Къде ще учат първокласниците ни във ВАРНА?

  • 46 518
  • 428
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 898
Понякога учителят се натоварва с прекомерни очаквания - едва ли не ще направи чудо. А да не забравяме, че учението е преди всичко труд - не само от страна на учителя, но и от страна на ученика.

 Не учителят се натоварва с такива очаквания, а родителите.

 Да, първите седем, с които детето идва в училище.... Ако те са пропуснати - тежко на родителите. Учителите ще го изтърпят няколко години, но родителите са за цял живот.

# 406
  • Мнения: 59
Аз, разбира се, не очаквам чудеса от учителя, тази професия ми е особено близка/ не професионално, а лично/ и  много добре зная че прекомерните очаквания в посока учителят да създаде "вундеркинд" са нереалистични.А и ненужни и натоварващи всички- и учител, и родител , и дете.

Но съдейки по споделеното от близки и от мои наблюдения,  преценявам, че  учителят има огромна роля в това детето да се чувства спокойно и уверено в учебния процес  и изобщо в училищната среда.Учителят  може да накара детето да заобича училището,  а може и непростимо да го отблъсне.За това става въпрос при подбор на учител.


newsm10 абсолютно е така!!!

# 407
  • Мнения: 2 898
Но съдейки по споделеното от близки и от мои наблюдения,  преценявам, че  учителят има огромна роля в това детето да се чувства спокойно и уверено в учебния процес  и изобщо в училищната среда.Учителят  може да накара детето да заобича училището,  а може и непростимо да го отблъсне.За това става въпрос при подбор на учител.
  Съвсем правилно. И при учителите, както във всяка друга професия, има хора, на които не им е там мястото. Но или ги устройва, или няма къде другаде да идат. Попадайки при такъв учител, тежко на детето, че и на всички около него. Затова родителят трябва да има право да избира учител на детето си. Обикновено от такова право родителят е лишен в елитните / аз не съм убеденаче са такива, но така ги наричат / училища.

# 408
  • Мнения: 1 254
О, за нас дори е рано, още сме на градинска възраст, но се интересувам отсега, за да не съм неподготвена.С приятелки, които са майки на по-големи деца разговарям и някои се ядосват, че предварително не са проучили нещата, затова моята работа още "рибата в морето", но аз да си "избера тигана" Simple Smile

И аз в кюпа със същите размисли и страсти. Опитът насполедък ме кара да проучвам всичко предварително  Peace Аз се интересувам дали и на какви допълнителни занимания пускате децата си, къде си подготвят уроците за следващия ден - ползвате ли услугите на занималня или учител.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 632
Здравейте мами, изчетох цялата тема и не видях да има отзиви за ОУ "Никола Вапцаров" във Възраждане. Това у-ще ми е на отсрещния тротоар от входа на блока и би било доста удобно, но нямам никаква информация за качеството на обучение и за преподавателите. Рзбира се ще проуча и на място,но все пак ще съм благодарна,ако някой сподели мнение или лично впечатление. Сега ще сме предучилищна в ДГ (2005)  и  евентуално следващата есен в първи клас. Има възможност да сме предучилищна и в училището, но мисля да не я записвам там. Всъщност дилемата ми е между три училища- Гео Милев, Вапцаров и Добри Чинтулов, като избора ми ще е за начално у-ще до 4 -ти клас, след това- друго.

# 410
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Един плюс за Чинтулов - основно е.
За Гео-Милев - езици , макар и в странна за мен комбинация.
За Вапцаров почти нищо не знам, познавам само една мабициозна мама, която записа там детето си и е доволна. Но защо и как не знам. Май там са две училища в една сграда, но да не те подведа.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 632
Благодаря, арт мама и това е нещо  Simple Smile

# 412
  • Мнения: 208
За Чинтулов - добро основно училище, с  добри преподаватели в начален курс / с някои изключения/, но много далече от дома Ви, много големи паралелки и невъзможност да се обърне внимание индивидуално на детето.
За Гео Милев - училището е СОУ, т.е. има и ученици от горен курс, което не е добре за малките, изучаването на езици е широко рекламирано, но не дотам качествено / особено втория чужд език/, а и се пресича бул."Цар Освободител", който е много натоварен.
За Вапцаров - училището е в самостоятелна сграда/не дели сградата с друго училище/, учи се на една смяна от 8часа, добри преподаватели, има специализирани паралелки по английски, хореография, изобразително изкуство, музика. А не малко предимство е че е толкова близо до дома Ви!
Вярвам, че ще направите най-правилния избор за Вашето дете! Успех! Peace

# 413
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
учи се на една смяна от 8часа
Това училище + занималня ли е?

# 414
  • Мнения: 208
Може би аз не се изразих правилно - мисълта ми беше че учебните занятия започват в 8 часа сутринта. Simple Smile

# 415
  • Мнения: 5 255
Да се запиша в темата, че ми предстои важен избор  Rolling Eyes
За сега съм се ориентирала към Раковски  Peace

# 416
  • Мнения: 12
Да си кажа и аз моя опит с училище във Варна.Препоръчвам ОУ "Иван Вазов"за деца от1до4 клас със безплатна занималня и столова което е голямо удобство за работещи родители и най важното добри преподаватели Hug

# 417
  • Мнения: 1
Здравейте,нова съм .Тази година ще имам първокласник.Някой може ли да ми каже нещо за Митева от Йордан Йовков Варна,В момента тя е класна на 4ти клас? Кварталното ми училище е Ангел Кънчев,не чувам добри неща за него,но някой ако знае нещо по конкретно,моля да ми пише.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 10 807
За Чинтулов - добро основно училище, с  добри преподаватели в начален курс / с някои изключения/, но много далече от дома Ви, много големи паралелки и невъзможност да се обърне внимание индивидуално на детето.


Какво имаш предвид под "големи паралелки" - в момента са средно по 24-25 деца в клас, по другите училища по-малко ли са, че ми стана интересно?

# 419
  • Мнения: 37
Да се изкажа и аз ,по принцип аз търся инфо за училище след 4 клас,надявам се и аз да получа инфо-но за това съм пуснала друга тема.
Сега относно темата за първолаците.Когато аз избирах у-ще държах да е в квартала-по точно в карето което живея-жк Младост 1 Варна.Изборът ни беше между СОУ НЕОФИТ БОЗВЕЛИ и СОУ ГЕО МИЛЕВ.Въпреки че сме на една крачка от Неофит Бозвели записахме детето в ГЕО МИЛЕВ.
Доволни сме от нивото на подготовка.В 1 клас  може би знаете занималнята е задължитена.
Под строй ги водеха на стол,госпожата от занималнята ги придружаваше непрекъснато.
Английския като 1 език започва от 1 клас-но не е нищо сериозно-под формата на песнички,стихчета .От 2 клас вече започва по-сериозното учене .Същото е с Руския ез който започва от 2 клас.Като цяло очаквах повече от училището относно извънкласните мероприятия-както и от класната.Тържества имаха само в 1 клас-до 4 нищо.Незнам как е в другите паралеки.От какво зависи това от учебния план или от инициативноста на класната.Очаквах детето да учи в задружен сполетен клас- но не е така децата са отчуждени.Надявам се да съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт