Алергия при кърмено бебе

  • 3 005
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 382
Здравейте!
Към много лекари и светила се обърнах, много познати и непознати разпитвах. Моля ви, ако има някоя мама с подобна история да даде съвет. Нашата история е следната - на 4 месеца сме до сега сме само на кърма. От няколко седмици след раждането си е със слуз в аките, а от преди месец и половина и с нишки или жилки кръв. Започнах стриктна диета след консултация с доц. Кавачева и доц. Маринова, която продължава повече от месец вече. Пуснахме микробиология на бебето от памперса - чиста, кръвни показатели добри. По време на диетата слузта намаля, но се появи обривче по крачетата, напоследък и кожата по бузките загробя. През този месец имахме дни без кръв, някой бяха пък даже и с повече от преди да започна диетата. До онази вечер беше памерса предимно кръв. На следваща сутрин нямаше кръв !?!?!? Сега по препоръка на доц. Ковачева сме на Фризопеп и в Понеделник на конктролен преглед. Ако имаме подобрение, значи нямаме проблем по черъвцата, а само алергията. Моля ви, дайте ми съвет. Искам да продължа да си кърмя бебето, знам че за него това е най-доброто, но защо не се оправя  newsm45

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 528
Първото, което ще кажа, че според моите небогати знания, кърмата е по-добра от Фризопепа и според мен е лош съвет да спираш кърменето. Бебето очевидно е с алергия или най-малкото е предразположено и кърмата е най-добрата превенция.

Моят син имаше от първия месец слуз, но бяхме на смесено хранене- кърма и Аптамил. Започнах диета, минахме на Фризопеп, но слузта си остана. При смяната на млеката се подобри само изхождането- преди беше непрекъснато до 10 пъти на ден, след фризопепа рязко падна на 2-3 до 1 път. На четири месеца минахме само на кърма. Докато не го захраних на 5 месеца и 1 седмица си бяхме със слуз. Но кръв не сме имали. Ние ходихме при д-р Куманова, след като прочетох нехубави неща за доцентките. Тя ме насърчи да кърмя докато мога. Общо взето ми стана ясно, че докато детето наддава положението не е толкова лошо дори със слузта.
Всъщност не знам какво да те посъветвам-виж как стоят нещата с фризопепа, но поддържай лактация- ако няма промяна, си върни кърменето.

# 2
  • Мнения: 1 937
ra_iv, знам как се чувстваш, защото в момента минавам през този ад.
Обмисляла ли си възможността проблемът да е свързан с поставянето на ваксина?

А тези теми прегледа ли:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319010.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335405.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387323.15
 
 

# 3
  • София
  • Мнения: 382
Verdad, мерси за линковете. Честно казано нямам никаво време да потърся и ми дойде много добре информацията Hug Просто цедене, мъчене на бебето с шише по 1 час...
Кръвта се появи няколко дена след поставянето на Пентаксима...

# 4
  • Мнения: 1 937
А аз, след всичко прочетено (и без категорично поставена диагноза), връщам лентата още от ХБ ваксината. Струва ми се, че след Пентаксим-а се влоши положението.
В момента опитвам с хомеопатия.

# 5
  • Мнения: 561
И аз минах през периода на колебания дали да давам Фризопеп, вместо да кърмя, но сега съм убедена, че кърменето е много важно за израстването на алергията.
Въпреки диетите е възможно детето да е чувствително към някое от разрешените храни. Това не значи че трябва да минаваш на фотосинтеза иличе трябва да спреш да кърмиш. Най-важно е да се спазва безмлечното ограничение.Виж дали не можеш да свържеш кръвта с някоя храна все пак.
Може би е добре да се направят още няколко микробиологични изследвания-аз знам, че от две проби може да се съди дали има инфекция или не.
Ако изхождаме от принципите на хомеопатията, това че се минава към обриви е добър знак  Peace. По принцип обривите са най-леките прояви на алергията.
И при нас пикът беше на вашата възраст, около 6 месеца се подобриха нещата (при нас имаше само обриви).

# 6
  • София
  • Мнения: 382
Verdad, дали можеш да ми препоръчаш някой хомеопат и аз след всичко прочетено мисля, че си заслужава да се опита..
easy, лошото е, че с алергията до сега си играеме безуспешно на детективи, но мога да хвана коя храна е причината. А толкова съм отслабнала, че гледам да разнообразявам с всички незабранени храни. Дали пък може да си укрепвам организма с нещо - тахан примерно, червено цвекло си хапвам?

# 7
  • Мнения: 561
И при нас диетата нямаше ефект, пък и аз не бях много стриктна, че хич не издържам на глад  Embarassed. Най-важното е да се храниш без млечни продукти (като внимателно следиш етикетите да не съдържат неща като млечен протеин). Сусамът се води алерген, но аз го хапвах, както и бобови и всички ядки.
И ние се лекуваме с хомеопатия  Peace

# 8
  • Мнения: 693
При нас беше същото положението....спрях да ям всякакви краве продукти, но не спрях да кърмя и не бих те посъветвал да го правиш. Най-вероятно ваксината е провокирала такава реакция  и е станал колит, както се оказа и при нас. Двай му пробиотици (Ентеросан, Лактофлор) и ще усетиш промяна още първите дни, те са и имуностимулиращи. Peace На по-късен етап ще го израсте, не се тревожи, но бих те посъветвла да поотложиш захранването.
Колкото до доц. Ковачева  Sick

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 528
Аз не успявам да спазвам стриктна диета по отношение на млечните продукти. Случва се да хапна торта, еклер, вафла.  Sick Но така или иначе дори при стриктните периоди си бяхме със слуз до захранването. Вече почти три месеца нещата са добре. Вчера обаче пак слузесто. Направо се потресох. Свързвам го с едно малко парче торта от предишния ден, в което обаче имаше бита сметана newsm78
Иначе много се надявам, че easy е права за обривите, защото при нас се появиха преди време и се водим с АД.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
ra_iv, как мина консултацията вчера при специалиста? Какви препоръки за хранене получихте?

# 11
  • тук
  • Мнения: 510
извинявам се, че нахлувам, но имам следното питане към мамите с опит: ако при стриктна диета за млечни и крави продукти, няма промяна във вида на изпражненията, тестват ли се други продукти - яйцата, например или знам ли някакви други храни ?

# 12
  • Мнения: 115
Portman,  изключи всички млечни (не само от крава), яйца, всичко с глутен, всички бобови, ядки, и неща с кофеин - шоколад, зелен чай и т.н. и всички меса!
Де факто карай една седмица на ориз, картофи, царевица, просо, плодове и зеленчуци. Трябва да видиш подобрение! После въвеждай по една храна на седмица от изключените.
Aко детето реагира - значи трябва да се въздържаш от консумация на съотвентана храна поне за три месеца!

Тази стратегия подейства при нас.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 382
Да се отчетем... След 4 дена на Фризопеп намаля броя на аканията, до 1-2 пъти на ден. Минахме отново на кърма и от една седмица сме имали само веднъж 1-2 точки кървави точки. Давам му веднъж дневно по малко Фризопеп за да се позапичаме. Което си го тълкувам, че кръвта е от разранявания, вследствие на честото акане. А слуз си имаме още и ни избиха и пъпчици по челцето и над устничката. Явно е алергия към някоя разрешена храна, но коя е не мога да хвана. Ядем предимно това което е казала Incanto, даже не всички видове плодове и зеленчуци.

# 14
  • Мнения: 5 604
И моето бебе от 2-рия месец няма нормално изхождане-всичките са редки( попиват в памперса) със слуз и жилки кръв.Ограничавах какво ли не с храната-не видях подобрение.
Съвпадна с поставянето на втора доза Хепатит Б ваксината.
След Пентаксим се отключи атопичен дерматит.
Изпражненията започнаха да се променят след захранването( по-рядко има слуз и кървави жилки).
Обривът се повлия от Хомеопатично лечение ( класическа хомеопатия с монопрепарати в Пловдив).Сега се надявам да се повлияят и патологичните изхождания .

Прави ми впечатление връзката м/у ваксините и проблемите .Може да подкрепите петицията за свободен избор на ваксиниране ( в подписа ми).Да имат законово право родителите и лекарите да се съобразяват със състоянието на детето-засега  АД не е основание за отлагане на ваксина ,а факт е,че се обостря след всяка ваксинация  Sick

Много информация излиза на бял свят,ако не приемаме априори ваксините за безвредни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт