Болница Токуда - тема 4

  • 78 965
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Здравейте! В понеделник си видях двете чертички на тестчето и съм много щастлива, но и много объркана. Знам само, че искам да ме следят и да родя в Токуда (макар че не съм от София!). Аз си избрах д-р Лазарова, но за нея има час чак за 26-ти януари. Не мога да преценя в коя седмица ще съм тогава, все още не се ориентирам, но това ще е 3 седмици след закъснението! Та, късно ли е да отида чак тогава, да ходя ли междувременно по-рано другаде?! Аз си  мислех, че трябва от началото до края все при един лекар да се ходи, но като чета тук, май честичко се случва да се сменя лекаря?! И ако първия път мина на платен прием, после мога ли да се прехвърля по ЗК? Много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите, че толкова се разочаровах днес, че не мога да ида веднага при Лазарова, че му ударих един рев и ми се иска да получа съвет как най-правилно да постъпя! Предварително ви благодаря!

# 46
  • Мнения: 723
elleni, първо честито за двете чертички. Лека и безпроблемна бременност ти желая  Peace

Хубаво е да си направиш първият ехографски преглед между 5 и 7 г.с., за да видите дали плодното сакче си е на място в матката. Така че те съветвам да не чакаш чак до 26-ти за първи преглед (седмиците се броят от първи ден на последната редовна менструация). Мисля, че всеки лекар може да установи това  Peace

Последният път като бях в "Токуда" видях че 3 лекарки водят женска консултация по здравната каса. Трябва да си вземеш направление от личния лекар и да се запишеш за следене на бременността, но не знам как стоят нещата ако не си от София  newsm78 Най-добре ще е да се обадиш на информацията в "Токуда" и да попиташ за твоя конкретен случай.

Няма проблем да ходиш на ЖК при един лекар и след това да те изражда друг. Не всички АГ в "Токуда" водят и ЖК. Например, мен ме следи д-р Евтимова, а мисля да раждам при друг лекар. Тези неща (самото раждане) се уговарят между 32 и 34 г.с. Дори можеш да ходиш на ЖК в друго здравно заведение.

# 47
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Много ти благодаря за бързия отговор, buggy! Беше ми много полезна!   bouquet
И аз ти пожелавам лека бременност! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 92
Здравейте, искам да задам малко глупав въпрос-имам планирана дата за секцио на 15 ти при д-р Димитров, а не знам как стои въпроса с плащането, т.е кога се плаща всичко? Преди или след самото раждане?

# 49
  • Мнения: 4 358
Здравейте, искам да задам малко глупав въпрос-имам планирана дата за секцио на 15 ти при д-р Димитров, а не знам как стои въпроса с плащането, т.е кога се плаща всичко? Преди или след самото раждане?
И аз това исках да питам.
И в Токуда щом лекар се ангажира с пациент идва ли винаги и през цялото ли време си е с пациента. newsm78За други болници съм чувала за лекари не дошли ooooh! или изпратили колега или за такива които сварили чак за изгонването на бебето т.е за съвсем накрая ooooh!.
И още нещо правилна ли ми е сметката за Токуда
1500 лева нормално раждане
600 лв абонамент за бебето - който разбрах не е задължителен
За престой в обикновенна стая плаща ли се допълнително или влеза в цената от тези 1500 лева.
Нещо се омотах в ценоразписа #Crazy пък и не го виждам на сайта им.

# 50
  • Мнения: 2 592
Nenna, благодаря ти много наистина! Аз имам някои изследвания направени другаде, не знам ще ги признаят ли. Ако искат в Токуда да ми правят нови изследвания, ще бъдат ли те по ЗК ако доктор Димитров ми следи бременността, или трябва да ме следи Евтимова, за да са по ЗК?

Не знам кого да избера за следене на бременността в Токуда.  newsm78 newsm78

Щом имаш други изследвания, си ги вземи на прегледа и ги покажи на Димитров. Ще му бъдат от полза.
Изследванията за да са по ЗК трябва да ти ги пусне Евтимова. При мен така Димитров искаше да се направят едни допълнителни изследвания за магнезий и ми каза, да поискам направление от Евтимова, за да не ги плащам  Peace
Няма проблем да те следи Евтимова по ЗК, а при Димитров да ходиш на платен прием, Съвсем удобно е даже и аз бях така  Peace
Катенце 77, защо трябва да кажеш на Евтимова при кого ще раждаш  Thinking
Тя какво отношение има по този въпрос  newsm78
Т.е. тя мен само ме пита при кой ще бъда и аз й казах, че съм избрала Димитров, но не е искала от мен до някаква дата да й казвам със сигурност  Thinking
Elleni, честити две чертички  Hug
Лека и безпроблемна бременност ти желая. Щом не си от София, няма ли да е по-добре да се следиш в твоя град, а с д-р Лазарова да се уговориш да те поеме за раждане. Така няма да пътуваш всеки месец, а примерно към 7-8, когато наближи момента, за да може тя да се запознае със състоянието ти  Peace
sdeneva, практиката е да се плаща при изписването. Така е по-удобно, защото при престоя ти може да се наложат някои допълнителни изследвания или консултация с друг специалист, т.е. може евентуално да се наложи да платиш още нещо. За това е по-добре накрая, те ти изготвят сметка за крайната сума  Peace
Хъни-Бъни, 1500 лв. е раждането, ако си здравно осигурена. Пакет за бебето е 500 нормално раждане/600 лв. секцио. Пакетът не е задължителен в частта му, касаеща изследванията на бебо. Иначе все пак трябва да се платят 400 лв. (мисля, че толкова беше сумата) за грижи за бебето. Съветвам те обаче да не се отказваш от изследванията, наистина е добре да ги направят на бебо, за да си спокойна, че всичко е наред  Hug
Престой в обикновена стая четворка не се доплаща. Стаите са доста просторни, аз бях в 4-ка и никак не съжалявам  Peace

# 51
  • Мнения: 18
Здравейте, Мамчета,

Имам едно въпросче малко в страни от темата, но незная къде да го задам и за това реших да попитам тук. В 8 г.с. съм, а съм напълняла с 6-7 кг. Струва ми се, че това е доста, но незная какво да правя?! newsm78. Непрекъснато ми се ядат въглехидрати, нещо, което преди не е присъствало в храненето ми. Дояжда ми се само хляб със сирене, хляб и сол, пица, банани, и всякакви тестени изделия. Мисля, че се дължи на това, но незная как да го преодолея?! Моля споделете опита си!
Благодаря!

# 52
  • Мнения: 18
В Токуда не правят фетална морфология. Аз ходя при доктор Евтимова в Токуда и тя ме изпрати на фетална морфология на друго място (препоръча ми "Марковс", "Фемина" и "Света София"). Предполагам, че нямат добри специалисти в тази област, както и нужната техника (3Д и 4Д ехографи) там. До колкото знам не е задължително специалиста, който ще прави този преглед да е АГ.

Четох в сайта на МЦ Фемина, но там пише, че в първи триместър от 11 до 13,6г.с. се прави "Ултразвуков скриниг за хромозомни аномалии в първото тримесеие на бременността от 11 до 13,6 г.с.
Всъщност следващите две изследвания са "Фетална морфология", съответно във второ и трето тримесечие. Незная като си запазвам час за какво изследване трябва да кажа, че отивам?! Защото всъщност до момента знаех, че и първото е "Фетална морфология"

# 53
  • Мнения: 73
Nenna Благодаря ти много, че ме ориентира, информацията ти ми е много ценна и дойде точно навреме!!  smile3525 Утре имам предродилна консултация с д-р Димитров, дано намеря начин да ме следи Евтимова. Има ли възможност тя да няма свободни часове... и кого друг мога да потърся за следене в Токуда?

Milla_D Аз през първите 2 месеца качих 2 кила, но мисля, че това беше от витамините. Иначе през третия и четвъртия месец качвах по-бавно, въпреки че също ми се ядяха въглехидрати. Постоянно тъпчех спагети, пици, кексове и бял хляб, но не наддавах прекалено много. След средата на четвъртия месец и в петия месец апетитът ми към въглехидрати се стабилизира, вече не ми се ядяха толкова много и се хранех по-нормално. Започнах стабилно да наддавам отново чак в 6 и 7 месец.  ooooh!

Качването на тегло като че ли върви на периоди. Все пак, ако си качила 6-7 кг за два месеца, със сигурност е от многото въглехидрати, които преди не си поемала. Може и витамините да са ти помогнали, ако взимаш такива.
Не знам какво да ти препоръчам освен да се храниш по-внимателно, но като знам колко е трудно да не ядеш каквото ти се иска при бременност...  ooooh! ooooh! Прави упражнения и контролирай редовността на стомаха.

За ехографските изследвания - просто им кажи в коя седмица ще си правиш ехографа, те знаят за какво е. През първия триместър скринингът включва измерване на назалната кост, нухална транслуценция (количеството течност по линията на гръбнака), и дължината на плода от върха на главата до дупето. Гледат също и кръвния поток през пъпната връв към бебето. Скринингът се прави, за да се определи риска от генетични (хромозомни) аномалии - като резултат връща каква е вероятността да имаш аномалии и не ти гарантира нищо със 100% сигурност.

Феталната морфология във втори и трети триместър се състои в измерване и записване на размерите на всички органи на бебето - крайници, глава, мозък, корем и т.н. по време, когато се развиват, или когато почти вече са се развили, в зависимост от триместъра.

Значи първото ти ехографско изследване трябва да е за "Ултразвуков скриниг за хромозомни аномалии", то се прави между 11 и 14 седмици от бременността.
Успех!   bouquet

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 10:53 от Carmen

# 54
  • Мнения: 723
Milla_D, можеш да кажеш Фетална морфология за първи триместър. Аз така си запазих час. Ходих във "Фемина" на 04.01. Време е да се обаждаш, защото няма часове за 3-4 седмици напред  Peace

Carmen, съвсем възможно е при д-р Евтимова да няма свободни часове. Аз успях да си запазя час за 18.01 (с направление), а се обадих в началото на годината. За ЖК по "Здравната каса"  ми дадоха час чак на 22.02  Whistling #2gunfire

# 55
  • Мнения: 252
Добре де, мацки, аз така и не разбрах има ли промяна /т.нар. моя любима "актуализация"/ на цените в Токуда от Новата 2010 година?  Mr. Green Щото не е евтино 2000 лв. за отскок само за раждането /нормално такова/ и за изследванията на бебето, а като сложиш отгоре и епидурална упойчица, и стволови клетки и ударихме 2500 - правилно ли събирам цифри?  Laughing Не дай си Боже да решиш ВИП стая да ползваш, няколко дни, та стана 3000 лв. ... Моля ви, кажете ми, че си заслужава!!!  Praynig Че както не съм си намислила алтернативен вариант, като всяка себеуважаваща се българка, поне да не се тревожа  Thinking
Между другото, бях на ЖК там на 29.12 - е вярвайте ми, от сутринта вече бяха приели 2 родилки /аз бях там към 9.30 ч./, а докато чаках да вляза приеха още 2  Shocked Какво правим с онуй "предродилно килерче" в комплект с единствена предродилна зала в този случай?  Laughing или всички си раждаме заедно за по-голям купон  tooth
Някой знае ли къде мога да видя кога ще има отворени врати в Токуда, та да ги поразпитам за тези неща в случай че излизат от компетенциите ви...  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 50
Erika, дните на отворени врати за всички болници ги има на сайта на списание 9 месеца: http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3

# 57
  • Мнения: 2 592
Кармен, има доста голяма вероятност Евтимова да няма свободни часове, защото повечето не работят по ЗК (аз като бях даже работеше само Евтимова) и следователно тя е много претрупана и първият ми час при нея по ЗК ми го дадоха чак за след 3 месеца  Shocked
Но тук във форума някои момичета бяха споменали доколкото си спомням, че и други вече работят по ЗК, което аз не мога да потвърдя със сигурност. Те ще ти кажат на локалната регистратура. Успех  Hug

# 58
  • Мнения: 73
buggy, Nenna Благодаря ви за информацията. Трябваше да попитам за следене в Токуда миналата седмица  ooooh! Дано да намеря някой лекар, който има часове. Ще пиша пак следобеда.
На всички желая весел ден   bouquet

# 59
  • Мнения: 18
Благодаря за отговорите, Момичета, много сте мили Sunglasses Съвсем различно е когато човек има с кого да поговори и то сродни души. Избрах си МЦ Марковс за първата ми фетална морфология, но в сайта им неможах никъде да намеря екипи от лекари, които да правят това изследване. Може ли някой да ми препоръча лекар, при който да се запиша, защото до колкото разбрах се чака доста и докато ми дойде реда вече ще съм в нужните г.с. за това изследване!

Общи условия

Активация на акаунт