Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
здравейте на всички. моята дъщеря след седмица ще стане на 5 месеца, и досега не съм й давала нищо друго освен изкуствено мляко. сега вече съм решила да започна с сокчета и с пюренца но не знам как да ги давам с какво да започна, и кога? моля за помощ :roll
« Последна редакция: сб, 24 сеп 2005, 01:18 от Vivi »
Цитирай

София

С плодови пюрета на Ганчев, Ам-Ам, без глутен... и други подобни марки, която си харесаш. А каша - оризова, пак без глутен. Аз за първи път й купих каша Фризокрем от ориз и беше много сладка. Такава ми препоръча продавачката. А по-евтините са на Слънчо, но гледай без глутен, че още е мъничка.
Цитирай

София

Погледни тези теми:
От кой месец cтава захранването?
Кога захранихте бебето на изкуствено мляко?-Анкета
Моля, дайте мнение за това....
Обърках се вече!
Захранването при изкуствено хранените бебета
Захранване на изкуствено хранено бебе
Ето какво каза педиатърът днес
Много се обърках с това захранване Sad
А може ли да захраня така..?
Захранване с пюрета-как и от кога
Плодовото пюре захранване ли е?
Захранване-защо,кога и с какво-> Част Първа
Захранване преди 4-тия месец
Въпроси, въпроси, въпроси
Захранване на некърмени бебета
Въпрос относно захранването на изкуствено хранените бебета
Захранване при изкуствено хранените бебета???
Ех, тези зеленчуци и плодове
Пюрета и каши за захранване на бебе-събирам мнения
Колко често да въвеждам нови храни?
С какви меса да захраня?
С какво започнахте захранването?-Анкета
Захранване с пюрета и каши

В тях ще намериш доста отговори и съвети. Успех!
Цитирай

Sandhausen, Germany

Здравей:)
Аз започнах зхранването на малкия със сокчета - ябълка, круша, грозде, морков / с него не прекалявай че може да пожълтее детенце/. След това започнах да давам плодово пюре в 10 сутринта по 50гр. от същите плодове. След около месец почнахме и зеленчуковите пюрета, като аз взимах на Семпер защото имаха с по един зеленчук и така въвеждах постепенно. Първо дадох броколи, след това морков, след това картоф и морков, картоф и царевица и т.н. Нов зеленчук въвеждах на 3-4 дни. Кашите след около месец и половина, като гледах да се без глутен и да са с адаптирано или частично адаптирано мляко. От тях не съм давала всеки ден по малко, а направо замених следобедното мляко с каша. Месото въведох преди 2 месеца / до момента е ял пиле, пуйка, заешко и телешко/, а малко след това и жълтъка. Глутен яде от месец, а домат и чушка от около седмица / водят се алергени/. От плодовете по късно дадох праскова и кайсия, а цитруси мисля да дам след годинката.
Дано съм ти била полезна.
Успех!
Цитирай

Лондон

Аз започнах захранването с плодови пюренца.
Цитирай

РусЙе

Аз започнах с картофено пюре, но от всичко което изчетох по темите, най-често срещах, че е хубаво да се започне с оризова каша. Но с каквото и да решиш - няма да сбъркаш. Също така знам, че е хубаво да се почне със зеленчуково, а не с плодово пюре, защото децата привикват със сладкото и после не искат зеленчуците.
Цитирай
Аз започнах чак когато Лиза беше на 6 месеца с плодово пюре. Давах няколко дни един и същи плод, за да се убедя дали няма да има алергична реакция. Постепенно разширявах... когато започнах да давам и зеленчуци на нея и харесаха повече от плодовете. След това и дадох и оризово брашно в млякото.
Цитирай

София

Зпочва се със зеленчуково, защото се усвоява по-лесно от плодовото и за да не привикнат децата на сладкия вкус на плодовете и после да не искат зеленчуково, но първото е по-важно. Започва се с 1-2 лъжички, постепенно се увеличава (дохранваш с мляко) и когато се стигне до едно бурканче се замества обедното млечно хранене.
След месец се започва с плодово, пак така, но се замества следобедното хранене.
Сокчетата ние ди гаваме сутрин, преди второто млечно хранене. С тях започнахме, по на 3 месеца. Иначе зеленчуковото на 4 навършени, а плодовото на 5 навършени. Малко преди да навърши 6-ти месец въведохме жълтъка, а сега, от няколко дни, хапваме през ден месни пюрета.
Цитирай

ВАРНА

Аз зехравам жинаги първо със сокчета:ябълка:ябълка и морков;круша;пъпеш;диня;
После давам плодови пюрета като е спорен въпроса дали да са сурови плодовете или сварени.говорила съм с двама педиатри и ми казаха, че няма проблем да са сурови, но съм чувала, че не можели да усвоят целулозата,затова давах 1 седм готови пюрета и след това пасирани.
След тях давах зеленчукови пюрета, но ака бебчо не наддава добре дават каша преди зеленчуковото.
Не съм имала проблеми с това да не искат да ядат зеленчуково след плодово. Все им е интересно.Ама не се изкушавай да слагаш захар.
Цитирай
blagodaria vi na vsi4ki za odgovorite.probvax s sok ot morkov edva ne povarna,i ot iabalka sa6tata rabota.dnes napravix orizova ka6a vob6te ne xapna ne znam kakvo da pravia da probvam pak ili da iz4akam o6te malko vreme
Цитирай

РусЙе

Изчакай няколко дена и пак пробвай Peace Аз почнах със захранването в 4-я месец, но едва преди 2 дена прояде  Mr. Green Като не искаше, изчаквах няколко дена и давах пак, и така. Успех  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.