Колко струва котел не пелети?

  • 77 579
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Нашият струва 6580 лв. ,на 3 дни изхвърляме 1 шепа пепел.Бункера не е отстрани,а вътре в него и изглежда много по-добре от този на БГ ТЕРМ.Български е.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 730
И аз пак съм на вълна пелети, котлета - задължително трябва да купим до месец!

# 47
  • Мнения: 0
Здравейте всички Simple Smile Нова съм във форума, но доста полезна информация са публикували някои от вас, за което благодаря. Ще мина направо на въпроса - имаме 100 кв апартамент мансарда ново строителство, което означава не много добра изолация, през лятото не се диша. Проблема с отоплението доста ни затруднява бяхме се спрели на термопомпа въздух-вода Геоток, инсталацията излиза около 12500 най-евтиния вариант, използва се за топлене и охлаждане и БВГ, но предполагам топлината не е същата като от парно, огън и тн. Работи на принципа на климатика горе долу, но изразходва 3 пъти по-малко енергия. Сега обаче са замисляме за пелети - котли или камини...вече главата ми гръмна #Cussing out newsm78. Моля ви ако някой има идея кое от двете е по добре термопома или пелети, кое е икономически по-изгодно като разход на месец и по-добро като топлина. Също и имена на фирми ще трябва да се изгради цялостна инсталация. а и как определяте дали ви трябва камина за пелети или котле - имам 2 стаи, хол и една стая на горен етаж Благодаря предварително

# 48
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
А отоплението с газ за 250кв.м.дали не е по-евтино от пелети? И да питам,комина за котела от керамичните коминни тела ли се зида и какъв размер трябва да са?

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 15:07 от gul4i

# 49
  • Мнения: 4
И аз от известно време се чудя, първо мислехме камина на пелети да взимаме ама нещо ми се струва ,че котела е по-добрия вариант . Ако някой има мнение нека го сподели....

# 50
  • Мнения: 4
Здравейте всички Simple Smile Нова съм във форума, но доста полезна информация са публикували някои от вас, за което благодаря. Ще мина направо на въпроса - имаме 100 кв апартамент мансарда ново строителство, което означава не много добра изолация, през лятото не се диша. Проблема с отоплението доста ни затруднява бяхме се спрели на термопомпа въздух-вода Геоток, инсталацията излиза около 12500 най-евтиния вариант, използва се за топлене и охлаждане и БВГ, но предполагам топлината не е същата като от парно, огън и тн. Работи на принципа на климатика горе долу, но изразходва 3 пъти по-малко енергия. Сега обаче са замисляме за пелети - котли или камини...вече главата ми гръмна #Cussing out newsm78. Моля ви ако някой има идея кое от двете е по добре термопома или пелети, кое е икономически по-изгодно като разход на месец и по-добро като топлина. Също и имена на фирми ще трябва да се изгради цялостна инсталация. а и как определяте дали ви трябва камина за пелети или котле - имам 2 стаи, хол и една стая на горен етаж Благодаря предварително

Дали успяхте да немерите подходящия котел или камина ние сме нещо подобно на вашето дередже . Първо мислехме камина да взимаме , но едни приятели после ни убедиха ,че котлите са по-доброто решение защото икономията е по-голяма ,а и има по-големи мощности. Остава само да намерим подходяща фирма от където да вземем котела на пелети - препоръчаха ни ето тези - котли на пелети . Като били турски и на добра цена/качество, ама трябва да проверим и на други места да видим кое ще е най подходящото за нас.

# 51
  • Мнения: 4
За къща на 3 етажа трудно ще ви стигне котел с горелка. Те май са само по-малки мощности.
Посети сайта на приятеля ми - той внася котли за пелети, дървесен чипс, костилки, друга биомаса, а горят и дърва и въглища и не са претенциозни към качеството на гориво.

Сайта му е www.jterm.bg

Успех в начинанието Peace

Наистина свързах се с човека , всичко е много точно в скоро време се очертава от там да си вземем котел на пелети , ориентираха ни към ето този котел на пелети , дано не сме закъснели и със закупуването на пелетите , че ми казаха ,че наскоро се очертава да поскъпват.

# 52
  • Мнения: X
За къща на 3 етажа трудно ще ви стигне котел с горелка. Те май са само по-малки мощности.
Посети сайта на приятеля ми - той внася котли за пелети, дървесен чипс, костилки, друга биомаса, а горят и дърва и въглища и не са претенциозни към качеството на гориво.

Сайта му е www.jterm.bg

Успех в начинанието Peace

Наистина свързах се с човека , всичко е много точно в скоро време се очертава от там да си вземем котел на пелети , ориентираха ни към ето този котел на пелети , дано не сме закъснели и със закупуването на пелетите , че ми казаха ,че наскоро се очертава да поскъпват.
И нашият е на тази фирма,работи без забележки,но пелетите вече поскъпнаха.Навсякъде.Трябва да се купуват преди август.

# 53
  • Мнения: 305
Здравейте всички Simple Smile Нова съм във форума, но доста полезна информация са публикували някои от вас, за което благодаря. Ще мина направо на въпроса - имаме 100 кв апартамент мансарда ново строителство, което означава не много добра изолация, през лятото не се диша. Проблема с отоплението доста ни затруднява бяхме се спрели на термопомпа въздух-вода Геоток, инсталацията излиза около 12500 най-евтиния вариант, използва се за топлене и охлаждане и БВГ, но предполагам топлината не е същата като от парно, огън и тн. Работи на принципа на климатика горе долу, но изразходва 3 пъти по-малко енергия. Сега обаче са замисляме за пелети - котли или камини...вече главата ми гръмна #Cussing out newsm78. Моля ви ако някой има идея кое от двете е по добре термопома или пелети, кое е икономически по-изгодно като разход на месец и по-добро като топлина. Също и имена на фирми ще трябва да се изгради цялостна инсталация. а и как определяте дали ви трябва камина за пелети или котле - имам 2 стаи, хол и една стая на горен етаж Благодаря предварително

Като начало сложи стабилна изолация на тавана, виж как може да стане - поне 20 см. Има ли изолация на стените? Колкото и да е евтин топлоизточника, ако топлината излита каква е файдата?
12500 за каква инсталация - термопомпа плюс разводки и конвекторни радиатори? Не е вярно че е 3 пъти по евтино от климатици, същото е, и двете са грубо три пъти по евтини от отопление на ток. Защо просто не си сложиш климатици и толкоз? Какво ще се занимаваш с пелети, къде ще е котлето, пелетите, кой ще чисти и ще допълва? И за какво? Месечния разход за пелети ще е повече от тока за климатиците.

# 54
  • Мнения: 2 558
Записвам се да следята темата, че и у дома е наболял проблем отоплението  ooooh!. Сега сме с котел на въглища, но мислим да преправяме и да се топлим с люспи и т.н. В къща сме.  Peace

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
И ние сменихме отоплението с пелети най-накрая. Миналия месец монтираха горелката. Дооборудването на котела с монтажа излезе 3200 лв. Поръчали сме 5 тона пелети. Да видим ще стигнат ли за зимата....

# 56
  • Мнения: 19 523
За къща на 3 етажа трудно ще ви стигне котел с горелка. Те май са само по-малки мощности.
Посети сайта на приятеля ми - той внася котли за пелети, дървесен чипс, костилки, друга биомаса, а горят и дърва и въглища и не са претенциозни към качеството на гориво.

Сайта му е www.jterm.bg

Успех в начинанието Peace

Наистина свързах се с човека , всичко е много точно в скоро време се очертава от там да си вземем котел на пелети , ориентираха ни към ето този котел на пелети , дано не сме закъснели и със закупуването на пелетите , че ми казаха ,че наскоро се очертава да поскъпват.
И нашият е на тази фирма,работи без забележки,но пелетите вече поскъпнаха.Навсякъде.Трябва да се купуват преди август.

Може ли да посочиш точно кой модел пелетен котел имате вие? И друг въпрос - ако се поръча цялото необходимо ви количество през юли или юни да речем - къде се складира - аз сега около 30 кубика дърва складирам в мазето и гаража, но не ми е ясно какъв обем са тези пелети. Но ме блазни, че може да си включваш и изключваш котела по-удобно, отколкото с дървата, че там докато се запали, а после запали ли се - няма изгасяне......

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 770
А мен ме интересува каква е цената на тон и какви са годишните колебания в цената Money

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Поръчахме дъбови- 330 лв с ДДС е 1 тон. В Баумакс миналата седмица се продаваха за  490 лв/тона.

# 59
  • Мнения: X

Може ли да посочиш точно кой модел пелетен котел имате вие? И друг въпрос - ако се поръча цялото необходимо ви количество през юли или юни да речем - къде се складира - аз сега около 30 кубика дърва складирам в мазето и гаража, но не ми е ясно какъв обем са тези пелети. Но ме блазни, че може да си включваш и изключваш котела по-удобно, отколкото с дървата, че там докато се запали, а после запали ли се - няма изгасяне......
Там е работата,че баш нашия не го откривам сега в сайта им като снимка,към 35-40 киловатов е и няма шнек отстрани,всичко си му е вътре и е много компактен.
С дървата е голяма галимация,тук само допълваш бункера и изсипваш пепел на няколко дни веднъж.
Можеш да го програмираш да работи на различни температури през деня и нощта,както и за цялата седмица.
Пелетите ще складираш там където си складирала преди дървата,те са на евро палети,в чувалчета по 15 кг.,но ако не можеш да ги изманеврираш палетите до мястото за съхранение ще  прехвърлите чувалчетата на ръка и ще си ги подредите.

Общи условия

Активация на акаунт