Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 септ. 2005, 15:31 ч.

Високо кръвно

• 461
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,

Много искам да поканя една моя близка на гости, но тя трябва да лети със самолет около 3 часа.
Проблемът е че има високо кръвно налягане(хипертония)
Мислите ли, че полетът ще и се отрази зле?
Искам да добавя, че тя не пие, не пуши и общо взето се придържа към здравословен начин на живот.
Ще бъда много благодарна на всеки отговор и съвет!

# 1
Не мисля, че ще има проблем с пътуването. Ако се чувства добре и си пие лекарствата няма нищо страшно. Пък в крайна сметка може и да се консултира с лекаря си предварително, ако нещо я притеснява.

# 2
Баща ми е хипертоник. Пие си редовно хап4етата, не пуши, не прекалява с алкохол. С две думи: пази се. Миналата година ни беше на гости. Пропътува много път. Две отсе4ки по 12 часа и една от 3 ч. и половина - общо над едно денонощие е бил по самолетите + два престоя в транзитни зали в Лондон и Хонг Конг. Нищо му нямаше, освен умора ...

# 3
  • София
Аз самата бях с високо кръвно и в петия месец летях 2 по 12 часа в рамките на една седмица. По това време и лекарства не приемах. Чувствах се много добре по време на полета. Най добре човекът да попита лекаря, който го следи.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт