Изсушаване и напукване на кожата на ръцете :(

  • 41 795
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 246
А откъде купувате памучни ръкавици?

# 46
  • Мнения: 22
На Пантен крема за ръце помага Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 1 635
Да добавя и моето лекарство за този проблем. Казва се Дефламол и се продава в аптеките.
И аз това ползвам, когато състоянието на кожата много се влоши.
Иначе ползвам обикновен крем за ръце.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте момичета!

Наминавам, за да Ви кажа какво изписа личната на майка ми за проблема й - силно напукана кожа на ръцете.

Смесват се:
- 1 супена лъжица течен глицерин (от аптеката)
- 1-2 супени лъжици прясно изцеден лимонов сок
- 2 супени лъжици вода


Имаше чудотворен ефект! Кожата и се възстанови много бързо!
При това тя се мажеше само вечер, през деня е на работа

Вярно,че всичко е индивидуално, но реших да споделя с вас тази лесна рецепта - дано ви помогне и на вас!
 Hug

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!      bouquet
Струва си да се опита  Peace.
И аз има такъв проблем с ръцете, до някъде го реших като почнах да мия чиниите с ръкавици. Казвам донякъде, защото така поне не стават толкова бели и не се напукват до кръв. Трябва обаче след всяко миене на ръцете, а това ми се случва доста често да ги мажа, а това е невъзможно.  Пробвала съм Глизолид, кремове на Ейвън, Палмолив, ЛР, Талодерма и какво ли не друго, но ако не се мажа редовно няма кой знае какъв ефект. Така че дойде ли по-студено време се зареждам с кремове и гледам където и да отворя - чанта или чекмедже да има крем да се намажа  Mr. Green.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 246
А откъде купувате памучни ръкавици?
Никой ли не знае откъде да намеря памучни ръкавици? Попитах в няколко аптеки, но ми казаха, че не продават. В магазинчетата за 1 лев дали има?

# 50
  • Мнения: 18
Аз преди време също търсех памучни ръкавици и си взех от Бриколаж, мисля че не са предназначени за козметична употреба, но вършат работа. Поне са изцяло памучни, тънки и меки.
А относно ръцете, напоследък когато са ми много сухи ръцете си ги мажа с маска за лице и стоя така без да мия докато мога, в повечето случай попива доста бързо, защото кожата е суха.

# 51
  • Мнения: 49
И аз съм с такъв проблем. Ползвам Колд крема на Авен и съм страшно доволна.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Нямам време да изчета всички постове и се извинявам ако повтарям, Витасин е един бълг лечебен крем на основата на вазелин и някакви билки и пр. чудеса има страхооотен ефект. От нищо не съм била така доволна. В аптеките е около 5лв.   Simple Smile Освен за излключително суха кожа, екземи и тн. го препоръчват  и при изгаряния и белези, по точно за предотвратяване появата на такива....

# 53
  • София
  • Мнения: 4 246
tancheto76, благодаря за отговора!
Ще потърся в Бриколаж.

# 54
  • Мнения: 2
 И аз имам подобен проблем, но от лактите надолу. Много ми се изсушава кожата там...лятото като ми се напекат става още по- неприятно, много ми е чувствителна кожата и даже часовник не мога да нося освен ако не е със златно покритие... предписаха ми Нахткерцен на д-р Тайс, няма мирис, много е мазен и наистина помага.

Общи условия

Активация на акаунт