Нова Монтесори ДГ в кв. Витоша - някой посети ли я вече?

  • 24 900
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 363
Тъй като те го приемат там по-скоро като училище и целят да постигат дълбока концентрация при децата, по-скоро си мисля, че деца с дефицит на вниманието, които биха изисквали по-специални и индивидуални грижи, целят да отсеят.

а като се замислим, че Монтесори е създала метода си точно за деца със специални потребности в началото....


Да, така е. Но такива деца изискват различна и специална грижа, за която те нямат капацитет.

въпросът е дали се отсяват такива деца, или просто се отсяват наистина "лесни деца" - кротки, послушни, с които ежедневните занимания ще са по-лесни и безпрепятствени. всеки търси на баницата мекото...

# 76
  • София
  • Мнения: 6 675
....
Колкото до това родителите да прекарват първите дни с детето - едва ли. По монтесори философията, а и не само, това по-скоро би попречило и създало проблеми на детето, отколкото обратното - да му помогне да се адаптира.

Лично за мен само тази градина изглежда точно така, както са добрите монтесори градини в чужбина. Но имам усещането, че са твърде.. лакоми за разни такси. Това ми идва малко в повече.
Странно, в Камелини точно това направиха с нас - оставиха детето ми да стои с мен/баща й, докато тя не се почувства сигурна и сама не пожела да си отидем, просто един ден каза на баща си, че ще остане да спи с децата.
За ДКМ - била съм веднъж на "преценка" на детето /без пари/ и веднъж на уикенд - страхотна база, може би наистина тм най-вече се спазват М. принципите, но съм съгласна за таксите - твърде високи са, и на мен ми идват лакоми. А като прочетох в един примерен договор, че ако платиш годишната такса тя се връща само в случай на смърт на детето - малко в повече ми дойде тази детайлност. Confused

# 77
  • София
  • Мнения: 5 190
Мооооляяяяя?!

Да, това е "чудесен" подход....

# 78
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
страхотна, но не е ориентирана към българските деца, очевидно.

Здравейте!

Напротив, Детска къща Монтесори е ориентирана именно към българските деца. Ще се попитате защо  обучението е на английски тогава? Отговорът е даден преди повече от 100 години от д-р Мария Монтесори.

До 6 годишна възраст в развитието на децата много важна роля имат сетивните периоди, а те са: за ред, усъвършентсване на сетивата и движението, както и за език. До шест годишна възраст децата учат езика без усилие, ако им е създадена подходяща среда. Тъй като нашите деца са заобиколени от българска реч- говорят на български с приятелчетата си, с мама, с татко, баба, дядо и т.н., те неизбежно научават майчиния си език - българският. Ако в градината се  потопят в различна езикова среда, те усвояват и езика на тази среда. Освен това,  когато играят на двора биват окуражавани да използват английски език, но опитът доказва, че спонтанната комуникация става на майчиния език. Напр. ако едно дете с български произход говори с друго дете с български произход, най-вероятно ще използват български език, но ако някое от тези деца се обърне към дете с друг произход, което говори английски език, то езикът на общуване се променя. Целта е децата да свикнат със звученето на езика, с построяването на прости изречения и обогатяване на речниковия запас.

От практиката си не съм имала случаи, в които дете, което е посещавало чуждоезикова детска градина в родната си страна, да изостане в развитието и усвояването на родния си език, напротив усвоява два езика паралелно.

Надявам се да съм била полезна с разяснението и моля да ме извините за многословната публикация. С радост бих отговорила, ако имате и други въпроси.



Само, че те до 4та група ли говорят на англиийски? Защото в предучилищната подгоговка се изучава и роден език и граматика, а  децата научават кои са гласните съгласните в бг език и как да разделят на звукове и срички. А това няма как да се научи от английския.

# 79
  • Мнения: 2 652
jam, кой ли може да каже? Ако са почтени, би трябвало да не действат така.


Olive, това с договора е .. нямам думи. Значи ако си платил едногодишна такса, но си отпишеш детето, няма да ти върнат пари, така ли???? Това не е меркантилност, а чист грабеж. Къде го има това?!? Това си е за Комисията за защита на потребителите директно.

marrrinka85, конкретно ДКМ се водят детски център, т.е. нямат лиценз за предучилищна. Casa dei Bambini - другата градина имат лиценз, но си е по стандартната програма "Моливко" на МОН. Т.е. децата в предучилищна си учат по Моливко съответните часове. И имат някои монтесори материали за език на български.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 675
Понеже сериозно се чудех дали да не запиша детето си там, изчетох внимателно договора при едно от посещенията. Поне преди 1 г. такива бяха условията, не се връщаше годишната такса просот защото си отписал детето.
Case dei bambini  наистина ли имат лиценз от МОН за предучилищна? Не знаех за това - откога го имат?

# 81
  • Мнения: 395
...
Case dei bambini  наистина ли имат лиценз от МОН за предучилищна? Не знаех за това - откога го имат?
До колкото знам - от есента на 2010.

# 82
  • Мнения: 2 652
...
Case dei bambini  наистина ли имат лиценз от МОН за предучилищна? Не знаех за това - откога го имат?
До колкото знам - от есента на 2010.

Да, и моята информация е от края на годината.

# 83
  • Мнения: 3
Здравейте, тук не е писано повече от две години. Малко прясна информация моля.

# 84
  • Мнения: 86
Здравейте, тук не е писано повече от две години. Малко прясна информация моля.
Имат лиценз и за предучилищен клас.
Таксата не се е увеличавала за тези 4 години.
Отделно се плаща за био кухня.
Единият от сертифицираните Монтесори педагози е чужденец.
Питай, ако те интересува нещо конкретно.

# 85
  • Мнения: 212
момичета, наскоро попаднах на реклама за МОНТЕСОРИ ДГ "Peecaboo" - в Драгалевци мисля - знаете ли нещо за нея. Мои близки мислят да се спрат на нея от към локация и търся мнения?

# 86
# 87
  • Мнения: 202
Здравейте,
Бих искала да попитам- ДКМ имат ли собствен превоз?
Наистина ли не връщат предплатена за една година такса, ако родителят реши да отпише детето?
Има ли някой, с по-палаво дете, което да е прието там?

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,
Бих искала да попитам- ДКМ имат ли собствен превоз?
Наистина ли не връщат предплатена за една година такса, ако родителят реши да отпише детето?
Има ли някой, с по-палаво дете, което да е прието там?

Здравейте, правя проучване за Монтесори градина за едно мъниче на 2 години. Ще съм признателна за отзиви.  Разбирам, че вече има няколко установени Монтесори градини.

Общи условия

Активация на акаунт