Питане относно пишлето при мом4енцата?

  • 4 824
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 236
Мами,помагайте моля ви.Знам 4е при мом4енцата се правят някакви специални процедури на пишлето,оба4е нито знам какви нито кога да запо4нат.Дайте съвети! baby_neutral

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
ЧЕСТИТО СЛАДУРЧЕ!!! Да расте здрав, спокоен и послушен, а на теб много бързо възстановяване!!!   bouquet

За пишлето ще прочетеш много мнения - има и няколко теми. Някои казват нищо да не се пипа, други - напротив. Аз лично дълго време нищо не правих (нали уж съм модерна майка  Rolling Eyes). После по настояване на педиатърката започнах за забелвам по малко след къпане, но така и нищо не постигнах. Може би нищо нямаше да правя, но видях, че под кожичката започна да се трупа смегма и се притесних да не се възпали. На 10 месеца го отведох при една "касапка" и тя го дръпна до край. После преживяхме 2-3 безсънни нощи, но сега е отворено, всяка вечер го мием и се радвам, че го направихме, защото съм чувала зловещи разкази от пораснали момчета, които помнят хирургическа намеса.

Мисля, че бебчето ти е още мъничко - май след 1 месец се почваше  Thinking Почети, допитай се и реши ти какво да правиш.

Когато аз разбрах, че ще имам момче (с първата бременност) една от първите ми мисли беше - боже, аз изобщо не знам какво се прави с момчешката работа. Е, понаучих се  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 9 483
Както за водата пита-колкото "за" толкова и "против"..
Има търсачка-виж коло теми има по въпроса Peace

# 3
  • Мнения: 1 159
Честито бебенце!
Някъде втория месец започнах тези "процедури",но явно не съм забелвала както трябва и докрай,защото на една от консултациите педито му я "дозабели".Сега е голям,сам си я третира.Само да добавя:свекито,нищо че има цели 2 момчета,чак когато се роди внука й разбра,че се извършват манипулации на мъжкото достойнство.Мъжът ми има смътни спомени от детството,че си я бутнал и много го заболяло.Идея си нямам защо свекърва ми даже не беше и чувала за тези неща!

# 4
  • Мнения: 381
Едно ще ти кажа - каквото и да решиш - трябва да е безболезнено за детето...
Има две мнения - че трябва да се пипа и че не трябва...
Аз много исках да не го пипам след серия неща, които изчетох - че то само си става, с времето постепенно и т.н. После обаче изчетох и случаите, в които не е станало постепенно и от само себе си, а те не са малко...И така реших, че тъй като не съм достатъчно смела да видя дали ще стане от само себе си...ще пробваме ние...изцяло против съм и това лекарката да го дърпа изведнъж...според мене говори с мъжа си - така направих аз и от втория месец всяка вечер при къпането в банята той го раздвижва лекичко...ще ти кажа, че детето не усеща нищо и така всяка вечер - има прогрес и малко по малко докато се усети ще стане...
Така направихме ние!
Успех!!! Hug

# 5
  • Мнения: 529
АЗ уж правя нещо вече година и половина,но не ми се получава,все си е на същото дередже.

# 6
  • Мнения: 3 621
Не правя нищо,въпреки че още като навърши един месец педиатърката започна да ме убеждава колко е важно всяка вечер по време на къпането да забелвам чурката. на последната консултация ми  каза "браво много добре напредвате със забелването на чурката".

# 7
  • Мнения: 329
Още веднага.
Зарасна ни пъпчето и започнахме да го слагаме целия да си лежи във водата. Още от първия път започнах помалко (до колкото позволява) да го забелвам (под водата). Малкия нищо не усеща. Постепенно започна да се забелва все повече и повече. За сега според педиатъра сме добре-пък занапред ще видим.
Аз лично не знам какви са тези работи против, колкото майки познавам на мъжки ( а те са мнооооооооооооого) няма такава която да не е правила нищо и да чака от само себе си.
А лично познавам мъже, които заради непипане на "стари години" тичат при хирург.

# 8
  • Мнения: X
И аз уж всяка вечер правих процедурите,но за 8 месеца почти нищо не направих.
Заведох го на уролог да го оправи.
Е,заболя го,но за за няколко дена всичко мина и детето забрави.
Много момченца около нас са ги водили на 2-3 год.възраст,защото майките не могат да се справя.
Да,но децата вече са големи и се травмират,дълго време си спомнят и плачат само като им се пипне пишлето.
Аз лично не знам случай на дете,на което от само себе си да му се е отлепила кожичката.

# 9
  • Мнения: 1 236
А освен да го забелвам трябва ли по някакъв специален на4ин да го по4иствам или само забелване под водата по време на баня е достатъ4но?Казаха ми с тампон4е натопено във физиологи4ен разтвор newsm78

# 10
  • Мнения: 329
А освен да го забелвам трябва ли по някакъв специален на4ин да го по4иствам или само забелване под водата по време на баня е достатъ4но?Казаха ми с тампон4е натопено във физиологи4ен разтвор newsm78
Ами първото нещо, което правиш във водичката е това докато е още чиста и аз го почиствах с водичката (имаше едно такова като насъбиране от кремчето понякога), но нищо по специално, просто се измиваше хубаво това място.
Сега също-само че вече под течащата вода в бяната   bath

Аз лично не знам случай на дете,на което от само себе си да му се е отлепила кожичката.
И аз.

# 11
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Нашата предишна педиатърка ни каза да я забелим на 2 месеца и предварително го направи първа.Бебо въобще не реагира.Оттогава всяка вечер си я забелвам и мия с водичка.Вече дребо е голям и даже тази процедура му харесва  Shocked

# 12
  • София
  • Мнения: 8 283
Това е спорен въпрос. Има много писано по въпроса. Виж в здравните под форуми
Аз лично забелвах и до лекар стигнахме, за да помогне - уролог.

# 13
  • Мнения: 27 524
Знам 4е при мом4енцата се правят някакви специални процедури на пишлето,оба4е нито знам какви нито кога да запо4нат.

Никакви процедури не се правят!!!
Не се пипа, не се забелва, не се дърпа, не се закача, не се издевателства над детето  Twisted Evil

Аз лично не знам случай на дете,на което от само себе си да му се е отлепила кожичката.
И аз.

А аз не знам за залепена, освен при забелване, когато се провокират сраствания, възпаления, болки и други проблеми. Когато не се пипа и се оставят нещата нормално и без дърпане всичко обикновено е ок, с изключение на вродените фимози и други проблеми.

Никога на сина ми не съм дърпала и пипала и кожичката сама се отлепи около годинката  Peace Ето един "странен и извънреден" случай  Wink



Последна редакция: нд, 15 ное 2009, 19:06 от Блонди

# 14
  • Мнения: 215
нищо не съм правила и продължавам да не правя.Докторът също нищо не ми е споменавал на тая тема.

Общи условия

Активация на акаунт