Кой да гледа детето-голямата дилема!

  • 1 763
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 194
Здравейте мили мами.
След три месечен престой в България от който съм много много доволна, се завърнах на френска земя и трябваше с мъжа ми да си поставим ужасния въпрос: Кой ще гледа детето като тръгна на работа през ноември.
Място в яслите няма...безнадеждно е, поне за тази година.
Отидох в детската здравно -социална служба(ох какво обяснение, PMI za фрнските мами) и от там ми дадоха списък на гледачки, които са дипломирани и под контрола на яслите и социалната служба.
Започнах да звъня(списъкът уж беше "ъп-дейтван" скоро)но от 20 жени само 2 имаха места. Отидох да ги видя и се оказа , че са арабки. Едната я харесах, гледа общо три деца и има голям апартамент. има 15 Г. стаж, а в асансиора една от майките на децата ми каза че е супер доволна от нея.
Да , но мъжа ми каза твърдо "НЕ" на арабка. Французойки да гледат деца в нашия квартал няма, а и да има нямат места. Така че съм пред ужасна дилема. Кой вариант да избера?
1. Арабка, която говори лош френски с акцент. аз на детето говоря на български и тя френския ще трябва да го учи от гледачката. Плюс условието да убедя мъжа ми да вземем арабка. Ако взема такава жена социалните служби ми поешат част от разходите(166 ? връщат на 700? заплата на гледачката). Има и данъчни облекчения + сигурността че сключваш договор с нея и всичко е регламентирано.

2. Да взема българка на черно... Страх ме е момата да не каже след месец -два , че вече не и се занимшава или направо да изчезне(за такива случаи имам пресен пример). Плюсовете са, че ще я гледа "по български"(цитат на мъжо), ще идва в къщи и няма да разкарвам детето всяка сутрин в осем часа до гледачката а и ще мога да съм по-спокойна, защото знам , че работното ми време понякога ще е до доста късно и ако е при гледачка , те ги гледат максимум до определен час и после жив или мъртъв трябва да си там и да си вземеш детето  за да няма разправии.

3. Последния за мен вариант е свекърва ми. За него не искам дори и да си помислям, но за мъжа ми това е първия вариант и тъй като не съм съгласна ме е оставил да се занимавам сама с проблема.

Объркана съм. Лошото е , че до петък трябва да дам отговори на двете арабки , които селекционирах. Ако им кажа "не" , повече на официални гледачки не мога да разчитам, защото сега е месецът когато цял един набор тръгва на детска градина и мат места. след месец вече няма да има.
Тогава ще трябва да рискувам с българка или по обяви в интернет на жени, които гледат деца по домовете на родителите, но не са квалифицирани специално за това , пък и неизвестността ме плашИи.
Знам, че не можете да решите на мое място, но ще съм благодарна на тези от вас които споделят как биха постъпили в моето положение. или пък изникнат идеи, знае ли човек? Heart Eyes
ПС. Съжалявам, че не пише често във форума, виждам, че има много нови мами. Надявам се през октомври(последния ми месец "майчинство") да съм по-свободна и да бъда по-често с вас.
Благодаря предварително.

# 1
Меринце, ей това май е най-големият проблем на всички дето живеем навън.
Какво бих постъпила на твое място........(само малко оф, а за О-пеър мислили сте)
Може би бих избрала вариянта с гледачките. Все пак държавата ти поема някаква част. Иначе цените са убийствени (поне тук)
Приеми примерно факта, че няма да е вечно при тази гледачка. Ти си се "натискай" за място в детска градина ......
С българка (било то позната или непозната) наистина малко или много рискуваш, ако вземе и реши, че след месец, два, три й омръзне или я налегне депресия. Съответно можеш да попаднеш и на добрият вариянт, но винаги се мисли първо лошият - нали така Wink Grinning.
За свекърва ти и друг път си споделя, че "настръхваш" от срещи с нея пък камо ли съжителство за това няма да се спирам на този вариянт............
Помислете пак за О-пеър, но там няма да стане веднага. Така, че пак временно може би ще трябва да ползваш арабката. newsm78 Thinking
Трудно е пусто му - особенно като става дума за детето ти.

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
От вариянтите ,които си дала аз сьЩо бих се справила на арабката.Те са много 4исти жени (вьпреки ,4 еса малко мургави Embarassed)а и Щом от социялните са ти дали нейни кординати зна4и все пак няма да има, проблеми с нея.
Друг вариянт , е 4е можеш да пуснеш обяви за дететгледа4ка ,но да иска, препорьки.Само ,4е поне две,заЩото една препорька лесно се намира.Да се запознаеш с бившите шефове на детегледа4ката и така ,Ще си по спокойна.Тук това много се практикува Peace
Успех,и кажи после какво си решила ,4е ми стана интересно ,please

# 3
  • Мнения: 3 367
..само да кажа че Ния я гледа леля пакистанка,англииския и не е върха,различна к-ра е..детето ни разбира всичко,но засега не продумва повече от 15ина думи на 2та езика(срам за майката; в бг връстниците и рецитирали мила моя мамо според форума)..доволна съм от жената,дете е сред деца и това има огромно значение..няма идеално решение,но за мен бабите не са опция,особено за тази възраст..
всичко по-най..
Анна

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз ей сега се загледах в ленти4ката и видях ,4е детето ти е на годинка и малко.Ли4но аз смятам (както казва и anette1104 ) ,4е в тази вьзраст детето трябва да е между други деца.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз бих избрала свекито докато се намери място в градината, но от свеки до свеки има разлика все пак  Crazy
Извинявай за невежеството, а свекито тамошна ли е или българка? Защото ако е българка и трябва при вас да живее май ще стане доста комплицирано  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 194
Благодаря ви за бързото включване! Heart Eyes

Хонда, мислили сме за au pair , но не е за нас вариант за момента. За тези момичета трябва да осигуриш жилище или поне самостоятелна стая, а ние сме в апартаментче от хол и спалня. Проблема е, че сега сме в преходен момент, защото аз през изминалите 5 години сменях местоработата си на всеки шест месеца(по програмата на специализацията) и работех в различни градчета около Париж. Сега вече като получа договор поне за 4 години, може и да се замислим да купим нещо и тогава вече ще имаме възможност за au-pair или дори свеки. Тя не е чак толкова лоша жената, аз каква репутация и създадох, но аз просто не съм човек който обича да съжителства с друго поколение... Оказа се , че на мъжо това не му пречи... Опознаваме мъжете си понякога болезнено Sad
Аз общо взето се бях спряла на варианта с арабка, защото съм стриктна и обичам сигурността. вярно е, че ще ми е трудно с работното време...Но мъжът ми вчера ми сервира, че не иска арабка в никакъв случай и оттогава ме държи в мат...
За ясла съм се записала още от шестия месец на бремеността. Места няма. Поне в нашия квартал. Утре ще се пробвам в една частна , да я запиша в списъка на чакащите, било то и за догодина.
Яна е много контактно дете и знам, че сама в къщи през зимата ще и е скучно.
Ох, има много параметри да се вземат в предвид.
Пиша разхвърляно, но и в главата ми е такова.
Мразя такива моменти. Sad

# 7
  • Мнения: 934
Според мен, ако на арабката единствения проблем и е, че е арабка, а иначе всичко друго е наред... естествено, че тя е най добрия избор. И детето ще има с кой да си играе. Не си струва заради някакъв си глупав расизъм да се правят компромиси с гледането на детето. Освен това можеш да я видиш как се държи с другите деца (арабката, де), щастливи ли са, майките им доволни ли са, и прочее.
Не бих взела българка на черно без да я познавам и без някой да ми я е препоръчал - какво, като е българка, всякакви ги има!

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Сега се пораздумахме с половинката по вашият проблем, и той е на мнение, че ако ние бяхме в такава ситуация бихме взели арабката, едно, че се поемат разходите, второ, че детето има контакт с други деца и трето, че е обучена и се гарантира за нея. Друго щеше да бъде, ако свекито е там на място, а не тепърва да идва, освен това винаги го има момента с начина на възпитание и омешване на авторитетите.
Та няма ли начин да убедиш мъжа си, че арабката е по-малкото зло, докато се отвори място в градина?

# 9
  • Мнения: 2 013
а с какво притеснява мъжа ти арабката? че е мюсюлманка ли или че е по-мургава? какви са му аргументите? от мюсюлманките имам впечатления, че като цяло са грижовни жени, обичат децата, чисти са.... още повече тази жена е успяла да се пребори в чужда държава и да се лицензира като детегледачка. Това за мен би било гаранция, че ще е стриктна и по-добра от някои местни жени, които са родени и отрасли във Франция. У мюсюлманките, според мен, я има тази топлота към децата, която я има у нас. Не знам как да го обясня точно, но ми се струва, че западноевропейците са малко по.студени спрямо децата си, докато източните и южните народи - по емоционални  Тъпо звучи, като гадно обобщение, каквито по принцип мразя, но......

# 10
  • Мнения: 734
Пред много трудна дилема сте...
Каквото и д ате посъветвам няма да ти помогне. Само ти си видяла условията, познаваш жените и само ти единствено знаеш коя би се грижила добре за детето ти!Не казвам най-добре, защото най-добре можеш да я гледаш само ти, но сега ти трябва някой който ще я храни като е гладна, пресушава като е с пълен памперс и забавлява когато реве.

За мен най изгоден винаги е бил варианта с кръвен роднина. Вярвам че на никого няма да му пука повече за детето от някой с когото то е свързано. Свекървата може да е на нож с теб, но това е и нейното внуче, то за нея е като собственото й дете макар и да не ти го показва.
Българската свекърва и чуждоземката, обаче са две различни понятия.

При арабката си плащаш, на нея това й е работата, тя има задължения и към други деца, твоето поне ще е в "бебешка" среда и няма да му е толкова скучно.

Ако само и за момент съм сигурна че свекърва ми ще гледа детето по добре от арабката - веднага го давам при нея, но ако арабката ти се струва по сръчна и образована - избирай нея.

Трябва ти чевръста жена, не много възрастна, някоя по млада която да има сили да търчи, защото от собствен пример ти казвам - моята кукла е само на 3 месеца но ни разкатава от бягане 3ма души в къщи;) да е жива и здрава.
И още нещо - винаги можеш да опиташ да го оставиш за няколко дни за да видиш как ще го понесе детето. Не го оставяй чак за Ноември а ако имаш възможност направи едни пробни 5 дни през Октомври да речем.

# 11
  • Мнения: 1 366
И аз съм ЗА арабката (имай пред вид, че еврейка ти го казва  Party, е, майтап, де)  За езика не  бери грижа, ОБЕЩАВАМ ТИ, че френския няма да избяга, та това е естествената езикова среда, в която детео ще расте. Детето сега има нужда от:
1- детска среда
2- занимания, които да развиват интелекта и моториката му
3- лично внимание и любов

Не на последно място, детето има нужда от твоето спокойствие. Трчбва да "вървиш" със собствениете си усещания. Ако вариянта свекърва ти не те изпълва с нужното спокойствие - отхвърли го.
Ще подсиля нещата с моя опит - баби при нас няма. сега бебката ми е при жена, точно от типа, който описваш. Голям апартамент с градина. Много оборудване, опит и общо са 4 дечица. Мойта мома сутрин тича на градината.

Каквото и да решите - успех!!!

# 12
  • Мнения: 1 017
Ти чакаш да ти се обадят за място в яслата или ходи да провериш?
Питам те защото ми споделиха, че ако си по- настоятелна и кажеш колко е задължително да започнеш работа и как не можеш да плащаш на бавачка може и да се навият да вземат детето. Все пак яслите тук са главно за работещи майки.
Ако пък си го направила вече и според мен най-добрия вариант е с бавачката арабка.

Дано се оправите бързо с този проблем!


# 13
  • Мнения: 1 173
Аз също бих избрала арабката и даже бих я карала да говори с детето на арабски.
Така или иначе сме запланували с мъжа ми един ден да вземем О-пеър и то арабка или китайка и то само заради езика, че да може детето да го научи като майчин.

# 14
  • Мнения: 4 399
Наистина си пред голяма дилема. Аз не мога да ти помогна с отговора. Но мога да ти кажа, че имах много отрицателен опит с българки работещи на черно. Случаят беше по-различен защото ги бях наела за чистачки, но видях манталитета и съм решила че аз повече няма да наема българи в чужбина да ми работят на черно. Когато дойдохме тук взех една българка защото ми я препоръчаха. Не бях особено доволна от качеството на работата и, но виждах че се старае и знаех че финансово е силно затруднена. Затова я държах, пък и имах доверие. И така до лятото когато през Май ми заяви че тя си заминава за БГ и то без предизвестие. Попитах я за колко време, тя ме излъга че не знае. Аз бях сигурна че си отива за цялата лятна ваканция, защото има ученик и така и стана. Аз реших че след като тя постъпва непочтено и ме оствя цяло лято, точно когато времето е хубаво и аз искам да излезна, през Noemvry като стане студено не ми трябва. Взех друга. Пак българка, пак с преоръка. Ами налагаше ми се да чистя след нея. Тя пък имаше разбирането че ще и сервирам кафето сутрин (нямам нищо против), ще си стоим на сладка приказка и ще и плащам за да ми прави комплименти. Подобен манталитет съм виждала и в други българи в чужбина, които смятат че ако ти имаш повече си длъжен да им даваш без те особено да се стараят. Ей така от чист патриотизъм.  На тази втората също и се е случвало да си тръгне за БГ без предизвестие, да ме лъже кога ще се прибере и т.н. Е, беше и за кратко, но за мен беше много поучително. От тогава насам с българи не се занимавам.

# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз май съм ЗА арабката  Thinking
В крайна сметка Щом ти няма да се 4увстваШ комфортно ако свеки е при вас пък и Щом жилиЩето ви не е голямо май това си остава най_уда4ния вариант.
Все пак тази жена има опит,добри условия за детето, под контрола на социалните е,Ще ви покрият 4аст от разходите,данъ4ни облек4ения...никак не е за пренебрегване като вариант.
Мисля,4е трябва да се опитаШ да убедиШ мъжа си изтъквайки му вси4ки положителни доводи и искайки неговите аргументи ПРОТИВ.
ОЩе пове4е,4е може по някаква слу4айност да се намери място в детската градина макар и не веднага и тогава проблемът е реШен.
Стискам палци  Peace

П.С. Само за протокола: моята я гледа свеки ( тя е тукаШна ) откакто тръгнах на работа,тоест година и 8 месеца ве4е. Много неЩа,които не ми харесваха  трябваШе да преглътна,но знаех,4е е временно явление и за момента нямах друг избор

# 16
  • Мнения: 3 491
И аз съм ЗА арабката, макар и да имам не много добър опит с гледачка пакистанка. Но от човек до човек има разлика, а и в твоя случай изглежда регулирано. Не се знае ако доведеш жена от България дали няма да случиш на нещо по-зло от свекърва, дето ще ти се бърка в семейството, ще мърмори, и все ще ти натяква "ама що така ги няма бабите" (пак собствен опит). При това от опита, който имам, българките са алчни, но без особено покритие за претенциите - аз такива улучвах. Родих се обаче с гледачка молдовка, вече 2 години сме си дружки, но това си беше чист късмет. GrinningВ крайна сметка, пак да си кажа, че съм за арабката.

# 17
  • Мнения: 4 244
Много кофти ситуация определено.
Факта, че мъжа ти е с предубеждение към арабката е много неприятен и ще утежни нещата ако решиш да оставиш детето при нея.
Предполагам че не искаш да си обтягаш отношенията с него.

Искам да те питам имаш ли други познати там, които биха направили жест да ти гледат детето? Няма ли ученички, които да изкарват някой евро като детегледачки, може пък мъжа ти да кандиса, знаеш ли?
На мен тук познати са ми предлагали за децата да идват техните по големи деца - примерно на 14 г и по нагоре. Така хем ще си имат джобни, хем няма да мислят за лоши работи.

Аз имах опит с една грузинка, но тя идваше до нас да ми гледа щерката докато ходих на работа. Не и плащах нищо, щото тя пък си переше нещата у нас (нямаха тогава пералня още в квартирата)

А какво имаш против свекърва си точно - отношението и към детето, към възпитанието и или начина по който го гледате? Или е заради отношението и към теб?
Всеки човек си има кусури, може пък тя да е по малкото зло в случая

# 18
  • Мнения: 1 465
To i az mai sam za arabkata newsm78
Na muja mi sestrata be6e naela arabka da gleda plemenni4kata mu i be6e stra6no dovolna ot neia - ama ne moga da ti dam koordinatite i 4e te sa v Tahiti sega i po-rano ot godina niama da se varnat, a jiveeha v Neuilly i sa ot horata s dosta iziskvania. Dano mujat ti razmisli nad tozi variant s arabkata - a nelegalno ne ti prepora4vam gleda4ka da naema6/koi znae kakvi glavobolia 6te si navle4ete/. Uspeh ot men - dano namerite dobro re6enie na vaprosa. newsm10

# 19
  • Мнения: 1 194
Благодаря на всички за включването. Общо взето виждам, че разсъждавам както повечето от вас, но това само усложнява ситуацията. И аз съм за арабката гледачка защото от една страна е с опит и е сигурна, а и тук те имат славата , че са наистина най-добрия вариант. както беше писала една от вас арабките са по-сърдечни и се отнасят много топло и галиовно с децата.
Да, но мъжът ми е твърдо против. Снощи пак говорихме, изобщо не иска да чуе за черна или арабка. Освен, че не ги обича(-то и аз не ги обичам, но явно не ги и мразя и се опитвам да бъда обективна), изплю камъчето , че "майка(тоест свеки)няма да го преживее ако разбере, че сме взели арабка , а не нея..."
Така че от трите варианта които изброих, за него първия е неприемлив, за мен третия. остава този по средата: да вземем българка. Няма да я "внасяме" от България, защото няма къде да я сложим да живее.
Ще се опитам да намеря някое свястно момиче тук. Вчера видях една девойка на 20 години, харесах я. Няма опит с деца, но то моето не е и бебе чак вече, толкова специфични грижи не изисква пък и нали ще расте още и още...
Мъжът ми мисли, че някоя "опитна " лелка ще е по-добре, ама аз май предпочитам младо момиче без предубеждения , което ще прави каквото аз реша, а няма да започне по самоинициатива да я слага на гърне например, защото била вече "голяма". Разбирате какво искам да кажа. Абе май с мъжо хич не сме на еднакво мнение за гледането на детето... Confused
А за яслите(както Надин правилно предположи), не съм се натискала много. Едно, че няма места, а аз като ми кажат така и казвам 3Добре" и затварям телефона. Хич ме няма да ходя да се моля , но тази история така ме мотивира, че даже взех днес среща с директорката на една ясла. Ще и разкажа как година и половина не работя и не можем да си позволим гледачка, а за кариерата ми е изклшчително важно да започна работа... ще видим дали ще го направя, да не се заканвам, като се знам каква съм патка EmbarassedАма ще ми е по-леко на сърцето да знам , че има шанс да е с деца, било то и догодина, тази зима нека си стои в къщи...
Та така с моите одисеи. Wink

# 20
  • Мнения: 4 244

Ще се опитам да намеря някое свястно момиче тук. Вчера видях една девойка на 20 години, харесах я. Няма опит с деца, но то моето не е и бебе чак вече, толкова специфични грижи не изисква пък и нали ще расте още и още...
Мъжът ми мисли, че някоя "опитна " лелка ще е по-добре, ама аз май предпочитам младо момиче без предубеждения , което ще прави каквото аз реша, а няма да започне по самоинициатива да я слага на гърне например, защото била вече "голяма". Разбирате какво искам да кажа. Абе май с мъжо хич не сме на еднакво мнение за гледането на детето... Confused

Много правилно предпочиташ.
Младите момичета са любопитни и отворени и общо взето по слушат като им даваш наставления отколкото някоя "опитна" лелка, която ще върти и ще суче и пак нейното ще прави

# 21
  • Мнения: 1 194
А какво имаш против свекърва си точно - отношението и към детето, към възпитанието и или начина по който го гледате? Или е заради отношението и към теб?
Всеки човек си има кусури, може пък тя да е по малкото зло в случая

Ами против имам това, че апартамента ми е 36 квадрата и ако дойде ще спи в хола и всяка вечер ще сме си тримата , без да имаме възможност да се видим с мъжа ми. Аз не уточних, че той иска тя да се пресели във Франция за постоянно. Ако беще за месец -два ямам нищо против(не съм чак такъв звяр Wink), даже по-малък ще е стреса първите месеци като тръгна на работа.
А иначе, това кето ме дразни най-много е , че свеки "обсебва" детето. Щом е тук само тя се грижи за нея , аз не трябва да се меся и си преписва всички заслуги за новите неща които Яна научава. Примерно аз казвам: "Яяяя, тя казва биба!", отговор: "Ами нали аз все и повтарям биба и я научих"
Знам ,че звучи дребнаво, но ако е постоянно много ме нервира. Сякаш нямам никаква заслуга за това дете. Абе познавам се и знам, че няма да я изтърпя.
ПС. Тя по принцип не е лоша по характер или някой змей, даже е добричка и гледа да ни угажда, ама много глези синчето си, да не пипне нищо, че ще се преумори Wink

# 22
  • Мнения: 4 244
Какртинката ми стана ясна!
Значи дереджето е повече от безнадеждно.
Подобен проблем има с моята майка когато дойде да ми помага още за щерката.
Бяхме в 56 кв и както ти казваш не можехме да се видим като бели хора с мъжа ми през това време.
Да оставя настрана и факта че и тя като твоята свекърва си приписва заслуги и понякога мрънка че не съм правила това или онова правилно за децата.
Вярно че като моя майка преглъщам по лесно, а като свекърва сигурно нямаше да мога да изтърпя такова мрънкане ( аз съм щастлива снаха без свекърва)
Пробвай с младо момиче и както Надин те посъветва иди да нахалстваш по яслите и да ми мрънкаш, белким им писне от теб и се отвори място за детенцето!

# 23
  • Мнения: 404
Първо да кажа че и аз съм мургава, не виждам това защо е проблем за някои от вас.

Миналата година Деси беше на почти 2 години и така и беше писнало у нас че реших е време да бъде сред други деца.  Ходих да гледам градини и ясли, но не ми харесаха.  Спрях се на такава лицензирана бавачка.  И до ден днешен Деси е там.  Харесва ми това че хем е сред деца, хем не са толкова много че да не им се обърне внимание.  Пет дечица са там.  Жената готви на всички, взимам си я чиста, нахранена и спокойна.  Откакто тръгна интелектуално много добре се развива.  Още няма три годинки, а реди пъзели от по 63 пар4ета, оцветява и стои в очертаниата, знае да брои до 20 и т.н.  Не виждам защо расата е проблем и какво значи това "свекърва ми няма да го преживее че не сме взели нея а някоя арабка."  Арабките са нормални хора, вярно че много права и досега съм и отнети но са много грижовни майки.  Имам много добра приятелка Маруа, египтянка и е страхотна майка и приятелка.  Две дечица има и си ги гледа и така се старае.  На рожденния ден на Деси само тя от всички гости (българи) ми се обади и попита какво да направи и да донесе и се появи след два дни с един огромен арабски сладкиш.  Те са също като нас, но им е различна културата и религията.  Но раждат деца и си ги оглеждат също като нас с много грижи и любов.

Аз лично смятам че за детето е много по-добре да бъде сред други деца, било то на градина или при бавачка, отколкото да си стои с роднина вкъщи.  Те имат нужда от социални контакти, от игри с други деца и въобще от това да започнат да свикват да са отделени от мама, за да са подготвени за времето когато ще ходят на училище и мама няма да е там.

# 24
  • Мнения: 1 017
Хич ме няма да ходя да се моля ...
Ама не им се моли, малко по нахакано го раздавай:)

Ние ще стискаме палци да стане Simple Smile Praynig

# 25
....Ама не им се моли, малко по нахакано го раздавай:)

Ние ще стискаме палци да стане Simple Smile Praynig
Ама така де  Wink Grinning
Те и за Ели като подадох формата ми рекоха - "Ми няма места, може би Декември............".
Ама аз нали съм "прасната" в устата споделих тук, там и на следващият ден получих писмо с датата за започване Flutter Whistling. Предполагам и там нещата стоят горе-долу така.  Като ги "понастъпиш" малко и те клякат Wink

# 26
  • Мнения: 1 017
....Ама не им се моли, малко по нахакано го раздавай:)

Ние ще стискаме палци да стане Simple Smile Praynig
Ама така де  Wink Grinning
Те и за Ели като подадох формата ми рекоха - "Ми няма места, може би Декември............".
Ама аз нали съм "прасната" в устата споделих тук, там и на следващият ден получих писмо с датата за започване Flutter Whistling. Предполагам и там нещата стоят горе-долу така.  Като ги "понастъпиш" малко и те клякат Wink

Точно!!! Laughing
Тук много се презастраховат та да не си усложнят живота случайно!
И трябва да си по- напорист и с необходимата доза самочувствие!

# 27
  • Мнения: 1 465
Az se setih ne6to smile3555, ama neznam kolko 6te ti haresa tazi ideia - ami az imah priatelka v Paris /bulgarka/ ama izgubih kontakt s neia - tia u4e6e psihologia neznam v koi to4no universitet i e mnogo to4en 4ovek, ama na. Na vsi4koto otgore taka se i izdarja6e - gleda6e decata na niakakvo frensko semeistvo /daje madamata rabotela v CANAL+/, a te mislia 4e i jili6te i biaha osigurili nedale4e ot tiah - mislia v 17 raion. Nedale4e ot garata Saint Nazaire - ta misalta mi e ako moje6 da dade6 obiava i to ako si saglasna na variant  bulgarska studentka - no neznam kade da ia publikuva6 tazi obiava /sigurna sam 4e e palno s bulgarski svestni momi4eta - osobeno v Paris/ - v po-elitnite universiteti li? Ili v niakoia bulgarska asociacia ili v na6eto konsulstvo? - prou4i Thinking
Ami dano da sam ti pomognala s ne6to Flutter

Последна редакция: чт, 22 сеп 2005, 18:48 от Pollia

# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Първо да кажа че и аз съм мургава, не виждам това защо е проблем за някои от вас.

Миналата година Деси беше на почти 2 години и така и беше писнало у нас че реших е време да бъде сред други деца.  Ходих да гледам градини и ясли, но не ми харесаха.  Спрях се на такава лицензирана бавачка.  И до ден днешен Деси е там.  Харесва ми това че хем е сред деца, хем не са толкова много че да не им се обърне внимание.  Пет дечица са там.  Жената готви на всички, взимам си я чиста, нахранена и спокойна.  Откакто тръгна интелектуално много добре се развива.  Още няма три годинки, а реди пъзели от по 63 пар4ета, оцветява и стои в очертаниата, знае да брои до 20 и т.н.  Не виждам защо расата е проблем и какво значи това "свекърва ми няма да го преживее че не сме взели нея а някоя арабка."  Арабките са нормални хора, вярно че много права и досега съм и отнети но са много грижовни майки.  Имам много добра приятелка Маруа, египтянка и е страхотна майка и приятелка.  Две дечица има и си ги гледа и така се старае.  На рожденния ден на Деси само тя от всички гости (българи) ми се обади и попита какво да направи и да донесе и се появи след два дни с един огромен арабски сладкиш.  Те са също като нас, но им е различна културата и религията.  Но раждат деца и си ги оглеждат също като нас с много грижи и любов.

Аз лично смятам че за детето е много по-добре да бъде сред други деца, било то на градина или при бавачка, отколкото да си стои с роднина вкъщи.  Те имат нужда от социални контакти, от игри с други деца и въобще от това да започнат да свикват да са отделени от мама, за да са подготвени за времето когато ще ходят на училище и мама няма да е там.
Браво на Dushica   smile3501.Толкова хубаво го е написала.Браво smile3501

# 29
  • Мнения: 1 194
Здравейте. чувствам се задължена да дам отчет. GrinningАми, избрахме варианта, който допада и на двамата-тоест ангажирах едно българско момиче, което е дошло тук преди 4 месеца да живее при приятеля си и имат намерение да останат тук поне няколко години. Та така. Средата на октомври почваме адаптация и се надявам всичко да е ОК.
Студентка не мога да взема защото моето работно време е от 8-18 часа и момичето ако е студентка няма да може да ходи на лекции.
А с яслите, мани мани SickЗначи-отивам в яслата-не ме пускат изобщо да вляза! #2gunfireДа се обадя по телефона. Обаждам се-дават ми уж час, но след един ден ми се обаждат пак да отменят часа, щели пак да ме търсят да ми дадат нов час. да ама това вече съм го преживяла, знам че няма да ми се обадят. Ще отида пак на крака в понеделник и ако пак ме върнат ще ходя в кметството да се оплаквам(там е службата за яслмите) #Cussing outТа въпреки вашите окуражителни съвети, пак не се справих с тези ясли. Срам, срам!

# 30
  • Мнения: 3 491
С което още веднъж потвърждаваш отдавна изпитаното правило, че родителската интуиция си остава най-добрия съветник! Моите поздравления за намерения вариант!

# 31
  • Мнения: 1 761
Здрасти,прочетох ти темата, късмет с новата гледачка и поздравления за избора.Понякога бабите така разглезват децата,че после и на децата и на родителите им е трудно.А цвета на кожата и религията нямат никакво значение-важните неща за вътре в нас.

# 32
  • Мнения: 2 452
Аз съм на по-различно мнение от повечето изказали се, т.е. мисля че е по-добре детето да си е вкъщи до определена възраст и едва след 3 годинки да се 'социализира"; освен това аз съм "за" бабите (но при мен и двете баби бяха много квалитетни и не съм имала проблеми).
Причината да се намеся е идеята ти да се оплачеш - ако смяташ да го направиш, най-добре го направи в писмен вид - напиши едно възпитано писмо и се подпиши с всичките си титли (това прави впечатление, повярвай ми Laughing) - особено след като не са те пуснали в яслата; и ако имаш желание го занеси лично и се оплачи и устно, но имай и писмен вариант. Това писмо ще се заведе в архивите и те ще бъдат задължени да ти отговорят.
Аз не съм "нахална", но си търся правата и обикновено успявам да постигна това, което искам, ако искането ми е справедливо. Успех!

# 33
  • Мнения: 2 952
  Аз моя ще  си  го  гледам  поне  до 2  годинки и после на 4  часова градина ...а можеда се  захванем  и с  второ бебе ...та.....за работа и не мисля ...обаче  ако трябваше да решавам кого  да  взема  бих  взела майка си от БГ....въпреки ,4е свекърва ми е до нас наблизо и не работи ....въпрос  на отношения  също, на визи , права ...
  Успех.

# 34
  • Мнения: 1 194
Благодаря ви за подкрепата.
Аз също се чувствам по-спокойна в крайна сметка, че малката ще си е в къщи. Няма да я спеширам сутрин да става рано и да търчим при гледачката, мисля си , че ще е по-малко травмирана. Истина е , че тя е много общителна , но се надявам игрите в парка ежедневно засега да стигат като социализация.
Яд ме е на яслата, защото аз искам да я запиша в списък чакза догодина. Мисля, че на 2Г. и 3 месеца ще е подходящ момент да "излезе " от къщи.

Лаура, аз много титли нямам Wink, само Др, а за писмото виж може и да го спретна. Само да не стане нож с две остриета, защото тук с мойта професия няма много шанс да я вземат малката, за много богати минаваме. те не знаят , че аз заради графата "чужденец" хич не печеля за съжаление колкото френските ми колеги.

Общи условия

Активация на акаунт