Да обиколиш Европа с кола

  • 118 450
  • 659
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 592
Момичета някой пътувал ли е из Тоскана?
Мои приятели семейство от София бяха на гости и почивка на приятелка в Тоскана. Казаха ми, че каквото виждаш на картичките, такова е и наистина. Била най-красивата и живописна част на Италия, с много лозя, красиви селски пътища със серпентини, и морски курорти. Снимките им бяха страхотни. Казаха , че повторението е задължително! А, сетих се и че къщата в която са спали, цените направо са били символични!

# 121
  • Мнения: 280
notar , благодаря ти!
Върти ни се като идея за есента, та проучвам.Искам разходка в провинция без тълпи от туристи и музей.Чудим се за Чехия или
италия.А къщите ги гледах, че са особено евтини за 4 човека за седмица.

# 122
  • Мнения: 2 037
chanel5, ако дилемата ти е Чехия или Италия с ръка на сърцето ти препоръчвам Италия.
Въпреки че за мен от страните, в които сме били, тези двете са най-комерсиализирани в отношението си към туристите.
На 7 май се върнахме от пътуване до Унгария и Чехия, плюс един ден в Дрезден, той е близо до Прага.
В Будапеща бяхме ходили и много я обичам. Северно от нея по поречието на Дунава е точно това спокойствие, което търсите, съчетано с исторически забележителности, има невероятен замък във Вишеград. Карлщайн, който е близо до Прага е много по-безинтересен, а тълпите са там обаче.  Simple Smile В Чехия е много приятно в Бърно; в едно градче Jihlava; по поречието на реката от немската граница посока Прага до магистралата е също много приятно. Но на чехите магистралата е просто адско изживяване, сторена от някакви блокове, друса ужасно. Иначе да, в провинцията им е спокойно, чисто, подредено.
От Тоскана съм видяла малко, но достатъчно за да ми се ходи отново Grinning, точно както ти си го описала.

# 123
  • Мнения: 280
"Лошото" е, че през март бяхме в Сицилия и сега всичко друго /от този лежерен тип/ предварително ми бледнее, но като мине малко време и пак не ни свърта по-ентусиазирано ще погледнем.Така или иначе имаме план наесен за седмица да се разходим с колата.Дано няма финансови изненади Laughing!

# 124
  • Мнения: 592
Като се върнеш - тук на доклад веднага! Wink

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
notar , благодаря ти!
Върти ни се като идея за есента, та проучвам.Искам разходка в провинция без тълпи от туристи и музей.Чудим се за Чехия или
италия.А къщите ги гледах, че са особено евтини за 4 човека за седмица.


Много ще съм задължена да споделите къде ги глеате тези къщи  Sunglasses

# 126
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Италия, Тоскана над Флоренция - спокойствие, гледки и на малко повече от хвърлей от Флоренция. А от там ако имате желание можете да пообиколите доста.

# 127
  • Мнения: 6 039
винаги съм пътувала само със самолет и не исках да чуя за пътуване в кола. През октомври, едно изключително пътешествие с кола през Турция до Сирия и Ливан, преобърна представите ми. Пропътувахме за 20 дни над 6000км и изобщо не ги усетих, Сега си мечтая да видя Европа (била съм почти във всички държави) с кола. Записвам се в темата, да следя за интересни места.

# 128
  • Мнения: 592
Malenna - много си изтървала, но има време да наваксаш. Особено ако не се движиш по магистралите е приказка!

# 129
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
От близките държави Румъния и Словения са приказни.
За Румъния съм слушала. Словения я видях малко - балканска Швейцария - зелена, спретната, малки приказни къщички и църкви с готически камбанарии, които светят нощно време.

А тук във форума бях гледала снимки от северна Гърция планините - красота и на снимките изглеждаше като Родопите Simple Smile

# 130
  • Мнения: 280
Malenna , с кола предполагам ще погледнеш на страните по друг начин.Ние сме били и със самолет и кола.Много е различно.Със самолет обикновено се посещават столици,а с кола провинцията на страна.
Разкажи, моля те, повече за екскурзията ти!това са толкова различни държави от европейските, че даже не знам какво да си представям.

# 131
  • Мнения: 6 039
Пътувала съм малко с рента кар, но не е като да хванеш безкрая, да нямаш ограничение въ в  времето и да гониш полети.
За Сирия и Ливан ще пусна после разказ в снимки. може би утре.

# 132
  • Мнения: 592
От Ливан най- ме впечатлиха къщите им - тези които са извън градовете, има такива самотни, по хълмовете, ей така в нищото, но се оказа че и земята наоколо била тяхна, макар че е гола пустош. Такива прогимназии са, че Бояна и Драгалевци просто ще си умрат от завист какви копторки имат. Иначе красотите са на север, ако не са го засрали - курортните им комплекси и казината. Заради тях им викаха Швейцария на Близкия изток преди гражданската война. А зеленото им е към долината Бекаа - там имат по 2-3- че и 4 реколти и заради това е цялата битка, защото от там се изхранват. Абе всяка държава си има своите хубости, само да могат да те упътят точните хора.

# 133
  • Мнения: 6 039
notar ,
видях го в целия му блясък, тъй като родителите ми са живяли 7г в Сирия, а сестра ми 4 в Ливан. Бях с точните хора на точното място:)))
Но темата нали е за Европа, няма да намесвам Азия:)

# 134
  • Мнения: 592
Е те Израел нали играят в европеските първенства - където Израел, там и Ливан  Wink

Общи условия

Активация на акаунт