Болница Токуда - тема 4

  • 78 966
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 589
Забравих да добавя, че когато отидох с оплакване и кървене в Токуда в 22ч., веднага викнаха лекар, д-р Димитров беше на смяна. Прегледа ме, каза че всичко е наред и да се прибера да легна. Седмица по-рано имах отлепяне на единия плоден сак и от МД лекаря ми каза да си лежа и да не хойкам по болници, да не родя от зор.

На следващия ден със свито сърце в 10ч бях в Токуда и казах, че няма да си тръгна докато не ме приемат. Е, приеха ме. Оказа се, че съм имала изтичане на води от известно време.

Никога не мисля, че ще върнат някой.

# 76
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравейте Hug Hug
Мина и моя първи преглед в Токуда-избрала съм д-р Илиев.Много съм доволна, много обстоен преглед, отговори ми подробно на всички въпроси и като допълнение беше и много любезен и усмихнат Grinning

Едно от нещата, които изключително ме вълнуваха, беше какво да правя при някаква непредвидена ситуация-болки, кървене-такива неща ;все пак винаги има риск от подобни проблеми, а аз както се вижда от лентичката ми съм бременна с близнаци и това допълнително увеличава риска-каза ми по всяко време на денонощието да се качвам на колата и да идвам веднага в Токуда без всякакви притеснения, което много ме успокои

 Между другото да спомена,че опита и впечатленията на nikolina-pikolina в такъв критичен момент за нея и дечицата и, беше може би основната причина да избера Токуда и живот и здраве след след някой и друг месец да раждам там.Нивото на неонатологията е много ключово за избора ми, особено при положение,че бременността ми е многоплодна.Разбира се надявам се и се моля до края всичко да е наред и бебетата ми да са добре Praynig Praynig Praynig, но искам предварително да знам, че ако има някакъв проблем ще могат да реагират адекватно


  Ники  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 77
  • Мнения: 1 380
Благодаря ВИ за отговорите. Peace
Според мен обаче Токуда с това ми падат доста в очите, но както и да е.
Svetlichka моят ценоразпис е от 2009, но скоро съм на ЖК и ще питам, ако има промяна.

# 78
  • Мнения: 20
Благодаря ВИ за отговорите. Peace
Според мен обаче Токуда с това ми падат доста в очите, но както и да е.
Svetlichka моят ценоразпис е от 2009, но скоро съм на ЖК и ще питам, ако има промяна.


sladkish4e, аз днес бях в Токуда. За момента няма промяна в цените.

# 79
  • Мнения: 1 380
Благодаря ВИ за отговорите. Peace
Според мен обаче Токуда с това ми падат доста в очите, но както и да е.
Svetlichka моят ценоразпис е от 2009, но скоро съм на ЖК и ще питам, ако има промяна.


sladkish4e, аз днес бях в Токуда. За момента няма промяна в цените.
Благодаря за инфото. Aми, то ако наистина бяха си качили тарифите, много жени щяха се откажат да раждат там.
Все пак е финансова криза!!!
Аз още се колебая, но ме блазни пакета с изследвания за новородено.Това ме задържа все още тук.

# 80
  • Мнения: 2 592
Сладкишче, ако смяташ да раждаш в Токуда само заради пакета за новородемо, има вариант да не раждаш там, а да поискаш да ти бъдат направени изследванията за бебо. Ако няма някаква промяна, изследванията струваха 200 лв.  Peace

# 81
  • Мнения: 3 215
Да се запиша и аз след като наваксах с четенето на пропуснатото.
mozzi , честита ти лентичка! Лека и безпроблемна и успех на финала! Peace
И моите първи впечатления от д-р Илиев са добри, но ще го хваля след финиширане...да не го урочасам нещо  Laughing
Между другото изненадах се, че имаше въпроси напред какво да се носи за раждането от хора, които са се следили там през цялото време. На мен още на първия прглед (на 10.12) ми беше връчен списък от д-р Илиев, включващ освен въпросната информация и няколко сайта, с които е добре да се запознае човек преди раждането. Мислех, че е стандартна практика за болницата, но явно е до лекар  Thinking

# 82
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат
mozzi , честита ти лентичка! Лека и безпроблемна и успех на финала! Peace

Old Sport , мерси за пожеланията, дано наистина всичко е наред до края-и аз за това се моля всеки ден Praynig Praynig

и на мен д-р Илиев ми даде същите списъци+един с изследванията,които трябва да се правят  по седмици-много полезно Peace

# 83
  • Мнения: 3 215
Е, на мен това по седмици не ми го даде, но аз си имам от другия ми доктор кръга, на който са отбелязани.
Понеже на лични ме попитаха за списъка - преписвам го тук, за да е полезен на повече хора:

1) Направление №7 за хоспитализация - ако го има
2) Обменна карта
3) Лична карта
4) Тоалетни принадлежности
5) Чехли - гумени
6) Кърпа - малка и голяма
7) Зарядно за телефон
Sunglasses Книга/списание
9) Чаша, прибори за хранене
10) Вода - 1 бутилка
11) Шоколад или друго дребно нещо за ядене
12) Чифт бельо, чорапи
13) Дамска самобръсначка за еднократна употреба (за тоалет при приемане) или подготовката за приемане да включва депилатоар преди тръгването за болницата
14) Ръкавички за бебето

Какво да донесе таткото след раждането:
1) Унгвент за гърди - Лансинох, Гармастан или друг вид
2) Помпа за гърди
3) Попивателни кърпички за гърди
4) Фотоапарат Simple Smile

За записване на бебето:
1) Лични карти на двамата родители
2) Свидетелство за брак (ако има такъв)

За изписване на бебето:
1.Комплект дрешки за бебето

Това е. Разбира се, всеки решава какво още да си донесе, коментирано е много в темата. Аз лично бих добавила, че за записването на бебето, ако няма брак, е необходима нотариално заверена декларация, с която бащата припознава детето. Ако жената е имала предишен брак - нещата са малко по-сложни, най-вече ако не са минали 300 дни от развода, но това са частни случаи.

# 84
  • Мнения: 2 592
Ако майката и бащата нямат брак, не е нужно да се носи нотариално заверена декларация за бащинство  Peace
Може на място с личните карти на майката и бащата и едно подписче и от двамата. Става за минутка и таткото си спестява ходене по нотариуси  Peace
Разбира се това удоволствие струва пари - 40 лв.  Peace

# 85
  • Мнения: 3 215
Е, аз съм юрист и смятам да си подготвя декларацията  Laughing Още повече, че бащата е чужденец и едва ли само с подписче ще минем. Peace

# 86
  • Мнения: 252
Здравейте!
Искам да помоля родилите в Токуда мами да споделят впечатленията си; особено пък ако има такива дето са раждали преди другаде и могат да сравняват... мисля, че ще ни бъде много полезно и предварително благодаря.
Сладкишче, като се оказа, че имаш актуален ценоразпис, ако ти е удобно напиши основните цифри?
Приятна вечер, момичета!   bouquet

# 87
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, ако смяташ да раждаш в "Токуда" само заради пакета за новородено, има вариант да не раждаш там, а да поискаш да ти бъдат направени изследванията за бебо. Ако няма някаква промяна, изследванията струваха 200 лв.  Peace
Така ли?
А защо ако раждаш там пакета е 600лв?
Erika_ дай мейл , на Л.С и ще ти ги изпратя.

# 88
  • Мнения: 2 592
Сладкишче, ако смяташ да раждаш в "Токуда" само заради пакета за новородено, има вариант да не раждаш там, а да поискаш да ти бъдат направени изследванията за бебо. Ако няма някаква промяна, изследванията струваха 200 лв.  Peace
Така ли?
А защо ако раждаш там пакета е 600лв?
Erika_ дай мейл , на Л.С и ще ти ги изпратя.

Защото другото се води пакет "Грижи за бебето", в който се включват грижи за бебето (гледане, тоалет), козметика (Мустела), памперси и други консумативи. В цената се включва и обучение на майката как да поддържа тоалета на бебето (всеки ден ни викаха да ни показват различните процедури как се правят, задаваш каквито си искаш въпроси, свързани с гледането и най-хубавото е, че ти отговарят  Laughing)

# 89
  • Мнения: 1 380
Nenna благодаря много.
Това с обучението за майката, как да се грижи за новороденото е много полезно.Спомням си като родих Калина и ми я дадоха на 4-ти ден и аз не знаех нито как да хвана, нито как да и подмия задника, а за памперс да не говорим.А иначе ходих на училище за бременни 3 месеца.
Добре, че в стаята ни от 4 родилки имаше само едно мамче с 2-ро дете и тя като учителка на всички показа.
Иначе от персонала в Окръжна, само ти подават бебето и ти се оправяш.
Една майка в стаята, направо си попита една сестра, като и донесоха бебето:
-Е сега какво да го правя??? newsm78 #Crazy Mr. Green
А сега ми е смешно, но тогава и аз се питах на ум същото.....
Надявам се , МНОГО И ИСКРЕНО  се надявам поне отношението на сестри, лекари и т.н персонал, да е на ниво, щом купи пари се дава.
Защото си напатих от държавни болници и всеки те гледа в ръцете дали ще му дадеш нещо, ако не се заяждат ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт