Споделете 129

  • 26 764
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Линк към старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=442596.735

Ние отчетници ли сме, или какво?!
Я една картинка за коледно настроение, че да се впишем в общоприетото:

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 13:58 от Calathea

# 1
  • Мнения: 122
Ако не ви подсети човек ще откарате над 50-та страница. Браво на Calathea.

# 2
  • Мнения: 3 405
Донке, моме, ихууу!  Laughing

Калатеа, пиши в старата тема в полето "Информирай модератор" - за заключване.
Да не се обърка някой да пише там Simple Smile
Сигурно знаеш, ама аз да си кажа.

# 3
  • Мнения: 503
Здрасти, Донке! Носна кърпичка искаш ли?

# 4
  • Мнения: 17 414
Имам въпрос към счетоводителите- мога ли да ползвам болничен по време на неплатен отпуск? Мерси.
Сигур го пише в гугъла, но ме мързи да търся.

# 5
  • Мнения: 2 716
Не знам за болничен. Аз не боледувам.
Имам спомен, че трябва да си прекратиш отпускът и да излезеш в болнични.

# 6
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз пък съм на етапа ахаааа и да се разболея.
Мандарини, мандарини, цялото бюро е в мандарини.

# 7
  • Мнения: 4 586
Може, трябва да си занесеш болничния. Отпускът се прекратява автоматично, трябва да подадеш, ако още искаш отпуск след изтичане на болничния молба, сега.

Цитат на: KiroGligorOFF
Петъг тренайзти.
Сгазих ена черна кодка.После дадох на задна и па я изджвичих. После па напрет. И така девет пъти трамбовка. За секи случай. Венага след мен мина маркировъджната мъшина на пътнуту и я вароса. Стана бела. Кат ангелче. Само че 2D. Докат гледах ф оглидалото как я белосват нещо ми изквича под гумите. Не видех ного убаво кво. Само видех ена фурашка да са подмята и ена палка ми тропна на капака. ПаркирАх прет болницата (бех тръгнАл да са преглеждам).Фленах. Докат дохторя ма преслуша чух че некви ревът по колидора, кой бил паркирАл некъф жип прет спешното, щот тревало да искарат некав пацент на умирачка та да го водат с въртолед ного спешно другаде. После спреа да викат. Маана да е спешно.Некой каза да са обадат на роднините. Кво опщо имат родата не разбраф. Доктора каза да са обличам и ми писа неква документациа. Немам зфинтцки гриб. Имам магарешка кашлица, кучешки запек и катеричи трипер.Тревогите ми намалеха. ИзлезнАх. На колата неква квитанцеа. Опа - и парите ми намалеха. Фленах в бара отсреща и си поръчАх кафе. Донесоа ми го с муха. Викам откъде муи ноември месец ф тоа бахър ве давиеба? Гарсона вика, че била от юли, ма досега са чудиле кво да а прават. РазвълнувАх са и си сипах сол и черен пипер ф кафето. Отврат. Убаво, че имаше и кетчуб на масата та горе доле стана за консумация. Платих, изленах, запалих колата и дадох на задна. Нещо пак изтрополяса. Балимааму кво. Ся имам един вилосепет закачен на теглича. От скъпите. Най накраа и ас да спечелим нещо ф тоа живот. И то баш на тренаезти ф петъг.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нямах време да споделя вчера каква особа "срещнах".  Laughing
Звъни се у нас протяжно-о-о и дълго-о-о-о на домофонния звънец. В три часа следобяд, тъкмо съм сложила троловете да спят и те са заспали (на всичкото отгоре).
Вдигам слушалката и тихо прошепвам (да не ме чуят дребните):
- Моля?
- Какъв е тоз катьинар! - изревава женски глас. - Има катьинар!
 Shocked
Сещам се, че може би става дума за вътрешния двор на кооперацията. Има желязна врата, затваряща се с катинар, както си му е редът в нашата родина - все пак частна собственост е.
- Да - казвам - има катинар.
- Дайте ми ключ!
Ма няма "добър ден", няма "прощавайте", "извинете", туй-онуй.
- Нямам ключ. (Наистина аз нямам ключ, мъжа ми има, а той не е у дома, естествено.)
- Как така нямате ключ! Колата ми е вътре, аз сега как да изляза!
Казах, че съжалявам и затворих слушалката.
Та влязла госпожата с колата си в частен двор, паркирала си е едно хубаво, някой съсед заключил най-после вратата и Кума Лиса останала отвън. И сега Лиса звъни на пожар по хорските домофони и ругае наред. Видиш ли, веднага да й дадат ключ.
Чудя се, как ли би реагирала Лиса, ако се изтърся в нейния двор и си запаля огън да си пека картофи, примерно?  Thinking
Забелязвам, че хората масово са му отървали края. Да оставим Лиса. Абсолютно неадекватно се държат. Някак маловажни са станали вълшебните думички като "моля", "прощавайте", "благодаря".  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 592
  Joy Вълкът с дълъг ник - в кантората обявих 15 минути свободни за смях, щото просто секретарките се напикаха от смях и никой не ебава да работи! Ще им удържам накрая на месеца  Mr. Green
Василиса - пак щом не си е отворила с некоя щанга, а те пита - има накъде да му отърваме края! Всеки луд с номера си, другите с програма!

# 10
  • Мнения: 521
Василиса, това ми напомня на една от любимите ми "блокови" случки.
Панелен блок, 14 етажа, с по 7 апартамента на етаж. Едно прилично село. Решаваме- ще монтираме домофони и врата, която най-сетне да се заключва. Дотук чудно!
Вратата- бляскава и нова, домофоните и те.
Нашият апартамент е на партера. Още в първата нощ почукаха на прозореца да помолят: "Шшмиииииии отвориш ли, булче, че не моа да уцела вратътъ?" ooooh!

# 11
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
........ Още в първата нощ почукаха на прозореца да помолят: "Шшмиииииии отвориш ли, булче, че не моа да уцела вратътъ?" ooooh!

... hahaha...
Сладури. По нашия джам още не са хвърляли камъни, за да привлекат вниманието. Тактично не си надписваме и звънеца, а разположението му не предполага, че е на апартамент от първия етаж. Това ни спасява и от навлеци, които биха ни възприели като портиери.

# 12
  • Мнения: 521
Не само, че няма отърване от навлеци, ами ставаха все по-нагли с времето.
Един ухажор дори мяташе саксии с цветя на балкона (това преди да го затворим с дограма) ooooh!
Милата ми майчица все се разплакваше- дали от приятно чувство, или от вида на горките строшени саксии и повехнали цветенца. Confused

# 13
  • Бг
  • Мнения: 846
Добър ден на всички. Да, Дренка, можеш. Както ти е отговорил Вълка, прекъсва се неплатеният и след като изтече срока на болничния с тези дни ти се увеличава автоматично неплатения отпуск. Но не забравяй да занесеш болничния навреме в счетоводството.
Виждам обхванало Ви е коледното настроение, на мен пък хич не ми е коледно. Аз споделям, че искам да си лежа на някой плаж, с коктейлче и книжка в ръка и така.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Ако сте много закъсали мога да ви споделя конюнктивит, не мой, на милия е. Но той с радост би почерпил Simple Smile

Днес имам страшен улов, не знам от къде е влязал, но в тавана имаше прилеп. Аз отидох да търся зимни ботуши, влизам, почвам да ровя и нещо взе да шава. Озъртам се плахо с ботуш в ръка, готова да го метна по наглата мишка, обаче то шава нависоко. Поглеждам по-добре - прилеп. Знам, че пренасят бяс и не се препоръчва да се хващат с голи ръце, та слизах 5 етажа долу до мазето да взема кожените ръкавици за въглища на половинката. Мразех го тоя прилеп като се качих пак на тавана. Метнах му един чаршаф отгоре и с ръкавиците го изхвърлих навън. Ако и да съм жестока, че е студено и би трябвало да спи зимен сън. Не го искам на тавана ПЪК!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт