транскрипция на думи в англ език за второкласници

  • 16 531
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 877
Нямам идея на какво се дължи тонът ти. Не те познавам и ми се струва смешно подобен спор да става личен.

# 31
напълно съм съгласна с майките които са за транскрипцията или поне записано произношението с бълг букви
защото това назубряне изобщо не го одобрявам
аз в къщи мога да му я кажа но има родители които не са учили англ език, пък не са и длъжни , има си преподаватели за това
друг е въпросът че има различни деца и някои запомнят по -лесно , други по -трудно
но съм против това зубрене без да може детето да знае как да прочете дадената дума


Колежке, ези се зубри. Няма друг начин. При граматиката трябва и разбиране, но пак не минава без запомняне. А лексиката си е точно зубрене. Когато децата учат български никой не им пише транскрипция, нали? Родителите, които не знаят английски, едва ли ще са достатъчно подготвени да помагат при наличие на транскрипция.  Малките деца учат ези с помнене. Като повторят десетина пъти думичката в клас и запомнят произношението. Транскрипцията би ги объркала. Аз поне не знам система за малки деца, където да се ползва транскрипция.

# 32
  • Мнения: 4 785
Понеже току-що писах в една тема тук за речници смея да го препоръчам и тук - Oxford Essential - може да им пускате думичките, които учат в училище да ги чуят с автентично британско или американско произношение, както има и опция думичките да се появяват с картинки  Peace Има и други приложения този речник като игри и упражнения, но едва ли те са подходящи за началното училище, но частта с произношение и картинки мисля, че е идеална. Само да го намерите от къде да го изтеглите, защото аз не помня от къде съм го дърпала, но честно казано не мисля, че беше от Замунда, но го потърсете

# 33
  • Мнения: 7 821
Понеже току-що писах в една тема тук за речници смея да го препоръчам и тук - Oxford Essential - може да им пускате думичките, които учат в училище да ги чуят с автентично британско или американско произношение, както има и опция думичките да се появяват с картинки  Peace Има и други приложения този речник като игри и упражнения, но едва ли те са подходящи за началното училище, но частта с произношение и картинки мисля, че е идеална. Само да го намерите от къде да го изтеглите, защото аз не помня от къде съм го дърпала, но честно казано не мисля, че беше от Замунда, но го потърсете
И аз го препоръчвам, ползваме го, много е удобен и полезен.

Общи условия

Активация на акаунт