Колко струва да се храни бебето с адаптирано мляко?

  • 11 016
  • 59
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Съвсем сериозно питам, да не ми скочите сега.

По чужбинските форуми и сайтове има разни цифри, но в долари, които не ми говорят нищо. Опитвах се да правя сметки на база Фризолак, като пресмятах брой хранения х количеството, препоръчано на опаковката, но не съм сигурна, че е точно.

Питането ми е - колко струва храненето с адаптирано мляко до годинка, да речем, в зависимост от марката мляко и това, кога е захранено детето (знам, че тук има майки, които също захранват по-късно).

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 315
НАН 1 мисля, че е около 7 лева (нямам точна цифра, защото докато беше малък Йоан струваше 6.10 в МЕТРО и после вдигнаха цените). Кутията е от 450 грама, което прави близо 3300 мл (1 мерителна лъжичка е около 4.1 грама). На 1 месец бебо хапваше 7х120 мл. Една кутия щеше да му стига за близо 4 дни. Следователно за тази възраст на месец от 30 дни щяха да са нужни 7 кутии и половина, което прави 52.5 лв.

Добре, че беше на смесено хранене  ooooh!

Мисля, че средното количество мляко на ден на два, три и т.н. месеца и горе-долу същото.

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Ние сме на Нутрилон и цената му е около 7 лв. Докато беше само на мляко изпиваше около 7 кутии на месец, а сега около 4.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Аз мога да кажа за 8-9 месечно бебе. Хранене с Омнео 2 - 10.60 лв максимум на кутия. 400 гр. кутия - 80 бр. мерителни лъжички.
- осем месеца - 2 пъти дневно по 170 мл/общо 10 мерителни лъжички/ - значи 8 дена
За месеца - 40 лева
- 9 месеца - 2 пъти дневно по 200-210 мл/не знам колко точно излиза/ - 12 мерителни лъжички - една кутия стига за 6.6 дни
За месеца - 48 лева

Забележка: Бебето може да яде повече на тази възраст; Омнеото е сравнително по-скъпо от другите млека.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ох, не ми смята сега, то и доста време мина, но едно е сигурно- доста е скъпичко!

# 5
  • Мнения: 6 315
Забравих да си кажа. Сега бебе пие по 3 кутии месечно, че и малко отгоре. Нестле Джунияр по 7.18 е кутията - 21.54 на месец.

# 6
  • Мнения: X
Чакай да ти кажа аз какви теми пущаш тиии Hug

Ами скъпичко си е, особено, като почне да изяжда по повечко, макар, че те пък се разреждат храненията тогава.....последно си спомням, че за две седмици изпиваше три кутии - значи сложи ги 7кут. за месец, 7х7=49 Grinning

С киселото мляко ми излиза 30х0,60=18лв.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Кутия и половина на месец. Това прави към 10 лв.

# 8
  • Мнения: 1 032
В момента ни заминават близо две кутии фризовом на седмица. Цената е 8,30, което ще рече че за сега всяка седмица даваме по 16,60 само за фризовом. Кашите и пюретата да ги смятам ли  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 488
Фризолак 1 от 0 до 6 месеца, 400 гр. е кутията с цена 7,10 лв. От 1 до 6 м. дават 5 приема за хранене. Съответно от 4 до 7 мерителни лъжички/4,3 гр/ за хранене. Ако приемем, че кутията има 90 мерителни лъжички смятай за колко време свършва. Ние сме на 4 м., храним се смесено, но ако се отбие съвсем 3 кутии не ми мърдат. Т.е. 21,30 лв на седмица и ако смятаме за месец става 85,20 лв.  Не ми харесва.........................

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
В края на 4-ти месец, преди да почнем пюретата отиваха средно малко над 3.5 кутии (двойни от 900 гр.). Храним се с Аптамил, едно от най-скъпите, по аптеките върви около 20, но ние го взимаме от Метро или Била по 17 (+- стотинки), при тази цена за месец е около 62-63 лева. Но ние хапваме сравнително по-малко от средната норма за възрастта, посочена на кутията.
Сега, когато хапваме мляко само три пъти на ден (и по едно зеленчуково и едно плодово пюре), млякото падна на около 42-43 лева (продължаваме да си ядем доста по-малко от средното - по 5 лъжички вместо по 7). Но понеже хапваме пюрета Хип и Семпер, за тях отиват към 120 лева месечно. Ако й сготвя понякога зеленчуково, предимно през уикенда, защото аз се върнах на работа след болничните, тази сметка може да падне с 10-15 лева месечно. Не съм смятала колко ще излезе ако се приготвят само домашни пюрета.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2005, 13:40 от nati_nat

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 213
Ние сме на Омнео1 - 10лв кутията, сега пие около кутия на 3 дни, тоест около 10 кутии на месец - 100 лв (за четвърти месец), естествено преди това беше по-малко количеството, а и ни предстои захранване.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
стойността на ад.мляко бледне пред тази на пюретата, когато започне захранването. На нас ни предстои захранване с месни пюрета и си мисля че един храноден би изглеждал приблизително така:

1 плодово пюре - 1.85
1 месно пюре - 2.00
1 каша-лека нощ - 2.60
1 сок евентуално - 1.90
ОБЩО: 8.35 ЛЕВА  Shocked
Месечния разход лесно може да бъде пресметнат. Затова всички разноски за ад.мляко ми се струват направо незначителни Crazy

Естествено възможни са икономии и много вариации  Wink

# 13
  • Мнения: X
стойността на ад.мляко бледне пред тази на пюретата, когато започне захранването. На нас ни предстои захранване с месни пюрета и си мисля че един храноден би изглеждал приблизително така:

1 плодово пюре - 1.85
1 месно пюре - 2.00
1 каша-лека нощ - 2.60
1 сок евентуално - 1.90
ОБЩО: 8.35 ЛЕВА  Shocked
Месечния разход лесно може да бъде пресметнат. Затова всички разноски за ад.мляко ми се струват направо незначителни Crazy

Естествено възможни са икономии и много вариации  Wink


Е, то за това си има решение - готви вкъщи Wink А и една каша ти стига за две седмици и вместо сок по 1,90 можеш да взимаш сок по 0,50лв. или да даваш прясно изцеден, или пасиран плод.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Много, поне за нашето семейство.
Давам ти сметката за хранене на тримсечно бебе, което не е захранено.

На едно хранене слагам по 5.5м.л мляко * 5.5г
Това прави 30.25г на хранене.

Имаме 5 хранения * 30.25 = 151.25г на ден
Кутията е 600г и ни стига за 3-4дни, т.е. по две кутии на седмица (средно)

Млякото е Милумил ХА, което в района на квартала намирам за 19.60лв. Най- евтино съм виждала за 17.60лв, но вече нещо не зареждат. Явно само аз съм купувач на това мляко. В Била и Метро не се продава.

Значи за месец отиват 8 кутии мляко * 19.60 = 156.80лв.

# 15
  • Мнения: 834
Ами какво да ти кажа зависи какво ще си хапва бебето. ние ядем Фризопеп който струва 16,50 кутиятаза 400г. направо не ми се смята. отделен е въпроса за пюретата днес например от Била купих пуйка с ориз- 3,05 + сливи -1,75

# 16
  • Мнения: 3 663
Бу, като цяло струва различно, защото зависи от много неща (марката мляко, възрастта на бебето, захранване и т.н.) но предполагам, че ти това си го знаеш Simple Smile тебе жокер ти не требе Simple Smile
казвам как беше при нас
средно около 100-120 лв на мес докато се пиеше основно мляко
в момента сме на мляко сутрин и вечер само - около 60-70лв на месец

# 17
  • Мнения: 3 356
Ние папкаме Омнео+Фризовом и ми излиза около 70-75 лв. за месец,капките и чайчетата около 35 лв.и пампите около 60 лв.Общо към 170 лв.
А като почнем сокчетата и пюретата... #Crazy

# 18
  • Мнения: 3 153
Кутия и половина на месец. Това прави към 10 лв.
Точно толкоз и ние!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Питането ми е - колко струва храненето с адаптирано мляко до годинка, ...
Благодаря!   bouquet

БУ, много общо си задала въпроса!
Не мисля че може да се даде точен отговор, даже и приблизителния такъв ще е доста субективен.
Цените в Бг се променят с неузнаваема бързина  Tired

# 20
  • Мнения: 1 464
Не съм правила сметки честно казано ,но е доста солено #Cussing out

# 21
  • Мнения: 2 807
стойността на ад.мляко бледне пред тази на пюретата, когато започне захранването.

Много, ама много си права.  Wink  Hug

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
БУ, много общо си задала въпроса!
Така е, Шани, но както и мислех, ще се включат майки с различен стаж, т.е. ще кажат средно колко излиза храненето на бебето с еди-коя-си марка през първите и през следващите месеци. Една такава съвсем приблизителна сметка.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз отговарям в кръга на шегата, защото така приемам и въпроса.
Докато кърмех, особено до 6-7 месец имах чувството, че правя само две неща на ден - или кърмя или ям. Това при положение, че нормално тежа 46-47 кг, а докато кърмех бях крупните 1-2 кг. отгоре. Със сигурност излапвах по повече от 50 лева на месец в допълнение на нормалното си меню  Laughing Часове след като реших, че окончателно спираме с кърменето апетита си отиде заедно с 1-2 от моите килца, които предполагам бяха в по-голямата си част течности обслужвали метаболизма и млекопроизводството  Grinning Та от кърмеща кльоща останах просто кльоща Confused
А с парите какво се случи не разбрах, защото дойде периода на пюретата, млекцата Нестле и мъкненето на торби с бърканчета към къщи  Grinning

# 24
  • Мнения: 143
Дъщеря ми е на 8 седмици и от три е на смесено хранене-кърма и адаптирано мляко. До този момент сме купили 4 кутии NAN 1 като цената в Студ. град e 7.90. Истината е че бързичко върви особено с увеличаването на грамажа на едно хранене.

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 00:10 от Vivi

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
темата редактирана ли е!?

# 26
  • София
  • Мнения: 15 219
Да. Изтрити са всички мнения, които провокираха разправии. Дори я бях заключила временно, но после съм я отключила по погрешка. Ако се наложи-отново ще трия и ще слагам катинарчета Grinning
Оставям темата отключена, защото се надявам, че ще бъдат дадени добронамерени мнения по поставения въпрос, и мисля, че темата ще бъде полезна за много майки, които имат нужда да се ориентират. Моля тя да не се превръща в повод за скандали.

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
До 6 навършени месеца бяхме на фризовом ( 7.50 кутията). При схема на хранене на поискване ми отиваше една кутия за 5, 4, 3 дни на края на 6 месец. Значи около 45 лв. тъй като увеличавахме други видове храна. До 10 навършени месеца давах фризомел (6.50 кутията) и една кутия ми стигаше за 4 дни. Значи около 48 лв. на месец. Сега давам нестожен (5 лв. кутията) само вечер и сутрин и на месец ми излиза по 25 лв. През деня когато не иска да яде давам кисело мляко на айран или таратор.
Доста скъпо излиза изкуственото хранене, но при липса на друг избор или когато избора е адаптирано или кисело мляко, нямам избор:)

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Да. Изтрити са всички мнения, които провокираха разправии. Дори я бях заключила временно, но после съм я отключила по погрешка. Ако се наложи-отново ще трия и ще слагам катинарчета Grinning
Оставям темата отключена, защото се надявам, че ще бъдат дадени добронамерени мнения по поставения въпрос, и мисля, че темата ще бъде полезна за много майки, които имат нужда да се ориентират. Моля тя да не се превръща в повод за скандали.

Изумително е да се въвежда подобна цензура!!!!!  Предполагам, че вече може да се очаква във всеки един момент всяко съобщение да бъде изтрито или "редактирано". Кой определя стандартите и как е обявено  Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 15 219
alegra,
На първата страница в списъка на форумите, най-отгоре, се намира форумът "Правила, условия и указания". Втората закована тема в него е ПРАВИЛА и ПОЛИТИКА на форумите!
Линк към нея е даден и в "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата"-погледни втората закована тема във форума. Там са определени стандартите. Те не са нови и би трябвало всички потребители са добре запознати с тях.
Предположението, че  "вече може да се очаква във всеки един момент всяко съобщение да бъде изтрито или "редактирано"" е повече от пресилено. Поне в този форум това не се случва безпричинно и за щастие намесата на модераторите за разтърваване на развихрили се форумджийки не са често явление. Но разправиите между кърмещи и некърмещи, поне що се отнася до мен, ще се опитвам да предотвратявам.
Моля те, ако смяташ за необходимо да си тълкуваме една на друга Правилата и политиката на форумите, да продължим да го правим с лични съобщения.

# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Офф - Виви, не можах да не се възхитя на мотото под лентичката ти.  Mr. Green Просто върхът!   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
Офф - Виви, не можах да не се възхитя на мотото под лентичката ти.  Mr. Green Просто върхът!   bouquet
   newsm47

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Офф - Виви, не можах да не се възхитя на мотото под лентичката ти.  Mr. Green Просто върхът!   bouquet
   newsm47

Зъхи, не се връзвай толкоз на това Мото, че виждаш ли с работа къФ златен зъбец си е купила  Twisted Evil
 Laughing Laughing Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
НАН - бяхме на него - на месец максимум 8 кутии - средно по 7 лева - 56 лв.За това сега сме на НЕстоген - 5 лв. е кутията!

# 34
  • Мнения: 397
Да кажа и моето мнение по въпроса  Grinning
Аз кърмих почти до 5-тия месец. През това време гледах да ям по качествена и питателна храна, пиех фрешове и повече плодове и зеленчуци. Всички знаем за какви цени става въпрос отосно хранителните продукти  Naughty в България. Сега сме на адаптирано, тъй като заместих повечето хранения - 3 пъти дневно пие  мляко или в цифри това звучи: Ние сме на Аптамил - 2 опаковки по 450 гр. струва 18 лв. (кръгло защото цената във всеки магазин е различна) Това количество се изяжда за около 10-15 дни в зависимост дали съм правила следобедна закуска с добавяне на адаптирано мляко.
Горе - долу излиза финансово едно и също дали ще се кърми или не! Е, може би е по-евтино кърменето, но разликата не е толкова драстична  Wink

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 12:02 от radda

# 35
  • Мнения: X
................................................................................


Иииии, под секрет да ти кажа, че ми стопли душата с този пост Hug

До сега никой не е правил подобно сравнение Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 38 482
Аз се хванах да смятам преди 3 месеца, като бяхме вече на две хранения дневно с Фризо-2, че излиза по левче на ден. После минах на Нестоген, а сега на кисело млекце - 50ст. дневно Simple Smile

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пак вдигам темата, за да видите какво сметнах, но с някои въпроси:

Нан 1 – 7 лв/кутия – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец – 56 лв/месец през първите месеци, 28 лв през следващите, средно 448 лв/година
Нутрилон – 7 лв/кутия – първи месеци 7 кутии на месец, после – 4 кутии на месец – 49 лв/месец през първите месеци, 28 лв през следващите, средно 420 лв/година
Омнео 2 – 10,40 лв/кутия – на 8м 40 лв/месец, на 9 месеца – 48 лв/м, средно 384 лв/8 месеца
Омнео 1 – 10 лв/к – 100 лв/м, средно – 400 лв/първи 4 месеца
Омнео 1+Омнео 2 - средно 784 лв/година
Фризовом – 66,4 лв/м
Фризолак – 82,50 лв/м - средно за година (Фризолак + Фризомел) 454,4 лв
Милумил ХА – 19,60 лв/к – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец– 156,80 лв/месец, после 78,40 лв/месец – средно 1,254 лв/година
Нестоген – 5 лв/кутията – 8 кутии на месец – 40 лв/месец

Приемам, че първите 4 месеца бебето е основно на мляко, а следващите 8 - с включена твърда храна. Правилно ли разбрах, че първите месеци бебето средно яде 7-8 кутии на месец, а в следващите (захранено) - 4-5 кутии на месец?
Правилни ли са ми горните сметки?
Как стои въпросът с ХА млеката (освен с Милумил ХА, за който сте писали) - пак ли се дават така? Някъде бях чела, че са по-редки като консистенция, това значи ли, че бебето изпива повече?  newsm78
А Фризовом-а как и по колко се дава, т.е. в крайна сметка по колко от него се харчи през първите и през следващите месеци?
След Нутрилон в първите месеци какво следва (т.е. има ли 1 и 2)?
И накрая - какъв е този Нестоген? Мляко за след годинка ли е или е след Нан 1/2? Нещо не съм в крак, сега го чух за сефте...Марка на Нестле ли е?
Благодаря.

# 38
  • Мнения: 46 511
Бу, Нутрилона е 1 /до 6 м./ и 2 /за след 6 м./, за след годинка нямат.
Нестогена е новото мляко на Нестле, което аз така и не разбрах за каква възраст е. Не опаковката не пише месеци, пише само, че може да се пие от новородени  newsm78

По отношение на сметките- при нас беше горе долу така, само цените са малко по-различни.
Това е, което съм си записвала: 7 кутии първите месеци /43 лв., купувани са тогава по 6.13 лв./, после средно по 3 кутии на месец 20 лв. /в момента е на 6.45 лв./. Средно по 3 кутии, защото от 4 до 8 месец стигаха опо 4 кутии, а от 8 до 12 месец по 2 кутии.
Т.е. 332 лв. за годината или средно по 28 лв. на месец.

# 39
  • Мнения: 4 068
Според мен само за Милумила или Аптамила не са ти верни сметките Бу. Понеже те все пак са по два пакета за тази цена. Тоест е изключено според мен едно бебе да изпие 2 кутии или 16 пакета Аптамил за месец. Освен това пакетите са по 450 гр., което е повече от почти всички други адаптирани. Повечето са по 400 гр. кутията.

# 40
  • Мнения: 7 640
А Фризовом-а как и по колко се дава, т.е. в крайна сметка по колко от него се харчи през първите и през следващите месеци?

Фризовом-а е храна за хабитуално повръщащи деца-като нас  Mr. Green, т.е. един вид лечебна, но може да се дава неограничено дълго време. Усвоява се много добре и от нея се наддава съответно много добре. На 30 мл вода се слага 1 лъжичка, 1 кутия е 400 г=100 лъжички. Отзад има таблица с количествата, общо-взето са като на другите млека.
Ако те интересува по-конкретна възраст и кг, ще погледна. Наистина е по-вискозно от другите млека. При нас струва 8.70. Ако някой го купува по-евтино-да свирка Praynig

# 41
  • София
  • Мнения: 2 437
Според мен само за Милумила или Аптамила не са ти верни сметките Бу. Понеже те все пак са по два пакета за тази цена. Тоест е изключено според мен едно бебе да изпие 2 кутии или 16 пакета Аптамил за месец. Освен това пакетите са по 450 гр., което е повече от почти всички други адаптирани. Повечето са по 400 гр. кутията.

Милумил ХА се продава в кутия с два пакета от по 300г. Кутията Милумил ХА е с 600г мляко.
Малко по-напред съм дала подробни сметки, погледни ги.

Бу, другото ХА мляко, което е пил бебока е НАН ХА. Дават се по същия начин, както и обикновенното мляко. Бебока не огладнява по-рано и количеството мляко е  еднакво. Мислех си, че сухото в-во е повече, но се оказа, че не е така.
При адапт.млека при еднакво количество вода се слагат еднакъв брой мерителни лъжици. Разликата е в грамажа на мерителната лъжица- за НАН ХА тя е 4.37г , Милумил ХА е 5.5г, Аптамил 1 е 5г.
Например на 150мл вода се слагат 5м.л. сухо в-во. В трите случая то е различно.

Така, че освен цената на пакет/кутия сухо мляко, трябва да се вземе предвид и колко мляко (в мл) излиза от нея. Така, вече с точност, може да се каже колко лева е разликата в млеката.

Това е за майките, чиито избор на мляко се базира на цената му.

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 20:12 от Diana_T

# 42
  • Мнения: 1 427
Извинявам се ,но аз така и не разбрах защо са всичките изчисления? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 2 437
Извинявам се ,но аз така и не разбрах защо са всичките изчисления? newsm78

 Laughing

И аз не разбрах, но темата ми се вижда доста полезна.

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Фризовома ние го пихме като основно мляко от раждането до 5 месец. Пие се като другите млека.
Нестогена е от раждането до 1 годинка и се пие пак като другите млека (на 30 мл. вода 1 м.л.)

# 45
  • София
  • Мнения: 2 952
Милумил ХА – 19,60 лв/к – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец– 156,80 лв/месец, после 78,40 лв/месец – средно 1,254 лв/година
Бу, ако искаш замени позицията Милумил ХА с Аптамил+Милумил. На една цена са отделните разновидности. За първите месеци не мога да помогна със сметка, тъй като кърмех. От 8-9 месец има заместено 1 хранене с каша, 1 с пюре и евентуално в едно от другите понякога се включва кисело мляко или малките млекца на Нестле, макар че лично аз кисело мляко дадох по-късно, но това е май по-скоро изключение. Някъде след 9-10 месец реално остава едно хранене с адапте - вечерно или сутрешно. Ние харчим около кутия и половина на месец - сложи го 30 лева. Истината е, че останалата част на менюто гълта по-голям бюджет, но това важи и за кърмените бебета на тази възраст в повечето случаи. Останалата част от бюджета се редуцира, ако детето е на детска кухня, но там нямам опит и данни  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 2 437
Милумил ХА – 19,60 лв/к – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец– 156,80 лв/месец, после 78,40 лв/месец – средно 1,254 лв/година
Бу, ако искаш замени позицията Милумил ХА с Аптамил+Милумил. На една цена са отделните разновидности. За първите месеци не мога да помогна със сметка, тъй като кърмех. От 8-9 месец има заместено 1 хранене с каша, 1 с пюре и евентуално в едно от другите понякога се включва кисело мляко или малките млекца на Нестле, макар че лично аз кисело мляко дадох по-късно, но това е май по-скоро изключение. Някъде след 9-10 месец реално остава едно хранене с адапте - вечерно или сутрешно. Ние харчим около кутия и половина на месец - сложи го 30 лева. Истината е, че останалата част на менюто гълта по-голям бюджет, но това важи и за кърмените бебета на тази възраст в повечето случаи. Останалата част от бюджета се редуцира, ако детето е на детска кухня, но там нямам опит и данни  Simple Smile

Малко по-нагоре написах, че кутия Милумил ХА е 600г. Не са на една цена.  Обикновенният Милумил и Аптамил се намират и в МЕТРО, където цената е доста по-ниска, а пък и грамажът е по-висок. Да не казвам, че и от Милумил и Аптамил се получава повече мляко, погледнато откъм грамажа на мерителните лъжички.
За тях някоя мама може да си направи труда да каже колко излиза. Други са сметките.

# 47
  • Мнения: X
Абе много зависи от вида на млякото и това колко яде бебето. Сметките са-горе долу така, но при бебета на по-специално мляко, като ХА или друго. Честно казано, ако сега двам Нестоген, което е 5лв и ще ми трябват 3кут./мес. това са 15лв. За кисело мляко давам по 5лв. на седмица - 20лв. месечно, така че точни сметки неможе да има, а и млякото далеч не е най-скъпото в храненето на бебето.

# 48
  • Мнения: 7 640
Фризовома ние го пихме като основно мляко от раждането до 5 месец. 

Значи не сме изключение, тревожех се кога ще минем на нормално мляко, въпреки уверенията на педиатъра, че Фризовом-а е нормално също. Успокои ме  Hug

# 49
  • Мнения: X

Значи не сме изключение, тревожех се кога ще минем на нормално мляко, въпреки уверенията на педиатъра, че Фризовом-а е нормално също. Успокои ме  Hug

Не сте единствените - Ния също до 5-ия месец беше на него Wink

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Освен това пакетите са по 450 гр., което е повече от почти всички други адаптирани. Повечето са по 400 гр. кутията.

NAN-a e по 450гр. в кутия!
Аз затова го тачех  Twisted Evil

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Милумил ХА – 19,60 лв/к – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец– 156,80 лв/месец, после 78,40 лв/месец – средно 1,254 лв/година
Бу, ако искаш замени позицията Милумил ХА с Аптамил+Милумил. На една цена са отделните разновидности.
Т.е. Милумил и Аптамил са пак по 19,60 кутията? А щом грамажът е по-голям от на другите млека, по колко кутии (средно) изпива бебето в първите и в следващите месеци?

# 52
  • Мнения: 5 468
Извинявам се ,но аз така и не разбрах защо са всичките изчисления? newsm78
Как защо? За да се докаже, колко по-скъпо излиза едно дете да е на адаптирано мляко.
Нищо не казвам, нищо не казвам Whistling, ниищичко!!!

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Извинявам се ,но аз така и не разбрах защо са всичките изчисления? newsm78
Как защо? За да се докаже, колко по-скъпо излиза едно дете да е на адаптирано мляко.
Е, аз надали в този форум бих тръгнала да доказвам каквото и да е - определенно майките, които хранят с адаптирано знаят много по-добре от мен какво и колко им излиза и надали се нуждаят от моите сметки. Благодаря ти все пак.

# 54
  • Мнения: 3 663
Как защо? За да се докаже, колко по-скъпо излиза едно дете да е на адаптирано мляко.
както е написала бу - едва ли някоя от нас (вкл и ти) има нужда да и се доказва кое е по-скъпо, така че аз лично не виждам никакъв проблем в тоя въпрос
вече под всеки вол се търси теле

# 55
  • Мнения: 5 468
Е, добре, хайде... скастрихте ме. Явно съм сгрешила Cry.
Извинявай, Бу.
Тони? Какъв вол, какво теле? Никога не съм участвала в конфликтите на кърмещи и некърмещи, за да ми се каже точно на мен, че търся теле. А и точно, както казваш: "едва ли някоя от нас (вкл и ти) има нужда да и се доказва кое е по-скъпо".
Смятайте си на воля Tired

# 56
  • Мнения: 3 663
Тони? Какъв вол, какво теле? Никога не съм участвала в конфликтите на кърмещи и некърмещи, за да ми се каже точно на мен, че търся теле.
ОФФ
хубаво де, явно и аз съм в грешка тогава
просто така ми прозвуча
сори

# 57
  • София
  • Мнения: 9 974
Ние сме изцяло на Аптамил 1. Кутията има 2 пакета по 450 гр. и е 17, 60 лв. (за стотинките не съм сигурна) в Метро. 4 кутии ни стигат за около 5 седмици. Храним се 6 пъти, средно по 100-110 мл.

Поправка: 16,38 струва.

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 11:22 от Lana

# 58
Аз съм правила сметка дали с Фризолак ми излиза по-скъпо от кис- мляко  еми не е по-скъпо същото е . Най евтино е да кърмиш ама като няма от къде ?Има други неща ,с които можеш да направиш икономия.сама си правя соковете ,кремовете и зеленчуковите пюрета , а по- късно и супите и манджите.Вярно има много хубави кремчета и глезотии на пазара за децета ,но не са задължителни.това е моето скромно мнение.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Леле, аз се чудя къде отлитат париците!!  ooooh! И всеки път като погледна, кутията е наполовина празна  ooooh!
Не съм си правила досега сметката, но май отиват по 2 кутии на седмица или кутия и половина НАН1 по 7.50 лв беше, мисля. Значи около 60 лв само за мляко.

Общи условия

Активация на акаунт