Добър стандарт на живот?

  • 8 548
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз лично съм доволна, че имам покрив над главата си и не стоя гладна. Останалото е много относително... Един иска хляб, друг яхта.
и това е вярно

# 16
  • Мнения: 364
За мен добрият стандарт е наличието на свободно време..
Ако можеш да си позволиш дълго време да отсъстваш ..значи стандартът ще е достатъчно висок..

Магаренце, колко точно си го написала.
Наистина личното време е белег на добър стандарт на живот!
Каква полза от материалните облаги, ако нямаш време да им се насладиш?!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 461
Най-сериозният лукс е времето.
Иначе в определянето на добрият стандарт включва отново времето като фактор.
Писала съм и друг път по темата, но за определянето на висок стандарт освен в материален план, играе съществена роля и начина на организация на времето и изобщо качеството на времето, как се прекарва, в какви дейности- приятни или неприятни, както и наличието на свободно време.
Защото има хора, които в материален аспект имат сравнително високи доходи, но не инвестират в стандарт.
Примерно- сравнени две жени / в дамски форум сме/, едната от които живее в разкошна къща и кара висок клас автомобил, но практика прекарва огромна част от времето си в домакинстване- поддържане на къщата, пазаруване, готвене, отглеждане на децата и прочие, в сравнение с друга жена, която живее в апартамент и кара автомобил, на стойност наполовина по-ниска от първите, но ползва домашна помщница и детегледачка, като свободното време оползотворява в приятни дейности - културен живот, масаж или срещи с приятни хора, то, може да се каже, че втората има по-висок на стандарт на живот от първата.
В материален план, добрият стандарт включва качеството на живот-  домът - неговото местоположение и големина, качеството на почивки, дрехи, храна, козметика, препарати за домакинско ползване, ако щете, но въпреки всичко, това, което на първо и основно място определя добрият стандарт е времето.
Защото дори и ако сравним доходите, не е все едно един висок доход дали е резултат от черна работа на открито или от работа в луксозен офис.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Присъединявам се към спокойствието и свободното време- наистина са лукс.
Придобивките, демонстриращи стандарт не ме блазнят- коли, къщи, лаптопи, мобилни телефони, маркови парцалки, лъскави заведения... втриса ме от снобарията Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 3 461
О, да, много ми е любимо да нямаш пари да си платиш тока, но да си с последно поколение Верту.

# 20
  • Мнения: 4 291
Аззи, мъдра както винаги. Даже не се бях замисляла.

# 21
  • Мнения: 4 300
Не е точно така обаче,един учител има много свободно време, но доходите от труда му не са достатъчни за добър стандарт.

# 22
  • Мнения: 313
А високят стандарт включва ли вземането на големи кредити за постигането му  според вас? Човек с високи доходи и големи кредити, живеещ на широко , но в същото време треперещ да каже нещо накриво на шефа си за да не остане без работа има ли висок стандарт ?

# 23
  • Мнения: X
Луксът:- за мен е всичко това,което не ти е нужно.
Можеш да се изфукаш с него,но на практика спокойно можеш за живееш и без него!
А добрият стандарт?
За всеки е различен.Някой по-напред беше писал ,че за него е голяма къща,вила,частна детска градина...т.е. все неща,без които можеш да живееш.
Не казвам,че човек трябва да се ограничи само до най-необходимото,но аз  например не бих купувала вили,яхти и прочие ,защото те задължават и отнемат от спокойствието ти и времето ти.
Предпочитам да имам парите да си наема яхта за един месец ,за да си почина,а друг да се грижи за поддръжката й.Същото е и с вилата...По-лесно и по-удобно ми е да си наема някъде вила.
Явно съм твърде мързелива!    Mr. Green   

# 24
  • Мнения: 521
Стандарта е различна величина за всеки от нас. За мен успелите хора си позволяват лукса да мислят спокойно за бъдните дни.
Своите и на тези след тях.

# 25
  • Мнения: 58
...успелите хора си позволяват лукса да мислят спокойно за бъдните дни.
Липсва ми спокойствието, радостта. И ако моето мога да го контролирам, на другите не мога. Незнам кое е добър стандарт. Искам къща на село и да копам за кеф! Не палат, не 2м ограда, а обикновена селска къща с вана (само пример - колко голям лукс).

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 02:18 от winter_wolf

# 26
  • Мнения: 90
Да имаме къде да живеем, да имаме работа, да сме спокойни че в края на месеца заделяме някакви пари, след като сме платили всички сметки и сме дали пари на родителите си.

# 27
  • Мнения: 1 800
Следя с интерес темата за живот според чергата и според написаното, масово прави впечатление, когато различни личности живеят с малки заплати, но ги дават за скъпи телефони и автомобили.  Ок, щом не живеят на кредит, живеят според възможностите си и е по-скоро въпрос важност и ценности.

А какво включва добрият стандарт на живот?
Кое е излишно, необходимост и кое лукс във вашето собствено ежедневие и защо?


Преди време една богата дама в интервю за радио, каза, 4е най-хубавият урок, който е нау4ила от баща си е, да живееш с по-малко отколкото полу4аваш, тогава винаги ще бъдеш богат.
Когато следваш това правило и си позволиш максимално доброто според възможностите си, тогава е постигнат добър стандарт на живот за класата, към която принадлежиш.

Аз съм фен на скандинавците, за които е проява на лош вкус да парадираш с възможностите си.

Излишно е вси4ко , без което мога, необходимо  е да се прави реална преценка на финансовите възможности, а всяко едно нещо, което мога да си позволя извън нормалните неща според тези възможности е лукс.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 461
Не е точно така обаче,един учител има много свободно време, но доходите от труда му не са достатъчни за добър стандарт.
O, разбира се.
За да си осигуриш стандартите, за които говоря, се налага да разполагаш с определени средства.
Сравнението, което дадох беше по-скоро между по-малко и повече заможни семейства, но с различен стандарт.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е точно така обаче,един учител има много свободно време, но доходите от труда му не са достатъчни за добър стандарт.
Спрямо доходите на по-добре платените професии ли? Те ли са мерилото за "добър стандарт"? За мен- не, всичко е в главата.
Майка ми цял живот е била учителка- свободно време няма много, но до скоро поддържаше доста приличен стандарт (осигурен от съпругът й).

Общи условия

Активация на акаунт