коритото на басейна не е мито (коментар за мръсните стъкла и огромните паяжини е излишен в случая).
За петнадесет минути си събрахме багажът и се изнесохме.

Ресторантът е без забележки (впечатлението е единствено от закуската)
Цитирай

#2gunfireХОТЕЛ АЙСБЕРГ-БОРОВЕЦ.С две ръце гласувам за черния списък.Персонала е неучтив,има само един барман на смяна и той си спи в работно време на барчето в ресторанта.Да,защото на лоби бара за три дни не видях някой да работи!Рекламата му е подвеждаща,няма никакви други ресторанти като обявения китайски например,джакузито на басейна е супер недомислено и водата му е студена, то не ползва, а на барчето на басейна раздават най-протритите кърпи,които съм виждала в хотел.Но върхът беше като ми отказаха да платя с карта престоя там.Рецепционистката ми заяви ,че предпочита да платя кеш, не че нямат такава услуга!
Цитирай

Роял парк Елените - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=572001.105
Цитирай

Ще добавя към черния списък хотел "Камена" във Велинград. Бяхме там миналата година. Ужасна материална база, стари килими, мебели, завивки... сигурна са си там от построяването на хотела през 60те години на миналия век. Оплакахме се на рецепцията, показаха ни и другите стаи -все същата грозна и гнусна картинка. Ако не беше 8ч. вечрта и през ум нямаше да ни мине да останем да нощуваме. Закуската на сутринта се оказа също типичната соц. закуска -хляб, масълце, сладко, варено яйце и парче кашкавал. А, и кана с безцветен чай.
Имаше и закрит басеин -също с доста очукан и запуснат вид, и вътре щастливо си шляпаха няколко баби и дядовци... ами нищо против хората нямам, но това ми дойде в повече..

И аз бях там през 2008. Коипирам поста си от тогава:

"Бях там миналото лято. За 2 дни, защото си тръгнахме предварително.
ВлизаШ в хотела и попадаш в ......1980 година. Идилия.
Закуската: 2 резана кашкавал, салам, масло. Хватката е, че можеш да си избираш от меню със закуски, които са еднакво отвратителни.
Ресторанта: социдилия. Музиката вечер е от времето на моите родители, келнерите са като извадени от миналото, обстановката е потресаваща. За келнерите искам да кажа, че са добри и си вършат работата.
Стаите: бяхме в апартамент в "ремонтирата" част. Да не се излъжеш да отидеш в неремонтираната, че ако ти кажа #ремонтираната# в какво състояние беше.....
чистачките(или по скоро нашата чистачКа): арогантна. Тя да не е дошла на тия тъпи туристи да чисти, я?
Рецепция: общо взето добре, но далеч от професионализма.
Басейна: малък, без детска секция. Пълно с вилнеещи поотраснали дечурлига, които се прескачат над главата ти и всеки момент се очаква да ти я счупят при някой скок.
Хотелът е далеч от "центъра" на града. Без кола ще си умрете от скука.
Процедурите: така и не остана време да ги опитам, но честно казано, за тия пари, които искат в този хотел, бих отишла другаде(но не знаех )"
Цитирай

Ето това е сайта на въпросния "хотел" - http://www.hotelpliska.com/ За мен това беше по-скоро къща на ужасите и е по-правилно да се нарича по този начин. Отидохме със съпруга ми и родителите ми за една нощувка, наехме две двойни стаи с предварителна резервация по телефона 2-3 дни предварително. Първо нека ви обясня, че такова животно като двойна стая за 50 лв в този "хотел" няма - по телефона ще ви информират, че двойната стандартна стая струва 65 лв. Истината е, че търсехме възможно най-спестовния вариант, за да пренощуваме една вечер в столицата, тъй като на следващия ден бяхме на сватба и разходите ни и без това бяха ударили в тавана. Ето какво ни посрещна на влизане в хотела - осветление, типично за евтин бардак, но не и за "бизнес хотел", както крещи заглавието от сайта на въпросната дупка. Нелюбезни и неприветливи служители, неотзивчиви и не в настроение. Взехме си ключовете след като заплатихме сумата от 130 лв за две двойни стаи и паркинг (плаща се отделно, 10 лв за 24 часа), преминахме на следващото ниво в нашия кошмар. Стаите имаха големината на неголям килер. Матраците на леглата бяха поставени на нещо като дъска с колелца и в момента, в който седнеш или легнеш, имаше реална опасност да се озовеш на земята. Зад едното легло с ужас открих захвърлена счупена половин стъклена чаша! На единия матрак имаше ДУПКА и съвсем не се шегувам - беше просто невъзможно да се спи на него! Телевизор с 20 см диагонал, поставен на дървена табуретка. Баня с ЕДНА хавлия - ние сме двама души и не е ясно как трябва да се измием, окъпем и подсушим с една-единствена хавлия! В дистанционното на ТВ нямаше батерии. Родителите ми в съседната стая нямаха тоалетна хартия в банята! В стаите нямаше НИКАКВА климатизация нито вентилация. Студено, топло - бяхме оставени да се оправяме както намерим за добре. От прозорците духаше така, че запалка гасне ако я сложиш до стъклото - имам предвид, че прозорците бяха затворени, да не помислите, че съм ги държала отворени. И най-приятното - от НИТО ЕДИН прозорец на хотела нямаше възможност да се види какъвто и да е друг "пейзаж" освен опънатия от КРАЙ ДО КРАЙ на фасадата рекламен транспарант на известна марка телефони!!! С баща ми слязохме до рецепцията и съвсем основателно поискахме тоалетна хартия за тяхната стая, батерии за дистанционното за нашата и на оплакването ми, че в единия от матраците има дупка, изключително неприятната и високомерна служителка отговори "Ами те са си така"!!! Тоалетна хартия донесоха в стаята на нашите, но ние батерии така и не получихме. Не получихме и АБСОЛЮТНО никаква намеса от страна на служителите на хотела по въпроса с дупката в матрака и факта, че на него НЕ МОЖЕ да се спи. Прекарахме най-кошмарната нощ в живота си и на сутринта следваше закуската. Слязохме в "ресторанта" на хотела, който представлява един облицован с мрамор полумрачен и студен хамбар. Не си представяйте неща като шведска маса, прясно приготвена закуска и т.н., нямаше нищо такова. Посрещна ни един полузаспал сервитьор, който ни каза "Ей там има кафе и чай, вземете си прибори, аз след малко ще ви сервирам закуската." Аз си налях кафе (за което жестоко съжалявам), мъжът ми не посмя да си налее друго, освен вода, седнахме на една маса и зачакахме. След малко ни донесоха две чинии, като във всяка една имаше по две филии изсъхнал хляб, пакетче масло за едно намазване, пакетче мед за едно намазване, една хапка пастет, едно парченце сирене и две парченца домат. Ето това беше нашата ЗАКУСКА!!! Не коментирам качеството на храната, защото то беше под ВСЯКАКВА критика!!! А с това количество не може да се нахрани сутрин дори едно 5-годишно дете!!! Тръгнахме си по най-бързия начин и НИКОГА повече кракът ми няма да стъпи там, дори това да е последното място на планетата, където можем да нощуваме!!!
Призовавам ви да заобикаляте отдалеч това място, наречено хотел "Плиска" и да предупредите всичките си приятели и познати да направят същото! За нищо на света не си струва да преживявате кошмара, който преживяхме аз и моето семейство и ще бъда доволна ако съм успяла да го спестя на някой от вас!
Цитирай

В хотел Плиска спах преди години, защото бях в командировка и работодателят ми го нае. Всичко написано е вярно. При мен и сифона на банята не работеше и като се къпех водата течеше по коридора  Very Happy, но виждах такива "рекички" и пред други стаи. Този хотел става единствено, ако търсиш нещо евтино, за едно пренощуване т.е. лягаш и заспиваш без да те интересува друго. Моите мъже /съпругът и синът/ го ползват , когато ходят на концерти или мачове.
Цитирай

Тази година празнувахме НГ в Къща за гости Мария-Невена, с. Безмер. НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ХОДИТЕ ТАМ.
Накратко:
1. Хигиената в стаите беше под всякаква критика - паяжини, паяци, миришещи тоалетни, мръсни долни чаршафи и мръсотия на снопове по земята. Няма да обсъждам, че мебелите в стаите бяха събирани от тук от там.
Не беше чистено с години. На въпроса ни защо не са почистили, след като чакат гости (които дори си плащат за това) с деца, отговорът беше - ами така е в селските къщи. Както едната жена от компанията казва: "И баба ми има селска къща, ама не е толкова мръсна".
2. Нямаше топла вода в мивките, а изкъпването с душа си беше направо преживяване. Водата беше ту толкова гореща, че ще те ощави, ту ледено студена.
Като отправихме оплакване за това и споделихме, че дори няма как да измием зъбите на децата си (пък и своите собствени), отговорът на нахалната собственичка беше: "Мийте се на душа тогава!" #Crazy А да не говорим, че някой, най-вероятно собственичката, постоянно минаваше по стаите и изключваше отоплителните уреди, които не са съобразени с каквито и да е норми за пожарна безопасност.
3. Сметките за изхранването постоянно бяха надписвани - имам чувството, че тази жена с добруджанския си нрав - постоянно искаше да ни изцеди парите и ако мине номера...
4. Храната беше неприятна - първата закуска - нещо като мекици, но такива, че все едно пиеш олио, бобът беше по някаква екстравагантна рецепта в която имаше тиквички; сервираха едни шницели - разпадащи се и мазни. Съвсем очаквано част от компанията бе осенена от рядко щастие.
5. Отношението на собственичката беше гадно - не и прави чест. След като получи рекламация за услугите, които предоставя, трябва да си вземе бележка и да замълчи, а тя вървеше и постоянно се оплакваше поотделно на хора от НАШАТА компания, дори предложила да изгони жалващите се.
Е, ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ ТУРИЗЪМ, Г-ЖО НЕВЕНА!

Още веднъж крайно не препоръчвам тази къща за гости. Мога да пиша още много неща, които не ни харесаха, но това е в общи линии.
Слава богу, че компанията ни е готина и дори и на Марс да отидем пак ще си перкараме чудесно. Ама такива селски номера могат да развалят настроението и на най-големия веселяк.
Цитирай

Браво за темата! Точно нещо такова търсех и аз, за да ви споделя за 2 много лоши места, на които попаднахме тази година.

Едното е класиката хотел "Рига" в Русе. На снимките всичко изглежда прекрасно, както можете да видите тук: http://www.hotel-riga.com/node/32, а и цените далеч не са от най-ниските! Когато ни настаниха обаче бях буквално ужасена!!! Всичко в стаята беше на поне 20 години, барабар с мокета! Мебелите, плочките в банята - всичко лъхаше на "бай-Тошово" време, все едно сме отишли в апартаментите на бабите си! Беше ме гнус да стъпвам по мокета, в който беше напластена няколко-десетилетната история на хотела! Тези стаи сякаш не бяха пипани от 20-30 години, буквално! Не съм си мислела, че е възможно такова нещо!

Другото е хотел "Бор" в Боровец. Най-неприятно от всичко беше това, че уж се намирал на 10 минути от пистите - нищо подобно! Хотелът се намира толкова извън Боровец, че не е истина! Освен това мебелите също бяха антични! Едното нощно шкафче си беше нощно шкафче, другото - някакво старо радио! Нямало стаи със спални - всички стаи били с отделно две легла. Най-лошото е, че случихме на някакво семейство простаци, които караха децата си да тичат от единя край на коридора до другия и това тяхно занимание продължи 2 дни! Надуха ни се главите от топуркането на децата и виковете им, а персоналът не си направиха труда да им направят забележка, макар че според мен е тяхно задължение да се грижат за спокойствието на почиващите в хотела. Накрая не издържахме и помолихме момичето на рецепция да им направи забележка, а тя ни отговори, че то било "рано"!!! Рано или не, 2 дни думкане и викане, накрая на всеки би му писнало! Единственото хубаво нещо като че ли беше храната, която не беше никак лоша. Но като преживяване, определено не беше никак приятно, а и цялото това 20-30 минутно ходене до пистите беше твърде далеч от очакванията ни... И отделно, че отново не става въпрос за 30 лева на нощувка, че да си каже човек "за тия пари - толкова". Цените не са ниски, а това, което получаваш насреща е ужасно! Mad
Цитирай

Хайде и аз тук да напиша скорошните си впечатления.Мъжът ми ме изненада на Коледа с резервация в хотел Пирин Резиденс в Банско.    По-добре не ходете там, добре че беше Коледа и се опитвах да не разваля настроението и на двама ни.
Първо беше много студено и във фоайето и в ресторанта и в стаята, а пък преминаването през "топлата връзка" до стаята просто ад.  Най-голямата изненада беше, че трябваше да спим на разтегателен диван, супер паянтов, даже едната подпираща летва беше счупена. По криво спане не съм имала! Трябвало да наемем стая а не студио!? Това ни обясниха. Закуската беше на блок маса като имаше само кашкавал, сиренце, масло и кисело мляко.Няма да преяждаме,я!
Цитирай

http://bg-bg.facebook.com/Chorbadzhiykata  не правете грешката да ходите там.бяхме с компанията за 2 дни на нова година.добре че хората правят купона,не обстановката.нищо от сайта не е вярно.постарал се е някой да направи къщата,но такава мизерия....никакво гостоприемство.откраднаха ни дистанционното на климатика и беше кучи студ в механата докато си приготвяхме яденето.платихме 900лв,а какво получихме...уж са самостоятелни стаи,а всички легла са заедно в едно помещение.и представете си една тоалетна и баня за 15 човека и почти липсваща топла вода.
Цитирай

Хотел "Бор" **** Велинград.
Стаите са с недомислен интериор. Спалнята е набутана в нишата, образуваща се между помещението на банята и прозореца (не успяхме да заспим цяла нощ). В оставащата  празнина на стаята има някакви мебелЦи за сядане и гардИробче. Останахме с впечатление, че е преди/след ремонт.
СПА центърът - с неучтив персонал, мънкащ нещо под носа си. Вътре е тъмно и тясно.
Вътрешният басейн ме втрещи буквално. Цамбурликайки се леко небрежно, с придържане по металният парапет, погледът ми попадна на една ивица, с ширина около четири пръста, от кир  Shocked.  Мръсотията явно се е наслоявала доста време, а коритото на басейна не е мито (коментар за мръсните стъкла и огромните паяжини е излишен в случая).
За петнадесет минути си събрахме багажът и се изнесохме.

Ресторантът е без забележки (впечатлението е единствено от закуската)

За храната съм съгласна! Отлична е. Бяхме в хотела 2010 г. лятото и нямам големи оплаквания. Личното ми мнение е, че става, но звездите  му са много по отношение на стаите. Басейните бяха чисти, но външния беше с размер като за деца, а детския, като голямо корито. Настанихме се в апартамент, от който очаквах повече за тези звезди. Доста овехтяло, но пък чистеха и сменяха кърпите всеки ден! Освен ако нещо коренно не се е променило от тогава, не мисля, че е чак за тази тема.
Цитирай

За храната съм съгласна! Отлична е. Бяхме в хотела 2010 г. лятото и нямам големи оплаквания. Личното ми мнение е, че става, но звездите  му са много по отношение на стаите. Басейните бяха чисти, но външния беше с размер като за деца, а детския, като голямо корито. Настанихме се в апартамент, от който очаквах повече за тези звезди. Доста овехтяло, но пък чистеха и сменяха кърпите всеки ден! Освен ако нещо коренно не се е променило от тогава, не мисля, че е чак за тази тема.

И аз съм била там лятото на 2010 г. в апартамент, не беше овехтял, и останах доволна. Дори бих повторила пак.  Peace
Цитирай

Скубиду,
Може би има различни апартаменти Smile Дори имаше дупка от прогорено с цигара на дивана в хола, но все пак нямаше нищо счупено или неудобно. Просто си личеше, че е доста използвано. Това обаче не е достатъчна причина да го сложа в черен списък. Може би novaVIVA е ходила преди или след нас, а тогава условията да са били други, та е останала така разочарована.
Цитирай

Да, явно е ходила по различно време и е била в стая, но все пак хотелът има добри отзиви в туристическите сайтове, не казвам, че е супер и е перфектен, но не мисля, че е за този списък.
Цитирай

В хотел Плиска спах преди години, защото бях в командировка и работодателят ми го нае. Всичко написано е вярно. При мен и сифона на банята не работеше и като се къпех водата течеше по коридора  Very Happy, но виждах такива "рекички" и пред други стаи. Този хотел става единствено, ако търсиш нещо евтино, за едно пренощуване т.е. лягаш и заспиваш без да те интересува друго. Моите мъже /съпругът и синът/ го ползват , когато ходят на концерти или мачове.
То не е и много евтино. Миналата година придружих група деца, отседнали там за състезание. Асансьорите не работеха и децата трябваше да се качат пеша до 13-я етаж, натоварени със саковете си.
В стаите е отвратително- старо и страшно шумно.
Чудя се защо не му направят ремонт, иначе местоположението му е чудесно.
Цитирай

мили дами, имаите това в предвид когато организирате почивката си в созопол:

Вип Зона Созопол:

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
моля Ви - далече от ВИП Зона Созопол  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

От къде да започна - престоя ни беше 5 дни, които съкратихме на 3 . Не вярвайте на уеб сайта описваш комплекса като перлата на Созопол.
Много са позитивни и френдли докато не преведеш капаро в размер на 30% от сумата за целия престои. Цените са много завишени в сравнение на останалите в курортното градче.
Пристигнахме и тогава се започна адът.Отвратително арогантен персонал, стаите има много какво да се желае, не мисля че покриват какъвто и да е критерии за 3 звезди. Камериерките са позаинтересувани да дробят мухабет по между си отколкото да обърнат каквото и да е внимание на задълженията си. Счупена стъклена чаша или бутилка се въргаляше в коридора 3 дни.
На рецепцията - госпожица с патешки джуки които не знам как уголемяваха размера си когато представител на мъжки пол доближи. Не обърна каквото и да е внимание на коментара ни за стъклата по коридора. направи гримаса и се обърна на другата страна....
И като финал - управителя може да посети курс по хотелиерство и грижа за клиента.
Никога не съм и предполагала че има хора толкова незаинтересовани за бизнеса си.

Цитирай

Хотел "Банско Спа и холидейз" - ужасен хотел! Не е ясно как се е сдобил с цели 4 звезди, след като атмосферата е за не повече от три (като се започне от плюшените завеси, застоялата миризма на прах в стаята и мръсната вана), а обслужването е под всякаква критика. До СПА центъра се стига по тъмен маршрут, механата се оказа че не работи ( и на няколко пъти зададения въпрос "кога ще работи" се стигна до отговора "ами...тази седмица въобще няма да работи"). В ресторанта трябва да се храните с яке, както и ни посрещна сервитьора, а цените са в полза на любителите на диети - сиреч или оставате гладни, или плащате за нормален обяд около 70-80 лв. (на нас с мъжа ми ни излезе 40 лв. и си излязохме полугладни). Не пийте от предложеното домашно червено вино - половината кана бе долята с вода и не яжте препечен хляб - филийка тип "тост", половината от която препечена до черно (защото сервитьора с "интересното" име Митко Пепелянков забрави и бе зает да бърка из чарковете на кафе машината) струва цели 0, 45 ст., т. е. за двете филийки, които бяхме поръчали може да се купи цял хляб. За сравнение - ние идвахме от 4-звезден хотел в Сандански, който се оказа на светлинни години от този хотел и сме сигурни, че никога повече кракът ни няма да стъпи там.
Цитирай

Хотел Виктория Палас- Слънчев Бряг!
Бяхме там за Великденските празници и сме много разочаровани от хотела. Престоят ни беше на база Ол инклузив, 2 нощувки в студио.
Пристигнахме в 2 следобед и от рецепцията ни съобщиха, че ол инклузивът е от 17 часа! Било им първи ден и още не можели да се организират (защо ли да ни го кажат преди да платим и да изръсим 400 лв за 2 дни???)
Единственият бар, включен в инклузива,щял да отвори тогава- кафета, закуски и т.н. В 17.10 часа влязохме в бара и ..познайте- огромна опашка от хора, от закуските и помен няма.
Вечерята беше обявена от 18:00 часа. В 18:05 входът на ресторанта все още беше затворен, преграден с едно бюро, отвън отново опашка. Търпението ни се изчерпа, бяхме 7 човека компания, в която имаше и 2 деца (вече доста гладни). Минахме край бюрото , което препречваше входа и шефът на залата почна да маха с ръце и да вика : NO, NO, WAIT! ooooh!
Попитах го, дали познава часовника и му казах, че сме настанени от 2 следобед и че сме платили солена сума за ол инклузив, какъвто няма, а децата умират от глад. #Cussing out
Опашката след нас също се "разбунтува" и влязохме всички в ресторанта.
Ол инклузив във Виктория Палас? ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ! 2-3 вида салати, 3 тави  основно (спагети, кюфтета и риба), картофите започваха тепърва да ги пускат във фритюрниците в 18:10, въпреки обявеното време за вечеря!Народа се блъска и се реди на опашки, просто кошмар!
След вечеря, слязохме до СПА центъра да си заявим масажи за следващия ден. Басейнът, който влизаше в цената, ЕСТЕСТВЕНО не работеше. Имало повреда и не можели да го загреят. Който иска- да заповяда да плува при температура на водата 19 градуса! Надявали се до следващия ден водата да се позатопли.
На другия ден не беше по-весело. Излизаме с колите на кафе в центъра на Сл.Бряг, връщаме се в хотела- няма къде да паркираме. В същото време няколко паркоместа са оградени с конуси- били за ВИП гости!
След като попитахме с какво ние, които плащаме по 200 лв на вечер за студио, сме по-различни от ВИП гостите и след като вдигнахме скандал, освободиха места да паркираме.
Обядът по  график беше от 12 до 14 часа. В 12.30 ресторантът все още беше затворен! Отново изнервени гости, опашки от хора, блъсканица и супер ограничен избор от храни!

Следобед отидохме в СПА центъра половин час по-рано от предвиденото за масажите време. Басейнът все още беше студен и неизползваем  #2gunfire И с това се примирихме.
Вечерята мина по вече описаните начини- лоша организация и пародия на ол инклузив. Дори сокчета нямаше за децата. За междинни закуски да не говорим.......И това е за Великден!

И сега стигам до "най-интересната" част Sad . През нощта, 5 годишният ни син вдигна висока температура. Обадихме се на рецепция- оказа се, че в хотела няма лекар. Не разполагат дори с аптечка за Първа помощ!
Потърсиха дежурен лекарски кабинет в курорта. Оказа се, че в ЦЕЛИЯ Сл.Бряг няма лекар!
Свързаха ни с Бърза Помощ, попаднахме на "лекар" от Бургаския Спешен Център, който ни каза да дадем парацетамол и след половин час да измерим температурата и да се обадим. Обяснихме, че нямаме парацетамол, нито разполагаме с термометър и ЛЕКАРЯТ ни затвори телефона!  #Cussing out От рецепцията ни "успокоиха", че ако настояваме повече и извикаме линейка, тя ще дойде до не по-малко от час и половина!
Увивахме детето с мокри кърпи, за да свалим температурата. Събрахме си багажа и напуснахме хотела в 1:00 часа през нощта с двете си деца! Потеглихме за родния си град, който е на над 200 км от Сл.Бряг.
На никого не пожелавам такава "почивка".

Цитирай

Защо ли всичко, което пишете ми е познато?
Подобен, но по-лек кошмар преживяхме с мъжа ми на Нова година в Сънсет резорт Поморие срещу скромната сума от 1000 лв.
Никога повече ол инклузив в България.
Цитирай

Може ли да сложа тук и ресторант БАЛКАН ХИСАРЯ, където ми сервираха сурово  шкембе и някакво русоляво създание ми се скара ,че не съм го харесал-‘’те го варили’’, !!!???!!! Не знам какво би трябвало да го правят-да го доварят и застроят или да му баят!!!!!
Цитирай

Разочароващо
Върнахме се от два дни прекарани там-може би цената на офертата трябваше да ми подскаже,че нещо не е наред 95 лв. за двама със 2 закуски, 2 вечери и нощувки.
В туристическите сайтове е публикуван като хотел 3 звезди-е,не е -2 звезди е...Нямам представа какво включва това като екстри,но със сигурност не включва ужасна мръсотия,липса на хигиена в основните санитарни помещения,общите части,забелязах и мравки във фоаето...Дограмата на хотела е пред разпад-в нашата стая липсваше едно крило от вътрешните...По добре не вдигайте пердетата- гледката на непочистени первази-умрели насекоми и лющеща се боя ще довърши картината - в гардероба-липсваше лост за закачане на закачалки-съответно и такива нямаше...Мебелите-потънали в прах...Петна по таваните-непочистен под...Все пак радостното е, че го посетихме пролетта,а не зимата-две преходни стаи се отопляват с едно радиаторче маслено???Хотела е без тераси-на етажа има една обща-която е в ужасно състояние -непочиствана от години , с ронеща мазилка...Случайно надникнах и през отворената врата на пералното помещение/беше на етажа ни/...разхвърляно и непочистено,както и в останалите части на хотела-имаше натрупани немити чаши от кафе в единия ъгъл,забравени кой знае от кога...Басейна на хотела-не си мислете,че може да се ползва през зимата и пролетта-температурата на водата,не е достатъчна, за да рискувате да поплувате...На рецепцията-момичето е попаднало случайно-поне такова впечатление създава-не знае нищо,дори и часа за закуска...В механата-готвят вкусно/вечеряхме по принуда 1 вечер.../,това ме изненада приятно,цените са ниски,но като видях хигиената на останалата част на хотела...имам задръжки да използвам и механата/не съм сигурна в условията,при които се приготвя храната/Закуска ползвахме единия ден ...и не повторихме-по две филийки хляб, колелце и половина салам/чак ми стана смешно-на двамата се падаха общо три парчета.../ и едно на детето-да не му стане тежко от много ядене... Laughing,две масълца,две конфитюрчета/на детето-съответно по едно.../парче сирене ,по две търкалца краставичка и тънко резенче козунак-на детето съответно крайчето/останал предполагам от Великден.../-направо пиршество...Толкова от мен-добре, че градчето остави добри впечатления в мен...
Цитирай

Разочароващо.....

За кой хотел става въпрос?
Цитирай

Вижте заглавието на отговора-хотел Перун в Елена
« Последна редакция: Пон., 30 Апр. 2012, 12:27 от Sarlita »
Цитирай

Сега видях  Embarassed
Цитирай

Здравейте Мами, искам да Ви разкажа за почивката си по току що отминалите празници. Решихме да посетим едно хотелче Усуето , намира се в
едноименна махала над гр.Елена. От вашия форум прочетох ласкави отзиви за там и решихме да отидем две семейства включая три малки деца
. Направихме резервация една седмица предварително. Потеглихме, пристигнахме малко по-рано ок 11ч и зачакахме да се освободят стаите ни
и да бъдат подготвени за нас. През това време решихме да огледаме прилежашите поляни и да се разходим из тях. В единия ъгъл до оградата
забелязах отдалече некакво животинче се движеше завързано за синджир, помислих че е куче и поведох децата натам. Когато доближихме
пред нас се открои ужасна гледка. Не беше кученце на синджир, а язовец заклещен в капан , агонизиращ и мъчещ се със сетни сили
да се освободи от коварното съоръжение. Горкото животно беше изорало буквално около себе си с надеждата да се освободи. Веднага отпратих
децата и се запътих да съобщя на управителя. Него обаче го нямаше и обясних на първия срещнат от персонала-сервитьор. Помолих го
да отидат и да освободят заклещеното животинче. Отговорът беше:" А сега ще кажа на шефа/управителят вече беше дошъл/, той ще го
убие веднага. Повторих му:"Не искам да бъде убиван , а да бъде пуснат!". Отговорът: "Съмнявам се, защото нещо души кокошките наоколо
и сигурно е това." Почаках малко...естествено нямаше как да го убият пред нас, отидох да го видя отново, но той вече едвам дишаше...
Напуснахме веднага хотела!!!

Цитирай

Ужасно  Sad
Цитирай

Това е ужасно наистина! Съжалявам, че децата Ви е трябвало да бъдат свидетели на тази гледка.
Цитирай

Заради един заклещен язовец?!?!  Shocked
И за това си сложил хотела в черния списък?!?!  #Crazy
Цитирай

Заради един заклещен язовец?!?!  Shocked
И за това си сложил хотела в черния списък?!?!  #Crazy
Ами сигурно е трябвало да слуша писъците на агонизиращото животно, а и децата също. Аз пък одобрявам напускането. И хотелът е за черния списък - да. Аз също бих била шокирана. В крайна сметка съм отишла на почивка, не в концлагер. А и смятам, така възпитаваме децата си на милосърдие, а не на непукизъм.
Цитирай

Е да го беше извадил сам!
Абе вие на село да не би да си отглеждате къртиците и слепите кучета?

Хаха, чак пък концлагер!  35 Вземи се стегни.
Цитирай

Нямаше как да го освободя, първо защото не знаех как ще реагира, второ децата бяха около мен, трето имота не е мой и не мога да нося отговорност за случващото се в него, четвърто мисля че капаните са забранени по дефолт, така че тоя "стопанин" заслужава съд, пето най-голямото престъпление е да травмираш децата с такива гледки ...да продължавам ли??????????
Е да го беше извадил сам!

Цитирай

И аз смятам, че чак да напусна ВЕДНАГА хотела е прекалено. Но един хубав скандал бих спретнала на момента. smile3512
Цитирай

Не знам как е "във вашето село", аз живея в град и не съм виждала на живо къртица и сляпо куче, но пък ако се налага такива животни да се убиват /не съм запозната, не зная дали е така/ това не бива да става пред очите на гости на хотела и деца.
Цитирай

Включвам се защото положителните препоръки за хотела в другата тема бяха мои.Смятам,че чак да напуснете е...доста пресилено.Продължавам да твърдя,че Усоето е едно прекрасно място,а собственика е просто разкошен човек.Наскоро съпругът ми организира и тийм-билдинг там и трябва да ви кажа,че 30 човека останаха просто очаровани от отношение,обслужване,храна...всичко.Да не говорим,че цените там са ниски според мен за това,което предлагат.Чистотата е на ниво,а кухнята е без абсолютно никакви забележки.Пиша всичко това,защото не искам да се остава с лошо впечатление на база на един инцидент.Замислете се как бихте разсъждавали ако животното ухапе детето ви?Не съм привърженик на убиването на животни в никакъв случай,но все пак когато се налага е добре да се вземат адекватни мерки за осигуряване на спокоен престой на гостите на хотела.
Цитирай

Само едно ще ви запитам: добре ,не ви е еня за язовеца, а как ли щяхте да реагирате ако в капана вместо язовеца попаднеше нечие дете???????? #Cussing out
Цитирай

Хаха, чак пък концлагер!  35 Вземи се стегни.
Не знам как е "във вашето село", аз живея в град и не съм виждала на живо къртица и сляпо куче, но пък ако се налага такива животни да се убиват /не съм запозната, не зная дали е така/ това не бива да става пред очите на гости на хотела и деца.

Свекърите ми гледат животни на село и естествено са сложили капани. Децата са наясно, тъй като не веднъж са виждали гледаните зайчета, кокошки, пиленца удушени до последното. И да- гледката е много по-разстройваща, отколкото лисицата заловена в капан.
Хората си пазят животните, които им осигуряват храна! Чак се чувствам неудобно да разяснявам елементарни неща.  Tired

PAPA BEAR
В капана не е имало дете, а язовец, на който ти не си помогнал, а даже хладнокръвно си го снимал. Поздравления, създаде добър сеир!
Цитирай

PAPA BEAR, браво на теб, точно така трябва да възпитаваме децата си. Виждаме животно, а може би и човек в нужда, обръщаме глава и веднага си тръгваме. Да, но това само, ако не в дома ни. О, да и задължително трябва да се снима тази трагедия.
 А иначе Ери е обяснила много точно за животните и капаните. И да, елементарни неща са, които не се учат само на село, а и в училище.
Цитирай

Вярно, "обясняваш" елементарни неща, но на кого #Crazy май на себе си! Защото домашните животинки не се пазят чрез поставянето на капани, а чрез осигуряване на подходящи условия за отглеждането им-железни клетки, достатъчно пространство и т.н. По добре прочети това-онова, па после се излагай...и да снимах го /горкото животинче/ за да може истината да стигне до хората. По-горе ти обясних , но май не можеш и да помниш, нищо, пак ще ти обясня-в чужда собственост не мога да предприема нищо освен да уведомя собственика/чети повече , не става само с ядене/. Не си наясно с много неща, пр как се отваря капан с голи ръце и хванато животно вътре...и други такива елементарни неща...

Хаха, чак пък концлагер!  35 Вземи се стегни.

Свекърите ми гледат животни на село и естествено са сложили капани. Децата са наясно, тъй като не веднъж са виждали гледаните зайчета, кокошки, пиленца удушени до последното. И да- гледката е много по-разстройваща, отколкото лисицата заловена в капан.
Хората си пазят животните, които им осигуряват храна! Чак се чувствам неудобно да разяснявам елементарни неща.  Tired

PAPA BEAR
В капана не е имало дете, а язовец, на който ти не си помогнал, а даже хладнокръвно си го снимал. Поздравления, създаде добър сеир!
Цитирай

Е, не можах да се сдържа!!!!! PAPA BEAR и подкрепящите го явно са от хората, които надават вой и против избиването на кварталните помияри, но с досада сменят канала, когато по новините съобщават за поредното обезобразено и наръфано до смърт дете от подобна квартална глутница!!!

И за да не е спам, давам своя глас за изваждане на комплекс "Усоето" от черния списък  Peace. Прекрасно място за отдих на достъпни цени, била съм там, нямам забележки и бих отишла отново  Peace.
Цитирай

PAPA BEAR,
струва ми се, че вече преиграваш!
"........как ли щяхте да реагирате ако в капана вместо язовеца попаднеше нечие дете?"
 Да не започваме с това АКО .Ако ..... всичко и навсьякъде може да се случи. Нали се сещаш, че е доста странно ДА НАПУСНЕШ ХОТЕЛ, ЗАЩОТО АКО..... И  да ти кажа такова драматизиране е по - присъщо на жените. Чак пък толкова чувствителен мъж.... Ми аз не знам ти как отиваш на работа или и нея си я напуснал, че АКО видиш някое прегазено куче или котка без опашка... newsm11 newsm45
Цитирай

Както и да е... Sad Мислех че тука може да се води нормален разговор...а то само лични нападки!!! Жалко! Живи и здрави да сте!
Цитирай

Тъй като не видях черен списък на ресторантите в България реших да напиша тук.Не ходете в ресторант- градина "Европа" в гр. Хисар.Интериорът на градината е много приятен и ....само това.Високи цени не отговарящи на качеството на предлаганата храна, ужасно не любезен персонал , особено една изрусена дама ,която според мен по погрешка е там.С една дума никакъв професионализъм.Останахме с впечатление ,че не знаят как да ти вземат парите, на нас поне не успяха.
Цитирай

записвам се да следя темата;)
Цитирай

в чужда собственост не мога да предприема нищо освен да уведомя собственика/чети повече , не става само с ядене/

а как ли щяхте да реагирате ако в капана вместо язовеца попаднеше нечие дете???????? #Cussing out
Цитирай

Е, не можах да се сдържа!!!!! PAPA BEAR и подкрепящите го явно са от хората, които надават вой и против избиването на кварталните помияри, но с досада сменят канала, когато по новините съобщават за поредното обезобразено и наръфано до смърт дете от подобна квартална глутница!!!

И за да не е спам, давам своя глас за изваждане на комплекс "Усоето" от черния списък  Peace. Прекрасно място за отдих на достъпни цени, била съм там, нямам забележки и бих отишла отново  Peace.
Припокрива се напълно с мнението ми,по-добре и не може да  бъде казано 202uu
Цитирай

Защо толкова се палите от едно изказано негативно мнение за хотел Усое? Това си е лично неприятно впечатление на един потребител, негова реакция на ситуацията и той е решил да я сподели. Ако някой има добри примери от гостуването  в този хотел - да пише в Белия списък и готово. Защо се нахвърляте върху човека, че чак и социален профил му лепнахте във връзка с проблема с бездомните кучет? Ами аз също нямаше да бъркам по капаните да освобождавам животни, а щях да се обърна към управата, най-малкото защото не зная как се работи с такъв капан, а и е редно този, който го е сложил да оправи проблема. Оставете страдащото животно - може би е вредител /не зная това/. Но как може да се поставя капан на поляна, където има хора, а и малки деца.......Ползвайте си със здраве услугите на този хотел, но не нападайте човека, че си е споделил собствените впечатления от него.
Цитирай

Защо толкова се палите от едно изказано негативно мнение за хотел Усое? Това си е лично неприятно впечатление на един потребител, негова реакция на ситуацията и той е решил да я сподели. Ако някой има добри примери от гостуването  в този хотел - да пише в Белия списък и готово. Защо се нахвърляте върху човека, че чак и социален профил му лепнахте във връзка с проблема с бездомните кучет? Ами аз също нямаше да бъркам по капаните да освобождавам животни, а щях да се обърна към управата, най-малкото защото не зная как се работи с такъв капан, а и е редно този, който го е сложил да оправи проблема. Оставете страдащото животно - може би е вредител /не зная това/. Но как може да се поставя капан на поляна, където има хора, а и малки деца.......Ползвайте си със здраве услугите на този хотел, но не нападайте човека, че си е споделил собствените впечатления от него.

202uu

Цитирай

Защо толкова се палите от едно изказано негативно мнение за хотел Усое? Това си е лично неприятно впечатление на един потребител, негова реакция на ситуацията и той е решил да я сподели. Ако някой има добри примери от гостуването  в този хотел - да пише в Белия списък и готово. Защо се нахвърляте върху човека, че чак и социален профил му лепнахте във връзка с проблема с бездомните кучет? Ами аз също нямаше да бъркам по капаните да освобождавам животни, а щях да се обърна към управата, най-малкото защото не зная как се работи с такъв капан, а и е редно този, който го е сложил да оправи проблема. Оставете страдащото животно - може би е вредител /не зная това/. Но как може да се поставя капан на поляна, където има хора, а и малки деца.......Ползвайте си със здраве услугите на този хотел, но не нападайте човека, че си е споделил собствените впечатления от него.

Сигурно щеше и да снимаш, м?

Толкова неадекватно поведение рядко се среща.
Цитирай

Ако някой има добри примери от гостуването  в този хотел - да пише в Белия списък и готово.
Именно! Хайде да си дойдем на думата, а тя е Черен списък. Ако може без повече отклонения, че се разводнява темата и губи смисъл. Моля, направете си отделна тема за страничните коментари.
Цитирай

Напълно подкрепям! Peace
Коментарите бяха достатъчни и всеки може да си прави изводи
Цитирай

Тъй като не видях черен списък на ресторантите в България реших да напиша тук.Не ходете в ресторант- градина "Европа" в гр. Хисар.Интериорът на градината е много приятен и ....само това.Високи цени не отговарящи на качеството на предлаганата храна, ужасно не любезен персонал , особено една изрусена дама ,която според мен по погрешка е там.С една дума никакъв професионализъм.Останахме с впечатление ,че не знаят как да ти вземат парите, на нас поне не успяха.
Подкрепям! Я лятото комарите са ужасни!
Цитирай

Здравейте, влизам тук за да публикувам постинга на мои приятели, които нямат регистрация за Бг мама. Те преди два дни се върнаха от хотел Флоримонт Банско. Впечатленията им са ужасни. Изпратиха ми писмото си, което са публикували и в друг сайт/форум за недоволни от хотели. Само едно уточнение от мен - всички сме свидетели на високотемпературните рекорди от последните 2 седмици в цялата страна. Ето за какво става дума:

"За голямо съжаление, ще подкрепя последните мнения за Флоримонт. Върнах се вчера. Първата неприятна изненада беше липсата на климатик. Макар и с големи колебания решихме да останем, защото стаята беше просторна, мебелите приятни, гледката от балкона - чудесна. Високите температури в стаята ни принудиха да "спим" на отворени прозорци - но шума беше неописуем - непрекъснато преминаваха тирове, коли, мотори и т.н, спирайки на светофара пред хотела, а при тръгването им сградата вибрираше. Следващата ни неприятност беше сблъсъка ни с кухнята, когато - нямаше блок маса/ която макар и бедна ти даваше някаква възможност за избор на храна/. Трудно ми е да опиша с думи външния вид и вкуса на храната, а невероятно захабените и мръсни покривки и салфетки по никакъв начин не отговаряха на 4 звездното ни очакване. Със СПА то не сме имали проблем, освен студената вода в басейна. Най- добре се чувствахме на платения външен басейн - беше като бягство от реалността. О, за малко да пропусна - бутилчиците алкохол в мини бара бяха мухлясали................... Стига толкова съм писала, че започвам пак да се нервирам.

Никога не сме се радвали повече, че си тръгваме от почивка. Не ходете там...... ако уважавате себе си
"

ТОВА Е ЧЕТИРИЗВЕЗДНО ИЗОБИЛИЕ !!!!  зелени кайсии, скапани праскови, банички от преди
дни и уникални сандвичи с кучешки салам.

Това е пиле със сметана!!!!! незнаех, че сметаната е червена и върви в комплект със сурови макарони

Това беше най сполучливото нещо в ресторанта - чушки бюрек
« Последна редакция: Четв., 12 Юли 2012, 11:44 от aleina »
Цитирай

е, как така бутилчиците с алкохола са мухлясали???? това не го разбрах
иначе за флоримонт има саво отрицателни мнения.
Цитирай

Bunnie доколкото разбрах от разказа на живо от моите приятели, капачките отвътре и по ръбовете отвън са били с черна плесен. Явно са бая застояли.
Цитирай

"Панорама" -Априлци
Комплекса е супер, гледката невероятна, но апартамента е меко казано катакомба. Стаите не зная как са. Кухнята- ужасна, готвачите -нямам думи-никога не са чували за подправки.
Цитирай

Пампорово вилидж-3 звезди. Не зная дали сезонът им започва след 15.07., но се оказаха неподготвени да посрещат почиващи! В ресторанта нямаше готвач, а бях резервила вилата със закуска и вечеря! Управителя на ресторанта направи каквото можа /разбирайте, че се изяви като готвач/, за да не стоим гладни, но възможностите му се изчерпваха до компле за закуска и скара за вечеря. И така 5 дни, в които все пак момчето спретна една мусака за едната вечеря. Добре, че беше той, че да не умрем гладни Smile Както и да е ... това не е всичко. Басейнът, който трябваше да работи се оказа повреден! Разбира се беше поправен чак в петък, когато комплекса взе да се пълни с хора  smile3503 и докато се стопли водата, дойде понеделника, в който трябваше да си ходим. Та и басейн не видяхме! Третото, което много ме подразни беше, че това е единственото място, на което съм била, на което изобщо не е помислено за децата! Все едно при тях няма да ходят семейства с деца! Стълби без парапети, на метри от вилите минава път /проход към Смолян/, който не е ограничен от селището дори с паянтова оградка, която да подсказва на децата, че не бива да излизат там и винаги имаше дежурен родител, който да тича с тях. За нещо като люлка или пързалка въобще дума не може да става. Предполагам не са длъжни, но пък ако искат да имат клиенти с деца е добре да помислят по тези въпроси! Та сега и за вилата .... не съм влизала в друга, освен в тази, в която бяхме настанени, но при нас нямаше нито една закачалка! Никъде! В спалните нямаше тоалетка, стол, огледало, от бойлера някаква тръбичка течеше в мивката ... а вилите се рекламират като луксозни! Едно голямо огледало стоеше подпряно в коридора, от където ние го преместихме, за да не го съборят децата. Като цяло комплексът има незавършен вид, поради остатъците от строителни материали подпъхнати в разни нишички, а се оказа, че работи поне от 6 г. Как пък 1 лев не са вложили обратно за това време! Хигиената също не беше на ниво. Паяжини зад завесите и вратите, петна от тоалетните принадлежности на предишните посетители в шкафчето в банята.... все едно сме пристигнали изненадващо и просто са ни отключили една вила. Добре, че чаршафите бяха сменени Smile
Единственото положително нещо беше любезния и услужлив персонал, който се опитваше да замаже общото негативно впечатление.
Всичко това съм описала и в писмо, което изпратих на мейла на Пампорово вилидж, с надеждата на поне едно "Извинявайте", но ..... хайде сетете се! Нали са ми взели парите, пука им!
Цитирай

flower - Много съжалявам за почивката ви! Аз ги разгледах тези вили и по подобни съображения (необезопасени с парапети тераси, близо до главен път, липса на пространство за тичане)- аз пък почивам с куче се отказах от тях. Препоръчвам ви следващия път да се спрете на вили Амампури - те са на около километър по-нататък по същия път към Левочево. Там откровено няма изхранване, но пък има куп барбекюта, едно е на тераската на всяка вила, друго при басейна и т.н. Предлагат и кетъринг от ресторант в Смолян. Ние си пазарувахме от Била в Смолян и гладни не сме останали - кухнята им е напълно оборудвана за готвене. Много доволни останахме - единствената ми забележка е, че водата в басейна не се подгрява, а там си е планина и на нас ни беше студена. Като за капак - миналата година и цената им беше доста по-атрактивна от тази на Пампорово вилидж. С една дума - аз ги препоръчвам като по-добра алтернатива. Иначе местността там е много красива и има много места за разходки.
Цитирай

milittana - Тук също имаше възможност да си готвим, но идеята беше, че сме на почивка и за това искахме да има изхранване! Подлъгах се по луксозните снимки и големите обещания, които получих по време на кореспонденцията с администратора на Пампорово вилид. Видях Амампури и наистина съжалих, че не ангажирах вила там. Колкото до басейните, не съм сигурна дали на Пампорово  има хотел с външен басейн, на който да му подгряват водата, но мисля, че няма...  newsm78
Цитирай

Здравейте, не съм мислила, че ще пиша в тази тема, но сега не мога да се въздържа. Върнахме се от вили "Мариана" в Поморие.
http://www.seavillas-mariana.com/
НЕ ходете там! На снимка изглежда що годе добре, но сме адски разочаровани. Мързелива управителка, неугледно и неподдържано място. За кърпи, тоалетна хартия и сапуни не са чували.Щастливи бяхме, че имаше поне чаршафи. Самото местенце има потенциал, но съчетанието м/у мързел на стопаните и множество нови, недовършени хотели наоколо ще пречат още дълго време да се развие ooooh! И всичко това за 55 лв. за "апартамент" #2gunfire
За десерт ще ви покажа така наречения собствен плаж. Твърдяха, че това е станало предния ден, но за 4 дни, той така и не се почисти

Цитирай

Много мислех дали да напиша за хотел Casa Art в Орешак, Троян и все пак се реших. Интересен хотел наистина, доста пари са инвестирани, но имат и достатъчно пропуски, които да развалят престоя там. Няма във всички стаи климатик, а там въпреки всичко е доста топло ако е затворено. А трябва да е затворено вечер, защото толкова много комари не бях виждала. Няма комарници и съответно всички влизат в стаята. Не се почистват стаите, не се сменят кърпите. Храната е доста скъпа в ресторанта и определено за мен не беше вкусна. Имахме включена закуска. Тя горе-долу биваше. Идват външни хора в ресторанта, над който има стаи и е доста шумно вечер. Ние имахме "късмет", ако мога така да кажа. Използвах да отида там с ваучери и съответно се оказа, че няма свободна стая, въпреки че бях говорила и запазила по телефона. Както и да е, настаниха ни в апартамент, огромен наистина, но недовършен. Нито климатик, нито комарници, нито телевизор, мини бар. Нищо, но поне по далече от ресторанта.
Наистина, опитали са се да направят нещо различно собствениците, но още има доста да се учат как се прави туризъм(това важи за повечето хотели в България).
Цитирай

Много мислех дали да напиша за хотел Casa Art в Орешак, Троян и все пак се реших. Интересен хотел наистина, доста пари са инвестирани, но имат и достатъчно пропуски, които да развалят престоя там. Няма във всички стаи климатик, а там въпреки всичко е доста топло ако е затворено. А трябва да е затворено вечер, защото толкова много комари не бях виждала. Няма комарници и съответно всички влизат в стаята. Не се почистват стаите, не се сменят кърпите. Храната е доста скъпа в ресторанта и определено за мен не беше вкусна. Имахме включена закуска. Тя горе-долу биваше. Идват външни хора в ресторанта, над който има стаи и е доста шумно вечер. Ние имахме "късмет", ако мога така да кажа. Използвах да отида там с ваучери и съответно се оказа, че няма свободна стая, въпреки че бях говорила и запазила по телефона. Както и да е, настаниха ни в апартамент, огромен наистина, но недовършен. Нито климатик, нито комарници, нито телевизор, мини бар. Нищо, но поне по далече от ресторанта.
Наистина, опитали са се да направят нещо различно собствениците, но още има доста да се учат как се прави туризъм(това важи за повечето хотели в България).
Ходила съм в този хотел много пъти и съм останала с отлични впечетления.  Тази година отново ще почиваме там. Климатици няма, но не са и нужни. Дори в най-голямата горещина в стаите е хладно. Изолацията на стаите е невероятна. В съседната стая имаше семейство с 3 малки деца, но в нашата глас не се чуваше.  Храната е много вкусна - поне да нашето семейство. В ресторанта е нормално да пускат външни хора - къде не пускат. Но на басейна външни хора няма. Стаите са ни ги чистили всеки ден и са сменяли хавлиите. Персоналът е изключително любезен и отзивчив. Пак казвам, че сме го посещавали много пъти и това е мястото, на което ще се връщаме винаги.
Цитирай

Ходила съм в този хотел много пъти и съм останала с отлични впечетления.  Тази година отново ще почиваме там. Климатици няма, но не са и нужни. Дори в най-голямата горещина в стаите е хладно. Изолацията на стаите е невероятна. В съседната стая имаше семейство с 3 малки деца, но в нашата глас не се чуваше.  Храната е много вкусна - поне да нашето семейство. В ресторанта е нормално да пускат външни хора - къде не пускат. Но на басейна външни хора няма. Стаите са ни ги чистили всеки ден и са сменяли хавлиите. Персоналът е изключително любезен и отзивчив. Пак казвам, че сме го посещавали много пъти и това е мястото, на което ще се връщаме винаги.

Това е черен списък, а не минути за реклама.  Naughty
Цитирай

Това е черен списък, а не минути за реклама.  Naughty
А когато не си съгласен с конкретно мнение,  не е ли необходимо да се аргументираш? Чак пък да звучи като реклама...
Цитирай

Ходила съм в този хотел много пъти и съм останала с отлични впечетления.  Тази година отново ще почиваме там. Климатици няма, но не са и нужни. Дори в най-голямата горещина в стаите е хладно. Изолацията на стаите е невероятна. В съседната стая имаше семейство с 3 малки деца, но в нашата глас не се чуваше.  Храната е много вкусна - поне да нашето семейство. В ресторанта е нормално да пускат външни хора - къде не пускат. Но на басейна външни хора няма. Стаите са ни ги чистили всеки ден и са сменяли хавлиите. Персоналът е изключително любезен и отзивчив. Пак казвам, че сме го посещавали много пъти и това е мястото, на което ще се връщаме винаги.

Може би защото бяхме с ваучер и затова някакси усетих друго отношение лично аз. Като цяло хотела е направен, но споделям и мнение на други хора, точно настанени в стая над ресторанта и според тях, на отворена врата е доста шумно. А относно прохладата в стаята, не съм съгласна. Бяхме наистина в огромна стая(апартамент, най-големия) и въпреки всичко беше много задушно. Нямаше как да оставя отворен прозорец или врата. Всичко е много субективно, но съм ходила на различни места и в този хотел аз не бих отишла отново. Поне докато не сложат комарници и климатици и почнат да готвят по добре. И не на последно място, да си променят отношението към гостите на хотела, каквито и да са те. А да не забравя, пускат домашни любимци в хотела и около басейна. Това също не ми хареса. Имаше доста малки деца.
По отношение на чистенето, нямаше такова. Кърпите не ни ги смениха. Но това за 3 дни се преживява, въпреки че за цените им би следвало да го правят.
Цитирай

newsm78
Цитирай

Току-що се завръщаме от почивка. Веднага ще добавя опита си от хотел в Белоградчик - Сastle Сottage. Никога не посещавайте този хотел! Не знаете какво можете да очаквате. Ето какво ни се случи - пристигаме там късно вечерта, след като сме се обадили и са ни казали че ще ни настанят. Посреща ни възрастен човек, много мил и отзивчив и ни приканва да се настаним в хотела. Ние бяхме трима възрастни и детенце на 4 г. Цената беше 35 лв на човек. Решаваме да спим там, отиваме на рецепцията, а момичето което е на рецепцията ни посочва един мъж който да ни покаже стаите. Въпросният мъж пита колко ще останем и когато разбра че искаме само една нощувка започна да повтаря че всичко е заето и няма да ни настани. Момичето се смути, аз му обясних че сме говорили със собственика и той ни е казал че може да останем в хотела, а той най-нагло и безцеремонно отсича "Тук аз определям дали как стоят нещата". Казвам му (а и той вижда), че сме с малко дете, а вече е 22:00 ч., а той супер нервно се върти и без да ни поглежда продължава да повтаря че всичко е заето.
Отиваме при възрастния мъж навън, който ни се извинява и казва че той е собственик, но човекът вътре дърпал конците. И така - приятел на собственика идва на помощ - обяснява ни че също има къща за гости но е заета, затова лично ни заведе при негова позната която също има къща за гости. Нейната собственичката е изключително мила и отзивчива жена. Показа ни къщата  - луксозно и красиво обзаведена и с по-ниска цена за престой! Посрещна ни като скъпи гости-приятели. Останахме очаровани!
Цитирай

"Спа Хотел Костенец"

Препоръчвам да избягвате това място. Този уикенд бяхме там и сме отвратени. Общо взето причните са следните:

1. База - тип ново, жилищно строителство, ала "Манастирски ливади".
2. Цени - свръх-високи за предоставяните услуги - стая 75 лв. с включена вечеря - да се има предвид буламач - гювеч и зелева салата.
2. Отвратително отношение на персонала в ресторанта - два пъти се опитаха да надпишат сметката ни. Не издават касови бележки т.е. при поискване първо ни донесоха "служебен бон", след повторно настояване "междинна сметка", която сервитьорката си бе водила, вместо трети опит, направо подадохме сигнал в НАП.
3. Басейн - хубав и чист, но за съжаление малък и дори наличието на един единствен, местен "селски бек", с "високо" интелектуално ниво е способен да опорочи всичко - едно скачане в басейна и всичко и всички, около него са мокри.

Общо взето не бих препоръчал на никого мястото и повече, а лично ние не бихме стъпили там! В непосредствена близост се намира комплекс "Езерото", който изглежда е доста по-добро решение, ако не и единственото добро за местността. За съжаление в него трудно се намират свободни места.

Поздрави Smile
Цитирай

Аз не съм посещавала нито един хотел в Костенец, обаче понеже похвалихте "Езерото" само да вметна, че там шезлонгът и май ползването на басейна се заплаща, независимо дали си гост на хотела или не. Това мен лично ме отказа да го посетя. Струва ми се също така, че и там басейнът е доста малък.
Цитирай

Аз не съм посещавала нито един хотел в Костенец, обаче понеже похвалихте "Езерото" само да вметна, че там шезлонгът и май ползването на басейна се заплаща, независимо дали си гост на хотела или не. Това мен лично ме отказа да го посетя. Струва ми се също така, че и там басейнът е доста малък.
Аз също не съм никак доволна от този комплекс! Naughty
Цитирай

Ами не могат да правят туризъм с малко инвестиции и недостатъчен професионализъм. Малко мозък трябва в нечия мениджърска глава да се сети, че не е удобно за гост на хотела да си носи пари в хавлията в СПА хотел, зада ги даде за шезлонг. И много ме дразни тоя маниер да пускат неограничено външни хора и да се тъпчем всички на басейна и около него. Тоя басейн би трябвало да е оразмерен за нуждите на хотела и да обслужва само него - аз не съм отишла в градската къпалня!
Цитирай

Аз също, пълна трагедия, жалко за хубавото местоположение... ooooh!
Цитирай

Аз се записвам да следя положението  Wink
Цитирай

Хотел ЖАКИ - Кранево
Крайно недоволни сме!!!!!!!!!!
Цитирай

Семеен хотел НИКИ-Приморско
Тая "сладурана" ми поиска +5лв на ден за бебе на 1 година,защото щяло да се къпе в банята! Shocked
Цитирай

Семеен хотел НИКИ-Приморско
Тая "сладурана" ми поиска +5лв на ден за бебе на 1 година,защото щяло да се къпе в банята! Shocked

АХАХАХХАХАХАХ Smile Много се разсмях.

За Каза Арт в Орешак бяхме в края на февруари, беше студено и не ползвахме климатик. Затова пък парното се пукаше. Имаше народни танци и песни в ресторанта, но не се чуваха при дъщеря ми в стаята  над ресторанта - на около 10м, знам за растоянието, защото бебефона хващаше сигнала Smile Храната пълна отврат Sad Изобщо не ми хареса. Само баничката им на закуска ставаше. Но за чистотата съм на 100% очарована. Не се притеснявах, че дъщеря ми седи на пода или лази. Беше изключително чисто. Постоянно една жена минаваше пода и тоалетните. В стаите също беше чисто и ни сменяха кърпите всеки ден - 2 пъти, де, защото бяхме за 3 дни

Хотел Виталис в Пчелин. Хубави стаи и вкусна храна, но дотам. СПА-то е  Sick Sick Sick Sick - всъщност хотела е и за белия списък, заради стаите и храната и за черния заради СПА-то си. Не знам къде да го напиша. Но ако отидете там заради процедури и минералната вода, по-добре недейте
Цитирай

Аз също, пълна трагедия, жалко за хубавото местоположение... ooooh!

може ли малко повече инфо, че имаме резервации за там за септемврийските празници  Praynig
Цитирай

Хотел Исмена Девин- ужасно съм разочарована  :. Прекарахме там 5 нощувки в средата на август.
Ледено студен външен басейн, мръсен и пълен вътрешен.
Всяка сутрин се състезавахме , за да си вземем маса и храна, защото не стигаше за всички.
Закуската беше с доста ограничен асортимент, дори нямаше тостер за хляба.
Цитирай

Lorri, наистина ме изненада.
Не съм била в този хотел, но правят много реклама. Имаха и тук специална тема.
Действат с желание да се утвърдят на пазара.
Поговори ли с тях на място?
Цитирай

Спа хотел Вита Спрингс до с. Баня - все още нито е спа, нито е хотел. Обещанията на собствениците са - "че ще стане Very Happy", ама хем е в бъдеще време, хем имам примамливи оферти, НЕ СЕ ПОДВЕЖДАЙТЕ!

Уж топлата минерална вода се носи с водоноски, по 1-2 на ден, истива ужасно бързо до ок. 20-22 градуса. Открито е и има бръснещ вятър. Закуската е под всякаква критика, ако тръгна да описвам, че кажете, че преувеличавам. Цените са леко завишени на останалото меню. Носи се домашно мляко в бидони, за което няма гаранция за обеззаразеност и се разрежда до консистенцията на вода.
Собственици са усмихнати и приветливи, но или не знаят как се прави този бизнес или преднамерено пестят прекалено много от всичко възможно, за да разработят бизнеса си, доколкото разбрах взет с кредит. Не искам да издребнявам в повече подробности, за който иска ще пиша.
Цитирай

Люлин, и аз бях доста изненадана. Само хубави неща бях чела и отидох с голямо нетърпение. Говорихме на място- за студената вода нищо не можело да се направи, нямали нагреватели в басейна. А аз си мислех, че като е минерална би трябвало да е топла, поне така е на другите места...
За закуската доста хора се оплакаха, не бях само аз- дано да са се поправили.
Иначе другите неща бяха ок, но аз не бих повторила скоро- за мен топлия минерален басейн е доста важен.
Цитирай

Люлин, да , говорихме на място- за студената вода нищо не можело да се направи, нямали нагреватели в басейна. А аз си мислех, че като е минерална би трябвало да е топла, поне така е на другите места...
За закуската доста хора се оплакаха, не бях само аз- дано да са се поправили.
Иначе другите неща бяха ок, но аз не бих повторила скоро- за мен топлия минерален басейн е доста важен.
Водата в Девин е минерална но не топла.И във басейните я затоплят PeaceОт спечелилите тогава пък никой не даде никакви отзиви.
Цитирай

mimi, онази тема след играта я заключиха.

lorri, доста често получавам известия от Исмена, повечето включват снимки на външния басейн. Красив, но празен.  Smile Явно има причина да е празен. Не виждам причина да го държат неизползваем. Някой къпеше ли се изобщо в него?
Цитирай

Да,имаше по един -двама смелчаци на ден  Smile, водата все пак беше 20 C. А са сложили и спасител на външния басейн, сигурно за да спасява хората от замръзване....
Цитирай

С две семейства си направихме, резервация във въпросния "комплекс", при което ни се поиска капаро от 100 лв., но ние като застраховка пратихме само 50 лева. Изключително любезно ни отговориха на всички отправени въпроси, както и ни гарантираха, че това което е качено в сайта отговаря напълно с действителността. Забележете снимките в сайта, всичко е на 6+, но това е пълна илюзия НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ПОСЕТИТЕ ТОВА МЯСТО. Като влезете във вилата първото нещото което се усеща е натрапчива миризма на стар стол за хранене непочистен. Стените навсякъде в помещенията във вилата, са добре почистени, личи си къде е чистено и къде е било изцапано с кръговите движения които са оставени като отпечатък с мокрия мръсен парцал. Уникалността на вилата е ОГРАДАТА, цяло село е понарисувало нещичко на нея, представете си бял фон на които са изресувани всякакви животинки украсени с различни цветни безброи плочици, КРАСОТАААА. Навсякъде има указателни табели с правила за ползване ЗАБЕЛЕЖЕТЕ
1. басейна се ползва до 20:00ч. като не се пие, пуши или яде около него (защото така блестеше от чистота, че как да го замърсим)
2. барбекюто се ползва до 21:00 часа така че хапвайте на бързо, хвърляте пържолите в 17:00 часа че НЯМА ВРЕМЕЕЕЕ, след това ПЪЛНА ТИШИНА, че да не развалим тишината на собствениците, те си лягат след като си затворят кокошките. Банкети и приятни нощи на чист въздух - в кой филм сте го гледали бе хора МАРШ В ЛЕГЛАТА
Това са правилата за които се сещам в момента, НО още изненади могат да ви се поднесат не се притеснявайте хахахаха.
В двора са разположени няколко вили, между които няма никакво пространство, представете си при разпродажба какво е нещо подобно  . Като видяхме този "комплекс" толкова се очаровахме че ДИМ ДА НИ НЯМА ТОЧНО ЗА 5 МИНУТИ  бяхме по колите си. А наглоста на собствениците е непоправима, звъняха ни цял ден да ни приканват да се върнем и да бъдем техни гости  . А за да не се подведете и Вие това е сайта на уникалното място за отдих http://www.komplekselena.com/gallery.html
Цитирай

Хотел Ловен дом Тихов дол е само за този списък, за съжаление. Има потенциал да бъде едно хубаво място, но толкова неща не му достигат... Най-напред, нямаше да е лошо, ако беше по-добре поддържан. Басейнът е мръсен, няма къде да се седи около него, само някакви столчета, един счупен шезлонг и трева с коприва! Тоалетната ни беше запушена, стаята миришеше ужасно - цялата миризма на пържено от кухнята се качваше горе. Езерцата от снимките не са пълни с вода и патета вместо да плуват в тях са в клетки. Детският кът е тотално занемарен. И като капак - нито един мобилен оператор няма обхват. Останахме доста разочаровани и не бихме повторили!
Цитирай

Спа хотел Медикус - Вършец Sick.
Добър замисъл, трагично изпълнение.
Цитирай

Хотел "Роял", Златни пясъци. Чудно кой му е дал 4 звезди.
Само два малки асансьора за доста висок хотел;
малък ресторант за размерите на хотела- налага се да се изчаква, докато се освободи маса; половината маси са запазени за чужденци и дори да са свободни, българските туристи нямат право да сядат там;
климатика в едната стая не работи /но това не пречи точно на нейния балкон да има две външни тела, на климатици от други стаи, така не можеш да си отвориш вратата на балкона, защото шума е нетърпим/, в другата няма дистанционно- включват ти го с едно, което остава на рецепция и ако искаш да го спреш просто трябва да дръпнеш контакта /колко му е, а ако искаш пак да го пуснеш през нощта- просто притичваш до рецепция/;
няма две еднакви фуги на плочките в банята, мивката е с размерите на душкабината;
в басейна плуваха шалтета;
леглото беше съставено от две отделни, всяко с различна дължина; матраците покъртително неудобни, одеалата- направо ми дожаля и ми идеше да купя едно свястно...

Издържахме само един ден. Жалко за разходите по пътуването дотам и за мечтаната приятна почивка.
Цитирай

Спа хотел Медикус - Вършец Sick.
Добър замисъл, трагично изпълнение.

Били сме там 2 пъти и двата пъти останахме много доволни. Би ли разказала?
Цитирай

Да разкажа за нашата "почивка" в спа хотел Медикус.
Е направо още на мога да го преглътна .
Бяхме два дена този уикенд там по някаква тяхна специална оферта за месец септември, включваща две нощувки, закуски, две вечери и два частични масажа. Е да ама не !
На този хотел не знам кой му е дал 4 звезди , може 2+ но и те са много.
На пръв поглед изглежда добре, фоайето е приятничко, стаите сравнително добре обзаведени....но до тук. Спа център - под земята и направо миниатюрен - басейна с възхладна вода е около 1,30 дълбок и 3 на 5 метра. Сауната - стига за трима човека и е само 59 градуса. Топлите лежанки не са топли ...и т.н. Външен басейн - няма. Има огромна строителна площадка зад хотела, към момента замразена.
На терасите няма нито маса, нито столове, но на тях е забранено да се простират хавлиите и халатите  . В банята няма завеса или параван и цялата е мокра след къпане. Няма нови сухи халати на следващия ден - трябва да си ходиш с мокрите от вчера
И черешката на тортата - включената вечеря !!
Тристепенно меню - салата, основно и десерт.
От 5 вида основно, 3 ги нямаше - а останалите бяха явно от предната седмица.
Мога още много да пиша за неориентирания персонал, недобрата хигиена, но да не прекалявам.
За първи път ми се случва така да се разочаровам от хотел, винаги са били повече положителните неща, но сега направо се потресох.
П.П. Това съм го писала в темата за Вършец и сега просто го копирам Laughing.
Цитирай

На терасите няма нито маса, нито столове, но на тях е забранено да се простират хавлиите и халатите  
е кой ще ми забрани да си простна халата или хавлията:)
Цитирай

На терасите няма нито маса, нито столове, но на тях е забранено да се простират хавлиите и халатите  
Извинете ме,че не е по темата,ама от такива дето си просТват хавлиите по парапетите на хотелите,а после се правят на много големи капацитети по храна , обслужване  и т,н. направо ....
Цитирай

Извинете ме,че не е по темата,ама от такива дето си просТват хавлиите по парапетите на хотелите,а после се правят на много големи капацитети по храна , обслужване  и т,н. направо ....
Къде, миличка, прочете парапет newsm78.......и какво би направила с мокри хавлии/3 бр./ и мокри халати /3бр./, които не ти ги сменят 2 дена Tired
Цитирай

Хахахаха...да, бе верно къде? newsm78
Цитирай

Къде, миличка, прочете парапет newsm78.......и какво би направила с мокри хавлии/3 бр./ и мокри халати /3бр./, които не ти ги сменят 2 дена Tired
Цитирай

С две семейства си направихме, резервация във въпросния "комплекс", ...
...А за да не се подведете и Вие това е сайта на уникалното място за отдих http://www.komplekselena.com/gallery.html

За "въпросния комплекс "Исмена" ли става въпрос /понеже той е обсъждан непосредствено преди твоя пост/ или за комплекс "Елена", към който ни препраща линкът?
Цитирай

ти извинявай, ама не виждам що се намесваш като няма какво да кажеш????
И наистина бих ти погледала сеира къде ще си простнеш хавлията като няма къде ама така че да е суха за утре и пак да може да си я ползваш:))))
Цитирай

кефи ме спора ......ето ще се намеся
Просто бих ги метнала на рецепция да си ги сушат или да дадат нови. Praynig
Разбира се, това не може да се сравни с романтиката от простирането на балкона.....а и за 3 халата и три хавлии ще ми трябва и парапета . Peace За морето е обичайно , ама за спато Crazy не ми се вързва !
Цитирай

Голням "-" за хотел Германея - Сепарева баня. Неприветливо, стара, уж ремонтирана бивша почивна станция, много малко бесейнче, което на всичкото отгоре беше много мръсно...Абе не си заслужава.

2012-та все още е така! Толкова мръсен басейн няма! И като им казахме те се учудиха Sick
Цитирай

АТМ център София #Cussing out.
Пристигаме в 0 ч. с полет от Валенсия. До 01,20 ч. обикаляме София, спираме при полицаи...Никой и нищо, нито GPS, нито ченгетата, накрая един таксиметров шофьор се сети. Намерихме сградата. Там има и банка и други офиси. Никаква осветеност на входа на хотела, даже класическа БГ крушка.
 За нещо, което е на няма 5 мин. от летището, загубихме 1 час и 20 мин. да го търсим.
На сутринта:
1. За закуска най-бедната шведска маса в живота ми: плато от нещо, приличащо на шунка, плато кашкавал, плато сирене, купа с маслини, купа с пакетчета масло, купа с медчета и с конфитюрчета.
Минимашина на нескафе.
2. Неотваряеми прозорци, липса на свеж въздух.
Цитирай