"гладене" на велурено манто??

  • 3 168
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Пуснах в пералнята на програма за ръчно пране велурено манто  Embarassed, забравила съм да го извадя веднага и сега велура е намачкан и твърд. Как мога да го омекотя и изгладя?
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 166
Хм, не знам дали не си направила грешка, като не си го дала на химическо чистене, а си го пуснала в пералнята Thinking. Защо не опиташ леко да го навлажниш и да го оставиш на закачалка да съхне, за да се отпуснат гънките. Като пера ботуши от естествен велур, след това велурът винаги се степва и го ''разрошвам'' с четка  - предполагам, след като изсъхне мантото трябва да направиш същото, дано се получи Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 214
Друг вариант е парата. Имах велурено сако, което от стоене в гардероба, беше доста намачкано. Сложих го на закачалка в банята, далече от душа, пуснах горещата вода и го оставих вътре, докато изчезна парата. Беше се изгладило перфектно.

# 3
  • Мнения: 4 166
ами да де - с навлажняване, твоя метод е доста интересен Simple Smile, а ''степва'' ли се, като при пране от парата или не Peace

# 4
  • Мнения: 3 551
Моето велурено манто също го пера в пералня с первол. Накрая слагам обилно количество омекотител и е като ново след изсъхване. Така третирам и ботуши.  Тъй че моя съвет е отново да го намокриш в пералнята, само изплакване с омекотител.Но предполагам зависи от качеството на велура.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 214
ами да де - с навлажняване, твоя метод е доста интересен Simple Smile, а ''степва'' ли се, като при пране от парата или не Peace
Това съм го правила веднъж и стана перфектно - нямаше степване или втвърдяване, но може би зависи и от велура.

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 22:20 от slanchice

# 6
  • Мнения: 113
Благодаря момичета, сложих мантото пак в пералнята, че съм скарана с ръчните работи  Mr. Green и сложих доста  ooooh! омекотител , сега почти е изсъхнало и е идеално изгладено ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт