Да обиколиш Европа с кола

  • 118 668
  • 660
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 280
 Параход , приемам поста ти като подкрепа.Благодаря.
Най-важното в темата е, да има максимално достоверна информация, защото четящите разчитаме на това / и не само от форума де/ при плановете си.

# 76
  • Мнения: 2 037
Вярно, темата е много хубава.
Зная, че във форума има потребителки, за които е въпрос на живот и смърт да ходят само на много скъпи места.
Дано не изместим темата само към финансовата страна на нещата, което вече е много лично.

И за да ви развеселя малко, а пък и да внеса една идея, която до сега не сме дискутирали тук, да ви кажа, че къмпингите из Европа са прекрасни! Когато пътуваш с кола освен това имаш привилегията по този начин да нощуваш сред природата, в някое райско кътче, сутрин прибираш багажа, потегляш към града, който е предвиден за деня, измаряш се хубаво и може да продължиш към друго райско кътче да починеш сред песента на цикадите....
В Испания спахме в един къмпинг, в който ни поднесоха към бирата абсолютно най-хубавите маслини, които някога съм яла. Heart Eyes

В Италия пък беше с една невероятна детска анимация вечерта, с мъжа ми се спогледахме тъпо и много ни стана мъчно за децата.

И на тези, които са скептично настроени, да ви уверя, в тези два къмпинга санитарните блокове бяха изключително чисти.
Струват 20-30 евро на вечер за двама възрастни с кола и палатка. И това е условно, зависи от сезона.
Тези цени са точно преди високия сезон.

# 77
  • София
  • Мнения: 7 043
Преди година и половина си направихме такава европейска обиколка.
Това което направих преди да тръгнем е, че принтирах точно от viamichelin предполагаемите маршрути. В днешно време е почти задължително да има GPS в колата, а ние без нашия буквално бяхме изгубени. Не говоря за магистралите, те са лесни за ориентация. Става дума за обикновените улици в градовете. Също така и за обходни маршрути, ако има някакъв ремонт по магистралата или някакъв  инцидент. Понякога GPS-а не знае коя улица е еднопосочна или затворена, но такава грешка за 14 дни ни е дал май само веднъж.
Спали сме и в хотел от споменатата верига Ибис. Хубави са, имам много добри впечатления и ако се налага пак ще ги търся в съответния град.

За мен не е важно колко повече км ще премина, градове ще видя..., а е важно, тези места, на които съм ходила, да съм ги видяла качествено  Wink.
  Peace Абсолютно, Вени!

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,

Започвам да планирам едно пътуване до Рим с кола и се чудя как да подредя маршута така че без да бързаме да разгледаме каквото има по пътя.... дали някой е минавал същия маршут и може да даде предложения или предположения  Wink

# 79
  • Мнения: 2 480
Здравейте,

Започвам да планирам едно пътуване до Рим с кола и се чудя как да подредя маршута така че без да бързаме да разгледаме каквото има по пътя.... дали някой е минавал същия маршут и може да даде предложения или предположения  Wink

Ама за Рим пътищата са през Гърция с ферибота или през Словения. Вие на кой вариант сте се спрели?

# 80
  • Мнения: 1 541

И за да ви развеселя малко, а пък и да внеса една идея, която до сега не сме дискутирали тук, да ви кажа, че къмпингите из Европа са прекрасни!


Такава е и нашата идея. Така или иначе сме къмпингари, за една, две вечери една хималайка се разпъва за 3 минути. А за условията не коментирам - басейни, чудеса... Но това човек, който не е ходил на палатка не може да го вдъхнови... Mr. Green
Ние сме пътували така дълго с кола в Щатите - 4 седмици пътуване, беше доста добре и дълго планирано пътуване. Знаехме колко дни, къде и как... Доста неща видяхме, но накрая се преситихме ужасно. Просто исках да си седя в хотела и да не мърдам.... нещо, непонятно за мен. Blush
Но ние винаги пътуваме така, напоследък точно това си мисля, по-добре по-малко неща, но  по-качествено видяни... Да ама, не мога да го приложа на практика. Просто се запалвам като знам, че съм на място и не мога да се спра. Всичко искам да видя, или поне почти всичко  Blush

# 81
  • Мнения: 4 784
Спали сме и в хотел от споменатата верига Ибис. Хубави са, имам много добри впечатления и ако се налага пак ще ги търся в съответния град.
Ние също си ги ползваме най - редовно и сме само с хубави впечатления. Дори когато плануваме пътуване, първо в техния сайт влизам, имат онлайн оферти доста под цената в хотела на място. Например цена в хотела 90 евро, цена при онлайн резервация 49 евро на нощувка за двойна стая. А при едно друго пътуване - Виена, Амстердам, Прага, пак предварително резервирали Ибис хотел в Прага, както се разхождаме из Мадуродам, ми звъни телефона - "Извинявайте г-жо, обаждаме се от хотел Ибис Прага, има проблем с резервацията ви", тука вече аз бях изтръпнала, защото бяхме компания от 8 човека и аз правих резервациите. Та момичето ми съобщи, че понеже имали проблем в хотела, който няма да успеят да отсранят, ни пренасочват в друг хотел в Прага, като разликата в цената е за тяхна сметка, а хотела е Хилтън, за който ни изпратиха точни сведения за местоположението и каквото друго си трябва по имейла. Е, как да не сме им фенове  Simple Smile.

# 82
  • Мнения: 746
записвам се и аз да следя, макар да не съм сигурна, че тази година ще има време за такова пътуване  Praynig

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,

Започвам да планирам едно пътуване до Рим с кола и се чудя как да подредя маршута така че без да бързаме да разгледаме каквото има по пътя.... дали някой е минавал същия маршут и може да даде предложения или предположения  Wink

Ама за Рим пътищата са през Гърция с ферибота или през Словения. Вие на кой вариант сте се спрели?


през Словения..... ние вече веднъж сме го минавали този път - но транзитно без да спираме. Сега ми се иска може би да разгледаме Белград и Словения и чак след това да се насочим към Рим. Дали можете да ми препоръчате забележителности, които си заслужавт да се посетят в Белград и Словеиня !?

# 84
  • Мнения: 2 480
Пещерата "Постойна яма" в Словения. Ако греша името и, нека някой да ме поправи.

# 85
  • Мнения: 1 893
Liviat, виж тази тема.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 2 469

Голямо благодаря !!!   bouquet

# 87
  • Мнения: 280
Ехооо, къде сте? Хайде, замириса на пролет, време е за планове    car003!!

# 88
  • Мнения: 919
Здравейте,
Това ще е четвъртата разходка през Европа с кола.
За тази година маршрутът е следния - София - Загреб-Гармиш Партенкирхен - Франкфурт - Дижон - Лион - Милано - Любляна - София.
Основният град ще бъде Франкфурт ( мъжът ми има работа 3 дни) и всичко останало е не повече от един ден.От тези градове в предишни пътувния сме посещавали само Любляна - прекрасен град - останлите ще са новост. От посления Травел избрахме 2 от най-живописните маршрути е Европа и всъщност От Загреб до Франкфурт е единия, а после във Франция е между Дижон и Лион.
Хотелите , които ползваме са основно на Ибис (според нас са на добри цени, добри локации). Не навсякъде ги има.
Приемам идеи, предложения всякакви
И благодаря    bouquet

# 89
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
 Здравейте и от мен,ние всяка година ходим до Словакия понякога  по два пъти,тази година планираме да отидем за 2-3 дни в Словакия ,където си ходим и от там да минем през Австрия до Италия,като целта ни е Венеция.Но цените на  хотелите ми се видяха доста високи и така стигнахме до решението за къмпинг,но в Италия (незнам как е на друго място) не може да отседнеш в къмпинг за по-малко от 3 дни.През 2002г ходихме и там на място като попитахме ни казаха същото.Това за тази екскурзия ме устройва,но ако искам да обиколя на повече места,този 3-дневен престой е спирачка.Ние никога не сме ходили на къмпинг,но така като гледам има и бунгала,към които сме се насочили,някой ходил ли е на такъв къмпинг в Италия?

Общи условия

Активация на акаунт